ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ- ΙΨΔ-ΓΣΘ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166

    ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ- ΙΨΔ-ΓΣΘ

    Καλησπέρα σας,αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ψάχνω έναν ψυχολόγο που να ειδικεύεται πραγματικά πάνω στην ιψδ και στην γνωσιακή συμπεριφοριστική έχω πάει σε 2 που είναι ειδικοί (λένε) με τον έναν έκανα 1 χρόνο ψυχοθεραπεία πολλές φορές μιλάγαμε για άλλα θέματα εκτός της ιψδ καθόλου έκθεση και παρεμπόδιση, καθόλου εργασίες στο σπίτι και γενικώς καμία δομή απλά πήγαινα στην συνεδρία και με ρώταγε πως ήταν η εβδομάδα μου, τώρα βρήκα κάποια άλλη που ασχολείται μόνο με ΙΨΔ ασθενείς και έκθεση παρεμπόδισης( απ ο,τι λέει) έχω πάει ήδη 3 φόρες και απ ο,τι βλέπω έχει το ίδιο μοτίβο με τον προηγούμενο καμία δομή καθόλου ασκήσεις, εγώ απ όσα έχω διαβάσει κυρίως σε ξένα σαιτ είναι ο,τί αυτή η μέθοδος είναι βραχεία δεν ασχολείται ιδιαίτερα με το παρελθόν όσο με την επίλυση τον εδώ και τώρα προβλημάτων με διάφορες τεχνικές, οι ψυχολόγοι εδώ γιατί δεν τα κάνουν αυτά?έχετε πάει σε κάποιον που να κάνει όντως γνωσιακή ? αν ναι βοηθήστε με δεν θέλω να χάσω άλλο κόπο και χρόνο, σας ευχαριστώ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εγω θα παω στον κιοστερακη.αθηνα ειναι δεν ξερω ακομα αν ειναι καλος.παντως ειναι ψυχιατρος ψυχοθεραπευτης γνωριζει απο γνωσιακη συμπεριφορικη κ τον ειχα ακουσει απο ενα συνεδριο ψυχιατρικης στην κω που μιλουσε για την ιδεοψυχαναγκαστικη.ακομα δεν εχω παει λογω οικονομικου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Εγω θα παω στον κιοστερακη.αθηνα ειναι δεν ξερω ακομα αν ειναι καλος.παντως ειναι ψυχιατρος ψυχοθεραπευτης γνωριζει απο γνωσιακη συμπεριφορικη κ τον ειχα ακουσει απο ενα συνεδριο ψυχιατρικης στην κω που μιλουσε για την ιδεοψυχαναγκαστικη.ακομα δεν εχω παει λογω οικονομικου
    Ξέρεις πόσα παίρνει?? Αν πας στείλε μου αν θες..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Πως στελνω προσωπικο μυνημα;;;;δεν ξερω αν ειναι σωστο να γραψω εδω το κοστος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    ουτε εγω ξερω :(

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ειναι παντως η συνιθισμενη τιμη.σ οποιον γιατρο εχω παει αυτο το ποσο χρεωνουν.φανταζομαι ειναι η ελαχιστη δε νομιζω καποιος αλλος γιατρος να χρεωνει λιγοτερα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    εγώ πάω σε ψυχολόγο μια φορά πήγα σε γιατρό και έκανε 80 ευρώ έχω δεί και άλλον έναν που θα ήθελα να κλείσω ραντεβού αλλά κοστίζει 120! είναι βέβαια γνωστός εμφανίζεται στην τηλεόραση αλλά το ποσό είναι πολύ μεγάλο για να πηγαίνεις 1 φορά την εβδομάδα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Ειναι πολλα.κατ αρχην θα πρεπει να πηγαινω μια φορα την εβδομαδα.80 ειναι πολλα.για το 120 δεν το συζητω καν.δεν εχω δει κανεναν αξιολογο ψυχιατρο να βγαινει στην τηλεοραση.δεν ξερω κιολας αλλα οτι βγαινουν στην τηλεοραση δεν τους κανει καλους αλλα σιγουρα τους κανει ακριβους.η διαφημιση στην τηλεοραση πρεπει να πληρωθει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    δεν έχει δική του εκπομπή καλεσμένος είναι αλλα τον βλέπω θετικό σαν άνθρωπο δεν ξέρω άχω απογοητευθεί άλοι δάθεν ειδικοί στην ΙΨΔ και δεν έχουν καμία σχέση μη σου πω τα κάνουν και χειρότερα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εσενα με τι εχει να κανει η ιδψ;;εμενα ειναι θεματα μολυνσης βρωμιας καποτε ηταν πιο συγκεκριμενο αλλα τωρα κατω απ την κατηγορια βρωμικο εχουν προστεθει πολλα οποτε αποφευγω πολλες καταστασεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    εμένα είναι πιο πολύ ιδεοληψίες χωρίς καταναγκασμούς, ειχα βέβαια και εγω το θέμα του πλυσιματος αλλά το ξεπέρασα κυρίως μόνη μου και με τη βοήθεια ενός βιβλίου

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Σημαντικο αυτο να μην εχεις καταναγκασμους.θα θελα τωρα να ξαπλωσω γιατι ποναει η κοιλια μου αλλα πρεπει πρωτα να κανω μπανιο.αλλα ποναω τωρα για να το κανω κι απλα περιμενω υπομονετικα σε μια καρεκλα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    οχι μην το λες χωρις καταναγκασμούς(φανερους) ειναι πιο δύσκολο γιατι όλα γίνονται στο κεφάλι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    βρες δωρεάν στο ιντερνετ το βιβλιο νικήστε τις φοβιες θα σε βοηθησε παρα πολυ

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Μπορει να ειναι κι ετσι δεν ξερω.εκλεισα ραντεβου απο βδομαδα θα σ ενημερωσω..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχολόγος
    By DOMINO in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 9
    Last Post: 24-05-2017, 08:05
  2. Ψυχολόγος
    By lacrimae in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2016, 18:13
  3. ψυχολόγος
    By natasaxaxi_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-2010, 18:53
  4. Ψυχολογος
    By maria- in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-08-2010, 01:35
  5. ΚΛΙΝΙΚΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
    By sandy25 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 28-10-2007, 19:20

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •