Συμφορητική καρδιακή ανεπάρκεια - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 189 of 189
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εφοσον εκανες εξετάσεις και βγηκες κομπλέ τι παραπάνω να σου πούμε εμείς; οι παλμοί ανεβαίνουν και με τη ζέστη και οταν εισαι αγυμναστος δεν είναι κάτι που θα έπρεπε να σε ανησυχεί. Τα έψαξες και δεν έχεις κατι οποτε μη στρεσαρεσαι χωρίς λογο
    Με στρασαρε η κοπέλα μου όταν μου ειπε οτι ειμαι κατακόκκινος. Οι παλμοί ανεβαίνουν ναι το ξερω και πέσανε και σχετικά γρήγορα αλλα το κοκκίνισμα και η πίεση έμεινε και μένει. Αυτο με άγχωσε. Μίλησα και με τον πατέρα μου με κάμερα και μου ειπε το ίδιο οτι ειμαι κατακόκκινος! Απορώ πως γίνεται να το επαθα μονο εγω και όχι η κοπέλα μου Αφου και αυτή ανέβηκε 2 φορές πάνω κάτω με πραγματα. Μονο αυτο δηλαδή με άγχωσε. Αν δεν μου ελεγε κανένας τιποτα τοτε δεν θα το έγραφα καν εδω ούτε θα σκεφτόμουν! Τα μούτρα μου έγιναν κατακόκκινα και καίγανε αυτο μου είπαν και με άγχωσαν. Αυτο τιποτα αλλο! Η ζάλη και η πίεση νταξει πιστεύω λογικό ειναι εφόσον ειμαι αγύμναστος και οι παλμοί. Τα αλλα δε ξερω αλλα θα τα πω με τον γιατρο!

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Θα μου πει δεν εχεις τιποτα αγχώνεσαι! Τον ξερω και με ξέρει. Επίσης αυτές τις μερες θα τον επισκεφτώ! Αλλα ρε παιδιά ειναι φυσιολογικό αυτο; Πραγματικά δε ξερω μου φαίνεται πολυ κακό έως και πολυ επικυνδινο! Νταξει τωρα εχω χαλαρώσει δε με έπιασε πανικός απλά ειδα τα μούτρα μου και λεω πως ειμαι ετσι κατακόκκινος! Έτσι λένε αν κοκκινιζεις πολυ μπορεί να πάθεις εγκεφαλικό! Εγω και όταν νευριάζω κοκκινιζω και καίγομαι παρά πολυ! Το ανέφερα εδω μηπως κανένας απο δω εχει κατι παρόμοιο! Πριν φυγω τις ανέβαινα κομπλε νταξει παλι με έπιανε κούραση αλλα δεν γινόμουν πατζαρι!
    Σφιγγοσουν πολυ. Πρεπει να αναπνεεις οταν κουβαλας βαρος.

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Σφιγγοσουν πολυ. Πρεπει να αναπνεεις οταν κουβαλας βαρος.
    Λες; Δεν το εχω σκεφτεί ποτε αυτο! Μιλαμε ήμουν πατζαρι τωρα συνήλθα αλλα όχι τελείως! Αλλα συνήλθα δηλαδή ειμαι καλα! Πω ρε φιλε τι είπες αλήθεια δεν το εχω παρατηρήσει στον εαυτό μου αν σφιγγομαι!

  4. #184
    Antonis8
    Guest
    Δες και τους ηλεκτρολύτες τώρα που γύρισες,κάνε μια γενικη και πες να σου δουν και τους ηλεκτρολύτες,δείχνουν πολλά πράγματα για την καρδιά.
    Και δες για χολτερ , θα σε βοηθήσει πολύ και ψυχολογικά, ακόμα κι αν τελικά δεν δείξει τίποτα. Όταν το βάλεις, σημείωνε πότε έχεις συμπτωματα και μετά πες στο στο γιατρό σου,όταν το διαβάζει να σου πει αν είναι από καρδιά ή κάτι εντελώς άσχετο. Εμένα οι μισές "έκτακτες" που ένιωθα ήταν κινήσεις του οισοφάγου εντέλει.

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μη πλακωθείς στις εξετάσεις όπως σου γράφουν. Μονο ο γιατρός θα σου πει αν τις χρειαζεσαι. Οχι εμεις. Μα αν ειναι δυνατον εδώ μεσα.
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Με στρασαρε η κοπέλα μου όταν μου ειπε οτι ειμαι κατακόκκινος. Οι παλμοί ανεβαίνουν ναι το ξερω και πέσανε και σχετικά γρήγορα αλλα το κοκκίνισμα και η πίεση έμεινε και μένει. Αυτο με άγχωσε. Μίλησα και με τον πατέρα μου με κάμερα και μου ειπε το ίδιο οτι ειμαι κατακόκκινος! Απορώ πως γίνεται να το επαθα μονο εγω και όχι η κοπέλα μου Αφου και αυτή ανέβηκε 2 φορές πάνω κάτω με πραγματα. Μονο αυτο δηλαδή με άγχωσε. Αν δεν μου ελεγε κανένας τιποτα τοτε δεν θα το έγραφα καν εδω ούτε θα σκεφτόμουν! Τα μούτρα μου έγιναν κατακόκκινα και καίγανε αυτο μου είπαν και με άγχωσαν. Αυτο τιποτα αλλο! Η ζάλη και η πίεση νταξει πιστεύω λογικό ειναι εφόσον ειμαι αγύμναστος και οι παλμοί. Τα αλλα δε ξερω αλλα θα τα πω με τον γιατρο!
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #186
    Antonis8
    Guest
    Η εμμονή και οι θεματαρες στα καλύτερά τους. Χαρακτηριστικό δείγμα παρασειτωσης και φαγουρας του κώλου μπας και τους δοθεί κάποια σημασια και νιώσουν πως έχουν αξία. Εμετός.

    Μπιλ, σου στέλνω προσωπικο μήνυνα να τα πούμε ήσυχα χωρίς επιθέσεις. Όπως σου έχουν πει και άλλοι εδώ μέσα,ένα χολτερ θα σε βοηθήσει να καταλάβεις αν όλα αυτά υπάρχουν πράγματι ή όχι. Μην ακούς τι σου λένε άσχετοι για παθολογικά θέματα. Αυτό που συστήνουν και οι ψυχίατροι είναι να διαλευκάνεις πρώτα αν είναι ολα εντάξει στην υγεία. Ένα χολτερ είναι πολύ καλό διαγνωστικό. Εμένα,πριν με πιάσει το POTS , με ειχε βοηθήσει πάρα πολύ να ξεπεράσω την καρδιοφοβια.

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Οι χαρακτηρισμοι να σου λειπουν αλλιώς θα πέφτουν αναφορες. Μπιλ να ακούς μόνο τον γιατρό και οχι τον καθενα απο δω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #188
    Antonis8
    Guest
    Μπιλ μην ακούς ένα συγκεκριμένο άτομο εδώ μέσα,έχει χοντρά θέματα. Μην την αφήνεις να σου δίνει συμβουλές για παθολογικα θέματα γιατί δεν έχει τις γνώσεις. Κι εμένα χθες μου έλεγε να μην ακούω το γιατρό μου λέει και να ακούω την ίδια. Τρέχα γυρευε, χαχαχα!

  9. #189
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Κλειδώνω το θέμα.

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Similar Threads

  1. Φόβος για καρδιακή προσβολή / Κρίση Πανικού (με συμπτώματα)
    By whiteboycode in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2018, 21:20
  2. Καρδιακη ανακοπη
    By Sosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 65
    Last Post: 08-08-2017, 08:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •