Βαριά κατάθλιψη.. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν με γεμίζει κάτι γιατί δεν έχω αισθήματα πλέον,έχω φτάσει στο ζενίθ ...πάνε 3 χρόνια τέτοιας καταστάσεις..δίχως μια λαμπερή μέρα..πόσο μου λοιπόυν όλα να ξέρες..τα είχα βρει ολα

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν είπε κανείς ότι θα κάνεις ένα αφρόλουτρο ή θα βγεις μια βόλτα και ξαφνικά θα τρέχεις στα λιβάδια να μαζεύεις μαργαρίτες. Ακόμα κι αν αρχικά δεν βρίσκεις νόημα ή χαρά σε κάτι, μακροχρόνια θα σε ωφελήσει. Σταδιακά. Το να είσαι αδρανής και να ανακυκλώνεις τις σκέψεις σου είναι το χειρότερο.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Έλα ρε φίλε..έχω βάλει 50 κιλά πάνω μου χωρίς να δω μια άσπρη μέρα

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Όντως συμφωνώ να μην μένεις αδρανής και να έχεις επιμονή και υπομονή. Όπως σου είπαν πιο πάνω σταδιακά θα δεις την βελτιωση εφόσον ζοριστεις και επιμένεις.
    Σαν τα κιλά ένα πράγμα, αν διορθώσει κάποιος την διατροφή του και ξεκινήσει να αθλειται, στην αρχή δεν θα δει κάποια διαφορά, αν επιμείνει ομως και υιοθετήσει αυτό τον τρόπο ζωής παρ όλο που τον πρώτο καιρό θα δείχνει βουνό, σταδιακά θα πετύχει αυτό που θέλει δεν θα τα ξαναβάλει και το κυριότερο θα του αρέσει πλέον ο νέος τρόπος ζωής.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Ρε παιδιά τα κιλά είναι σύμπτωση, μην συμβουλεύετε τρόπους για να τα χάσει. Χαίρω πολύ, και ο confused ξέρει τι πρέπει να κάνει, αλλά όταν είσαι μέσα στο απόλυτο σκοτάδι που δεν έχει νόημα κανένα, δεν σου κάνει καμία εντύπωση το αν θα φας σαν να μην υπάρχει αύριο.

    Και γω όταν πέρασα από οξύ καταθλιπτικό επεισόδιο, έβαλα 10 κιλά σε κάτι βδομάδες, τα οποία ακόμα κουβαλάω (καθότι είμαι ακόμα, έστω ελαφριά, καταθλιμμένος).

    Αυτό που έχει σημασία είναι αυτό που ρώτησε η constantly_curious παραπάνω: αν η κατάθλιψη είναι ενδογενής, δηλ. χωρίς αιτία, ή εξωγενής, λόγω αντικειμενικά χάλια ζωής. Η αντιμετώπιση αλλάζει θεωρώ.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by masterridley View Post
    Ρε παιδιά τα κιλά είναι σύμπτωση, μην συμβουλεύετε τρόπους για να τα χάσει. Χαίρω πολύ, και ο confused ξέρει τι πρέπει να κάνει, αλλά όταν είσαι μέσα στο απόλυτο σκοτάδι που δεν έχει νόημα κανένα, δεν σου κάνει καμία εντύπωση το αν θα φας σαν να μην υπάρχει αύριο
    .
    Γενικα μην τα παρατας , η ζωη ειναι γεματη δυσκολιες .....κι αναποδιες...............και αντιξοοτητες .... .........αν δεν ειμαστε ετοιμοι να τν αντιμετωσουμε , τοτε αστα να πανε ........κι εγω ειχε 15 χρονια κτθλψη , εγκατελειψα? οχι βεβαια ......kαι ταβγαλα περα , με την θετικησταση μου ......
    ωραιο θεμα masteridley .......

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Βαριά εσωτερική θλιψη
    By Vicky26 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 23-11-2018, 10:46
  2. Βαριά πόδια-κατάθλιψη
    By pak23 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 06-03-2013, 04:00
  3. κρισεις πανικου για βαρια αρρωστια;
    By swagsta in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 48
    Last Post: 10-09-2012, 04:18
  4. Τα πιο βαριά φάρμακα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-04-2012, 02:19
  5. Πολύ βαριά περίπτωση
    By Spyrus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 64
    Last Post: 28-09-2009, 21:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •