Μπερδεμένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23

    Μπερδεμένος

    Γεια σας ειμαι ο Γιώργος 28 ετών,πριν 2 χρονια κ 3 μηνες γνωρισα μια γυναικα 10χρονια μεγαλύτερη μου χωρισμενη με 2 παιδια.τελικα καταληξαμε να περναμε απλα καλα χωρις δεσμευσεις. Ολα καλα επι ενα χρονο βρισκομασταν κ καναμε σεξ συνεχως με παθος κ πολυ ενταση.ξαφνικα ενα βραδυ που βρεθηκαμε κ το καναμε στο αμαξι στο τελος της πραξης.με παιρνει αγκαλια κ μ λεει δειλά και σιγα σ αγαπώ.έκανα πως δε το ακουσα δεν ειπα τπτ.γενικα ειχε καποια θεματα οικογενειακα με τους δικους της κ τον πρωην της π της εκανε ψυχολογικο πολεμο. Εγω ημουν εκει κ τη στηριζα της εδινα κουραγιο και τα συζηταγαμε. Μετα απο ενα διαστημα π ημκυν στο σπίτι της κατα τη διαρκεια της πράξης μ λεει σ αγαπώ.παλι δε της ειπα τπτ απλα τη κοιταξα στα ματια.αργοτερα μ ζητησε εμεσα να κοιμηθω εκει. Αρνηθηκα κ εφυγα. Μετα απο κάποιες μερες τσακωθηκαμε για μια διαφωνια π ειχαμε για ενα οικογενειακο της θεμα.δεν ειχαμε καμια επικοινωνια για κανα 2 μηνο. Τυχαιως με βλεπει στο δρομο κοιταζομαστε την βλέπω να λιωνει να κανει σαν κοριτσακι ντροπαλο.μ στελνει μνμα ειμαι ερωτευμενη μαζι σ. Δε της απαντησα πανω σ αυτο τη ρωτησα τι κανει κλπ. Αρχισαμε να βγαινουμε παλι ολα καλα.κ ενα βραδυ ηταν σπιτι μ κ αρχιζα να τη χαζευω κ μ λεει θελω κατι περισσότερο απο αυτό. Της ειπα οκ γτ συνειδητοποιησα οτι την ερωτευομαι(γενικα ειμαι κλειστος ανθρωπος). Ειχαμε σχεση ολα οκ στην κορη της π ειναι 15της είπε οτι εχει σχεση μαζι μ.της ειπα κ γω σ αγαπω ενιωθα πληρης ευτυχισμενος. Κ τωρα μ είπε οτι θελουμε να χωρισουμε κ οτι ειναι καλυτερο για μενα. Τη ρωτησα το λογο αν εκανα κατι λάθος μ λεει οχι. Αλλα δεν ειναι σωστο για σενα. Την ρωτησα το γτ κ μ πε τα εξης οτι ειναι μεγαλυτερη καποια στιγμη θα θες παιδιά κ γαμο κ γω δε μπορω να στα δωσω. Θα με βαρεθεις κ θα θες της ηλικιας σ. Τι θα πουν οι δικοι της κ ο μικρος της γιος. Της εξηγησα οτι δεν με ενδιαφέρει ο γαμος ουτε τα παιδια.,ουτε τι θα πουν οι υπολοιποι.αν εχεις θεμα να το παμε οπως θες δε τους λεμε τπτ.Οτι το μονο που με νοιαζει εισαι εσυ κ οτι γενικως αδιαφορω τι λενε οι υπολοιποι.οσο για τα παιδια σ επειδη θελει προσεκτικη αντιμετωπιση κ δεν θελω να νιωθουν οτι απειλω τη θεση του πατερα τους. Θα μιλησουμε με παιδοψυχολογους κ θα δουμε πως θα το κανουμε την καταλληλη στιγμη.κ ας παρει καιρο. Τελικα επιμενει κ δε θελει κ μ λεει σ αγαπαω αλλα δεν ειναι σωστο.
    Δε ξερω απο τη μια πιστευω οτι λεει δικαιολογιες απο την αλλη οτι λέει αληθεια. Η αληθεια ειναι οτι ποναω απο ολο αυτο δεν κοιμάμαι δεν τρωω. Δεν έχω ξανανιωσει ετσι. Της ειπα πανω στα νευρα μ γτ μ πες σ αγαπω γτ με κανες να ονειρευομαι μαζι σ. Κ μ λεει εχεις δικιο δεν έπρεπε ηταν λαθος.
    Ποια η γνωμη σας τι να κανω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    καλησπέρα Γιώργο θα σου πω την γνώμη μου και εγώ από όλα αυτά που διαβασα...λοιπόν πιστεύω ότι η γυναίκα ναι πράγματι δείχνει ότι σε θέλει αλλά διστάζει κιόλας γιατί δεν είναι μόνη έχει δύο παιδιά στην εφηβεία το ένα που είναι ότι πιο δύσκολο και πάνω από όλα μια μαμά κοιτάει το καλό τον παιδιων της...αλλά τώρα για σένα θα πω πως να μην βιάζεσαι γιατί είσαι 28 όταν θα πας όμως 38 πίστεψέ με ναι θα θες και παιδιά δικά σου και μια ολοκληρωμένη οικογένεια γι αυτό σκέψου καλά η το τελειώνεις τώρα με αυτή τη γυναίκα και κανειςια σωστή σχέση η αποφασίζεις για το δύσκολο δρόμο...πάντως πάντα προταιρετητα θα βάζει τα παιδιά της είναι σίγουρο αυτο.τώρα το τι θα κάνεις είναι δικό σου θεμα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κατ' αρχήν πολλά πράγματα δεν είναι δεδομένα για όλους. Άλλα τα θέλω του καθενός. Εγώ από πολύ μικρή έλεγα ότι δεν θέλω γάμους και παιδιά και όλοι λέγαν άμα μεγαλώσεις θα αλλάξεις γνώμη κι έτσι και γιουβέτσι... Μαλακίες, 38 έχω φτάσει κι εξακολουθώ να μη θέλω γάμους και παιδιά, έχω χωρίσει κι από μακροχρόνιες σχέσεις για αυτό το λόγο όταν ο άλλος άλλαξε ξαφνικά και ήθελε παιδιά ας πούμε.
    Άλλες φορές πάλι μπορεί κι οι άνθρωποι να αλλάζουν κι αλλιώς να τα φέρνει η ζωή. Κάποιος να ήθελε οικογένεια στο μέλλον, αλλά να γνώρισε μία με οικογένεια έτοιμη που να 'γινε δική του και να τον καλύπτει συναισθηματικά. Ή το αντίθετο.

    Εδώ όμως με τον Γιώργο δεν είμαι πολύ σίγουρη για το πόσο δυνατά και αυθόρμητα είναι τα αισθήματά του.Πιο πολύ το κυνήγησε η άλλη να το σοβαρέψουν παρά φάνηκε ερωτευμένος ο ίδιος από την αρχή. Όχι ότι δεν γίνεται κι αυτό, να ερωτευτείς τον άλλο στην πορεία, αλλά είναι λίγο το διάστημα κατά τη γνώμη μου για δηλώσεις αιώνιας αγάπης ξέρω κι εγώ... Επίσης αν η άλλη είναι ανένδοτη, με το ζόρι δεν γίνεται κάτι.

    Ένα άλλο που με προβληματίζει εμένα είναι ότι η κοπέλα άθελά της βρε Γιώργο φαίνεται να σε χρησιμοποίησε σαν στήριγμα και τώρα να σε πετάει. Πρόσεξε, όχι ότι δεν έχει αισθήματα για εσένα, έχει. Αλλά ήθελε σεξ, ήθελες, ΟΚ, το πήρε. Άρχισε να ερωτεύεται, στο είπε και είδε ότι δεν ανταποκρίθηκες αμέσως; Έπρεπε να απομακρυνθεί. Δεν λέω ότι σε αποπλάνησςε ή είσαι παιδιάρέλι και έκανες κάτι παρά τη θέλησή σου, αλλά η συμπεριφορά της είναι εντελώς ανώριμη και μάλλον χειριστική. Αυτή όχι μόνο επέμενε σε εκείνη τη φάση, όχι μόνο μετά κατάφερε αυτό που ήθελε να είστε μαζί, να αναπτύξεις αισθήματα για αυτή, αλλά τώρα ξαφνικά ανακάλυψε ότι είστε αταίριαστοι λόγω ηλικιάς, λες και δεν υπήρχε η διαφορά ηλικίας νωρίτερα όταν επεδίωξε σχέση, αγάπες και λουλούδια. Δηλαδή ο σεβασμός στο πρόσωπο σου σαν άνθρωπο που είναι; Πρώτα παίρνει αυτό που θέλει και μετά αρχίζει και σκέφτεται τα όποια προβλήματα; Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημέρα
    Πόσος καιρός πέρασε που τα ξαναβρήκατε και της είπες και εσύ πως νιώθεις;

    Καταλαβαίνω ότι νιώθεις προδομένος με την έννοια ότι εκείνη σε "παρέσυρε" σε αυτό και σε έκανε να την ερωτευτείς επειδή εκείνη πρώτη εξομολογήθηκε το πώς νιώθει. Προσωπικά μου δίνει την αίσθηση ότι είναι μπερδεμένη ανάμεσα σε λογική και συναίσθημα. Από τη μια ήθελε να σου πει πως νιώθει και να δοκιμάσει μια κανονική σχέση μαζί σου πέρα από το σεξ, από την άλλη όταν έγινε αυτό άρχισε να σκέφτεται πως στην πράξη δεν θα μπορέσει να δουλέψει λόγω της διαφοράς ηλικίας και της διαφορετικής κατάστασης στην οποία βρίσκεστε αφού εκείνη έχει και δύο παιδιά.

    Εσύ άλλες σχέσεις πριν από αυτήν είχες; Είχες ερωτευτεί ξανά;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Μετα απο 4 μηνες αφου τα ξαναβρηκαμε της το πα. Ναι ειχα αρκετες. Οχι δεν ειχα ξαναερωτευτει απλα δεν εκδηλωνομουν ποτε γτ δεν ενιωθα κατι.προσπαθουσα να μαι αντικειμενικος κ ν λεω οντως τα πραγματα που νιωθω, να τα εννοω.γενικα ειμαι πολυ δυνατος χαρακτήρας δεν πτοουμαι με προβλήματα κ ασχημες καταστασεις. Κ ομως τωρα νιωθω να εχω πιάσει πατο δεν εχω ορεξη για τπτ δεν κοιμαμαι κ τη σκεφτομαι συνεχεια.οσο για τη θεση της ναι το χω σκεφτει επανειλλημενα αλλα το χαμε συζητησει απειρες φορες. Ετσι ξαφνικα αλλαξε αυτο? Στον πρωην της ειπε οτι εχει σχεση π την επρηζε κ τη χλευαζε.δε ξερω μηπως βρηκε κατι αλλο?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Ναι της το πα οτι μ εκανες να εκδηλωθω κ μετα με πετας σαν σκουπίδι ετσι απλα? Στη πορεια την ερωτεύτηκα δεν αφηνα τον εαυτο μ. Δε την κυνηγουσα γτ δεν ηθελα να της δημιουργησω προβλήματα. Εξαλλου κ εκεινη είχε πει στην αρχη απλα να περναμε καλα.ναι ισως με ειχε ως στηριγμα. Αλλα τι θα κανω?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω να βρήκε άλλον. Πιθανόν όπως λέει και η Ελισάβετ ως τώρα να λειτουργούσε πιο πολύ με το συναίσθημα, αλλά τώρα να αρχίζει να ξυπνάει και η λογική της πιο πολύ. Την πιάνουν και οι ανασφάλειες. Το μόνο που μπορείς να κάνεις αν πράγματι θες να το παλέψετε είναι να δώσεις χρόνο για να σιγουρευτείτε και οι δύο για τα αισθήματά σας αλλά και για το πως θα δουλέψει όλο αυτό πρακτικά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Κοίτα η αλήθεια είναι ότι έκανα τις ίδιες σκέψεις με την Σόνια. Μοιάζει σαν να σε χειρίστηκε κάπως. Μια γυναίκα κοντά στα 40 λέει σε κάποιον ότι τον αγαπά, εκείνος δεν απαντά και κάνει πως δεν άκουσε...το νορμαλ θα ήταν να απομακρυνθεί και να σε αφήσει να κάνεις την επόμενη κίνηση μόνος σου αν ήθελες. Εκείνη με τις κινήσεις της σε κυνήγησε. Η συμπεριφορά της φαίνεται όντως κάπως ανώριμη, σαν μικρό παιδάκι που ήθελε οπωσδήποτε να κερδίσει αυτό που σκέφτηκε αδιαφορώντας για το παρακάτω. Και μετά μόλις το κέρδισε,άρχισε να λειτουργεί η λογική και να σκέφτεται πού θα βγάλει όλο αυτό. Αυτό είναι κάτι που θα πρεπε να το χει σκεφτεί πριν προχωρήσει η σχέση και φύγει απ το καθαρά σεξουαλικό. Εσύ δεν νιώθεις θυμωμένος;

    Εσύ ξέρεις καλύτερα βέβαια, αλλά εγώ δεν νομίζω να υπάρχει άλλος. Περισσότερο για δικό της θέμα μου μοιάζει. Ίσως τώρα ηρέμησαν τα θέματα και με τον πρώην της και νιώθει πιο δυνατή, ότι μπορεί να τα βγάλει πέρα και μόνη της...δεν ξέρω.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Δεν ηρεμησαν τα πραγματα με τον πρωην της κ των δικων της. Μα αφου οταν τα ξαναβρηκαμε ηταν πιο καλα.επισης της το δειχνα συχνα. Χθες μ στειλε σ αγαπαω να προσεχεις. Κ της ειπα οτι νομιζω οως οταν αγαπας καποιον πραγματικά δεν τον αφηνεις κ αντιμετώπιζετε τις καταστασεις μαζι οδο δυσκολες κ αν ειναι. Επίσης της εστειλα τους στιχους απο το θυμήσου του Τερζή κ μ λεει γιατι το κανεις αυτο.της απαντησα οτι δε σ εκανα τπτ εσυ εκανες εσυ μ απλωσες το χερι σ κ γω στο δωσα κ ημουν πολυ ενταξει απεναντι σ.οσο για τα παιδια μια φορα ημουν στη δουλεια κ αυτη ηταν σε ενα παρκο με τον γιο της. Πηγα απροειδοποιητα κ της έκανα εκπληξη κ χαζευαμε τον μικρο χαρηκε απειρα.δε ξερω αληθεια.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Της ειπα Γιούλη τι θες? Μ λεει δε ξερω. Εχω πολλα στο κεφαλι.παιδια δεν ξερω τι να πιστεψω τι να κανω. Κ τοσες μερες κανω τρελα πραγματα. Ειναι φυσιολογικο?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Γιώργο εσύ τι πραγματικά θέλεις από αυτή την γυναίκα;
    ;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Να ξυπναω μαζι της να την εχω δίπλα μου. Να την κοιταω στα ματια.δεν με νοιαζουν ουτε γαμοι ουτε να κανω παιδιά. Να σταθω στα δικα της κανενα θεμα.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Αυτό που λες δείχνει από την μεριά σου ένα είδους εγωισμού. Δείχνεις να μην υπολογίζεις ότι η γυναίκα έχει δύο παιδιά. Είναι πολύ δύσκολο, ιδίως για την κόρη της που είναι στην εφηβεία να φέρει έναν νέο άντρα μέσα στο σπίτι, ο οποίος συνάμα είναι σε ενδιάμεση ηλικία από μάνα και κόρη.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Οχι της το χω ξεκαθαρισει οτι δεν εχω θεμα με τα παιδια της. Ουτε αυτη ελεγε πως εχει να ασχολουμαι με αυτα. Μ χε πει θα τα πας καλα μαζι τους.επισης της ειχα πει δεν θελω να νιωθουν οτι αντικαθιστω τον πατερα τους. Απλα να ξερουν οτι θα μαι εκει για σενα κ αυτά. Μ χε πει θα τα αγαπας? Μετα απο μερες της ειπα ναι γτ ειναι δικα σ.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Αν θέλεις να της δείξεις πως την θες όπως είναι στην κατάσταση που είναι, με μικρές αθώες και σίγουρες κινήσεις πρέπει να κερδίσεις και αυτή και τα παιδιά της. Αυτά τα πράγματα θέλουν χρόνο, διάθεση και υπομονή.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένος
    By MartinH97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-2019, 00:28
  2. Μπερδεμένος...
    By member102 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 09-01-2014, 15:22
  3. Μπερδεμένος
    By νεος30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-06-2013, 21:02
  4. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 22:39
  5. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 02-05-2010, 00:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •