καταπιεση απο καθηγητη - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by desperate70

    και ευχομαι απλα τα χειροτερα να ειναι αυτα που ζω τωρα...... οχι μετα
    εχω δουλεψει με πολυ ασχημα ωραρια...(μονο 4 ωρες υπνο..)
    το οτι εχεις δουλέψει με πολυ ασχημα ωραρια στο παρελθον, το οτι δουλευεις με πολυ ασχημες συνθηκες στο παρον, πέρα απο τις εξωτερικες συνθηκες που επικρατουν, σου λέει τίποτα για σενα?

    τί σε κανει να ελπιζεις σε ενα καλυτερο μελλον? δλδ τί θεωρεις ότι θα αλλαξει ωστε να αλλαξει κ το μελλον?
    ΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ Αυτο

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by desperate70

    και ευχομαι απλα τα χειροτερα να ειναι αυτα που ζω τωρα...... οχι μετα
    εχω δουλεψει με πολυ ασχημα ωραρια...(μονο 4 ωρες υπνο..)
    το οτι εχεις δουλέψει με πολυ ασχημα ωραρια στο παρελθον, το οτι δουλευεις με πολυ ασχημες συνθηκες στο παρον, πέρα απο τις εξωτερικες συνθηκες που επικρατουν, σου λέει τίποτα για σενα?

    τί σε κανει να ελπιζεις σε ενα καλυτερο μελλον? δλδ τί θεωρεις ότι θα αλλαξει ωστε να αλλαξει κ το μελλον?
    Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... Ευτυχώς!
    Ασε που τα τυπικά προσόντα μας δίνουν συνήθως λίγη παραπάνω αυτοπεποίθηση και μαχητικότητα στη διεκδίκηση.

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by nature
    Εγώ γνωρίζω πως εκτός από το ελάχιστο όριο υπάρχει και το μέγιστο. Σε κάποιες σχολές που ξέρω είναι 6 χρόνια. Μετά χρειάζεται υποβολή της αιτίας καθυστέρησης για να εγκρίνουν παράταση.
    Πάντως αν έχει παρέλθει το ελάχιστο και έχεις τελειώσει τις μετρήσεις, έχεις λόγους να χτυπήσεις το χέρι στο τραπέζι, μετά από όλα αυτά.
    χα χα!!

    Το μονο που με βλεπω να χτυπαω ειναι το κεφαλι μου στον τοιχο!!!
    Η αν με πιασουν τα πολλα μου νευρα..αυτους!!!!!!!!!!!!!!

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    22
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by desperate70

    και ευχομαι απλα τα χειροτερα να ειναι αυτα που ζω τωρα...... οχι μετα
    εχω δουλεψει με πολυ ασχημα ωραρια...(μονο 4 ωρες υπνο..)
    το οτι εχεις δουλέψει με πολυ ασχημα ωραρια στο παρελθον, το οτι δουλευεις με πολυ ασχημες συνθηκες στο παρον, πέρα απο τις εξωτερικες συνθηκες που επικρατουν, σου λέει τίποτα για σενα?

    τί σε κανει να ελπιζεις σε ενα καλυτερο μελλον? δλδ τί θεωρεις ότι θα αλλαξει ωστε να αλλαξει κ το μελλον?
    Τι λεει για μενα αυτη η κατασταση?
    Οτι ειμαι και πολυ...μαλ...η κοτα ...η μαζοχιστης?

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Το μπαμ που περιμένω... (δις)

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    αυτο που σκέφτηκα desperate70, γραφοντας τα οσα σου έγραψα σκεφτηκα κατι διαφορετικο. οχι οτι εισαι μαλ...ή κοτα ή μαζοχιστης.

    Αλλα οτι εισαι desperate, και μαλλον κ το δειχνεις κ το κανεις να φαινεται. Οτι επιμενεις να παιρνεις κατι, απο καπου που πιθανον δεν μπορεις να παρεις κ ομως επιμενεις. Οτι εχεις επιλογες, αλλα μπορει να επιμενεις να βλεπεις την εξης μια, την πιο ψυχοφθορα. Οτι δεν δειχνεις με τις πράξεις σου τα ορια σου, γιατι μαλλον δεν επιβάλλεις ορια εσυ στον εαυτο σου κ οσα μπορεις να δωσεις, αλλα αφηνεις να σου επιβάλλουν οι άλλοι.

    Ολα αυτα τα γράφω γιατι ανεξάρτητα απο τις καταστασεις που μπορει να επικρατουν γυρω μας, τα οσα μας συμβαινουν δεν θεωρω πώς ειναι τυχαια, αλλα τουλάχιστον καποια απο αυτα αφηνουμε να μας συμβαινουν κ γινονται τελικα με τον εναν ή τον άλλο τροπο επιλογες μας.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •