Συμβουλες για να ξεπερασω εναν χωρισμο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110

    Συμβουλες για να ξεπερασω εναν χωρισμο..

    Δεν μπορω να υποφερω αλλο... Δεν το αντεχω.. Χωρισα προσφατα, με αφησε και μαλιστα τοσο αδικα.. Δεν ειναι εκει το θεμα ομως, δεν θελω καν να σκεφτομαι τι μου εκανε .. Αυτο που θελω ειναι εναν τροπο να τον ξεχασω..
    Δεν τρωω, δεν κοιμαμαι καλα, ολη την ωρα εκεινος στο κεφαλι μου.. Όλα μου ειναι τοσο αδιαφορα, ακομα και εκεινα τα πραγματα που με εκαναν τοσο ευτυχισμενη.. Καθομαι με φιλους και το βλεμμα μου ειναι κενο , κολημενο στο κενο.. Με πιανουν τα δακρυα καθε τοσο και η μερα μου φαινεται ατελειωτη.. Εχω βαρεθει να κλαιω..
    Θελω να πεσω να κοιμηθω και να μην ξαναξυπνησω ... για χρονια..
    Μονο τοτε δεν σκεφτομαι τιποτα, στον υπνο μου, μονο τοτε ειμαι καλα..
    Δεν βρισκω κανενα ενδιαφερων σε τιποτα, νιωθω σαν αρρωστη ενω στην πραγματικοτητα δεν εχω τιποτα. Ποναω ομως.. ολη την ωρα... Ατελειωτα..
    Ειναι η αδικια, ειναι η συνηθεια που με κατατρωει ...?? δεν ξερω..
    Πως να το ξεπερασω.. Θελω να γινω καλα... Εκεινος ειναι μια χαρουλα , με ξεχασε ηδη μεσα σε λιγες μερες, και περναει καλα..
    Εγω ομως γιατι να ειμαι ετσι....??!!
    Πειτε μου εναν τροπο... Δεν θελω να κλαιω αλλο.. Αλλα δεν με βοηθαει τιποτα..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αλεξ,

    οι χωρισμοι συνηθως εχουν δραματα συνηθως μονομερώς.
    Αυτος που γραφει και σκεφτεται και τρωγεται ειναι αυτος που εχει φαει το σουτ και χρειαζεται την περιοδο προσαρμογης που ζεις εσυ τωρα.
    Ακριβως συνταγες δεν υπαρχουν, τουλαχιστον δεν ξερω εγω.

    Παρολα αυτα νομιζω οτι πρεπει να περασει ενα διαστημα ετσι ωστε να ξεθωριασει η εικονα, να φυγουν οι κοινες συνηθειες και η αναμνηση να ειναι παλια λεπτομερια.

    Αν θες να συντομευσεις την κατασταση (δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο) θα πρεπει να κινηθεις. Το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να καθεσαι σπιτι σου και να στηνεσαι μπροστα σε μια οθονη η να γυροφερνεις απο το ενα δωμάτιο στο αλλο.
    Αναλογα τον χαρακτηρα σου ισως σου κανει καλο να βγαινεις με φιλους ισως μονη σου.
    Παντως αν θες να αρχιζεις να αισθανεσαι καλυτερα πρεπει να επιδιωκεις να βγαινεις εξω οσο πιο πολυ μπορεις. Οι νεες παραστασεις θα παρασυρουν υποσυνειδητα το μυαλο σου και θα αρχιζεις να σκεφτεσαι αλλες εικονες απο αυτες που εχεις σημερα.


    Εν ολιγεις εχεις δουλεια!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Γιατι το κανουν αυτο οι ανθρωποι ? πως μπορουν και πληγωνουν ετσι αλλους ανθρωπους και μετα μπορουν να κοιμουντε ησυχοι ? Σε καταλαβαινω απολυτα alexloukoumaki και εγω στην ιδια κατασταση ειμαι και εχουν περασει 4 μηνες περιπου απο οταν με αφησε εκεινη, (μετα απο 8 χρονια) βαρεθηκα θελω και εγω την παλια μου ζωη πισω. Καθε μερα που σηκωνομαι λεω σημερα θα ειμαι καλυτερα και καθε μερα τα ιδια και ιδια. Οτι και να εχει κανει καποιος δεν αξιζει τετοια τιμωρια. Κυκλοφορουν καποιοι εκει εξω και παιζουν με τα αισθηματα και τις ζωες των αλλων.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    δεν υπαρχει συνταγη....Νομιζω οτι η συνηθεια ειναι το πιο δυσκολο πραγμα που πρεπει να ξεπερασεις και δυστυχως αυτο που λενε πως ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος ειναι η αληθεια..Ολα θα ξεθωριασουν με τον καιρο θα το δεις!!
    Απλα μπορεις να αποφυγεις οτι σου θυμιζει εκεινον π.χ ασχολιες που ειχατε μαζι,μερη στα οποια πηγαινατε μαζι...Και να θυμασαι πως εισαι πολυ τυχερη που εχεις φιλους κοντα σου!!
    Κ να μην σε απασχολει το γεγονος οτι αυτος συνεχισε αυτο υποδηλωνει οχι κ τοσο καλα πραγματα για τον χαρακτηρα του...Δεν ειχε θαρρος να μεινει μονος του.Ηταν δειλος να ειναι ξεκαθαρος μαζι σου..Εσυ εισαι η πληγωμενη μεν αλλα απο αυτο θα βγεις κερδισμενη στο τελος!θα εχεις κερδισει μια εμπειρια,ασχημη μεν αλλα την εζησες,ξερεις πως ειναι κ θα εισαι καλυτερη μετα!!Καποτε ημουν κ εγω στην θεση σου κ ολοι μας νομιζω εχουμε υπαρξει σε τετοια θεση!!
    Κουραγιο απο μενα κ ευχομαι το γρηγοροτερο αν επιστρεψεις στους ρυθμους σου κ να εισαι χαρουμενη!!


    Και μολις διαβασα κ το προηγουμενο ποστ σου που εξηγουσε τον λογο για τον οποιο χωρισατε...Καλη μου πρωτα θα πρεπει να εισαι υπερηφανη για τον εαυτο σου που ησουν αξια σε τετοια ηληκια να παρεις το σπιτι σου..Αυτος πιθανον να ζηλευε κιολας που τα εχεις καταφερει!!Μετα οπως πολυ σωστα ειπαν να χαιρεσαι που ανακαλυψες το ποιον του νωρις..Να εισαι καλα κ συνεχισε Δυνατα την ζωη σου!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Σε ευχαριστω αγαπητη pennoula και αγαπητε μου krine , οντως πρεπει να βγω πια απο αυτο το σπιτι.. Να βγω λιγο εξω να δω κοσμο ... να ξεχαστω.. Εστω για λιγο, θα μου κανει καλο.. Ηδη μου καναν καλο τα λογια σας, και το ενδιαφερων σας και μονο ...
    Φιλε μου mike , ειναι ανυποφορο αυτο που αισθανομαστε, και η λυση δεν φαινεται πουθενα.. Αυτοι οι ανθρωποι μας καναν να τους βαλουμε στη ζωη μας, να τους αγαπησουμε τοσο πολυ που γιναν κομματι μας, η ευτυχια μας.. Και τωρα μας αφησαν ετσι απλα, επειδη βαρεθηκαν λεει , στην περιπτωση μου επειδη δεν καλοπερναγε πια, φαντασου ποσο αναισθητοι ειναι .. Ποση ψευτια και υποκρισια εδωσαν σε εμας, που νοιαστηκαμε τοσο, που δωσαμε τα παντα..
    Μας πουλησαν φτηνα .. Ωρες ωρες τον μισω με ολο μου το ειναι, μετα ομως σκεφτομαι οτι δεν εχει νοημα, μονο κακο στον εαυτο μου κανω. Σκεφτομουν καποιο τροπο ακομα και να τον εκδικηθω !! Ομως καταληγω οτι ηδη εχει παρει την καλυτερη εκδικηση, και την μεγαλυτερη τιμωρια.. Δεν εχει εμενα !! Η μονη που εκανε τοσα για κεινον και τον αγαπουσε πραγματικα... Τι νομιζεις φιλε μου , θα βρουν εκει εξω αλλους ανθρωπους σαν κι εμας..!!! Δεν ξερεις τι κυκλοφορει εκει εξω.. Δεν αξιζαν τιποτα απο αυτα που τους δωσαμε , και αυτα που καναμε.. Ειμαι σιγουρη οτι θα δοκιμασουν την πικρα και θα μας θυμουνται σε καθε τους κινηση , θα θυμουνται παντα τι ειχαν και τι χασανε.. Και ποσο ομορφη καναμε τη ζωη τους.. Ας τους αφησουμε να φανε τα σκατα , συγγνωμη πυ εκφραζομαι ετσι , ειναι ομως πλεον η σειρα τους να πληγωθουν τωρα...
    Κανενας αλλος δεν θα τους καταλαβει οπως εμεις , φιλε μου mike, κανενας δεν θα νοιαστει ..
    Ειμαστε ξεχωριστοι, να το θυμασαι..
    Θα το ξεπερασουμε, καποια στιγμη δεν μπορει , θα ερθει η ωρα..
    Αλλα θα δωσω την αγαπη μου αυτη τη φορα μονο εκει που αξιζει...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by alexloukoumaki



    Σκεφτομουν καποιο τροπο ακομα και να τον εκδικηθω !!

    Λουκουμακι....
    προσεξε σε τι μονοπατια μπαινεις....
    προσεξε γιατι παραγεις αρνητικα συναισθηματα και δεν διοχευτευονται ολα προς τα εκει που θες....
    προσεξε μην δηλητηριαζεις τον εαυτο σου χωρις να το καταλαβαινεις.


    Βγες εξω, χαλαρωσε, δες νεες εικονες και ολα θα ερθουν εκει που θες με ομαλο τροπο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Φιλε μου κρινε , μετα απο αυτη τη προταση προσθεσα ομως οτι ξερω οτι ειναι ανωφελο, ξερω οτι δεν εχει κανενα νοημα, και οτι ηδη εχει παρει την εκδικηση του... Δεν εχει εμενα..

    (Κ οταν ελεγα για εκδικηση μη νομιζεις για τιποτα σπουδαιο, εννοουσα απλα να τον παρω τηλεφωνο και να τον βρισω η κατι παρομοιο...
    Προς θεου δεν εχω ασχημες σκεψεις.. καμια σχεση..)

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εγω σου ειπα να μην βαζεις αρνητικη ενεργεια μεσα σου, εχεις ηδη αρκετη.
    Κανε πραγματα για να την διωξεις οχι να την συσσωρευεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    και μιας και θες συμβουλες,
    κλεισε το πισακι σου, βαλε το παλτουδακι σου (μπαζει κιολας) και τραβα σε κανα κοντινο μπαρακι με μια φιλη σου η και μονη.
    Πιες ενα ποτακι χαλαρο και κοιτα τον κοσμο, αρκει.
    Σε 1-2 ωρες γυρνα πισω και πεσε για υπνο.
    Μια χαρα θα το κανεις και θα εισαι πιο οκ.


    Εγω παντως αυτο θα κανω.

    :cool:

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Χωρισες και εσυ???

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Εγω παντως περιμενω με ανυπομονησια την μερα που θα πω ειμαι καλα προχωραω παρακατω. Ευτυχως εχω καποιους ανθρωπους κοντα μου αλλα και εσας εδω μεσα και με βοηθανε οταν παω να πισωγυρισω να μην το κανω αλλα να προχωραω μπροστα. Ολοι οι ανθρωποι νομοτελειακα οπως διαβασα καπου εδω μεσα θα περασουν στην ζωη τους μια τετοια κατασταση, μονο τοτε θα καταλαβουν ποσο πονο προκαλεσαν. Αυτο που λεει ο krino ειναι το καλυτερο βγες εξω δες αλλους ανθρωπους (αρκει να μην πεσεις πανω σε πρωην γιατι μετα αστα) αλλαξε παραστασεις αυτο κανω και εγω. Οχι ομως αποψε γιατι παθει μια φοβερη ψυξη και δεν μπορω να κουνησω λες και δεν με φτανανε τα υπολοιπα, τουλαχιστον ξεχαστηκα με τον πονο (εκει εχω φτασει να θελω να ποναω για να ξεχαστω).

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by alexloukoumaki
    Χωρισες και εσυ???

    εγω παντα μονος ημουν...

    :cool:

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by mike1978


    Αυτο που λεει ο krino ειναι το καλυτερο βγες εξω δες αλλους ανθρωπους

    τι λες τωραααααααα!!!
    μολις γυρισα....

    Δεν ξερω που εχει αντρες αλλα επηξα στις γυναικες.
    Ρε λεμε πολλες οχι μια - δυο.
    Κοιτα να δεις που δεν το ειχα παρει πρεφα.
    Και μαλσιτα αγριεμενες...

    Η εχει πεσει στερηση η κατι δεν καταλαβα καλα εγω.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    14
    καλώς την στην παρέα loukoumaki.
    είμαστε μεγάλη παρέα...
    ένα πράγμα που καταλαβαίνω εγώ πάντως, με τις δύο εβδομάδες που με έχει χωρίσει, είναι ότι δεν είναι αχαριστία, ούτε αναισθησία. Είναι άλλο μήκος κύματος. Εμείς τα δώσαμε όλα ως ερωτευμένες, εκείνοι έδωσαν ό,τι είχαν. Δεν είχαν και λίγα, αν σκεφτείς ότι μας έκαναν ευτυχισμένες τόσο καιρό. Απλά δεν είχαν ό,τι εμείς. Δεν μπορούμε να τους κατηγορήσουμε γι\'αυτό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Και εγω στην ιδια κατασταση ειμαι.Να χω τα δικα μου να χω και αυτο.Ξεπερασα τον πρωτο μου περασα καταθλιψη τη νικησα.Πηγα να ξεπερασω και τον 2 αλλα που να καταλαβω το ζωον οτι με ηθελε μονο για τις αναγκες του για 2 χρονια.Εμφανιζοταν μια φορα την εβδομαδα ηξερα δεν ειχαμε τιποτα ειχαμε χωρισει ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΑΓΑΠΑΕΙ αλλα δε μπορει τωρα για σχεση μεχρι προχθες που μου ειπε καταμουτρα οτι μονο για σεξ με ηθελε.Επαψα πια να εμπιστευομαι κυριως τους ανδρες !!!Καλα πως κοιμαται ησυχος τα βραδυα ?με κοροιδευε 2 χρονια?Καλα μετα απο οτι του εκανα τον βοηθησα να κοψει την ηρωινη ημουν μαζι του στη καταθλιψη .......σορυ :(και μου το ανταποδιδει ετσι?Δε πειραζει θα το πληρωσει ολα εδω πληρωνονται.Αλλα εγω γιατι εχω κολλησει ???Ομορφος δεν ειναι αχρηστος ειναι ρεμαλι δυπροσωπος ανασφαλης και αρρωστος τωρα με καταθλιψη δε ξερω τι.Εγω πως θα τον ξεπερασω τωρα μου λετε?Νομιζα οτι ηταν καλο παλικαρι αλλα να μου λεει καταμουτρα οτι με ηθελε μονο για σεξ και αυτο επειδη τον πιεσα και του σπασα το μηχανακι.Αλλα το αξιΖΕ.Τι να πω ?Εγω γιατι αν το κανω αυτο νιωθω χαλια?Αυτοι λεγονται ανθρωποι???????????Λοιπον εξω παιδια διασκεδαση με φιλους οπως θελει κανεις και τα φιδια αυτα να σερνονται μονα τους εγω δε θα τα ταιζω πια !!!!Εννοω και για επομενους.Νομιζα μεχρι τα 20 τα 21 η αγαπη και ο ερωτας ειναι παντοτινος .Τι βλακας που ημουν.................................:(

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •