Από παρανυχιδα κολλάς?? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ποιος λεει οτι ολοι φοβομαστε το μελλον ? τοτε ναρχισουμε να φοβομαστε οπλοι μην παθουμε το ταδε , το δεινα , κλπ.
    αυτο ειναι αρνητισμος .......

    τιποτα προσωπικο geodim .......αλλα αμα τα βαλεις με την αρρωστοφοβια ( που προφανως δεν εχεις και δεν εχω ) πρεπει να τα βαλεις με το μισο φορουμ .........ναι , ειναι παραλογο , αλλα ειναι ασθενεια η ΙΔΨ......
    Λάθος κάνεις..αρρωστοφοβια έχω κι εγώ και μιλάω εκ πείρας και μετά από αρκετές συζητήσεις με ειδικούς και προσωπική έρευνα.
    Απλά δεν το έχεις περάσει και δεν ξέρεις τι πάει να πει ανησυχία κάθε ώρα και στιγμή και φόβος για το τι μπορεί να συμβαίνει τώρα και στο μέλλον.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Λάθος κάνεις..αρρωστοφοβια έχω κι εγώ και μιλάω εκ πείρας και μετά από αρκετές συζητήσεις με ειδικούς και προσωπική έρευνα.
    Απλά δεν το έχεις περάσει και δεν ξέρεις τι πάει να πει ανησυχία κάθε ώρα και στιγμή και φόβος για το τι μπορεί να συμβαίνει τώρα και στο μέλλον.
    A , μαλιστα ........δεν ξερω απο αλλες ασθενειες , .........νοσοφοβια εχω μια φιλη που εχει , τυραννιεται .....ειναι σοβαρη διαταραχη .......

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    15
    ετσι ξεκινησε και η δικια μου φοβια γιατι απλα ακουμπησα καποιον ανθρωπο αλλης καταγωγης που μου καθαριζε τα τζαμια (να σημειωσω οτι πριν την φοβια ανταλασαμε χρηματα με τον ιδιο χωρις καν να σκεφτομαι το παραμικρο σε θεμα κινδυνου)θελω να πω οτι η φοβια σε κανει προκατειλιμενο και ειναι πολυ μεγαλο λαθος διοτι δεν μεταδιδονται ολα τοσο ευκολα οσο νομιζουμε με απλες κοινωνικες επαφες και επισης σε κανει να κρινεις περισοτερο τουσ αλλους λογω εμφανισης και καταγωγης (λαθος) ηρεμησε και προσπαθησε να σκεφτεις λογικα ,κανε πραγματα που θα σε χαλαρωσουν και μην βυθυζεσαι σε σκεψεις .θα κανεις εξετασεις θα ηρεμησεις και μετα παλι θα ρθει κατι που θα σε αγχωσει και θα ξανακανεις τα ιδια παλι απο την αρχη .δεν σου αξιζει μια τετοια ποιοτητα ζωης ,σε κανεναν μας.ειναι δυσκολο αλλα θα νιωσεις τοσο δυνατη σε καθε μικρο βημα που θα κανεις που θα σε ενθαρυνει.εισαι υγιης και εχεις την ζωη μπροστα σου .κοιτα να το χαρεις ,να απολαμβανεις τις στιγμες με ατομα που αγαπας

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Αφροδίτη έχεις απόλυτο δίκιο, απλά έρχονται στιγμές που μου φουντώνει το άγχος κι αρχίζω και σκέφτομαι ακόμα και την απειροελαχιστη πιθανότητα ως πιθανή. Εκεί φρικάρω κ δε μπορώ να σκεφτώ λογικά.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by afroditi View Post
    ετσι ξεκινησε και η δικια μου φοβια γιατι απλα ακουμπησα καποιον ανθρωπο αλλης καταγωγης που μου καθαριζε τα τζαμια (να σημειωσω οτι πριν την φοβια ανταλασαμε χρηματα με τον ιδιο χωρις καν να σκεφτομαι το παραμικρο σε θεμα κινδυνου)θελω να πω οτι η φοβια σε κανει προκατειλιμενο και ειναι πολυ μεγαλο λαθος διοτι δεν μεταδιδονται ολα τοσο ευκολα οσο νομιζουμε με απλες κοινωνικες επαφες και επισης σε κανει να κρινεις περισοτερο τουσ αλλους λογω εμφανισης και καταγωγης (λαθος) ηρεμησε και προσπαθησε να σκεφτεις λογικα ,κανε πραγματα που θα σε χαλαρωσουν και μην βυθυζεσαι σε σκεψεις .θα κανεις εξετασεις θα ηρεμησεις και μετα παλι θα ρθει κατι που θα σε αγχωσει και θα ξανακανεις τα ιδια παλι απο την αρχη .δεν σου αξιζει μια τετοια ποιοτητα ζωης ,σε κανεναν μας.ειναι δυσκολο αλλα θα νιωσεις τοσο δυνατη σε καθε μικρο βημα που θα κανεις που θα σε ενθαρυνει.εισαι υγιης και εχεις την ζωη μπροστα σου .κοιτα να το χαρεις ,να απολαμβανεις τις στιγμες με ατομα που αγαπας
    αυτο ειναι οντως ξεκαθαρα περιστατικο ρατσιστικο.....ενω αυτο που ειπε η κοπελα η λλουλου οχι

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    15
    Thanos Αυτο σου εξηγω οτι σε κανει προκατειλιμενο και οτι αυτο ειναι λαθος .δεν σου λεω οτι ειμαι ρατσιστρια αλλα οτι ενιωσα τοτε απαισια με τον εαυτο μου πως μια φοβια με εκανε να ξεχωρισω ανθρωπους .ουτε πριν ουτε μετα ποτε δεν ημουν αλλα η φοβια μπορει να σε κανει τοσο κακο που να σαι κανει και απαισιο ανθρωπο .

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    15
    Lloullou πρεπει να δουλεψεις την διαχειρηση αγχους σου .ειναι δυσκολο αλλα οσο πιο χαλαρη θα εισαι στην ζωη σου τοσο πιο αραια θα παρατηρεις πια τα παντα που θα ηταν στα ματια σου επικινδυνα .οσο πιο ευτυχισμενη και κανοντας πραγματα για σενα τοσο δεν θα υπαρχει και χρονος και αρνητικες σκεψεις

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Για λίγο ξανά ήρθε η σκέψη σήμερα... Κι αν? Επειδή οδήγησα κ έστριψα μέσα σε στοά κ μου ήρθε η σκηνή στο νου... Νομίζω είμαι σε καλό δρόμο, δε λέω μεγάλη κουβέντα, αλλά ακόμα έχω δουλειά... Σήμερα λίγο τα χρειάστηκα.. Ευτυχώς κράτησε καμία ώρα η κακια σκεψη

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    15
    Μπραβο lloullou ενα μικρο βημα καθε φορα και απλα σκεψου λογικα και να μην το υπεραναλυεις στο μυαλο σου .μονο εσυ μπορεις να πεισεις το εαυτο σου οτι ειναι φανταστικα σεναρια στο μυαλο σου ολα αυτα .θα δεις ποσο πιο ησυχη θα ειναι η ζωη σου σιγα σιγα .

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Μακάρι να τα καταφέρω.. Έχω χάσει τόσα χρόνια και τόσες στιγμές από τη ζωή μου.. Αν μια μέρα το αφήσω πίσω μου όλο αυτό είμαι σίγουρη ότι θα κλαίω για τα χαμένα χρόνια...

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Δεν φτανει που ο αλλος εχει τον πονο του κ υποφερει τον λετε μερικοι κ ρατσιστη να νιωσει ακομα χειροτερα.φοβασαι παρα πολυ αυτη ειναι η αληθεια.ισως να μη ζεις τη ζωη που θες.ισως να την ειχες φανταστει αλιως.εκτονωνεις το αγχος σου στις φοβιες αλλα μετα απλα γινεται τροπος ζωης.δεν ξεφευγεις.δωσε στον εαυτο σου αυτο που εχει αναγκη χωρις να νιωθεις τυψεις κι ενοχες

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Δεν φτανει που ο αλλος εχει τον πονο του κ υποφερει τον λετε μερικοι κ ρατσιστη να νιωσει ακομα χειροτερα.φοβασαι παρα πολυ αυτη ειναι η αληθεια.ισως να μη ζεις τη ζωη που θες.ισως να την ειχες φανταστει αλιως.εκτονωνεις το αγχος σου στις φοβιες αλλα μετα απλα γινεται τροπος ζωης.δεν ξεφευγεις.δωσε στον εαυτο σου αυτο που εχει αναγκη χωρις να νιωθεις τυψεις κι ενοχες
    Δε κολλαει κάπου το ενα με το αλλο. Όλοι εδώ υποφέρουμε από κάτι, προσέχουμε όμως πως μιλάμε αν δε θέλουμε να γινόμαστε παρεξηγησιμοι. Δεν είπαμε και κατι τραγικό.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε κολλαει κάπου το ενα με το αλλο. Όλοι εδώ υποφέρουμε από κάτι, προσέχουμε όμως πως μιλάμε αν δε θέλουμε να γινόμαστε παρεξηγησιμοι. Δεν είπαμε και κατι τραγικό.
    εμενα πλεον δε με νοιαζει ας παρεξηγηθουν ολοι αλωστε στον πονο μου μονη ειμαι και παρεξηγημενη.μονο ο ομοιος τον ομοιο καταλαβαινει

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Εσένα δε σε νοιάζει, νοιάζει εμάς όμως. Και όσο δικαίωμα έχει κάποιος να μιλά, τόσο έχουμε και εμείς
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •