Από παρανυχιδα κολλάς??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288

    Από παρανυχιδα κολλάς??

    Παιδιά άλλη μια ιδεοληψια με βασανίζει από χθες. Μου καθάρισαν το αυτοκίνητο από μέσα κάποιοι αλλοδαποί (πακιστανικής καταγωγης το πιθανότερο). Μου μπήκε η ιδέα μήπως κάποιος είχε τυχόν αίμα από γδαρσιμο η παρανυχιδα και έμεινε πάνω στο τιμόνι και μετά που το έπιασα εγώ είδα πως είχα μια παρανυχιδα κόκκινη στον αντίχειρα μου. Δεν έτρεχε αίμα, αλλά ήταν κόκκινη εκεί (όπως όταν τρώμε τα πετσακια). Μπορεί να κολλήσει κάνεις τίποτα έτσι? Από χθες δε μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 26-09-2019 at 13:42.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Δεν ήθελα να ακουστεί ρατσιστικό σε καμία περίπτωση. Απλά περιέγραψα τι ακριβώς έγινε...

  4. #4
    Nefeli28
    Guest
    Τον hiv φοβόμαστε και δεν είναι καθόλου μαλακιες. Είναι μια φοβία όπως και οι υπόλοιπες που έχετε όλοι εδώ πέρα.
    Και ούτε ρατσιστικό ήταν. Από οποιονδήποτε μπορεί να κολλήσεις. Απλά η κοπέλα είπε αυτό που έγινε όπως έγινε.
    Δεν είναι καθόλου αστεία η συγκεκριμένη φοβια. Όσοι υποφέρουν από αυτό ξέρουν καλά. Μιλάμε για ανυπόφορη κατάσταση. Τρέλα σαν να ζούμε σχιζοφρένεια. Δεν έχει νόημα η ζωή μας. Χάνουμε πράγματα. Στιγμές, δουλειές, τα σπίτια μας, τους άντρες τα παιδιά και τους φίλους μας. Δρν ζούμε.
    Ζωντανοί νεκροί είμαστε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Αυτό ακριβώς... Όποιος έχει ιψδ μπορεί να καταλάβει. Φοβάμαι τόσο πολύ..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Νεφέλη αν ήξερες τι εστί σχιζο δεν θα αναφέρουν έτσι αερατα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    170
    Καλημέρα κορίτσι μου. :)
    Έχω 2 ενστάσεις στη σκέψη σου:

    1ον: Ακόμα και να είχε χυθεί το αίμα κάποιου από τους υπαλλήλους,θα είχε στεγνώσει μέχρι να πάρεις το τιμόνι στα χέρια σου και αν δεν είναι νωπό νομίζω πως δε γίνεται ούτως ή άλλως,και πληγή να έχεις,να κολλήσεις.Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος και στην περίπτωση που συμβαίνει αυτό ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων.
    2ον: Ακόμα και να έγινε αυτό που φοβάσαι,γιατί να έχει κάποια μεταδοτική ασθένεια?

    Τέλος,έχω να σου πω πως καταλαβαίνω την ανάγκη σου να μοιραστείς τους προβληματισμούς σου και ότι ζητάς τη βοήθεια μας ίσως επειδή εμείς που είμαστε εκτός του προβλήματος να μπορούμε να το δούμε πιο λογικά και ψύχραιμα.Σε διαβεβαιώ όμως ότι ΟΣΕΣ αποδείξεις και να σου δώσουμε,το μυαλό σου θα βρίσκει τον τρόπο να επιβεβαιώνει το φόβο σου ακόμα και αν η αναλογία των πιθανοτήτων είναι 0,5 στα 1000!Οπότε και είναι κάτι που θα πρέπει να δουλέψεις μόνη σου στον εαυτό σου γιατί μόνο αυτός μπορεί να σε πείσει και προς το κακο και προς το καλό.Και αν αισθάνεσαι την ανάγκη να ζητήσεις βοήθεια επειδή είναι δύσκολο να το διαχειριστείς,εφόσον θα εισαι ετοιμη θα μπορουσες να κανεις και καποιες συνεδριες με εναν ειδικο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Ήδη κάνω συνεδρίες με ειδικό.. Αλλά θέλω να ακούσω τις γνώμες από ανθρώπους με καθαρό μυαλό, γιατί το δικό μου δε σκέφτεται καθαρά αυτή τη στιγμή. Ανθρώπους που είναι ξω από το πρόβλημα. Επίσης σχετικά μ αυτό που μου έγραψες, εγώ έπιασα το τιμόνι να φύγω δευτερόλεπτα μετά, οπότε νομίζω ο, τι κι αν ήταν θα ήταν νωπό... Η πληγή μου δεν είχε αίμα, απλά ήταν πιο κόκκινο το δέρμα εκεί..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    170
    Καλά,μη νομίζεις ότι είμαστε κι εμεις και πολύ στα καλά μας. ;) Χαχαχαχα!
    Ε τότε εφόσον δεν είχες καν πληγή ένας παραπάνω λόγος να προσπαθήσεις να κατευνάσεις το άγχος σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ισα περα ρε που δεν ηταν ρατσιστικό. Δλδ αν ηταν Έλληνες θα το επισήμανε έτσι; είστε για κλάματα αλήθεια
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Ναι πάλι θα το επισήμανα, όπως έχω κάνει πολλές φορές εδώ μέσα με πολλά άλλα παραδείγματα που αφορούσαν μέχρι κ κολλητούς φίλους κ την οικογένεια μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Ναι πάλι θα το επισήμανα, όπως έχω κάνει πολλές φορές εδώ μέσα με πολλά άλλα παραδείγματα που αφορούσαν μέχρι κ κολλητούς φίλους κ την οικογένεια μου.
    Συγγνώμη αλλα δε σε πιστεύω. Το κείμενο σου ήταν άκρως ρατσιστικό..Αν δεν έπαιζε ρολο για σενα δε θα ανέφερες εθνικότητα. Μη προσπαθείς να πείσεις για το αντίθετο, γίνε καλύτερος άνθρωπος και μην το ξανακάνεις.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    +1000.......

  14. #14
    Nefeli28
    Guest
    Βρε παιδιά η κοπέλα υποφέρει κι εσείς ασχολείστε με τα ρατσιστικά;
    Ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να είναι. Απλώς έγινε μια αναφορά στο γεγονός.
    Ας σεβαστούμε το ποσο υποφέρει κάποιος από αυτό που έχει κι ας μην το γυρνάμε το θέμα σε άλλη συζητηση. Ας απαντάμε σε αυτό που θέτει ο καθένας ως πόνο ψυχής.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Προφανώς δε γνωρίζουν τι πα να πει ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή, αλλιώς θα καταλάβαιναν αμέσως... Δε θα γυρνούσε η κουβέντα στον ρατσισμό, γιατί όπως είπε και η Νεφέλη όταν ο άλλος είναι ζωντανός νεκρός από το άγχος του, το τελευταίο που θα τον νοιάξει είναι αν φανεί ή όχι ρατσιστής στα μάτια των άλλων.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •