Ειμαι μπερδεμένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    1

    Ειμαι μπερδεμένος

    Καλησπέρα είμαι 30 χρονών και πριν 5 χρόνια είχα πάει διακοπές σε ένα νησί που δούλευε ο αδερφός μου και κάθησα 2 βδομάδες. Γνώρισα μια κοπέλα(τότε ήταν 18) και σε μια βδομάδα που την ήξερα έκανα κίνηση και φάνηκε ότι της άρεσε. Πήγα άλλες 2 φορές μέσα σε ένα μήνα αλλά μετά μου είπε ότι λόγω απόστασης δεν γίνεται να προχωρήσουμε. Μου έστειλε μετά από 5 χρόνια έτυχε να δουλεύω και εγώ σε ένα νησί που είναι πολύ κοντά της. Ξαναεκανα κίνηση γιατί φαινόταν ότι ήθελε αλλά πριν κάνω κίνηση μου έλεγε ότι φοβάται μην με ξαναπληγωσει... και το ξανάκανε... Τώρα δεν είπε για απόσταση δικαιολογία αλλά ότι δεν της μιλάω πολύ στο τηλέφωνο όταν γυρνάω στο νησί μου για δουλειά. Της είπα ότι αν είναι αυτό το πρόβλημα θα το αλλάξω. Μετά μου είπε ότι δεν της βγαίνει κάτι και μετα τις είπα εγώ ότι αν δεν σου έβγαινε τότε δεν θα έκανες κάτι δεύτερη φορά εκτός αν το κάνεις συχνά και με άλλους. Εκεί θίχτηκε γιατί νόμιζε ότι την είπα *******. Εντωμεταξύ αυτά τα 5 χρόνια τα είχε με έναν 2.5 Χρόνια σχέση και είχαν αραβωνιαστει και αυτός την βάραγε στο σπίτι. Μετά θυμήθηκε εμένα που αυτό το λίγο που είμασταν μαζί ήμουν καλός μαζί της και έβαλε πρώτα τον αδερφό της να με πάρει τηλέφωνο να δει τι κάνω.( μου το είπε ο αδερφός της) Περίμενα με αυτά που μου έλεγε ότι θέλει να είμαστε μαζί το μόνο που με φοβηζε ήταν ότι έλεγε ότι φοβάται μην με πληγώσεις και εγώ επειδή ήθελα να ήμουν μαζί της της έλεγα δεν με πειράζει να με πληγώσει. Ο αδερφός της μου λέει ότι της άρεσω ακόμα όπως και η μαμά της απλά με αυτόν που είχε μπλέξει έχει ψυχολογικά αλλά η ίδια μου είπε ότι δεν νιώθει κάτι. Πώς γίνεται να μου λένε οι άλλοι ότι της άρεσω αλλά να μου λέει αυτή ότι δεν θέλει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πως γίνεται εσύ να τα φιάχνεις με μία που σε θυμήθηκε ξαφνικά μετά από χρόνια και καιρούς, που δεν την ήξερες καλά καλά ούτε τότε ούτε τώρα πρέπει να αναρωτιέσαι...

  3. #3
    Φίλε, το δε θέλω να σε πληγώσω σημαίνει θα σε πληγώσω.

    Είτε γιατι σε ήθελε για rebound, γιατί δεν σε γουστάρει και πολύ ή γιατί σκοπεύει από την αρχή να μη δώσει τον καλύτερο της εαυτό και να μη προσπαθήσει.

    Η κοπέλα σου δήλωσε λοιπον από την αρχη τί θα κάνει.

    Άσε τους αλλους να λενε πως σε θέλει, σημασία έχει ΜΟΝΟ τι λεει η ίδια

  4. #4
    Σημασια εχει και τι λεει η ιδια και αυτο που σου λεει και η δικη σου λογικη συμφωνα με τα σημαδια που εχεις...! Μην εθελοτυφλεις , Δε σε θυμαται ξαφνικα ο αλλος μετα απο τοσσα χρονια και εσυ πιστευεις οτι θελει κατι σοβαρο...Συνεχισε τη ζωη σου οπως εκανες τοσο καιρο ..δεν εισαι δεμενος μαζι της αλλωστε ..Δεν θα ειναι τοσο δυσκολο κατα τη γνωμη μου.

Similar Threads

  1. Μπερδεμένος...
    By member102 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 09-01-2014, 15:22
  2. μπερδεμενος
    By Giorgos1972 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 19-11-2012, 20:01
  3. Είμαι αφάνταστα μπερδεμένος...
    By Broken_Hearted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 28-09-2011, 22:00
  4. Μπερδεμενος
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 11-08-2011, 19:16
  5. Ειμαι μπερδεμενος.
    By pickles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-10-2009, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •