καταπιεση απο καθηγητη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by nature
    Kαλησπέρα,
    εύχομαι να απόλαυσες το ποτάκι σου μετά από τόση πίεση. Πόσο όμορφα θα είναι όταν τελειώσεις με αυτό το βραχνά!
    Του εξήγησες το μεγάλο ψυχολογικό και οικονομικό πρόβλημα που σου δημιουργείται από αυτή τη χρονοτριβή?
    Τι περιμένεις τώρα? Πού βρίσκεται τώρα το κόλλημα? Να διορθώσει τα χειρόγραφα? Η σου βάζει να κάνεις και άλλες μετρήσεις, έρευνα κλπ?
    Αχχχχ, τι εφιάλτη μου θύμισες.... Περίμενα ως και 11 μήνες για να διορθώσουν 6 σελίδες!
    Εννοειται οτι μιλησα, αλλα οχι χωρις κοστος..Τωρα μου κρατανε μουτρα.. αλλα απο το να κατσω να με π.. και αλλο..
    Προτιμω μια αξιοπρεπεια με κοστος παρα να ειμαι ο μ....
    Αν με θελουν.... ας με πληρωνουν κανονικα....μετα το διδακτορικο..... αλλιως ας βρουνε αλλους..
    Οπως ειπε και ο μ.. \"ουδεις αναντικαταστατος..\" ..
    Περιμενω να δω ποιος θα ειναι το επομενο..χαλακι....

    Και ναι εχω δωσει καποια κεφαλαια και θα δωσω και αλλα, αλλα οταν ηταν στις καλες του εκανε ενα εξαμηνο.. τωρα.. δεν ξερω...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22

    the same old staff

    Με πηραν τηλεφωνο να ανεβω για μια συνελευση ομαδας..
    και ανεβηκα ακουγοντας παπ...για αλλη μια φορα...
    Εκνευριστηκα που με φωναξανε για να ακουνε τα μικρα τους....προβατα για σφαγη.. ..Ειπα να μην μιλησω ...αφου δεν ειχαν πει τιποτα για μενα..ωσπου με ρωταει ποτε θα ανεβω..και τους ειπα την ταδε μερα να αφησω καποιες σελιδες..και μου ειπε ο μεγαλος οτι τοτε θα συζητησουμε και για ενα προγραμμα..
    Εφυγα, μια και ειχα δουλεια...
    Μετα που το συζητησα με αλλους συναδερφους μου ειπαν περι τινος προκειται, προκειται παλι για ενα διετες προγραμμα με 100 ευρω το μηνα..και φυσικα θα μου ζητησει να το γραψω...............Κατεβασα την προκηρηξη και δεν λεει καπου για ποσα χρηματα μιλαμε, αλλα λεει μεσα οτι μονο το 40% θα δοθει για νεους ερευνητες.....

    Θελω να τα παρατησω...αισθανομαι παγιδευμενος σε ενα μαρτυριο χωρις τελος..
    Ολοι μου λενε \"απλα πες ΟΧΙ\", αλλα δεν καταλαβαινουν οτι το εχω πει εκατομμυρια φορες...
    Δεν μπορω απλα να \"τους γραψω \" και να κατσω σπιτι α γραφω..Αυτοι θα ειναι και αυτοι που θα μου το διορθωνουν...αρα....ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ?

    και δεν ειναι απλα μια δικαιολογια, γιατι δεν εχω τελειωσει.......

    Δεν αντεχω.. επιτελους να δουλευω τσαμπα η σαν τον τελευταιο ανεδεικευτο εργατη....και να κανω τον μαλ..εις ονοματι ενος αιωνιου διδακτορικου...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    τοτε πρεπει να αντιδρασεις γιατι αν δεν αντιδρασεις θα εισαι ο αιωνιος ανειδικευτος εργατης,και οτι γινει.Αν δεν αντιδρασεις το μελλον σου το ξερεις.... αρα μενει ποτε θα το παρεις αποφαση ...

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by Empneustns
    τοτε πρεπει να αντιδρασεις γιατι αν δεν αντιδρασεις θα εισαι ο αιωνιος ανειδικευτος εργατης,και οτι γινει.Αν δεν αντιδρασεις το μελλον σου το ξερεις.... αρα μενει ποτε θα το παρεις αποφαση ...
    Δεν ειναι ευκολο..ξερεις....μπορει να συμβει το εξης απλο,
    πχ. να μην μου το δωσουν ποτε..

    Μολις τωρα μου εστειλε μηνυμα καποιος απο τους φοιτητες που ακουσε οτι θα ανεβω, για να του πω ποτε θα εχω χρονο να του δειξω το πειραμα που πρεπει να κανει..και αυτο αφου καθησα και εξηγησα και στους δυο καθηγητες οτι ο χρονος μου ειναι παρα..παρα... παρα... πολυ μικρος!!!!!!!!!!!!
    και δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο απο το να γραφω..ΜΟΝΟ...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Νομίζω ότι θα χρειαστεί να εξετάσεις σοβαρά το ενδεχόμενο να ακολουθήσεις μια από τις δύο παρακάτω λύσεις που, ανάμεσα σε άλλες, πρότεινε η nature σε προηγούμενο post. Δηλαδή:

    3) Να το παρατήσεις και να αρχίσεις μία φυσιολογική ζωή.
    4) Να πάρεις όση δουλειά μπορείς από αυτή που έχεις ήδη κάνει και να πας εξωτερικό να συνεχίσεις με μία μικρή αλλαγή στο θέμα.

    Αντί να περιμένεις από τους άλλους να αποδεχτούν το όχι σου και να σε κατανοήσουν, χρειάζεται να θέσεις εσύ όριο στον εαυτό σου.
    Ποιο είναι το κόστος του να σου δώσουν \'κάποτε\' και \'αν\' το διδακτορικό? Και ποιο το όφελος? Με δεδομένο βέβαια ότι δεν πρόκειται να το αποκτήσεις σύντομα (και μόνο τη συγγραφή και τις διορθώσεις να υπολογίσουμε). Αλλά ας πούμε ότι από αύριο το έχεις στα χέρια σου, η ζωή σου πώς αλλάζει?

    Πάντως αν είναι αδιανόητο για σένα να εγκαταλείψεις εντελώς, ή θα πρέπει να ψάξεις διεξοδικά τη λύση του εξωτερικού για να αξιοποιήσεις τουλάχιστον ένα μέρος της δουλειάς που έχεις κάνει ως σήμερα, ή να βρεις τρόπους να μην σε ενοχλούν οι συμπεριφορές και οι απαιτήσεις των άλλων, μπορείς?

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by marina38
    Νομίζω ότι θα χρειαστεί να εξετάσεις σοβαρά το ενδεχόμενο να ακολουθήσεις μια από τις δύο παρακάτω λύσεις που, ανάμεσα σε άλλες, πρότεινε η nature σε προηγούμενο post. Δηλαδή:

    3) Να το παρατήσεις και να αρχίσεις μία φυσιολογική ζωή.
    4) Να πάρεις όση δουλειά μπορείς από αυτή που έχεις ήδη κάνει και να πας εξωτερικό να συνεχίσεις με μία μικρή αλλαγή στο θέμα.

    Αντί να περιμένεις από τους άλλους να αποδεχτούν το όχι σου και να σε κατανοήσουν, χρειάζεται να θέσεις εσύ όριο στον εαυτό σου.
    Ποιο είναι το κόστος του να σου δώσουν \'κάποτε\' και \'αν\' το διδακτορικό? Και ποιο το όφελος? Με δεδομένο βέβαια ότι δεν πρόκειται να το αποκτήσεις σύντομα (και μόνο τη συγγραφή και τις διορθώσεις να υπολογίσουμε). Αλλά ας πούμε ότι από αύριο το έχεις στα χέρια σου, η ζωή σου πώς αλλάζει?

    Πάντως αν είναι αδιανόητο για σένα να εγκαταλείψεις εντελώς, ή θα πρέπει να ψάξεις διεξοδικά τη λύση του εξωτερικού για να αξιοποιήσεις τουλάχιστον ένα μέρος της δουλειάς που έχεις κάνει ως σήμερα, ή να βρεις τρόπους να μην σε ενοχλούν οι συμπεριφορές και οι απαιτήσεις των άλλων, μπορείς?
    ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ 3
    ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ..ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ..ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΚΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ, ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΩ

    ΝΑΙ, ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΝΝΟΥΟΥΜΕ ΦΥΣΙΛΟΓΙΚΗ ΖΩΗ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩς ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 8 ΩΡΕΣ..ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΛΛΕς ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕς ΑΠΟΛΑΒΕΣ.

    ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ 4

    ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ \"ΠΑΡΕΙΣ \" ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙς ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΩΡΟ, ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙς ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕς ΣΕ ΑΥΤΟ..
    ΜΑ..ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΧΩ..ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ..ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΜΑΛΙΣΤΑ..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ...
    ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ..ΤΩΡΑ ΟΧΙ....ΣΕ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΕΣ Κ.Α.

    ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ?
    ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΣΟΔΑ..
    (ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΕΡΡΙΠΤΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ, ΤΟΥ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΥ)

    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ..

    ΟΠΟΤΕ
    ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ..

    ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ...ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ.. ?ΧΜΜ...
    ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΩΡΑ..ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ, ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΔΟΥΛΕΙΑ.

    ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ...........

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    εσύ τί επιλογές βλέπεις οτι έχεις?

    Α! σε οτι αφορά την εύρεση εργασιας με περισσοτερα εσοδα: 1.δεν ισχυει πάντα 2. το 8ωρο, πώς το οριοθετεις για το μελλον κ οχι τώρα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ωραία, είναι πολύ σημαντικό να ασχολείσαι με κάτι που σου αρέσει. Όσο για το 8ωρο με καλές απολαβές...χμ...χαίρομαι που είσαι αισιόδοξος! :) Δεν ξέρω βέβαια τον τομέα σου, οπότε μπορεί πράγματι να είναι περισσότερες και καλύτερες οι ευκαιρίες.

    Όσο για τις συμπεριφορές, το θέμα είναι να μην σε πειράζουν ακόμα κι όταν υπάρχουν. Δεν γίνεται ίσως να μένεις εντελώς ανεπηρέαστος, αλλά τι υπάρχει στη ζωή σου ή στη σκέψη σου που μπορεί να αντισταθμίζει την ενόχληση?

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by Sofia
    εσύ τί επιλογές βλέπεις οτι έχεις?

    Α! σε οτι αφορά την εύρεση εργασιας με περισσοτερα εσοδα: 1.δεν ισχυει πάντα 2. το 8ωρο, πώς το οριοθετεις για το μελλον κ οχι τώρα?
    Για τα εσοδα???
    Θελω να ειμαι αισιοδοξος!Τουλαχιστον τα τελευταια 4 ετη καλα φαινοντουσαν..ολα..τωρα με ην οικονομικη κριση..δεν ξερω..πως θα ειναι.........

    Οσο αφορα το ωραριο???
    και ευχομαι απλα τα χειροτερα να ειναι αυτα που ζω τωρα...... οχι μετα
    εχω δουλεψει με πολυ ασχημα ωραρια...(μονο 4 ωρες υπνο..)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Πόσα χρόνια έχουν περάσει από την έναρξη του διδακτορικού?
    Τι λέει ο κανονισμός της σχολής για την όλη διαδικασία μέχρι την τελική αναγόρευση?
    Φαντάζομαι θα λέει ότι έχει υποχρέωση ο υποψήφιος να παρουσιάζει στην τριμελή κάθε χρόνο την πρόοδο και μόλις ολοκληρωθούν τα αποτελέσματα και η συγγραφή, σε συνεννόηση με τον επιβλέποντα καθορίζεται η 7μελής και γίνεται η υποστήριξη. Εσύ λες τις μετρήσεις τις έχεις τελειώσει. Αν είναι έτσι, η ολοκλήρωση της συγγραφής θέλει το πολύ 2 μήνες. Από που προκύπτει η υποχρέωσή σου στις διπλωματικές? Από τον γνωστό άτυπο εκβιασμό και το ...καρότο? Ή πληρώνεσαι από κάποιο πρόγραμμα? Σταμάτα το αν είναι έτσι (το πρόγραμμα).

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by marina38
    Ωραία, είναι πολύ σημαντικό να ασχολείσαι με κάτι που σου αρέσει. Όσο για το 8ωρο με καλές απολαβές...χμ...χαίρομαι που είσαι αισιόδοξος! :) Δεν ξέρω βέβαια τον τομέα σου, οπότε μπορεί πράγματι να είναι περισσότερες και καλύτερες οι ευκαιρίες.

    Όσο για τις συμπεριφορές, το θέμα είναι να μην σε πειράζουν ακόμα κι όταν υπάρχουν. Δεν γίνεται ίσως να μένεις εντελώς ανεπηρέαστος, αλλά τι υπάρχει στη ζωή σου ή στη σκέψη σου που μπορεί να αντισταθμίζει την ενόχληση?
    βασικα εχω διαφορα καλα πραγματα στην ζωη μου που αν δε τα ειχα δεν θα την εβγαζα καθαρη....

    και ναι δεν γινεται να μη ενοχλουμε οσο ψυχραιμος, ηρεμος, νηφαλαιος ειμαι..Απλα
    1. τωρα το ποτηρι ξεχυλισε...
    2. Δεν χαρακτηριζομαι για τους πιο διπλωματικους μου τροπους
    3. εγω να τους \"γραψω\", αλλα αυτοι ειναι σαν το \"κακο σπυρι στον κ...\", που το ξεχνάς και σε ποναει οταν καθεσαι....\"

    Ασχετο:
    επειδη οπως καταλαβατε πρεπει οταν καποιος λεει ΟΧΙ, πρεπει να δωσει και στους αλλους οτι το εννοει...,
    απαντησα στον φοιτητη, που μου ειχε στειλει μηνυμα, ποτε θα κανουμε πειραμα...
    \"οτι θα τον βοηθησω..οσο θελει ..οταν τελειωσω το γραψιμο\" και\"τωρα με πιεζει χρονος με το διδακτορικο\".

    Το ξερω οτι το παιδι δεν φταιει σε τιποτα..αλλα δεν βγαινει ακρη αν λεω ναι σε ολους...ειδατε που καταντησα...(παραπλευρη απωλεια.....)

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by nature
    Πόσα χρόνια έχουν περάσει από την έναρξη του διδακτορικού?
    Τι λέει ο κανονισμός της σχολής για την όλη διαδικασία μέχρι την τελική αναγόρευση?
    Φαντάζομαι θα λέει ότι έχει υποχρέωση ο υποψήφιος να παρουσιάζει στην τριμελή κάθε χρόνο την πρόοδο και μόλις ολοκληρωθούν τα αποτελέσματα και η συγγραφή, σε συνεννόηση με τον επιβλέποντα καθορίζεται η 7μελής και γίνεται η υποστήριξη. Εσύ λες τις μετρήσεις τις έχεις τελειώσει. Αν είναι έτσι, η ολοκλήρωση της συγγραφής θέλει το πολύ 2 μήνες. Από που προκύπτει η υποχρέωσή σου στις διπλωματικές? Από τον γνωστό άτυπο εκβιασμό και το ...καρότο? Ή πληρώνεσαι από κάποιο πρόγραμμα? Σταμάτα το αν είναι έτσι (το πρόγραμμα).
    δεν υπαρχει καποιος κανονισμος για το ποτε..μονο για το ελαχιστο οχι για το μεγιστο..χρονο...
    Η υποχρεωση για τις διπλωματικες..δεν υπαγεται σε καμια υποχρεωση μου, κανενα προγραμμα!
    Παλια που ειχα αρχισει να παραπονιεμαι μου ειπε οτι δεν εχω τελειωσει την ερευνα σε ενα θεμα..και παραλληλα με μενα θα βλεπαν και τα παιδια,
    την αλλη με εβαλαν πραγματι σε ενα προγραμμα (με το τεραστιο ποσο των 2500 ευρω τα δυο ετη) και παραλληλα μου εβαλαν και ενα φοιτητη...\"να μου κανει παρεα\"....
    και τωρα....
    Μα γιατι Τωρα λεω οτι ξεχειλησε το ποτηρι?
    τωρα δεν ειμαι σε κανενα προγραμμα, δεν εχω καμια υποχρεωση σε κανενα, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ...............
    απλα αυτοι συνεχιζουν και παιρνουν φοιτητες για διπλωματικες (προπτυχιακους , μαστερ..κτλ), αλλα δεν ασχολουνται..καθολου..γιατι ειχαν ειτε εμενα ειτε αλλους διδακτορικους να τους κανουν την λατζα...

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Βασικα εχω κουραστει να γκρινιαζω..απο εδω και απο εκει..
    ΑΡΚΕΤΑ...

    Ιδου η Ροδος ιδου και το π....

    Θα παρω να κλεισω ενα ραντεβου και στους δυο, μαζι..και θα τους πω οτι θα τους ξαναδω σε ενα μηνα..για το μισο PhD και το αλλο μηνα με το αλλο μισο PhD, στο οποιο θα τους πω να κλεισουμε και χρονολογια παρουσιασης...

    Και θα φυγω.....
    ουτε συζητηση ουτε μαλ...


    Γιατι αραγε ενω στην υπολοιπη ζωη μου παιρνω ρισκα και εδω το παιζω \"κοτα\"?
    Ωρα να δουμε αν μασαω..τελικως..............

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Εγώ γνωρίζω πως εκτός από το ελάχιστο όριο υπάρχει και το μέγιστο. Σε κάποιες σχολές που ξέρω είναι 6 χρόνια. Μετά χρειάζεται υποβολή της αιτίας καθυστέρησης για να εγκρίνουν παράταση.
    Πάντως αν έχει παρέλθει το ελάχιστο και έχεις τελειώσει τις μετρήσεις, έχεις λόγους να χτυπήσεις το χέρι στο τραπέζι, μετά από όλα αυτά.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by desperate70

    και ευχομαι απλα τα χειροτερα να ειναι αυτα που ζω τωρα...... οχι μετα
    εχω δουλεψει με πολυ ασχημα ωραρια...(μονο 4 ωρες υπνο..)
    το οτι εχεις δουλέψει με πολυ ασχημα ωραρια στο παρελθον, το οτι δουλευεις με πολυ ασχημες συνθηκες στο παρον, πέρα απο τις εξωτερικες συνθηκες που επικρατουν, σου λέει τίποτα για σενα?

    τί σε κανει να ελπιζεις σε ενα καλυτερο μελλον? δλδ τί θεωρεις ότι θα αλλαξει ωστε να αλλαξει κ το μελλον?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •