Είμαι σε απόγνωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84

    Είμαι σε απόγνωση

    Για να μπω κατευθείαν στο θεμα,είμαι 22 χρονων και στο τελευταίο έτος των σπουδών μου.Πριν ένα ακριβώς χρόνο ξεκίνησα να βγαίνω με ένα παιδί από την σχολή μου το οποίο έδειξε από την αρχή ότι ήθελε κάτι περιστασιακό και όχι πολλά παραπάνω από σεξ.Παρόλο που μου άρεσε πολύ το έκοψα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και χωρίς να προχωρήσουμε γιατί ένιωθα ότι δεν θέλουμε τα ίδια πράγματα .Έλα όμως που αντί να ησυχάσει το κεφαλάκι μου ο τυπάς άρχισε να στέλνει και σε δύο άλλες φίλες από την παρέα μου και πετούσε φουλ υπονοουμενα ,τις καλούσε σπίτι του κλπ .Εκτός αυτού έμαθα από άσχετα και μακρινά άτομα ότι έλεγε για μένα πράγματα τύπου δεν μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε,και ήταν άπειρη και εγώ της το έκοψα,και αυτή είναι κοριτσάκι .Οι "φίλες μου " δε αντί να τον κόψουν συνέχιζαν την συνομιλία μαζί του και την βοηθούσαν κιόλας να εξελιχθεί .Από μεριάς μου επέλεξα απλώς να αδιαφορησω δεν έκανα τίποτα ούτε ως προς αυτόν ,ούτε ως προς τα σχόλια ,ούτε ως προς τις 2 "φίλες" απλώς κράτησα μια α απόσταση . Έκανα και κάποιες σχέσεις από πέρυσι..απλά ψυχολογικά είμαι χάλια όσο και να προσπαθώ να το αφήσω πίσω μου γιατί ναι ήταν ένα άτομο που μου έμεινε σαν απωθημένο να το πω έτσι ,πληγώθηκε ο εγωισμός μου , κατάλαβα ότι άτομα που θεωρούσα "φίλες" είχαν μόνο κακία και το γεγονός ότι ακόμα και σήμερα οι φίλοι του πετάνε σποντες ,σχολιάζουν και ασχολούνται μαζί μου και τους βλέπω κάθε μέρα δεν μπορεί να με κάνει να ηρεμήσω.Να σημειωθεί ότι επιχείρησε άλλη μια φορά σε ένα πάρτυ να με προσεγγίσει και ένα μηνα μετά ξαναστειλε στην μια από τις δύο κοπέλες που είχα αναφέρει.Απλα νομίζω θα τρελαθω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Για να μπω κατευθείαν στο θεμα,είμαι 22 χρονων και στο τελευταίο έτος των σπουδών μου.Πριν ένα ακριβώς χρόνο ξεκίνησα να βγαίνω με ένα παιδί από την σχολή μου το οποίο έδειξε από την αρχή ότι ήθελε κάτι περιστασιακό και όχι πολλά παραπάνω από σεξ.Παρόλο που μου άρεσε πολύ το έκοψα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και χωρίς να προχωρήσουμε γιατί ένιωθα ότι δεν θέλουμε τα ίδια πράγματα .Έλα όμως που αντί να ησυχάσει το κεφαλάκι μου ο τυπάς άρχισε να στέλνει και σε δύο άλλες φίλες από την παρέα μου και πετούσε φουλ υπονοουμενα ,τις καλούσε σπίτι του κλπ .Εκτός αυτού έμαθα από άσχετα και μακρινά άτομα ότι έλεγε για μένα πράγματα τύπου δεν μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε,και ήταν άπειρη και εγώ της το έκοψα,και αυτή είναι κοριτσάκι .Οι "φίλες μου " δε αντί να τον κόψουν συνέχιζαν την συνομιλία μαζί του και την βοηθούσαν κιόλας να εξελιχθεί .Από μεριάς μου επέλεξα απλώς να αδιαφορησω δεν έκανα τίποτα ούτε ως προς αυτόν ,ούτε ως προς τα σχόλια ,ούτε ως προς τις 2 "φίλες" απλώς κράτησα μια α απόσταση . Έκανα και κάποιες σχέσεις από πέρυσι..απλά ψυχολογικά είμαι χάλια όσο και να προσπαθώ να το αφήσω πίσω μου γιατί ναι ήταν ένα άτομο που μου έμεινε σαν απωθημένο να το πω έτσι ,πληγώθηκε ο εγωισμός μου , κατάλαβα ότι άτομα που θεωρούσα "φίλες" είχαν μόνο κακία και το γεγονός ότι ακόμα και σήμερα οι φίλοι του πετάνε σποντες ,σχολιάζουν και ασχολούνται μαζί μου και τους βλέπω κάθε μέρα δεν μπορεί να με κάνει να ηρεμήσω.Να σημειωθεί ότι επιχείρησε άλλη μια φορά σε ένα πάρτυ να με προσεγγίσει και ένα μηνα μετά ξαναστειλε στην μια από τις δύο κοπέλες που είχα αναφέρει.Απλα νομίζω θα τρελαθω
    καλημερα.
    με εχεις μπερδεψει.
    αφου εσυ απομακρυνθηκες, ποιο ειναι το προβλημα σου; γιατι πληγωθηκε ο εγωισμος σου;
    οπως τα λες, εσυ τον απεριψες γιατι δεν τα βρισκατε. επομενως εκεινος θα επρεπε να εχει πληγωμενο εγωισμο.
    το να απογοητευθηκες απο τις φιλες που δεν πιστεψαν εσενα αλλα εκεινον, θα το καταλαβαινα, αλλα εσυ εχεις προβλημα με εκεινον! γιατι; εκτος αν ειναι τα πραγματα αλλιως απ οτι τα ειπες και σε στεναχωρει ακομα και ανωνυμα να μιλησεις ειλικρινα...
    ποιο ειναι το προβλημα; το "απειρη";
    καταλαβαινεις ποσο υπερβολικη εκφραση ειναι το "νομιζω θα τρελαθω", γιακαποιον που απλα δεν ταιριαξατε και λεει τα δικα του;

    επιπλεον μας λες οτι απο τοτε εχεις κανει αλλες σχεσεις.
    επομενως εστω και στους τριτους (αν και δεν θα πρεπε να σε ενδιαφερουν), φανηκε οτι εσυ ηθελες κατι αλλο και οχι αυτον. οποτε;;; εξηγησε αν θελεις που ειναι το προβλημα.

  3. #3
    Σημασία έχει το ότι ξεκόψες και απο κοντά του και από τις λεγόμενες φίλες και από τους φίλους του, ασχέτως αν λόγω των χώρων που κινείστε αναγκαστικά έστω οπτικά τους βλέπεις. Οι κοπέλες ήταν απλά παρέες σου, κάλυπτε η μια τα κενά παρέας της άλλης χωρίς καμία πραγματική ψυχική σύνδεση. Απλα είχες τη ψευδαίσθηση ότι ήταν φίλες σου.

    Ο τύπος όντας ήθελε κάτι περιστασιακό μαζί σου ή /και σε είχε για το μέσο για να προσεγγίσει κάποια απ αυτες που του άρεσε αν ο σκοπός του δεν ήταν απλά να έχει ερωτκές επιτυχίες. Τι σου τα λέμε αυτά...λάθος μας διότι αναμοχλεύεις μια κατάσταση προσώπων από την οποία ήδη έχεις ξεκόψει (αν ορθά έχω καταλάβει).

    Άρα κατεύθυνε το νου σου αλλού και πρώτα απ όλα στις σπουδές σου και στο τι θα επακολουθήσεις αφού είσαι και στο 4ο έτος. Επαύξησε τις συναναστροφές σου με άτομα τα οποία θα σου σταθούν και θα σε βοηθήσουν στα επόμενα βήματα σπουδών ή επαγγέλματος. Ελπίζω να τα πηγαίνεις καλά με τα μαθήματα σου. Φαίνεσαι για αρκετά προσγειωμένη, σοβαρή, παρά την απειρία σου στις σχέσεις. Πήρες όμως στον τομεα αυτο καλα μαθήματα ζωής. Και πρώτα απ όλα απώθησε αυτα που ήδη (όπως καταλαβα πως λες) έχουν λήξει στα βάθη του νου και κατεύθυνε πεισματικα το νου σου αλλού, μάλλον κατα προτεραιότητα σ αυτα που σου προείπα.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το θέμα και γιατί είσαι σε απόγνωση.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    με εχεις μπερδεψει.
    αφου εσυ απομακρυνθηκες, ποιο ειναι το προβλημα σου; γιατι πληγωθηκε ο εγωισμος σου;
    οπως τα λες, εσυ τον απεριψες γιατι δεν τα βρισκατε. επομενως εκεινος θα επρεπε να εχει πληγωμενο εγωισμο.
    το να απογοητευθηκες απο τις φιλες που δεν πιστεψαν εσενα αλλα εκεινον, θα το καταλαβαινα, αλλα εσυ εχεις προβλημα με εκεινον! γιατι; εκτος αν ειναι τα πραγματα αλλιως απ οτι τα ειπες και σε στεναχωρει ακομα και ανωνυμα να μιλησεις ειλικρινα...
    ποιο ειναι το προβλημα; το "απειρη";
    καταλαβαινεις ποσο υπερβολικη εκφραση ειναι το "νομιζω θα τρελαθω", γιακαποιον που απλα δεν ταιριαξατε και λεει τα δικα του;

    επιπλεον μας λες οτι απο τοτε εχεις κανει αλλες σχεσεις.
    επομενως εστω και στους τριτους (αν και δεν θα πρεπε να σε ενδιαφερουν), φανηκε οτι εσυ ηθελες κατι αλλο και οχι αυτον. οποτε;;; εξηγησε αν θελεις που ειναι το προβλημα.
    Αρχικά να ξεκαθαρίσω ότι δεν συνέχισα μαζί του ΟΧΙ γιατί μου περνούσε ο ίδιος αδιάφορος αλλά γιατί έψαχνε κάτι χαλαρο-περιστασιακο την στιγμή που εγώ δεν ζητούσα κάτι τέτοιο.Θα μου πεις γιατί δεν προσπάθησες παραπάνω αν ήθελες ; Ίσως λάθος μου ίσως ανασφάλεια ίσως και καλύτερα γιατί δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία να τον "αλλάξω ".Ο εγωισμός μου πληγώθηκε γιατί σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα (ούτε καν μήνα ) την επέσε σε κοπέλες από την παρέα μου .Οι "φίλες" από μεριάς τους προκαλούσαν και αυτές και έδειχναν ενδιαφέρον αντί να το κόψουν.Λογω σχολής όση απόσταση και αν έχω από όλα αυτά ,αναγκαστικά συναναστρέφομαι με αυτά τα άτομα ..κοινές παρέες κλπ ,λόγια,σποντες ότι ο άλλος θέλει να με ξαναπροσεγγισει ,βλέμματα,κινησεις .Σίγουρα είμαι υπερβολική απλά προσπαθώ καθημερινά να αδιαφορησω ,να μην ασχοληθώ ,να αποφύγω τις κοινές παρέες να να να και εν τέλει κουράζομαι και στεναχωριέμαι.Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα και κάποια λύση ,απλώς μου βγαίνει το παραπονο

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Επίσης να προσθέσω ότι μέσα σε όλο αυτό τον χρόνο προσπάθησε να με ξαναπροσεγγίσει (σε παρτυ- και σε όχι τόσο νηφάλια κατάσταση ).Δεν έκανα κάτι γτ είχα προχωρήσει το θεωρούσα κακό πισωγυρισμα κλπ..αλλά κάθε φορά αναστατωνομουν όταν γινόταν κάτι.Και μετά ξανά από την αρχή πεσιμο σε φιλες και τα σχετικά.Αλλες κοπέλες δεν υπάρχουν δλδ; Και αν την πέφτει ήδη σε άλλες πρέπει να την πέσει ΚΑΙ στις φίλες μου ;Ξέρω ότι είναι απλά κόλλημα στο μυαλό μου και σπάσιμο νεύρων αλλά δεν μπορώ σκαω πως το λένε.

  7. #7
    george1520
    Guest
    Το πιο πιθανόν ο τύπος είναι ότι αρπάξει... Δηλαδή δεν είναι ότι θέλει εσένα αποκλειστικά αλλά οποία του αρέσει θέλει να την έχει. Αν όχι, η επόμενη και ξανά πίσω στην προηγούμενη να κάνει προσπάθειες. Ενώ ξέρεις ότι ο συγκεκριμένος δεν είναι για κάτι περισσότερο γιατί στον μυαλό σου έχεις φτιάξει μια ωραία ιστορία πως θα είστε μαζί; Γιατί αυτό σε κρατάει στην κατασταση και όχι η κατάσταση όπως έχει. Τα δεδομένα σου τα έχεις μπροστά σου. Δεν σαρεσουν, δεν είναι αυτά που θες από ένα άντρα.. Κι ομως το μυαλό λέει "γιατί όχι;". Σταμάτα να του δίνεις τόση σημασία και έτσι δεν θα σε ενοχλούν και οι κινήσεις που κάνει όσο αφορά άλλες κοπέλες. Βάλε στόχο άλλο άτομο. Σίγουρα υπάρχουν άντρες που ξέρουν τι θέλουν και να θέλουν μόνο εσένα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Εχοντας ζησει ασχημες εμπειριες με αγόρια μπορω να πω πως σε νιώθω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Προφανώς τον γουστάρεις αρκετα γι αυτο βασανίζεσαι..Ειναι μαλακας ρε συ. Ξεκαθαρα. Ναι υπαρχουν εκει εξω αγορια που θελουν κατι πιο χαλαρό και το λένε ευθέως, αλλα ταυτόχρονα μπορεί να είναι και καλοί άνθρωποι και να μη θέλουν να πληγώσουν την κοπέλα απεναντί τους. Αυτος δεν ειναι καν καλός άνθρωπος κατα τη γνώμη μου. Ειναι εγωιστής, τα θέλει όλα δικά του, είπε ψέματα για σένα, σε δυσφήμισε .. ΕΣΥ βρήκες τη δύναμη και το έκοψες τοτε, δεν το έκοψε καν αυτος.. Απλα το παίζει βαρύμαγκας και γόης και ότι και καλά αυτός σε απέρριψε. Καταλαβαίνω ότι ειναι πολύ δύσκολο να μην τα σκέφτεσαι απο τη στιγμή που αυτά τα άτομα, θέλοντας και μη τα βλέπεις συχνα.. Μην του ξαναεπιτρέψεις όμως να σε πλησιάσει, να προσπαθήσει να σε ρίξει .. Δεν ειναι πραγματικό το ενδιαφέρον του προς σε σενα. Είναι απλα ο,τι του κάτσει.. Δεν ειναι εντάξει άτομο και μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω περισσότερο ,αλλα δυστυχως κι εγω την εχω πατήσει με μαλακες και ακομα το δουλευω μέσα μου. Παντως ποτε ξανα στο μελλον μην ασχοληθείς με τύπο που θα σου πει εγω θελω κατι περιστασιακο..Γιατι η υποθεση βρωμαει εξαρχης

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο ανθρωπος φτιαχτηκε για να τα εχει ολα καθ εικονα και καθ ομοιοση του θεου αλλο αν οι εξυπνοι ανθρωποι αυτο το απεριψαν
    μην ασχοληθείς με τύπο που θα σου πει
    μακαρι αλλα που τετοια τυχη...
    μην ξανασχοληθεις ουτε και εσυ δε θα ξερει που να βαλει τη στεναχωρια του και με τις δυο

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειναι απηστευτα μερικες φορες τα προβληματα που απασχολουν τα νεα παιδια! απο την μια πλευρα λες μακαρι να εχουν παντα τετοια προβληματα! μακαρι να ειναι μεχρι εκεις η πικρα τους!! απο την αλλη ομως δεν μπορω καθολου να καταλαβω το γυναικιο μυαλο!! οοσα χρονια κι αν περασουν θα νιωθω σαν να το διαβαζω πρωτη φορα!
    Δλδ θες ο τυπος που στην επεσε κι εφαγε χυλοπιτα να μην τα φτιαξει με τις φιλες σου και με καμια κοπελα απο το περιβαλον σου !! αφου δλδ ασχοληθηκε πρωτα μαζι σου θες να μην ασχοληθει καμια αλλη μαζι του! ετσι? Αν καταλαβα καλα εσυ τον "ψινεις" τον γουσταρεις δλδ αλλα θελεις να τον πεδεψεις λιγο και επειδη αυτος δεν ειναι τοσο βλακας να σε περιμενει μια ζωη εχεις ξενερωσει!
    Αχ βρε κοριτσι μου θα σου δωσω μια ταπινη συμβουλη! μην σκεφτεσαι σαν κλασικη Ελληνιδα!! σε θερμοπαρακαλω πρεπει να εξαληφθει αυτο το ειδος σκεψεις απο την υφιλιο κι απο ολο το γυναικιο φυλο παγκοσμιος!!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ομως δεν μπορω καθολου να καταλαβω το γυναικιο μυαλο!!
    γι αυτο το λογο σου εκανε ψηστηρι επειδη δε μπορεις να το καταλαβεις
    ειναι απστευτο ποσο βαριεμαι τους ανθρωπους και αυτη τη μετριοτητα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ειναι απηστευτα μερικες φορες τα προβληματα που απασχολουν τα νεα παιδια! απο την μια πλευρα λες μακαρι να εχουν παντα τετοια προβληματα! μακαρι να ειναι μεχρι εκεις η πικρα τους!! απο την αλλη ομως δεν μπορω καθολου να καταλαβω το γυναικιο μυαλο!! οοσα χρονια κι αν περασουν θα νιωθω σαν να το διαβαζω πρωτη φορα!
    Δλδ θες ο τυπος που στην επεσε κι εφαγε χυλοπιτα να μην τα φτιαξει με τις φιλες σου και με καμια κοπελα απο το περιβαλον σου !! αφου δλδ ασχοληθηκε πρωτα μαζι σου θες να μην ασχοληθει καμια αλλη μαζι του! ετσι? Αν καταλαβα καλα εσυ τον "ψινεις" τον γουσταρεις δλδ αλλα θελεις να τον πεδεψεις λιγο και επειδη αυτος δεν ειναι τοσο βλακας να σε περιμενει μια ζωη εχεις ξενερωσει!
    Αχ βρε κοριτσι μου θα σου δωσω μια ταπινη συμβουλη! μην σκεφτεσαι σαν κλασικη Ελληνιδα!! σε θερμοπαρακαλω πρεπει να εξαληφθει αυτο το ειδος σκεψεις απο την υφιλιο κι απο ολο το γυναικιο φυλο παγκοσμιος!!
    Αρχικά ξέρω ότι το "θέμα μου " δεν είναι καν πρόβλημα και ναι μακάρι έτσι να είναι όλα τα προβλήματα.Απλως είναι κάτι που το έχω στην καθημερινότητά μου ,με απασχολει και θέλω και εγώ να πω τον πόνο μου ρε αδερφέ .Δεν ξέρω αν δεν τον έκανα εγώ ξεκάθαρο ή αν απλώς δεν "πιάνω " το νόημα σε αυτά που λες...απλά δεν είπα ποτέ " θέλω να του ρίχνω χι και αυτός να τρέχει για πάντα από πίσω μου" .Το πρόβλημα είναι ότι ΗΘΕΛΑ ,προσπάθησα ,δεν βγήκε επειδή έψαχνα κάτι σταθερό ,το κατάλαβα νωρίς ότι δεν θέλει το ίδιο και ξεκοψα.Το γεγονός ότι μίλησε άσχημα για μένα και το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να προσεγγίσει άτομα κοντινά μου αμέσως με ενόχλησε -πληγωσε κάπως.Καταλαβαίνω εν μέρει την οπτική σου .."δεν έκατσες εσύ και τι να κάνει το παιδί να κάτσει να σκάσει ;" Απλά δεν ξέρω αν φαίνονται τόσο υπερβολικά και τόσο τύπου "κλασική Ελληνίδα " αυτά που λέω .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Βρε μελινακι δεν ηρθε και το τελος του κοσμου.
    Ενας τυπακος ειναι, θα γνωρισεις αλλους 100.
    Ο εγωισμος ειναι ωραιος αλλα και ατιμος μερικες φορες. Μας βγαινει εκει που δεν τον χρειαζομαστε :P.
    Εισαι 22 χρονων θα γνωρισεις παρα πολλους τέτοιους τυπους.
    Απολαυσε την ηλικια που εισαι τωρα και τα φοιτητικα σου χρονια γιατι δεν θα ξαναεπιστρεψουν.
    Ειναι η καλυτερη ηλικια για να απολαυσεις κατι ομορφο με καποιο αγορακι που θα ειναι προθυμο να μοιραστει κατι μοναδικο μαζι σου. Οπως καταλαβαινεις δεν αξιζε, οποτε προχωρας μπροστα και δεν δινεις σημασια και θα ερθει αυτο π ψαχνεις.

Similar Threads

  1. Είμαι σε απόγνωση
    By Pantelhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-01-2019, 07:38
  2. Ειμαι σε απογνωση
    By Lousy in forum Κακοποίηση
    Replies: 7
    Last Post: 25-02-2017, 00:11
  3. Είμαι με απόγνωση.
    By IPPOKRATIS1991 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 06-06-2016, 13:02
  4. Ειμαι σε απογνωση!!!!
    By grigor in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 23-09-2011, 16:58
  5. είμαι σε απόγνωση
    By puma_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 135
    Last Post: 11-02-2008, 06:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •