Κρίσεις πανικού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    24 ετών ειμαι
    Εντάξει αποκλείεται να έχεις κάτι ανησυχητικό... Κ αν είχες θα φαινόταν

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Εντάξει αποκλείεται να έχεις κάτι ανησυχητικό... Κ αν είχες θα φαινόταν
    Και εγω αυτο πιστεύω. Αλλα ποτε δε ξερεις οι εποχές έχουν αλλάξει!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Και εγω αυτο πιστεύω. Αλλα ποτε δε ξερεις οι εποχές έχουν αλλάξει!
    Πρέπει να βρούμε τρόπο για τις κρίσεις πανικού πάντως :/

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Πρέπει να βρούμε τρόπο για τις κρίσεις πανικού πάντως :/
    Πρέπει. Τιποτα δεν ειναι ακατόρθωτο! Απο εμάς εξαρτάται! Πρέπει να τις ξεπεράσουμε αλλιώς δεν θα ζήσουμε τη ζωή μας!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Πρέπει. Τιποτα δεν ειναι ακατόρθωτο! Απο εμάς εξαρτάται! Πρέπει να τις ξεπεράσουμε αλλιώς δεν θα ζήσουμε τη ζωή μας!!
    Όταν σου ερχονται όλα μαζί ρε συ κ δε μπορείς να τα διώξεις τι να κάνεις..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Όταν σου ερχονται όλα μαζί ρε συ κ δε μπορείς να τα διώξεις τι να κάνεις..
    Ήμουν καλα για μερικές ωρες. Τωρα παλι σφίξιμο στο στήθος τσιμπήματα μούδιασμα στο σαγονι κτλ! Πάλι νομιζω εχω καρδιά αλλα δεν το δίνω περισσοτερη σημασία. Με τρομάζει αρκετά ναι δεν ξερω αν κοιμηθω καλα πως θα ειμαι και γενικά αυτο το άγχος με τρώει αλλα το προσπαθώ! Όπως λες τωρα που με πιάνουν ολα τι να κανω; Η θα πανικοβληθω η θα κάτσω να το περάσω Αφου το εχω ξαναπεράσει! Αν φτάσει σε τρομερό σημείο τοτε θα παω απευθείας γιατρο! Απλά τωρα ειμαι σε φάση που με ενοχλεί και με τρομάζει όπως πάντα! Μακάρι να περάσουν ολα αυτα να ηρεμήσω!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Ήμουν καλα για μερικές ωρες. Τωρα παλι σφίξιμο στο στήθος τσιμπήματα μούδιασμα στο σαγονι κτλ! Πάλι νομιζω εχω καρδιά αλλα δεν το δίνω περισσοτερη σημασία. Με τρομάζει αρκετά ναι δεν ξερω αν κοιμηθω καλα πως θα ειμαι και γενικά αυτο το άγχος με τρώει αλλα το προσπαθώ! Όπως λες τωρα που με πιάνουν ολα τι να κανω; Η θα πανικοβληθω η θα κάτσω να το περάσω Αφου το εχω ξαναπεράσει! Αν φτάσει σε τρομερό σημείο τοτε θα παω απευθείας γιατρο! Απλά τωρα ειμαι σε φάση που με ενοχλεί και με τρομάζει όπως πάντα! Μακάρι να περάσουν ολα αυτα να ηρεμήσω!
    Παίρνεις κάποιο Αγχωλυτικο;
    Πάρε βαθιές αναπνοές, ασχολήσου με κάτι να αποσπαστεί η προσοχή.. Κ κανε ένα χαμομηλι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Παίρνεις κάποιο Αγχωλυτικο;
    Πάρε βαθιές αναπνοές, ασχολήσου με κάτι να αποσπαστεί η προσοχή.. Κ κανε ένα χαμομηλι
    Ήπια ενα τσάι και ξαπλώνω. Δεν μου κανει τιποτα πάντα πινω τσάι με χαλαρώνει το σώμα! Όχι δεν παίρνω χάπια ακομα και δεν ξερω αν παρω! Πάντως σου ειπα το συνήθισα πλέον και δεν πανικοβαλομαι τοσο! Αυτο με τις αναπνοές άλλες φορές βοηθάει άλλες όχι. Πιστεύω θα ηρεμήσω μερα με τη μερα. Προς το Παρόν κοιτάω να το περάσω όσο καλύτερα γίνεται!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Δεν έχω κάνει κάτι, όχι.. Γενικά παίρνω αντικαταθλιπτικα, τα ladose..τον πρώτο καιρό είχαν μειωθεί τώρα αρχισαν πάλι.. Εσύ πως το ξεπέρασες;
    Δεν έχω πλέξει ποτέ με φάρμακα για αυτά τα θέματα, οπότε αν έχεις ταυτόχρονα και κάτι άλλο ή αν ήδη σε παρακολουθεί ειδικός, δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω κάτι παραπάνω. Πάντως βλέπω ότι όσοι στηρίζονται πολύ στα φάρμακα αργούν να το ξεπεράσουν, δουλειά με τον εαυτό μας θέλει.

    Έχω γράψει και παλιότερα ότι αν ήξερα τι είχα τότε θα έτρεχα σε ΨΥΧΟΛΟΓΟ να με συμβουλεύσει. Να δούμε που οφείλεται όλο αυτό, να με ενημερώσει και να μου πει πως να το αντιμετωπίσω. Δεν ήξερα τι είχα, κανείς δεν με καθοδήγησε σωστά και το ξεπέρασα με τον καιρό ανακαλύπτοντας από μόνη μου την Αμερική. Όταν κατάλαβα ότι δεν έχω κάτι παθολογικό, δεν θα πάθω κάτι, ότι είναι θε να ΄ρθει αλλιώς θα προσπεράσει και ότι πρέπει να το αγνοώ, σιγά σιγά το ξεπέρασα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν έχω πλέξει ποτέ με φάρμακα για αυτά τα θέματα, οπότε αν έχεις ταυτόχρονα και κάτι άλλο ή αν ήδη σε παρακολουθεί ειδικός, δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω κάτι παραπάνω. Πάντως βλέπω ότι όσοι στηρίζονται πολύ στα φάρμακα αργούν να το ξεπεράσουν, δουλειά με τον εαυτό μας θέλει.

    Έχω γράψει και παλιότερα ότι αν ήξερα τι είχα τότε θα έτρεχα σε ΨΥΧΟΛΟΓΟ να με συμβουλεύσει. Να δούμε που οφείλεται όλο αυτό, να με ενημερώσει και να μου πει πως να το αντιμετωπίσω. Δεν ήξερα τι είχα, κανείς δεν με καθοδήγησε σωστά και το ξεπέρασα με τον καιρό ανακαλύπτοντας από μόνη μου την Αμερική. Όταν κατάλαβα ότι δεν έχω κάτι παθολογικό, δεν θα πάθω κάτι, ότι είναι θε να ΄ρθει αλλιώς θα προσπεράσει και ότι πρέπει να το αγνοώ, σιγά σιγά το ξεπέρασα.
    Ναι καταλαβαίνω, έχεις δίκιο.. Τα φάρμακα μόνο καλύπτουν το πρόβλημα, δεν το αντιμετωπίζουν ουσιαστικά. Χρειάζεται δουλεια με τον εαυτό μας.. Κ γω μια είμαι μια χαρά, μια με πιανει ένα αίσθημα σαν απελπισία, ότι δε με χωράει ο τόπος δεν ξέρω κάτι πολύ άσχημο πάντως κ δεν έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να το αντιμετωπισω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Παλι τωρα το βραδυ μολις έφαγα ξάπλωσα με πόνεσε μια δυνατή στο στέρνο μολις έβηξα μετα βάρος πόνος στον αριστερό καρπό στον λαιμό και στο σβέρκο! Παιδιά δεν ειναι συμπτώματα καρδιάς αυτα;; Πριν το έμφραγμα λένε για μερες αυτα δεν παθαίνεις; Τα χω πάθει πολλές φορές αλλα απ’οτι ξερω ετσι ειναι τα συμπτώματα! Τωρα αν πάθαινα έμφραγμα θα ήταν αλλιώς. Εγω κάθε φορα νομιζω πως με προειδοποιεί!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Μολις με σήκωσε απο τον ύπνο μου ένας πάρα πολυ δυνατός πόνος στον αριστερό αγκώνα. Κράτησε ούτε ενα λεπτό αλλα ήταν αρκετός για να με ξυπνήσει. Φοβάμαι πολυ οτι ειναι κατι με την καρδιά μου. Δεν κοιμόμουν πάνω του ισα ισα ήμουν γυρισμένος απο την αλλη!! Μου εκανε παρά πολυ δυνατό πόνο και μετα σταμάτησε! Τωρα δε ξερω τι να κανω. Πάντως το μονο σίγουρο ειναι οτι θα παρω τον γιατρο μου τηλεφωνο αργότερα!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το ότι πόνος στον αγκώνα είναι σύμπτωμα καρδιακού πρώτη φορά το ακούω.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το ότι πόνος στον αγκώνα είναι σύμπτωμα καρδιακού πρώτη φορά το ακούω.
    Γενικά στο αριστερό χέρι δεν λένε; Εμένα εκανε έναν δυνατό πόνο για ούτε ενα λεπτό μετα έφυγε. Ήταν αρκετό για να με ξυπνήσει! Εγω ξερω στο αριστερό χέρι πιο πολυ στον ώμο και στον βραχίονα λένε! Πάντως εμένα με τρόμαξε γιατι ήταν δυνατό και με ξύπνησε. Τωρα με ξαναπήρε ο ύπνος αλλα στο καπάκι σηκώθηκα γιατι ένιωσα το στήθος μου και το χέρι να μουδιάζουν και να σφίγγουν αλλα πιστεύω ήταν στιγμιαίος μολις χαλάρωσα παλι!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Γενικά στο αριστερό χέρι δεν λένε; Εμένα εκανε έναν δυνατό πόνο για ούτε ενα λεπτό μετα έφυγε. Ήταν αρκετό για να με ξυπνήσει! Εγω ξερω στο αριστερό χέρι πιο πολυ στον ώμο και στον βραχίονα λένε! Πάντως εμένα με τρόμαξε γιατι ήταν δυνατό και με ξύπνησε. Τωρα με ξαναπήρε ο ύπνος αλλα στο καπάκι σηκώθηκα γιατι ένιωσα το στήθος μου και το χέρι να μουδιάζουν και να σφίγγουν αλλα πιστεύω ήταν στιγμιαίος μολις χαλάρωσα παλι!
    Εμένα έχει 2-3 μέρες που με πιανει ένα ασχημο αίσθημα, σα σφίξιμο στο στερνο.. Ότι όλα είναι χάλια δεν ξέρω πως να το εξηγήσω ρε παιδιά αλλά τι θα γίνει
    Προσπαθώ να κάνω πράγματα να ξεχνιέμαι, αλλά δεν..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διαταραχή πανικού-Κρίσεις πανικού
    By Αργύρης in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 28-01-2018, 17:18
  2. κρισεις πανικου
    By k0nstantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 14-05-2015, 01:33
  3. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  4. Κρίσεις πανικού
    By John11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-2013, 10:29
  5. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By dionisis28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2006, 00:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •