Μικρή βοήθεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    vader καλώς ήρθες:)

    διαβαζοντας τα οσα εγραψες για την διετη σχέση σου αλλα κ για την επομενη που δεν ειχε ενα \"γρηγορο τελος\",μου εδωσες την εντύπωση πώς βιαζεσαι να παντρευτεις. Πώς εχεις ενα αγχος για να γινει ενας γάμος. Αληθεια τί περιμενεις απο ολο αυτο? Τί ειναι δλδ ο γάμος για σενα? Θεωρεις οτι θα σου προσφέρει κάτι επιπλέον? Θα επιβεβαιωσει την ποιοτητα της σχεσης σου?Θα οδηγησει τη ζωη σου σε ενα καλυτερο επιπεδο? Θα σε κανει να αισθανεσαι πετυχημενος ισως? Αυτα τα ερωτηματα ειναι προς δικο σου (τυχον) προβληματισμο, αν σου λενε τπτ δλδ....

    Ξερεις εισαι νεος, δεν σου λέω κατι καινουργιο....στο παν τοσοι κ τοσοι εδω. Προς τί λοιπον η βιασύνη?

    Εγω θα σου λεγα να δεις με την ευκαιρια, τί άλλο περαν μιας πιθανης ερωτικης σχεσης σου δινει ενεργεια, χαρα, ευχαριστηση, ενεργεια? Σίγουρα θα υπάρχει κάτι: μια συζητηση με φιλους?Ενας καλος φίλος? Μια βολτα με το αυτοκινητο? Μια ταινια στο σινεμα?Φαγητο κ εξοδος? Διάβασμα?χορος?Συνηθως υπάρχει κατι κοντά μας, αλλα το αγνοουμε ή το προσπερνάμε ως δεδομενο.

    Λεω λοιπον, πώς οντας εσυ πιο ολοκληρωμενος κ ευχαριστημενος απο την υπολοιπη ζωη σου μπορεις να υποδεχτεις μια σχεση που τουλάχιστον απο σενα θα αποπνεει μεγαλυτερη ζωτικοτητα κ οξυγονο. Πιστεύω πολυ, πώς μια σχέση μπορει να λειτουργει πολυ ομορφα οταν την υποδεχομαστε σαν κατι το μοναδικο, κατι το μεγαλειώδες (καποιες φορες), αλλα οχι σαν σωσιβιο που υποχρεουται να μας σωσει απο ολα τα δεινα που μας βρισκουν.Αυτη ειναι τουλαχιστον η γνωμη μου...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #32
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    57
    Καλημέρα και από εμένα, ( άλλη ερωτοαπογοήτευση εγώ...)

    Βρίσκομουν σχεδόν στην ίδια κατάσταση με τον vader αρκετές μέρες τώρα...
    Θα σας πω - και μη με δείρετε - πως παρόλο που βρίσκω το κουράγιο να κάνω πράγματα για μένα, να περάσω καλά, να πάρω ό,τι μπορώ από τις -ας πούμε- αρετές του να είσαι ελεύθερος και όχι δεσμευμένος πιά... ρε παιδιά δεν είναι εύκολο όταν είσαι σε μία ηλικία...

    Και το λέω γιατί τουλάχιστον ο δικός μου κύκλος, αποτελείται κυρίως από φίλες μου παντρεμένες με τα παιδάκια τους και την οικογένειά τους!
    Δεν πα να λέω εγώ : \"Ρε σεις να κανονίσω να βγούμε στο τάδε μαγαζί;\". Εκείνες είναι τίγκα στις υποχρεώσεις...
    Τις βλέπω μόνο σπίτι τους με τις \"οικογενειακές\" τους στιγμές ( μαχαιριά στην καρδιά πολλές φορές για μένα)

    Σκέφτηκα λοιπόν : θα διασκεδάσω με τις κοπέλες από τη δουλειά. Τις ελεύθερες εννοείται γιατί οι παντρεμένες είναι και αυτές στη φάση που προανέφερα... Δεν είναι πως είναι το καλύτερό μου , γιατί δεν έχω ούτε είχα ποτέ το \"δέσιμο\" που νιώθω με την δική μου παρέα, τους δικούς μου ανθρώπους...
    Είναι όμως μία άλλη προοπτική , δε μπορώ να κάνω και διαφορετικά!

    Ωραία! Εκείνες λοιπόν κοριτσάκια 24-25 χρονών και εγώ 30+. Πέρα από το γεγονός ότι δε νιώθω ότι μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους... αισθάνομαι και η \"γριά\" της παρέας...

    Επιπροσθέτως, ιδέα μου είναι ή σε όλα τα νυχτερινά μαγαζιά δεν κυκλοφορεί τίποτα σε 28-40 ετών? Είναι ΟΛΟΙ 28- , όχι 28+.

    (Αλήθεια, εδώ μπορεί να με ενημερώσει κάποιος, που βρίσκονται οι άντρες 28+; Που συχνάζουν βρε παιδί μου; Please μη μου πείτε στο γήπεδο μόνο, γιατί θα φρικάρω!!!!!!! )

    Και για να μην παρεξηγηθώ, δε θέλω να πάω σε ένα μπαρ και να γνωρίσω τον μελλοντικό μου σύζυγο, αλλά όπως και να το κάνουμε, μία επιβεβαίωση... μία χαλαρή σχέση και ό,τι προκύψει... κάτι τελος πάντων που θα μας κάνει να νιώσουμε καλύτερα ( δεν ξέρω αν έγινα σαφής )

    Τι να πω ρε παιδιά... ακόμα δεν έχω απελπιστεί, διαπιστώνω όμως ότι πολλοί παράγοντες δε λειτουργούν υπέρ μας όσο μεγαλώνουμε...

    Ας είναι πάντως... θα παλέψουμε και στα εύκολα και στα δύσκολα. Το \"έπαθλο\" έχει μεγαλύτερη αξία όταν η αποστολή εχει μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας!!!!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    MDASK, σκιαγράφησες με χιούμορ και ειλικρίνεια μία πραγματικότητα. Έχεις τόσο δίκιο. Που είναι οι άντρες 28+?

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    30+ και εισαι γρια???

    :o

    να δω τι αλλο θα ακουσουμε....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Αμάν κρινο.... Αυτό το λέει για αστείο. Η αλήθεια όμως είναι ότι δεν είναι εύκολο να γνωρίσει σήμερα κάποιος/α έναν άνθρωπο του αντίθετου φύλου ελεύθερο και άνω των 30.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Τα στερεότυπα της ελληνικής κοινωνίας που κουβαλάμε ακόμα...

    \"30?????????Και δεν έχεις παντρευτεί ακόμα?\":P

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ναι συνηθως παντρευονται στα -30 + 30 με 3 χρονια πανω κατω....
    τι να κανουμε τωρα?


    χεχε εγω ειμαι μια χαρα και ετσι οπως ειμαι.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Νόρα μη βιάζεσαι να προβείς σε αφορισμούς. Εγώ δεν μιλάω για γάμο. Μιλάω για σχέση.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Κανένα αφορισμό nature

    Δεν σκέφτονται έτσι οι περισσότεροι ούτως ή αλλως?

    Εξάλλου το σχόλιο μου ήταν κυρίως περιπαιχτικό!;)

  10. #40
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    57
    Ωραία όλα αυτά!!!!!
    Μπράβο μας!!!!!!!!!!!!

    Ο Ι Α Ν Τ Ρ Ε Σ Π Ο Υ Ε Ι Ν Α Ι ? ? ?

    θα μας πει κανείς;

    :-)

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Αυτό είπα και εγώ Mdask και με αρχίσανε στα \"άνετα\" για την κενωνία την άτιμη.
    Αλλά οι άντρες που είναι δεν μας είπανε. Χεχε¨:)

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βρε μαρια,
    και σε ενα μπαρακι να πας που να μην ειναι τιγκα αλλα χαλαρο
    κατι θα βρεις, οχι βεβαια αυτο που θες ακριβως αλλα κοιτωντας κατι παιζει.

    Δυσκολο σου φαινεται αυτο η αδυνατο?

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by nature


    Αλλά οι άντρες που είναι δεν μας είπανε. Χεχε¨:)
    εσυ τι τους θες τους αντριδηδες???
    :P

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Δεν τους θέλω για πάρτη μου, είμαι οκ στο θέμα συντρόφου, όμως δεν ξεχνώ τα φιλαράκια μου που είναι ρέστες. :)

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by nature
    Δεν τους θέλω για πάρτη μου, είμαι οκ στο θέμα συντρόφου, όμως δεν ξεχνώ τα φιλαράκια μου που είναι ρέστες. :)

    αυτο ειναι....
    αμα εισαι αλτρουιστρια κανει μπαμ....

    :cool:

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •