Σχέση ζωής η’ τοξική
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    7

    Σχέση ζωής η’ τοξική

    Είμαι 50 χρονών.
    Στα 40 μου περίπου χώρισα γιατί για πρώτη φορά στη ζωή μου αισθάνθηκα ερωτευμένος. Τιναξα τον γάμο μου και το σπιτικό μου με τα δυο μου μικρά παιδιά στον αέρα.
    Όσο κι αν η λογική να με τραβούσε πίσω το συναίσθημα με εκτόξευε μπροστά. Έζησα πρωτόγνωρες καταστάσεις και τις καλύτερες στιγμές στη ζωή μου.
    Όμως δεν ειναι όλα ρόδινα.
    Είχα πολλές τύψεις και ενοχές για τα παιδιά μου και προσπαθούσα να τα βλέπω σχεδόν κάθε μέρα.
    Πλέον αυτό έχει σταθεροποιηθεί. τα παιδιά πανε γυμνάσιο και εγώ πιστεύω οτι ειμαι κοντά στα παιδιά μου. Όμως εχω μέσα μου την πίκρα οτι εχω χάσει αρκετές στιγμές από την ζωή μου. Αυτο θα με στοιχειώνει πάντα.
    Με τη γυναικα που ερωτεύτηκα είμαστε ακόμα μαζί αλλά υπάρχουν στιγμές που αναρωτιέμαι αν πρέπει να συνεχίσουμε η’ όχι.
    Από την αρχη δεχόμουνα σφοδρή κριτική για το τρέξιμο στα παιδιά μου. Με θεωρούσε υπερβολικό.
    Θελει αρκετές φορές να κλειστεί στο εαυτό της. Όταν θυμώνει με μένα κοβει καθε επικοινωνία. Εαν περάσεις από το σπίτι της απροειδοποίητα αντι για αγκαλιά τρως την πόρτα στα μούτρα.
    Απαιτεί το χώρο της και δεν δέχεται καμία αμβισβητηση.
    Δυστυχώς δεν ζούμε στο ίδιο σπιτι και δεν εχουμε την καθημερινότητα του ζευγαριού.
    Δεν έχουμε κάτι κοινο, όπως λέει και η ίδια, να μας ενώνει.
    Αισθανομαι οτι ίσως έχει βαρεθεί με τη σχεση. Ακόμα χειρότερα θεωρεί οτι κάθομαι στη δουλειά μου ενώ η ίδια στη δουλειά της ταλαιπωρείται πολύ. Κοινώς δε με θαυμάζει πλέον επαγγελματικά.
    Πολλές φορές καταλαβαίνω ότι θα ηθελε κάποιον οικονομικά ευκατάστατο.
    Έτσι προσπαθούσα με δωράκια, λουλουδια κτλ να γεμίσω κάτι που ίσως να μην εχει πάτο.
    Φέτος κάναμε ενα ταξιδι στο εξωτερικό και παρόλο που τα περισσότερα χρήματα τα έβαλα εγώ στο τέλος μου την είπε που δεν της το έκανα δώρο. Εννοείται όλη την οργάνωση του ταξιδιού την εκανα εγώ.
    Εν κατακλείδι αν και τον περισσότερο καιρό αισθάνομαι πολύ ομορφα και δυνατός σε βαθμό που να απολαμβάνω την μοναξιά στο σπιτι μου, ωστόσο όταν μαλώνουμε χάνω κάθε δύναμη μέσα μου και νιώθω πολύ αδύναμος.
    Για παράδειγμα εάν το πρωί την ξυπνήσω όταν εργάζομαι και είναι γλυκιά απέναντι μου μετά η απόδοση μου απογειώνεται. Εάν είμαστε μαλωμένοι τότε είμαι ζωντανός νεκρός. Είμαι εθισμένος σε αυτήν.
    Μεγαλώνω όμως και θέλω σταθερότητα στη ζωή μου. Δεν μου αρέσουν οι αλλαγές. Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει αν ειμαι τυχερός που έχω αυτήν τη γυναίκα η’ αν ζω σε μια τοξική σχέση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Γενικά είναι αρνητική απέναντι σου; Της φταίνε όλα; Νιώθεις ότι ενοχλείς;

    Όσο για το ταξίδι, γιατί να της κάνεις εσυ το ταξίδι και όχι π.χ. αυτή; Τι απαίτηση είναι αυτή και την ανέχεσαι;

    Μου κάνει εντύπωση που είστε τόσο καιρό μαζί και δεν συγκατοικειτε. Αλλά αν είναι απόφαση και των δύο οκ, αλλά είναι; Μήπως παίζει να έχει άλλον ή γενικά φαίνεται να ψάχνεται;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Dolphin74 View Post
    Είμαι 50 χρονών.
    Στα 40 μου περίπου χώρισα γιατί για πρώτη φορά στη ζωή μου αισθάνθηκα ερωτευμένος.
    Τιναξα τον γάμο μου και το σπιτικό μου με τα δυο μου μικρά παιδιά στον αέρα.
    Όσο κι αν η λογική να με τραβούσε πίσω το συναίσθημα με εκτόξευε μπροστά. Έζησα πρωτόγνωρες καταστάσεις και τις καλύτερες στιγμές στη ζωή μου.
    Όμως δεν ειναι όλα ρόδινα.
    Είχα πολλές τύψεις και ενοχές για τα παιδιά μου και προσπαθούσα να τα βλέπω σχεδόν κάθε μέρα.
    Πλέον αυτό έχει σταθεροποιηθεί. τα παιδιά πανε γυμνάσιο και εγώ πιστεύω οτι ειμαι κοντά στα παιδιά μου. Όμως εχω μέσα μου την πίκρα οτι εχω χάσει αρκετές στιγμές από την ζωή μου. Αυτο θα με στοιχειώνει πάντα.
    Με τη γυναικα που ερωτεύτηκα είμαστε ακόμα μαζί αλλά υπάρχουν στιγμές που αναρωτιέμαι αν πρέπει να συνεχίσουμε η’ όχι.
    Από την αρχη δεχόμουνα σφοδρή κριτική για το τρέξιμο στα παιδιά μου. Με θεωρούσε υπερβολικό.
    Θελει αρκετές φορές να κλειστεί στο εαυτό της. Όταν θυμώνει με μένα κοβει καθε επικοινωνία. Εαν περάσεις από το σπίτι της απροειδοποίητα αντι για αγκαλιά τρως την πόρτα στα μούτρα.
    Απαιτεί το χώρο της και δεν δέχεται καμία αμβισβητηση.

    Δυστυχώς δεν ζούμε στο ίδιο σπιτι και δεν εχουμε την καθημερινότητα του ζευγαριού.
    Δεν έχουμε κάτι κοινο, όπως λέει και η ίδια, να μας ενώνει.

    Αισθανομαι οτι ίσως έχει βαρεθεί με τη σχεση. Ακόμα χειρότερα θεωρεί οτι κάθομαι στη δουλειά μου ενώ η ίδια στη δουλειά της ταλαιπωρείται πολύ. Κοινώς δε με θαυμάζει πλέον επαγγελματικά.
    Πολλές φορές καταλαβαίνω ότι θα ηθελε κάποιον οικονομικά ευκατάστατο.
    Έτσι προσπαθούσα με δωράκια, λουλουδια κτλ να γεμίσω κάτι που ίσως να μην εχει πάτο.
    Φέτος κάναμε ενα ταξιδι στο εξωτερικό και παρόλο που τα περισσότερα χρήματα τα έβαλα εγώ στο τέλος μου την είπε που δεν της το έκανα δώρο. Εννοείται όλη την οργάνωση του ταξιδιού την εκανα εγώ.
    Εν κατακλείδι αν και τον περισσότερο καιρό αισθάνομαι πολύ ομορφα και δυνατός σε βαθμό που να απολαμβάνω την μοναξιά στο σπιτι μου, ωστόσο όταν μαλώνουμε χάνω κάθε δύναμη μέσα μου και νιώθω πολύ αδύναμος.
    Για παράδειγμα εάν το πρωί την ξυπνήσω όταν εργάζομαι και είναι γλυκιά απέναντι μου μετά η απόδοση μου απογειώνεται. Εάν είμαστε μαλωμένοι τότε είμαι ζωντανός νεκρός. Είμαι εθισμένος σε αυτήν.
    Μεγαλώνω όμως και θέλω σταθερότητα στη ζωή μου. Δεν μου αρέσουν οι αλλαγές.
    Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει αν ειμαι τυχερός που έχω αυτήν τη γυναίκα η’ αν ζω σε μια τοξική σχέση.
    καλημερα.
    με αυτην την γυναικα, γιατι δεν κανατε κατι πιο μονιμο οπως γαμο; εχεις παρει διαζυγιο η εισαι σε διασταση;
    εκεινη ειναι ελευθερη; προερχεται απο διαζυγιο; εχει παιδια;
    για ποιον λογο δεν μενε "δυστυχως" μαζι;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γενικά είναι αρνητική απέναντι σου; Της φταίνε όλα; Νιώθεις ότι ενοχλείς;

    Όσο για το ταξίδι, γιατί να της κάνεις εσυ το ταξίδι και όχι π.χ. αυτή; Τι απαίτηση είναι αυτή και την ανέχεσαι;

    Μου κάνει εντύπωση που είστε τόσο καιρό μαζί και δεν συγκατοικειτε. Αλλά αν είναι απόφαση και των δύο οκ, αλλά είναι; Μήπως παίζει να έχει άλλον ή γενικά φαίνεται να ψάχνεται;
    Τον τελευταίο καιρό είναι στρεσαρισμένη λόγω της δουλειάς της ως ελεύθερος επαγγελματίας. Εγώ αντιθέτως ειμαι στο δημόσιο με σίγουρο μισθό αλλά με μεγάλη οικονομική ευθύνη. Την κατανοώ αλλά δεν έχει ιδέα τι άγχος περνάω κάθε μέρα. Με λίγα λόγια έχουμε ανισορροπία. Δεν της αρέσει που εγώ τα απογεύματα κάθομαι και αυτή δουλεύει.

    Στις εξόδους μας φροντίζω να πληρώνω εγώ. Στα ταξίδια μας συμμετέχει αλλα ποτε δεν κοιτάζω να ειναι 50-50.
    Η τελευταία της απαίτηση για δώρο το ταξίδι δεν εξηγείται.

    Εχει το σπιτι της. Μένω τα ΣΚ. Τις καθημερινες όχι γιατί θέλει το χώρο της. Έχω το σπιτάκι μου στο οποίο μενουν καποια ΣΚ τα παιδιά μου. Έρχεται σπάνια γιατί το θεωρεί μικρό. Λόγοι οικονομικοί δεν μου επιτρέπουν να πάρω μεγαλύτερο σπιτι για να συζήσουμε.
    Εχει τις παραξενιές της αλλά σίγουρα δεν είναι ο άνθρωπος που θα κάνει την απιστία ενώ είναι σε σχέση.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    με αυτην την γυναικα, γιατι δεν κανατε κατι πιο μονιμο οπως γαμο; εχεις παρει διαζυγιο η εισαι σε διασταση;
    εκεινη ειναι ελευθερη; προερχεται απο διαζυγιο; εχει παιδια;
    για ποιον λογο δεν μενε "δυστυχως" μαζι;
    Εννοείται και οι δυο έχουμε χωρίσει. Γάμο της έχω προτείνει αλλά δεν πιστεύει ότι θα αλλάξει κάτι στη σχέση μας.

    Λόγοι οικονομικοί οικογενειακοί δεν μας επιτρέπουν να συζήσουμε ακόμα. Ζούμε μαζί κυρίως τα ΣΚ.

    Μου το λέει ότι η σχεση έχει ρουτινιασει. Μακαρι να μπορούσα να δώσω παραπανω χρήματα για ένα σπιτι κοινής αποδοχής προκειμένου να συμβιώσουμε αλλά την παρούσα φάση και οι δυο αδυνατούμε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dolphin74 View Post
    Τον τελευταίο καιρό είναι στρεσαρισμένη λόγω της δουλειάς της ως ελεύθερος επαγγελματίας. Εγώ αντιθέτως ειμαι στο δημόσιο με σίγουρο μισθό αλλά με μεγάλη οικονομική ευθύνη. Την κατανοώ αλλά δεν έχει ιδέα τι άγχος περνάω κάθε μέρα. Με λίγα λόγια έχουμε ανισορροπία. Δεν της αρέσει που εγώ τα απογεύματα κάθομαι και αυτή δουλεύει.

    Στις εξόδους μας φροντίζω να πληρώνω εγώ. Στα ταξίδια μας συμμετέχει αλλα ποτε δεν κοιτάζω να ειναι 50-50.
    Η τελευταία της απαίτηση για δώρο το ταξίδι δεν εξηγείται.

    Εχει το σπιτι της. Μένω τα ΣΚ. Τις καθημερινες όχι γιατί θέλει το χώρο της. Έχω το σπιτάκι μου στο οποίο μενουν καποια ΣΚ τα παιδιά μου. Έρχεται σπάνια γιατί το θεωρεί μικρό. Λόγοι οικονομικοί δεν μου επιτρέπουν να πάρω μεγαλύτερο σπιτι για να συζήσουμε.
    Εχει τις παραξενιές της αλλά σίγουρα δεν είναι ο άνθρωπος που θα κάνει την απιστία ενώ είναι σε σχέση.
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι αποκλείεται να κάνει απιστία ενώ είναι σε σχέση; Επειδή αυτό θες;

    Την ενοχλεί που εσύ κάθεσαι τα απογεύματα και αυτή δουλεύει; Ας το λύσει. Αντί να χαίρεται που άνθρωπος της έχει την δυνατότητα να χαλαρώνει, αντιδράει έτσι?
    Μονό τα Σαββατοκύριακα; Τις άλλες μέρες είσαι εμπόδιο;
    Και το σπίτι σου μικρό;
    Δεν ξέρω. Μεγαλοπιανεται, έχει υπερβολικές απαιτήσεις από σένα, σου αφιερώνει χρόνο τα Σαββατοκύριακα, έχει απαιτήσεις όσο αφορά το οικονομικό κομμάτι. Είσαι ευτυχισμένος σε αυτή την σχέση; Σου δίνει τον χρόνο που αξίζεις; Μένεις επειδή φοβάσαι ότι δεν θα βρεις κάτι άλλο; Σεξ κάνετε;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Dolphin74 View Post
    Εννοείται και οι δυο έχουμε χωρίσει. Γάμο της έχω προτείνει αλλά δεν πιστεύει ότι θα αλλάξει κάτι στη σχέση μας.

    Λόγοι οικονομικοί οικογενειακοί δεν μας επιτρέπουν να συζήσουμε ακόμα. Ζούμε μαζί κυρίως τα ΣΚ.

    Μου το λέει ότι η σχεση έχει ρουτινιασει. Μακαρι να μπορούσα να δώσω παραπανω χρήματα για ένα σπιτι κοινής αποδοχής προκειμένου να συμβιώσουμε αλλά την παρούσα φάση και οι δυο αδυνατούμε.
    παιδια εχει;
    κι αν οχι, ενδιαφερεται να κανει;
    τι ηλικια εχει;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Dolphin74 View Post
    Τον τελευταίο καιρό είναι στρεσαρισμένη λόγω της δουλειάς της ως ελεύθερος επαγγελματίας. Εγώ αντιθέτως ειμαι στο δημόσιο με σίγουρο μισθό αλλά με μεγάλη οικονομική ευθύνη. Την κατανοώ αλλά δεν έχει ιδέα τι άγχος περνάω κάθε μέρα. Με λίγα λόγια έχουμε ανισορροπία. Δεν της αρέσει που εγώ τα απογεύματα κάθομαι και αυτή δουλεύει.

    Στις εξόδους μας φροντίζω να πληρώνω εγώ. Στα ταξίδια μας συμμετέχει αλλα ποτε δεν κοιτάζω να ειναι 50-50.
    Η τελευταία της απαίτηση για δώρο το ταξίδι δεν εξηγείται.

    Εχει το σπιτι της. Μένω τα ΣΚ. Τις καθημερινες όχι γιατί θέλει το χώρο της. Έχω το σπιτάκι μου στο οποίο μενουν καποια ΣΚ τα παιδιά μου. Έρχεται σπάνια γιατί το θεωρεί μικρό. Λόγοι οικονομικοί δεν μου επιτρέπουν να πάρω μεγαλύτερο σπιτι για να συζήσουμε.
    Εχει τις παραξενιές της αλλά σίγουρα δεν είναι ο άνθρωπος που θα κάνει την απιστία ενώ είναι σε σχέση.
    αυτο απο που συμπεραινεται;
    απιστουσατε και οι δυο στους συζυγους σας, οταν εισασταν παντρεμενοι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Καλά μια σχεσούλα της σειράς είναι και αυτή και θα πάρει τον δρόμο της. Μάλλον μαζί θα μείνετε οπότε μην ανησυχείς δεν είναι θέμα συζήτησης. Βαρετό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Α, τοξική σχέση!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι αποκλείεται να κάνει απιστία ενώ είναι σε σχέση; Επειδή αυτό θες;

    Την ενοχλεί που εσύ κάθεσαι τα απογεύματα και αυτή δουλεύει; Ας το λύσει. Αντί να χαίρεται που άνθρωπος της έχει την δυνατότητα να χαλαρώνει, αντιδράει έτσι?
    Μονό τα Σαββατοκύριακα; Τις άλλες μέρες είσαι εμπόδιο;
    Και το σπίτι σου μικρό;
    Δεν ξέρω. Μεγαλοπιανεται, έχει υπερβολικές απαιτήσεις από σένα, σου αφιερώνει χρόνο τα Σαββατοκύριακα, έχει απαιτήσεις όσο αφορά το οικονομικό κομμάτι. Είσαι ευτυχισμένος σε αυτή την σχέση; Σου δίνει τον χρόνο που αξίζεις; Μένεις επειδή φοβάσαι ότι δεν θα βρεις κάτι άλλο; Σεξ κάνετε;
    Της έχω εμπιστοσύνη. Μένουμε κοντά. Δεν βγαίνει τα βραδιά έξω.
    Όταν είναι πιο χαλαρή στη δουλειά θα βρεθούμε περισσότερες μέρες και θα έχουμε περισσότερο χρόνο μαζί.
    Θέλει όμως και το χώρο της, το χρόνο της, το κλείσιμο της. Έτσι ήταν πάντα. Που να τσακωθούμε κιόλας. Δεν υπάρχεις στη ζωή της για μέρες.
    Τα παιδιά της είναι μεγάλα. Πλέον δεν είναι σε ηλικία να κάνουμε παιδί αν και θα το θέλαμε.
    Ερωτικά συνήθως 1 φορά την εβδομάδα με 2 σπάνια.
    Μέσα από αυτή τη σχεση δυνάμωσα πολυ μέσα μου. Μου θυμίζει και την μάνα μου πολυ.
    Αν είχαμε γνωριστεί νωρίτερα σίγουρα οι ζωές μας θα ήταν ουσιαστικότερες και ωραιότερες
    Όταν είμαστε μαζί περνάμε ωραία αλλά η εναλλαγή μαζί - χωριστά μας ψυχραίνει.
    Χαρούμενος ειμαι μαζί της εκτός των στιγμών που τσακωνόμαστε για βλακείες που αν ήμασταν καθημερινά μαζί σε θα υπήρχαν σε λιγότερο βαθμο πιστεύω. ακόμα νιώθω έντονα την κάψα μου.
    Αυτή πλέον σίγουρα είναι στο στάδιο της αγάπης. Σίγουρα δεν αισθάνεται πάθος όπως στην αρχή, ίσως και καθόλου πλέον.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Dolphin74 View Post
    Της έχω εμπιστοσύνη. Μένουμε κοντά. Δεν βγαίνει τα βραδιά έξω.
    Όταν είναι πιο χαλαρή στη δουλειά θα βρεθούμε περισσότερες μέρες και θα έχουμε περισσότερο χρόνο μαζί.
    Θέλει όμως και το χώρο της, το χρόνο της, το κλείσιμο της. Έτσι ήταν πάντα. Που να τσακωθούμε κιόλας. Δεν υπάρχεις στη ζωή της για μέρες.
    Τα παιδιά της είναι μεγάλα. Πλέον δεν είναι σε ηλικία να κάνουμε παιδί αν και θα το θέλαμε.
    Ερωτικά συνήθως 1 φορά την εβδομάδα με 2 σπάνια.
    Μέσα από αυτή τη σχεση δυνάμωσα πολυ μέσα μου. Μου θυμίζει και την μάνα μου πολυ.
    Αν είχαμε γνωριστεί νωρίτερα σίγουρα οι ζωές μας θα ήταν ουσιαστικότερες και ωραιότερες
    Όταν είμαστε μαζί περνάμε ωραία αλλά η εναλλαγή μαζί - χωριστά μας ψυχραίνει.
    Χαρούμενος ειμαι μαζί της εκτός των στιγμών που τσακωνόμαστε
    για βλακείες που αν ήμασταν καθημερινά μαζί σε θα υπήρχαν σε λιγότερο βαθμο πιστεύω. ακόμα νιώθω έντονα την κάψα μου.
    Αυτή πλέον σίγουρα είναι στο στάδιο της αγάπης. Σίγουρα δεν αισθάνεται πάθος όπως στην αρχή, ίσως και καθόλου πλέον.
    γιατι πρεπει να ειναι βραδυ για να κανει κατι αλλο;
    με τοσες ωρες που ειναι μονη της, μπορει οποτεδηποτε να το κανει. ακομα και στην τοσο πολλη δουλεια...
    να σου θυμισω οτι δεν θελει με τπτ να εμφανιζεσαι ακαλεστος... αυτο δεν σημαινει οτι δεχεται αλλες επισκεψεις, αλλα αν θελησει, μπορει..
    αν θελατε παιδι, θα κανατε πριν 10 χρονια που εισασταν και ερωτευμενοι και ελευθεροι. δεν θα περιμενατε να πατε 50. μαλλον δεν θελατε αλλα παιδια, ή ισως εκεινη να μην ηθελε μιας και ειχε ηδη και τηνε νδιαφερει και τοσο πολυ η δουλεια της.
    ωραια ολα αυτα με τον προσωπικο χρονο, αλλα για να βλεπεστε τα σκ χωρισατε τους πρωην η για να ζησετε μαζι;
    οσο για την δυσαρεσκεια της με τα οικονομικα σου, ηξερε τι δουλεια κανεις. δεν θα αλλαζες δουλεια, ουτε επροκειτο να γινεις πλουσιος με τον μισθο σου. τωρα το θυμηθηκε οτι δεν της αρεσει η δουλεια σου και δεν της φτανουν τα λεφτα;
    μαλλον της εχει ψιλοτελειωσει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Η ερώτηση που έχεις θέσει έχει μια απάντηση για εμένα: είναι τοξική. Είστε αρκετά χρόνια μαζί και δεν κάνατε ένα βήμα μπροστά και δεν εννοώ να παντρευτείτε αλλά να συγκατοικήσετε. Το ότι δεν θες τον άνθρωπο σου να έρχεται συχνά στο σπίτι σου πρώτη φορά το ακούω. Επισης, τώρα της ξίνισε η δουλειά σου, όταν σε γνώρισε δεν ηξερε με τι ασχολείσαι; Το ότι πληρώνεις εσυ τα πάντα με αφήνει άφωνη. Γυναίκα κοντά στα πενήντα, η ίδια είναι ελεύθερη επαγγελματίας που υποδεικνύει έναν κάποιο δυναμισμό, σου έκανε μούτρα επειδή δεν πλήρωσες όλο το ταξίδι ή επειδή θέλει παραπάνω πράγματα και δεν μπορείς να της τα προσφέρεις; Και συγγνώμη που θα το πω αλλά εχεισ Και υποχρεώσεις απέναντι στα παιδιά σου. Γιατί να πληρώσεις ένα ταξίδι ατο εξωτερικό όλο για εκείνη και όχι για τα δικά σου παιδιά κάποια στιγμή. Αυτό δεν το σκέφτεται; Μου κάνει για έναν άνθρωπο που δεν έχει ενσυναισθηση και κοιτάζει περισσότερο την καλοπέραση της . Τι στοιχεία είχε ως γυναίκα που σε έκαναν να την ερωτευτείς τόσο παράφορα που χώρισες από την πρώην σου;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Για να κοιταει τα λεφτα μαλλον δεν σε θελει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Είναι μια τοξική σχέση ζωής.

Similar Threads

  1. Τοξική ''σχέση''.
    By Περγαμοντο... in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 17-12-2022, 17:15
  2. Τοξική ή όχι σχέση;
    By optimusprime in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 29-03-2022, 15:33
  3. Τοξική αδελφική σχεση-διατροφικες διαταραχες
    By Εβη2020 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-2020, 21:29
  4. Τοξικος ανθρωπος ή τοξικη σχεση?
    By GeorgeGr1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 29-11-2017, 00:50
  5. κατάθλιψη απο τοξική σχέση
    By nikitin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 55
    Last Post: 29-11-2013, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •