Στοχοποίηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    21

    Στοχοποίηση

    Λοιπόν μετακομίζοντας σε άλλη πόλη και μάλιστα αλλάζοντας γειτονιά μέσα σε ένα χρόνο αναγκαστικά άλλαξα και σχολείο, Καλά όχι ότι περνούσα και καλά στο προηγούμενο αλλά ποιος σε καινούργιο σχολείο με τις ελπίδες τα πράγματα να είναι καλύτερα. Βέβαια τα παιδιά με έχουν στιγματίσει και μάλιστα με πολύ άσχημο τρόπο. Πριν μερικές εβδομάδες επειδή η πρώην κοπέλα μου είναι στην πρώτη Λυκείου Με πήρε ένας και πήγε κοντά της μαζί μου Και της έλεγε πολύ αισχρά πράγματα που αφορούσαν τη σχέση μας. Έπειτα άρχισαν να με κράζουν επειδή κάνω παρέα με ένα παιδί το οποίο δεν έχει πολλές παρέες και έτσι. Επισης στην μέσα δεν μπορώ να ρωτήσω απορία γιατί με βρίζουν στην κυριολεξία κάθε φορά που πάω να μιλήσω ακόμα και για να ζητήσω άδεια να πάω τουαλέτα. Σήμερα ήταν το κορύφωμα καθώς είχαμε κενό Και ενώ παίζαμε Μία χαρά μπάλα Με πέταξαν έξω και από τις δύο ομάδες και μάλιστα με άσχημο και ειρωνικό τρόπο. Φυσικά αγανακτισμένος πήγα και τα είπα στη διευθύντρια βέβαια το μόνο που έκανε ήταν να καλέσει τους γονείς τους και μάλιστα έφαγα το βρίσιμο από αυτούς από τα παιδιά δηλαδή και επειδή είναι οι δημοφιλείς της τάξης μου στέλνανε μηνύματα ότι είναι 10 άτομα εναντίον ενός και ότι έχουν και μάρτυρες και ότι η διευθύντρια θα πιστέψει αυτούς και όχι εμένα. Πραγματικά Θέλω να αναφέρω μία πολύ άσχημη κατάσταση που δυστυχώς το έχω παρατηρήσει μόνο στη Θεσσαλονίκη διότι η πόλη έχει νοοτροπία χειρότερη και από επαρχία μπορεί επειδή είναι μεγάλη πόλη Οι ευκαιρίες να είναι μεγαλύτερες τα λέμε να το μόνο που με νοιάζει είναι να νιώθω ευτυχισμένος και εδώ δεν νιώθω ευτυχισμένος και εδώ και ενάμιση χρόνο ακόμα να προσαρμοστώ. Πραγματικά έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για τη Θεσσαλονίκη Από άποψη ανθρώπων κυρίως Αλλά και πάλι εγώ δεν είδα κάποια βελτίωση στη ζωή μου και στην ψυχική μου διάθεση παρά μόνο επιδείνωση καθώς έχω αρχίσει το κάπνισμα μόνο και μόνο για να ξεσπάω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    καλα πως γινεται καθε χρονο να πηγαινεις σε αλλη πολη και παντα να σε αντιμετωπιζουν λες και εισαι σκουπιδι δε μπορω να καταλαβω.Αλλο να δυσκολευεσαι στη προσαρμογη και αλλο να μαλωνεις συνεχεια με ολο τον κοσμο,κατι λαθος κανεις στη προσεγγιση σου με τους συμμαθητες σου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    21
    Δεν αλλάζω κάθε χρόνο πόλη, ήμουν σε άλλη γειτονιά καθώς ζούσα στο πατρικό της μητέρας μου μέχρι να βρούμε σπίτι να νοικιάσουμε.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •