Ορος sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Ορος sos

  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Ορος sos

    Που λέτε με έχουν ακόμα στην κλινική κ έχω βαρεθεί. Και μου βάλανε πρώτα έναν ορό, τελείωσε και μετά μου βάλανε δεύτερο. Επειδή βαρέθηκα κ δεν μου κάνουν κ τίποτα ουσιαστικό,το έβαλα να τρέχει στο γρήγορο. Αφού είχε αδειάσει το μισό,ήρθε ένας νοσοκόμος κ με ρώτησε αν το πείραξα και του είπα ότι απλά το έβαλα λίγο πιο γρήγορα κ μου είπε ότι δεν κάνει κ ότι κανονικά πρέπει να το παίρνω κάθε δύο ώρες ή επι ενα δίωρο,δεν κατάλαβα. Λέτε να πάθω κάτι; Περιέχει ηλεκτρολύτες. Και ασβέστιο εκτός των άλλων που δεν καταλαβαίνω γιατί μου το δίνουν αφού είχα μια μονάδα πάνω από το φυσιολογικό. Θα διαταραχθεί ο ρυθμος της καρδιάς μου;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εισαι σε νοσοκομειο και ρωτας εμας; Καλα που το ειδε ο νοσοκομος πριν τελειωσει. Προσεξε μη σου δεσουν τα χερια με αυτα που κανεις.

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Ρώτησα,μου είπε να μην αγχώνομαι,αλλά για κάποιο λόγο δεν με έπεισε. Μήπως είναι πολλοί δύο οροί χωρίς να έχω θέμα με τους ηλεκτρολύτες;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Ρε φιλε εισαι μεσα στην κλινική δε γίνεται να κανουν οτι ναναι! Δε θα πάθεις τιποτα για να σου το έβαλαν αυτο κατι ξέρουν παραπάνω! Άραξε μην αγχώνεσαι! Οι άνθρωποι εκει ειναι για να σε βοηθήσουν! Εγω όταν ειμαι στον γιατρο ηρεμώ αμέσως γιατι ξερω οτι ειμαι κάπου ασφαλής! Άραξε και οτι σου κανουν ειναι για το καλο σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ρώτησα,μου είπε να μην αγχώνομαι,αλλά για κάποιο λόγο δεν με έπεισε. Μήπως είναι πολλοί δύο οροί χωρίς να έχω θέμα με τους ηλεκτρολύτες;
    Γιατι δεν σε επεισε; Που στηριζεις την αμφιβολια σου;

  6. #6
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Γιατι δεν σε επεισε; Που στηριζεις την αμφιβολια σου;
    Φοβάμαι μήπως κάνω καμιά αρρυθμία λόγω αυτού ή ότι αυτό που έχω και δεβ το βρίσκουν, επιδεινωθεί.

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Ρε φιλε εισαι μεσα στην κλινική δε γίνεται να κανουν οτι ναναι! Δε θα πάθεις τιποτα για να σου το έβαλαν αυτο κατι ξέρουν παραπάνω! Άραξε μην αγχώνεσαι! Οι άνθρωποι εκει ειναι για να σε βοηθήσουν! Εγω όταν ειμαι στον γιατρο ηρεμώ αμέσως γιατι ξερω οτι ειμαι κάπου ασφαλής! Άραξε και οτι σου κανουν ειναι για το καλο σου!
    Νταξει κι εγώ ηρέμησα, απλά είδα ότι ούτε εκεί με πήραν στα σοβαρά. Και για νοσηλεία μιας μέρας και μεταφορά με ασθενοφόρο πλήρωσα 200 ευρώ. Και δεν μου κάναν και τίποτα, ο,τι κάνουν και στα δημόσια.

    Θα κάνω τις ορμονικές μήπως βρεθεί κάτι εκεί. Δεν τα μπορώ αυτά τα συμπτώματα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Φοβάμαι μήπως κάνω καμιά αρρυθμία λόγω αυτού ή ότι αυτό που έχω και δεβ το βρίσκουν, επιδεινωθεί.
    Βρε Αντωνη, ουσιαστικα μου λες οτι η αμφιβολια και ανησυχια σου προερχεται απο το γεγονος οτι εσυ ο ιδιος δεν γνωριζεις ιατρικη. Βρες καποιους γιατρους που να εμπιστευεσαι και οι οποιοι σου λυνουν κατα το δυνατον τις αποριες. Δε γινεται να κανεις second guessing οτιδηποτε σου λενε και να φανταζεσαι οτι καθε ιατρικη πραξη μπορει μεσω καποιου μηχανισμου για τον οποιο εχεις αγνοια να οδηγησει στο θανατο σου. Αντιθετα καποιες αυτενεργειες οπως το να αλλαξεις τη ροη του ορου, ή ποιος ξερει τι θα σου ερθει στο μελλον να κανεις, μπορει να μην ειναι καλες για την υγεια σου. Οταν αμφιβαλλεις, παιρνε μια δευτερη ή και τριτη γνωμη.

Similar Threads

  1. Ο ορος "υπερμανια" υφισταται?
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2013, 15:35
  2. Κρίσεις φοβίας ή πανικού, δεν ξέρω πως ακριβώς είναι ο σωστός όρος...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-2012, 15:28
  3. Ο ΟΡΟΣ ΦΟΒΟΣ
    By Foolish in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-2007, 17:31
  4. Ο ΟΡΟΣ ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΗ
    By her in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 26-09-2006, 22:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •