3 μήνες... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116

Thread: 3 μήνες...

  1. #31
    Έτσι είναι V.
    Προσκόλληση. Φόβος.
    Θυμάμαι, όταν επικοινωνούσαμε και πριν καν ειδωθούμε, του είχα πει 'δεν είμαι αυτό που θες', κάτι τέτοιο. Δεν άκουσα, δυστυχώς, τον εαυτό μου.

    Τώρα πώς ηρεμώ, όμως;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Δεν υπάρχουν συνταγές επιτυχίας. Με κάποιον τρόπο πρέπει να ανακουφισεις το μέσα σου και να ενδυναμωθείς ψυχικά και πνευματικά. Ίσως να επισκεφτείς έναν ειδικό. Το αρχικό αίτημα μπορεί να είναι "θέλω να ξεπεράσω τον χωρισμό" αλλά πιστεύω στη συνέχεια θα υπάρξουν διαφορα θέματα προς επεξεργασία. Η καλλιτεχνική έκφραση είναι επίσης θεραπευτική. Δε ξέρω αν σου ταιριάζουν τέτοια πράγματα.

  3. #33
    Ευχαριστώ V.για τη βοηθεια

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Lanis View Post
    Τώρα πώς ηρεμώ, όμως;
    Για την ώρα δεν ηρεμείς. Νομίζω ότι ελάχιστα μπορούν να γίνουν πέρα από το να αφήσεις τα πράγματα να ακολουθήσουν τη φυσική ροή. Αυτό περιλαμβάνει πόνο, κλάμα, ματαίωση, τσακισμένα όνειρα και όλα τα συναφή. Ήρθε ή ώρα να τα ζήσεις. Ζήσε τα λοιπόν όπως ήρθαν και μην προσπαθείς να αρνηθείς την πραγματικότητα. Μπορεί να το ξεπεράσεις, μπορεί και όχι. Ο χρόνος σίγουρα θα φέρει κάποιες αλλαγές. Μικρές ... μεγάλες ... θα δείξει. Τουλάχιστον είσαι υγιής και δυνατός (το ελπίζω δηλαδή).

  5. #35
    Vox, πάνε 3 γεμάτοι μήνες, στους οποίους βιώνω ένα αβάσταχτο πένθος, το οποίο περιλαμβάνει όντως τα χαρακτηριστικά που ανέφερες. Και σίγουρα είμαι υγιής (σωματικά τουλάχιστον), για το δυνατός έχω κάποιες αμφιβολίες.
    Απλά, δεν μπορώ να πονάω άλλο, γι'αυτό και θέλησα να ακούσω γνώμες αγνώστων, που έχιυν πιθανόν περάσει παρόμοιο λούκι.
    Και το ενδεχόμενο να μην το ξεπεράσω μόνο τρομακτικό φαντάζει.

  6. #36
    Κανένας friend with benefits δεν υπάρχει ?
    Θα κουνηθει λίγο το μυαλο σου

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Lanis View Post
    Vox, πάνε 3 γεμάτοι μήνες, στους οποίους βιώνω ένα αβάσταχτο πένθος, το οποίο περιλαμβάνει όντως τα χαρακτηριστικά που ανέφερες.
    Τρεις μήνες είναι ακόμα η αρχή, σαν χθες. Βέβαια αυτό στο λέει κάποιος που έχει μεγάλη υπομονή. Να φανταστείς σε κάποιο διαγωνισμό που συμμετείχα, ο Ιώβ όταν με είδε το έβαλε στα πόδια. :D

    Πάντως κάνε κουράγιο. Ή γράφε εδώ τις σκέψεις σου αν αυτό σε βοηθάει κάπως.

    Quote Originally Posted by Lanis View Post
    Και σίγουρα είμαι υγιής (σωματικά τουλάχιστον), για το δυνατός έχω κάποιες αμφιβολίες.
    Τι εννοείς; Την έως τώρα αδυναμία να συνέλθεις ή κάτι άλλο;

    Quote Originally Posted by Lanis View Post
    Και το ενδεχόμενο να μην το ξεπεράσω μόνο τρομακτικό φαντάζει.
    Να τρομάζεις αν δεν πονάς με τέτοια, γιατί τότε μπορεί να είσαι «νεκρός» (εντός ή εκτός εισαγωγικών).

  8. #38
    Σπουργίτι, και να έχω, είναι βάσανο να σκέφτομαι τον άλλον και να κάνω συγκρίσεις όταν βρίσκομαι με τον 'friend', που αναφέρεις. Εκτός αυτού, η σεξουαλική μου διάθεση βρίσκεται στα τάρταρα.

    Ευχαριστώ, vox, για την κατανόηση. Ομολογώ πως δε συναγωνίζομαι τον Ιώβ ούτε εσένα στην υπομονή, και, δυστυχώς, νομίζω πως έχω χάσει το ενδιαφέρον μου για κάθετι. Εννοώ, λοιπόν, την ψυχική μου αδυναμία να συνέλθω (μήπως είναι άρνηση;Κι αν ναι, γιατί;)
    Βασικά, θα προτιμούσα να είμαι σκληρός, αναίσθητος συναισθηματικά από το να βιώνω αυτήν την αφόρητη κατάσταση. Τα τελευταία 97 βράδια κοιμάμαι με αυτον τελευταία μου σκέψη και τα τελευταία 97 πρωινά αυτός είναι η πρώτη σκέψη με το που ανοίγω τα μάτια.
    Έχω ανάγκη να τον απομυθοποιήσω, να του προσδώσω τις πραγματικές του διαστάσεις, προκειμένου να μπορέσω να συνεχίσω με λιγότερο βάσανο, αλλά δεν το πετυχαίνω!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Lanis View Post
    Σπουργίτι, και να έχω, είναι βάσανο να σκέφτομαι τον άλλον και να κάνω συγκρίσεις όταν βρίσκομαι με τον 'friend', που αναφέρεις. Εκτός αυτού, η σεξουαλική μου διάθεση βρίσκεται στα τάρταρα.

    Ευχαριστώ, vox, για την κατανόηση. Ομολογώ πως δε συναγωνίζομαι τον Ιώβ ούτε εσένα στην υπομονή, και, δυστυχώς, νομίζω πως έχω χάσει το ενδιαφέρον μου για κάθετι. Εννοώ, λοιπόν, την ψυχική μου αδυναμία να συνέλθω (μήπως είναι άρνηση;Κι αν ναι, γιατί;)
    Βασικά, θα προτιμούσα να είμαι σκληρός, αναίσθητος συναισθηματικά από το να βιώνω αυτήν την αφόρητη κατάσταση. Τα τελευταία 97 βράδια κοιμάμαι με αυτον τελευταία μου σκέψη και τα τελευταία 97 πρωινά αυτός είναι η πρώτη σκέψη με το που ανοίγω τα μάτια.
    Έχω ανάγκη να τον απομυθοποιήσω, να του προσδώσω τις πραγματικές του διαστάσεις, προκειμένου να μπορέσω να συνεχίσω με λιγότερο βάσανο, αλλά δεν το πετυχαίνω!
    το να μην μπορεις να προχωρησεις παρα την απομυθοποιηση, θα μπορουσα μια χαρα να το καταλαβω.
    το να μην μπορεις να τον απομυθοποιησεις, δεν μπορω με τπτ να το καταλαβω.
    για να εχεις μυθοποιημενο εναν ανθρωπο που ηταν κοντα σου για να παιρνει λεφτα και δωρα, θα πρεπει να εχεις πολυ ασχημη γνωμη για τον εαυτο σου και ισως ειναι κατι που πρεπει να δουλεψεις...
    δλδ... τι ανθρωπος ειναι αυτος που ανταλλασει ερωτα με χρηματα χωρις να κοβει αποδειξεις;

  10. #40
    Quote Originally Posted by Lanis View Post
    Σπουργίτι, και να έχω, είναι βάσανο να σκέφτομαι τον άλλον και να κάνω συγκρίσεις όταν βρίσκομαι με τον 'friend', που αναφέρεις. Εκτός αυτού, η σεξουαλική μου διάθεση βρίσκεται στα τάρταρα.
    Δηλαδή ενα πιτσιρίκι θα είναι η αιτία να μονάσεις ? lol

    3,5 μήνες περασαν, αν δεν κανεις σεξ, ξεκινα ενα φλερτ τουλαχιστον.

    Για σχεση δεν είσαι να κάνεις σε καμια περιπτωση, αλλά όσο μενεις και τελειως μόνος πεφτει η ψυχολογια σου.

    Του εδωσες αρκετα, μην του δινεις και τον χρονο σου μετα τη σχεση, αγάπησε και λίγο τον εαυτο σου !

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Δηλαδή ενα πιτσιρίκι θα είναι η αιτία να μονάσεις ? lol

    3,5 μήνες περασαν, αν δεν κανεις σεξ, ξεκινα ενα φλερτ τουλαχιστον.

    Για σχεση δεν είσαι να κάνεις σε καμια περιπτωση, αλλά όσο μενεις και τελειως μόνος πεφτει η ψυχολογια σου.

    Του εδωσες αρκετα, μην του δινεις και τον χρονο σου μετα τη σχεση, αγάπησε και λίγο τον εαυτο σου !
    ενταξει, 30 χρονων μαντραχαλο, δεν τον λες και πιτσιρικι...
    ξερει πολυ καλα τι κανει ο τυπος...

  12. #42
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ενταξει, 30 χρονων μαντραχαλο, δεν τον λες και πιτσιρικι...
    ξερει πολυ καλα τι κανει ο τυπος...
    Σωστά, εχεις ενα point παω πάσο.
    Εγω πιτσιρικι τον είπα γιατι ο θεματοθέτης ειναι 10 χρονια μεγαλύτερος αλλά τελος πάντων :p

  13. #43
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πραγματικά. Remedy, έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι γιατί ενω η λογική μου γνωρίζει ότι όσα λες είναι ορθά (όντως, δεν έκοβα αποδείξεις, χαχα), το μυαλό μου δεν μπορεί να ξεκολλήσει. Αφήνω πίσω πράγματα της καθημερινότητάς μου και δε νιώθω περήφανος γι'αυτό. Και, νόμος του Μέρφυ γαρ, έχω αφήσει αρκετές ευκαιρίες για συνεύρεση αυτό το διάστημα.

    Κι εσύ σπουργίτι σωστά μιλάς, γιατί δεν αγαπώ τον εαυτό μου όσο εκείνος τον δικό του πρέπει να το ανακαλύψω, να το φτιάξω.

    Μαντράχαλος κυριολεκτικά, αλλα γιατί η -ασύμβατη με την ηλικία του- τρέλα και κάποιες στιγμές η 'παιδικότητα' μού λείπουν;

    Ένα βαμπίρ, που μου ρούφηξε κάθε ικμάδα, συναισθηματική, ψυχική, οικονομική, κι εγω εκεί κολλημένος βλάκας :(

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Lanis View Post
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πραγματικά. Remedy, έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι γιατί ενω η λογική μου γνωρίζει ότι όσα λες είναι ορθά (όντως, δεν έκοβα αποδείξεις, χαχα), το μυαλό μου δεν μπορεί να ξεκολλήσει. Αφήνω πίσω πράγματα της καθημερινότητάς μου και δε νιώθω περήφανος γι'αυτό. Και, νόμος του Μέρφυ γαρ, έχω αφήσει αρκετές ευκαιρίες για συνεύρεση αυτό το διάστημα.

    Κι εσύ σπουργίτι σωστά μιλάς, γιατί δεν αγαπώ τον εαυτό μου όσο εκείνος τον δικό του πρέπει να το ανακαλύψω, να το φτιάξω.

    Μαντράχαλος κυριολεκτικά, αλλα γιατί η -ασύμβατη με την ηλικία του- τρέλα και κάποιες στιγμές η 'παιδικότητα' μού λείπουν;

    Ένα βαμπίρ, που μου ρούφηξε κάθε ικμάδα, συναισθηματική, ψυχική, οικονομική, κι εγω εκεί κολλημένος βλάκας :(
    λανις, να μην αισθανεσαι καθολου ασχημα για την διαθεση σου.
    ερωτευθηκες χωρις ανταποκριση, τον λαθος ανθρωπο.
    συμβαινουν αυτα.
    γι αυτο που πρεπει να αισθανεσαι ασχημα, ειναι που αφηνεις ευκαιριες!!!
    κι αυτο, οχι γιατι κατι εγινε αν αφησεις ευκαιριες ανεκμεταλλευτες, αλλα ειναι τροπος για να ξεκολλησεις.
    την μια θα πας με το ζορι.
    την δυο θα πας και θα εισαι αδιαφορος, την τρια καπως θα σου αρεσει, την τεσσερα θ αρχισεις να το επιδιωκεις και παλι και μετα θα συνερθεις και θα νοιωθεις και παλι καλα.

  15. #45
    Μακάρι, βρε Remedy!
    Περιττό, επίσης, να αναφέρω πως δε θέλω να λέω-ακούω καν το όνομα της πόλης που μένει, και με πιάνει δυσθυμία στη σκέψη ότι μπορεί να χρειαστεί να ξαναβρεθώ σ'αυτήν.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μετά απο μήνες...
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 04-08-2015, 14:51
  2. 8 μήνες...
    By unlucky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-2013, 00:34
  3. sleeve 12 μηνες +
    By gilie- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 21-12-2012, 14:54
  4. 7 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣΜΟΥ......
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-06-2012, 05:06
  5. 8 μήνες μετά...
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-2011, 09:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •