Μικρή βοήθεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83
  1. #16
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Originally posted by Ζουζουνάκι
    To Λέω πιο πολύ σε σένα Mike θα περάσει θα κάνει τον κύκλο του και θα κλείσει ίσωσ δεν τελειώσει αλλά θα κλείσει. Ετσι είμαι και εγώ. Πέρασαν 3 χρόνια και από τότε που χώρισα. Τίποτα δεν είναι το ίδιο. Αλλαξα εγώ ήταν σα να πέθανε κάποιοσ. Πόνεσε και πονάει όσο δεν φαντάζεσαι. Η πρώτη σ΄κέψη το πρωί και η τελευταία το βράδυ για να μην σχολιάσω τα όνειρα. Να ξυπνάς και να λέσ αποκλείεται. Να είσαι στα μαγαζιά να βλέπεις κάτι να του το πάρεισ και να σκέφτεσαι αφού τελείωσε δεν είμαστε μαζί. Και όμωσ επιβιώνεις. Βλέπω τόσεσ ψυχογενείσ παθήσεις εδώ μέσα και απορώ πώσ είμαι καλά μετά από τόση απόγνωση. Πολύ κλισέ αλλά μάλλον όλα γίνονται για κάποιο λόγο και ίσωσ κάθε εμπόδιο για καλό.Πάντωσ στην δική σου περίπτωση έχω τισ αμφιβολίεσ μου για το αν τελείωσε για πάντα παρότι η κοπέλα δηλώνει ανένδοτη
    Τετοια λεγε μου να με ανεβαζεις. Παντως για ολα τα συμπτωματα που αναφερεις εχεις δικιο και θα μπορουσα να προσθεσω πολυ περισσοτερα αλλα θα χασουμε την ουσια που ειναι το πως αντιμετωπιζεις αυτη την κατασταση οσο το δυνατον πιο ανωδυνα.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Φυσικά συμφωνώ mike ότι δεν γίνεται να επαναφέρεις κάποια πράγματα που είτε από επιλογές άλλων είτε από τυχαία γεγονότα άλλαξαν. Αλλά μια και μιλάμε για σχέσεις, όταν μια σχέση τελειώσει, δεν μπορούμε να βασιστούμε στην τύχη για να ξεπεράσουμε τη μοναξιά.

    vader, το διάβασα ότι ξέρεις τι φταίει, απλά αναρωτιόμουν αν είναι κάτι τόσο συχνό που να σε κάνει να πιστεύεις ότι και η επόμενη σχέση είναι πιθανό να αποτύχει. Ή αν φοβάσαι ότι θα μείνεις μόνος γιατί έχεις πολλές απαιτήσεις. Βέβαια το ξέρω πολύ καλά ότι μετά από έναν χωρισμό συχνά μας πιάνει απελπισία. Αλλά υπάρχουν τόσα εκατομμύρια άνθρωποι στον κόσμο και τόσος χρόνος μπροστά σου :) Η εμμονή και το άγχος δεν βοηθά, άσε που λειτουργεί και σαν ανθρωποδιώχτης! :)

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Το θέμα είναι πως θα ξεκινήσει πάλι ο κόσμος να υπάρχει για τον mike και για μένα! Πως θα μας φύγει αυτό το πράγμα! (τουλάχιστον εγώ το θέλω πιστεύω και ο mike)Μόλις κοίταξα το τασάκι! Τι ναι αυτό το πράγμα! Τόσα τσιγάρα κάπνισα εγώ!!! Μου φαίνεται πρέπει να το πάρω ανάποδα το θέμα! Αύριο πρέπει να πάω δουλειά να φτιάξω καφέ (μέχρι και αυτό έχω σταματήσει) να χαζέψω στο net για το πρώτο μισάωρο και μετά να ξεκινήσω όπως έκανα παλιά! Μπορεί να γίνει αυτό;(Κάθε μέρα αυτό λέω... όλο αύριο!)

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Απαιτήσεις δεν έχω αγαπητή marina, τουλάχιστον έτσι νομίζω! Το να θέλω μια γυναίκα που να μου αρέσει βέβαια και να πηγαίνουμε θέατρο σινεμά φαγητό κλπ να μιλάμε το πρωί στο τηλέφωνο (οχι ώρες 2 λεπτάκια) και ότι νορμαλ φαντάζεσαι ε... νομίζω πως δεν ζητάω πολλά!

  5. #20
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Καλα και εγω με το τασακι on line ειμαι αστο. Φυσιολογικα πραγματα ζητας οπως και εγω το θεμα ειναι οτι περα απο αυτα πρεπει να υπαρχει και ενας κωδικας επικοινωνιας με τον αλλο ανθρωπο, να υπαρξει μια χημεια μεταξυ σας, αυτο ειναι που ειναι δυσκολο να βρεθει.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Συχαίνομαι τη λέξη χημεία!

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Δεν θα έρθει αύριο; Θα έρθει! Δεν μπορεί! Δεν θα το πάρω απο την ανάποδη το θέμα;
    Η αρχή είναι!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Originally posted by vader

    Πήγα στο γήπεδο να δω την ομάδα μου... πάντα με ευχαριστούσε και δεν ήθελα να τη δω! Ποιος εγώ! Που όταν ήταν ποδόσφαιρο σταμάταγαν όλα! Η Κυριακή ήταν: \"το ματς ξεκινάει 7 εγώ πήγαινα από τις 5!\" γεμάτος χαρά που θα δω την ομάδα μου! Τέλειωσε και αυτό! Τι απογοήτευση είναι αυτή Θεέ μου!
    Μήπως πρέπει να αλλάξεις ομάδα?αστειεύομαι βεβαίως...

    Προφανώς είχες ένα πλάνο για τη ζωή σου αλλά δεν σου βγήκε όπως το σκεφτόσουν...και αυτό σε κάνει να νιώθεις ανασφάλεια...δεν ξέρω αν σε επηρεάζει σε αυτό που νιώθεις και το οικείο περιβάλλον σου!κρίση ηλικίας περνάμε κάποια στιγμή όλοι!
    Στην πράξη τώρα...κράτα τον εαυτό σου απασχολημένο όσο μπορείς περισσότερο για να αποφύγεις κατά το δυνατόν αυτές τις σκέψεις!Θα πιεστείς στην αρχή για να κάνεις πράγματα όπως το να δουλέψεις, να πας στο γήπεδο, να βγεις έξω...αλλά με τον καιρό θα αρχίσεις να τα απολαμβάνεις όπως πρώτα!Ακούγεται δύσκολο αλλά μέσα από την δύσκολη οδό βρίσκουμε την λύτρωση!
    Καιρός να βάλεις ένα τέλος σε όλη αυτή την κατάσταση και επιτέλους να συνεχίσεις να ζεις τη ζωή σου!Άλλωστε είσαι σε μία πολυ παραγωγική ηλικία!Όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους!:)

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Και εγω αλλα ετσι ειναι τα πραγματα φιλε μου, περα απο τα βασικα θα πρεπει με τον αλλο που εχεις διπλα σου να μπορεις επικοινωνεις με την βαθυτερη εννοια του ορου, οπως ας πουμε να ξερεις αν την απασχολει κατι χωρις να χρειαζεται να στο πει.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Λες να φτάσω να προδώσω την ομάδα μου; Αυτό δεν θα το αντέξω! Και μόνο που πήγα γήπεδο και ήμουν μες την κλάψα νόμιζα πως πρόδωσα μια ιδέα!
    Είδατε τι μου κάνατε κυρίες μου; Τι σας έφταιξα; Ε;
    Το Σάββατο είχα πάει με τους φίλους μου έξω. Ο ένας είναι και αυτός φρεσκοχωρισμένος αλλά το περνάει πιο soft. Καλά ήπια όλο το μαγαζί! και μετά πάμε για φαγητό στις 5 το πρωί. Και βρέθηκε να είναι γυναίκα η υπάλληλος! Πω! πω! Άρχισα εσείς φταίτε για όλα! κοιτάχτε πως με καταντήσατε! Πέρνει φόρα και ο άλλος και αρχίζει και εκείνος. Πω! πω! την κακομοίρα! Τα δε όλα!
    Λοιπόν αύριο καινούρια αρχή!Εργασία και λύπη όπως έλεγα πάντα διότι η χαρά πάει με τη διασκέδαση!
    Και από μεθαύριο τα πακέτα τα τσιγάρα θα μειωθούν σε 1!(δύσκολο αυτό)
    Πρέπει να τα καταφέρω! Δεν γίνεται! 1 μήνας δεν πάει άλλο! (κάθε φορά αυτό λέω)

  11. #26
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Ο χρονος κυλαει υπερ σου και ειναι οντως ο καλυτερος γιατρος. Κανε οτι πιστευεις οτι θα σε βοηθησει απλα μην πιεζεσαι με το να λες καθε μερα αυριο θα ειμαι καλα γιατι πρεπει να ειμαι, αστο και θα ερθει μονο του.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by vader
    Ok! Κόβω τον πληθυντικό!
    Νομίζω πως είπα το εξής: \"προσπαθώ συνεχώς να βρω κάποια να κάνω μια σχέση, έχω σκέψεις συνέχεια πως θα μείνω μόνος μου σε όλη μου τη ζωή. Πως δεν θα βρεθεί αυτή που θα κάνω οικογένεια.\" Αυτό με απασχολεί
    (Krino περιμένω και τη δική σου άποψη)
    σορρυ που αργησα τοσο να σου απαντησω αλλα ηθελα ησυχια για να γραψω.


    Καταρχην σε διαβαζω και καταλαβα οτι εισαι σε μεγαλη ενταση η και νευρικοτητα.
    ΠΡοσθετικα αρχιζεις και βαζεις αγχος για το μελλον σου.

    Ολα οσα βιωνεις ειναι δικαιλογημενα καταρχην οποτε μην ανησυχεις.
    Ειναι φυσικο οταν προερχεσαι απο απανωτες αποτυχιες να σε παιρνει απο κατω.
    Το πρωτο λαθος το εκανες, οταν εκανες σχεση την μια μετα την αλλη με διαφορα ημερων.
    Αν το εκανες για να ξεπερασεις την παλια το συζηταμε, αν το εκανες για να κανεις μια σχεση προοπτικης μαλλον οχι.
    Και αυτο γιατι δεν προλαβες να παρεις ανασα απο την προηγουμενη.

    Μην φοβασαι να κανεις λαθη, αρκει να μαθαινεις απο αυτα.
    Φανταζομαι οτι εμαθες πλεον σωστα??

    Τωρα οσον αφορα το μελλον σου.
    Καταρχην κανεις δεν μπορει να σου πει (ουτε εσυ φυσικα) που ειναι κρυμμενη η τυχη σου....
    Αυτο που θα σου πω ομως οτι εσυ εισαι αυτος που θα την ψαχνει.

    Οχι δεν θα μεινεις μονος σου, και οικογενοια θα κανεις και ολα αυτα που σκεφτεσαι.
    Ολοι κανουν γιατι δεν θα κανεις εσυ δηλαδη??

    Προσπαθησε μονο να ηρεμησεις γιατι ετσι δεν κανεις δουλεια.
    Χαμογελα και βγαινε εξω με ορεξη, ασε το παρελθον πισω σου και οτι εγινε εγινε.Μην πιεζεις τον εαυτο σου οτι δηθεν πρεπει να κανει αυτο η το αλλο.
    Κανε οσα τσιγαρα νομιζεις οτι θες μεχρι να ξεχαρμανιασεις.
    Το λαθος θα ειναι να βαλει πρεπει και δηθεν και να καταπιεστεις μεχρι να ηρεμησεις.
    Οταν ηρεμησεις θα δεις οτι το σκεπτικο σου θα ειναι αλλο και οι κινησεις σου πιο ηρεμες και μετριασμενες οπως παλια.
    Χρειαζεται να περασεις μια περιοδο αποτοξινωσης και σε αυτη την περιοδο μην το πιεζεις με προγραματα και σχεδια.
    Καντο απλα οπως σου βγαινει!

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by mike1978
    Και εγω αλλα ετσι ειναι τα πραγματα φιλε μου, περα απο τα βασικα θα πρεπει με τον αλλο που εχεις διπλα σου να μπορεις επικοινωνεις με την βαθυτερη εννοια του ορου, οπως ας πουμε να ξερεις αν την απασχολει κατι χωρις να χρειαζεται να στο πει.
    ο μιχαλακης με τουτα και με εκεινα εγινε παλια καραβανα και εχει γινει σοφος....

    :cool:

  14. #29
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Ο μιχαλακης εχει διαβασει, εχει ακουσει, εχει δει, και το βασικοτερο εχει βιωσει το τελευταιο διαστημα παααααααρα πολλα, ε! κατι του μενει.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by mike1978
    Ο μιχαλακης εχει διαβασει, εχει ακουσει, εχει δει, και το βασικοτερο εχει βιωσει το τελευταιο διαστημα παααααααρα πολλα, ε! κατι του μενει.
    ετσι μιχαλη....
    χαιρομαι οταν διαβαζω τετοια ποστ σου.
    Θυμαμαι οταν πρωτοεγραψες το πρωτο σου ποστ και διαβαζω και αυτο σημερα.
    Μπορω να συγκρινω και να δω την αλλαγη πανω σου.


    ΥΓ... μην ξεχασεις μονο να μας καλεσεις στο γαμο σου
    :P

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •