3 μήνες... - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 116 of 116

Thread: 3 μήνες...

  1. #106
    george1520
    Guest
    Πάντως αν το δείτε... Εσείς περίπου είστε στην ίδια φάση.. Στην ίδια κατάσταση. Ίσως είναι καλό που συζητάτε.. Δύο άνθρωποι που περνάνε περίπου τα ίδια ίσως βρουν μαζί τους λόγους να πάνε παρακάτω γιατί νιώθει ο ένας τον άλλον.

  2. #107
    στο περιπου ναι... αν και η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, στη δικη μου περιπτωση τα δεδομενα αλλαζουν!!!

  3. #108
    george1520
    Guest
    Μπα.. Τα δεδομένα είναι τα ίδια. Και το ξέρεις φίλε μου. Όταν ένας άνθρωπος σε βλέπει με τον ίδιο τρόπο και εσύ με τον ίδιο.. Τα δεδομένα δεν αλλάζουν.

  4. #109
    Quote Originally Posted by aris45 View Post
    Η απορριψη αν το ψαξεις ειναι ενα αρχεγονο συναισθημα που ισοδυναμουσε με θανατο στις αρχαιες κοινωνιες (απορριψη απο κοινωνικη ομαδα) και εχει περασει στο DNA μας και εννοειται οτι το πενθος σου ειναι μεγαλο γιατι ενιωσες πραγματικα συναισθηματα, τωρα για την πατρικοτητα εχω τους ενδιασμου μου, ενω μας λες οτι σ εκμεταλευτηκε οπως και οπου μπορουσε, μαλλον εσυ θελεις να το βλεπεις ετσι!! και δυστυχως ουτε τα δωρα ουτε η δοτικοτητα μας, μπορουν να επιρεασουν την αγαπη καποιου αν δεν του βγαινει αυθορμητα. Τα εχω περασει και ξερω απολυτα πως νιωθεις... μονος σου μπορεις να βρεις τη λυση με συμμαχο το χρονο και τον ευατο σου! και βεβαια μ ανθρωπους που σε νοιαζονται πραγματικα!
    Αυτό με τα πατρικά μου αισθήματα το νιώθω αλήθεια και μπόρεσα να το εξηγήσω και με την καθοδήγηση του θεραπευτή μου. Αν ένα παιδί είναι κακομαθημένο και χειριστικό δε σημαίνει απαραίτητα ότι παύει να αγαπιέται από τον πατέρα του ή να παίρνει ό,τι ζητήσει. Εννοώ, δηλαδή, πως αυτό δε μειώνει το λεγόμενο 'πατρικό φίλτρο'. Έτσι ακριβώς ένιωθα. Ότι ήταν ο 'ακριβός' μου.
    Τώρα, γιατί εγώ επέλεξα να αφανίσω τον εαυτό μου υπακούοντας στα κελεύσματα αυτού του ατόμου είναι ακόμα ένα πεδίο προς διερεύνηση.

    Προς το παρόν, καθώς πλησιάζουν οι γιορτές και συμπληρώνεται χρόνος από την πρώτη μας επικοινωνία και κατόπιν τη γνωριμία, η ανάμνηση μού δημιουργεί θλίψη, αισθάνομαι ότι δε θέλω καν να έρθουν τα Χριστούγεννα, μου φαίνονται ανούσια όλη αυτή η χαρά και οι εορτασμοί και, προφανώς, δεν είμαι τόσο δυνατός ή αποφασισμένος να βοηθήσω τον εαυτό μου.

  5. #110
    καταλαβα εσυ λειτουργουσες ως πατερας.... θεωρησα το αντιθετο!! κοιτα ο χρονος ολα τα γιατρευει, αρκει να βοηθησουμε και εμεις τον εαυτο μας

  6. #111
    Καλημέρα σας και καλό μήνα.

    Θυμάμαι είχε γράψει η phantom, σε προηγούμενή της ανάρτηση σε αυτό το θέμα, πως δεν είναι καλύτερη ή εξυπνότερη από εμένα και πως εφόσον η ίδια τα κατάφερε, σε παρόμοια περίπτωση, μπορώ κι εγώ.

    Περνά ο καιρός και καταλήγω στο συμπέρασμα πως δεν είναι το ίδιο δυνατοί ή 'διατεθειμένοι' όλοι οι άνθρωποι :(

  7. #112
    george1520
    Guest
    Δεν έχει να κάνει με τον άνθρωπο.. Έχει να κάνει με το τι θες. Αν θες να μείνεις κολλημένος θα μείνεις. Αν θες να βγεις από μια κατάσταση τότε κάνεις πράγματα για να βγεις. Αλλιώς μένεις εκεί και πνιγεσαι

  8. #113
    Lani συμφωνω μαζι σου οτι δεν εχουν ολοι την ιδια δυναμη να απεμπλακουν συναισθηματικα απ αυτο που τους βασανιζει, στη δικη σου περιπτωση θεωρω οτι εισαι ακομα στο σταδιο της αρνησης, για καλο δικο σου ο τυπος στο ξεκοψε τελειως και εισαι τυχερος γιατι καποια στιγμη θα το παρεις αποφαση... φανταζεσαι να σου εκανε κρυο ζεστη, θα βασανιζοσουν για χρονια!!

  9. #114
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν έχει να κάνει με τον άνθρωπο.. Έχει να κάνει με το τι θες. Αν θες να μείνεις κολλημένος θα μείνεις. Αν θες να βγεις από μια κατάσταση τότε κάνεις πράγματα για να βγεις. Αλλιώς μένεις εκεί και πνιγεσαι
    Θυμάσαι μια παλιά διαφήμιση σαμπουάν; Έχω δοκιμάσει τα πάντα, μα δε γίνεται τίποτα!

  10. #115
    george1520
    Guest
    Χάχα ναι. Αλλά θυμάμαι και μια άλλη fructis για ατιθασες μπούκλες (την διαφήμιση και το σλόγκαν).

    Τώρα πέρα από την πλάκα. Έχεις δώσει σε αυτόν τον άνθρωπο ότι μπορούσες και με το παραπάνω. Αντί να το εκτιμήσει, το εκμεταλευτηκε. Βρες μου ένα λόγο για να είσαι κολλημένος μαζί του. ΕΝΑ.
    Last edited by george1520; 03-12-2019 at 09:38.

  11. #116
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Χάχα ναι. Αλλά θυμάμαι και μια άλλη fructis για ατιθασες μπούκλες (την διαφήμιση και το σλόγκαν).

    Τώρα πέρα από την πλάκα. Έχεις δώσει σε αυτόν τον άνθρωπο ότι μπορούσες και με το παραπάνω. Αντί να το εκτιμήσει, το εκμεταλευτηκε. Βρες μου ένα λόγο για να είσαι κολλημένος μαζί του. ΕΝΑ.
    Χαχα, george, και γέλασα με το ετοιμόλογό σου και στεναχωρέθηκα, γιατί θυμήθηκα τις μπούκλες του...

    Γιατί νομίζω πως δε θα με κοιτάξει ξανά άλλος τόσο τρελός, ωραίος και αρρενωπός.
    (Δεν ξέρω αν αυτός είναι 'λόγος', μιλάω, όμως, όπως νιώθω).
    Γιατί ήταν η ανατροπή στην, κατά τ' άλλα τακτοποιημένη, ζωή μου.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Μετά απο μήνες...
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 04-08-2015, 14:51
  2. 8 μήνες...
    By unlucky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-2013, 00:34
  3. sleeve 12 μηνες +
    By gilie- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 21-12-2012, 14:54
  4. 7 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣΜΟΥ......
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-06-2012, 05:06
  5. 8 μήνες μετά...
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-2011, 09:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •