θεμα για την απιστια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83
  1. #31
    Λοιπον, ας κανω και εγω spill the tea αφου το εκανε η ελισαβετ για να γινει τζουσι η συζητηση.

    Με απάτησαν. Αλλά ημουν και γω το τελειο θυμα. Κοιτούσα τον εαυτο μου, δεν τον εψαχνα στα σοσιαλ ( αλλα ηταν γατονι και τα ειχε διαγραψει όλα) , δεν ημουν κοινωνικη για να μου τα ξεφουρνίσει κάποιος, ήμουν της άποψης : " γιατι να κατσω να χαλαστω και να αγχωνομαι χωρις λογο ? " και " θες να πας πενταήμερο σε άλλη πόλη? πήγαινε!"

    Ημουν και διακριτική και δεν επαιρνα κανενα τηλ τρομαρα μου γιατι είχε πει πως ήταν με τους γονεις του και δεν ηθελα να ενοχλήσω. :p

    Όταν αποφασισα 6 μήνες μετα να δω αν με απατάει ( τόσο εθελοτυφλουσα) ξέρεις πόσο ψάξιμο μου πήρε?

    30 λεπτά!

    Και για όσους λενε once a cheater always a cheater.
    Αφου τον χωρισα και τον μπλοκαρα από παντου γιατι ήταν και πρήχτης, αφησα ενα fake account που τον ακολουθούσα.

    6 μήνες μετα από μενα εκανε αλλη σχεση στη πολη μας. Μετά μετακόμισε σε άλλη πόλη. Μετα διεγραψε τα σοσιαλ του. Κάποια τρωει κέρατο.

    ΑΛΛΑ ακριβως το ίδιο μοτιβο εφαρμόζει ο τυπος. Γυναικες σε διαφορετικες πόλεις και διαγραφη των σοσιαλ για να μη τον ανακαλυψουν ευκολα. Το τελειο σχεδιο ? :p

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    ναι ομως βλεπετε και στις δυο περιγραφες ο τυπος εμενε με την σχεση και ηταν με την αλλην. δηλαδη δεν ειπε ξερεις θελω να χωρισουμε και ας μην ελεγε ποτε τον λογο η να ελεγε ψεματα. δεν το κανουν συνεχιζουν και με την γυναικα και με τον αντρα. αλλα ναι και οι γυναικες το κανουν αυτο ξερω γνωστη που ακομα και εγκυος με τον αντρα της μιλουσε με αλλους ποιος ξερει αν εβγαινε κιολας αλλα ο αντρας της τα βρηκε ολα και αμεσως την χωρισε.

  3. #33
    Quote Originally Posted by thlimenamatia View Post
    ναι ομως βλεπετε και στις δυο περιγραφες ο τυπος εμενε με την σχεση και ηταν με την αλλην. δηλαδη δεν ειπε ξερεις θελω να χωρισουμε και ας μην ελεγε ποτε τον λογο η να ελεγε ψεματα. δεν το κανουν συνεχιζουν και με την γυναικα και με τον αντρα. αλλα ναι και οι γυναικες το κανουν αυτο ξερω γνωστη που ακομα και εγκυος με τον αντρα της μιλουσε με αλλους ποιος ξερει αν εβγαινε κιολας αλλα ο αντρας της τα βρηκε ολα και αμεσως την χωρισε.
    νοουπ, η δικια μου περιπτωση , χωρισα εγω αυτον, μετα από λίγο χωρισε αυτος την αλλη.

    Και τωρα εχει 2 καινουργιες

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Εγώ πάλι έχω περίπτωση πρόληψης απιστίας.

    Γνωστός μου όταν τα έφτιαξε με την κοπέλα του διαπίστωσε ότι της άρεσε το πρωκτικό σεξ, ενώ εκείνου όχι. Το έκανε με τον πρώην της και ήθελε να το συνεχίσει. Εκείνος δεν το είχε δοκιμάσει ποτέ. Οπότε αφού η κοπέλα το ήθελε ενώ εκείνος όχι συμφώνησαν να το κάνει με κάποιον άλλο, όποιον ήθελε εκείνη.

    Τι έχει γίνει από εκεί και πέρα δεν ξέρω και δεν ρωτάω βέβαια, πάντως το ζευγάρι είναι μαζί και έχει και 2 παιδάκια. Πάνω σε κουβέντα έχω καταλάβει πως ο φίλος μου συνεχίζει να μην το κάνει. Οπότε η κοπέλα μάλλον τη βρίσκει αλλού. Τουλάχιστον δεν κάνει πράγματα πίσω από την πλάτη του.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Θα σας πω κι εγώ δικιά μου περίπτωση απτην ανάποδη για να βλέπουμε ότι τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται.

    Η πρώτη μου σχέση, τρελά ερωτευμένη μαθαίνω ότι τον γουστάρει άλλη και του την πέφτει. Μαθαίνω επίσης ότι κλείσανε ραντεβού να βγουν. Περιμένω να δω αν θα μου πει μόνος του κάτι, δεν μου λέει τίποτα, τον ρωτάω πού ήταν , μου λέει ψέμα. Γίνομαι έξαλλη φυσικά, χωρίζω και δεν τον αφήνω να μου εξηγήσει τίποτα. Ήμουν σίγουρη πως με απατά κι έτσι έκοψα κάθε επαφή.
    Περνάει κάμποσος καιρός, είμαστε χώρια κι είναι ακόμα εποχή που οι γραμμές τηλεφώνου δεν ήταν ψηφιακές και μπερδεύονταν μεταξύ τους οπότε μπορούσες άνετα να ακούσεις κατα λάθος συζήτηση άλλων στο τηλέφωνο. Και γίνεται το απίστευτο και πετυχαίνω την λεγάμενη στο τηλέφωνο να τον ζητάει στο στέκι του. Εκείνος πηγαίνει στο τηλέφωνο και μόλις αντιλαμβάνεται πως είναι αυτή, αρχίζει να την βρίζει, να της λέει πως τον έχει πρήξει με τα τηλέφωνα και να τον αφήσει ήσυχο κτλ. Μένω κάγκελο. Τελικά δεν με είχε απατήσει, στο ραντεβού είχε πάει για να της το ξεκόψει γιατί η κοπέλα είχε γίνει απίστευτα φορτική και τον ενοχλούσε παντού. Κάποια στιγμή τα ξαναβρήκαμε μεταξύ μας, δεν του αποκάλυψα ότι είχα ακούσει αυτή τη συζήτηση, ντρεπόμουν απίστευτα.

    Απο τότε αποφάσισα πως δεν θα ξαναβάλω τέτοιες σκέψεις στο κεφάλι μου. Αν ο άλλος με απατά, θα αποκαλυφθεί κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα από μόνος του.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Απο τότε αποφάσισα πως δεν θα ξαναβάλω τέτοιες σκέψεις στο κεφάλι μου. Αν ο άλλος με απατά, θα αποκαλυφθεί κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα από μόνος του.
    Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι αυτό!

    "Αν η ευτυχία σου εξαρτάται από το τι κάνει κάποιος άλλος, τότε υποθέτω ότι έχεις πραγματικά πρόβλημα."
    Ρίτσαρντ Μπαχ, 1936-, Αμερικανός συγγραφέας

  7. #37
    Quote Originally Posted by elisabet View Post

    Απο τότε αποφάσισα πως δεν θα ξαναβάλω τέτοιες σκέψεις στο κεφάλι μου. Αν ο άλλος με απατά, θα αποκαλυφθεί κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα από μόνος του.
    ναι, συμφωνω , αλλά ακριβως γι αυτο γινομαστε Ρουντολφ το ελαφάκι μετά γιατί δειχνουμε ανωτερότητα και όχι κατινιά :p

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    θελω να πω οτι αν ηταν σωστοι ας το πουμε ετσι θα ελεγαν ελα κοριτσι μου να συζητησουμε κατι που θελω να σου πω κοιτα γνωρισα μια και θελω να συνεχισω μαζι της και για αυτο θελω να χωρισουμε. δηλαδη αυτο δεν το κανουν και γενικα ολοι καλο θα ηταν να το κανουν πριν αρχισουν τα κερατα.
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    νοουπ, η δικια μου περιπτωση , χωρισα εγω αυτον, μετα από λίγο χωρισε αυτος την αλλη.

    Και τωρα εχει 2 καινουργιες

  9. #39
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    "Αν η ευτυχία σου εξαρτάται από το τι κάνει κάποιος άλλος, τότε υποθέτω ότι έχεις πραγματικά πρόβλημα."
    Ρίτσαρντ Μπαχ, 1936-, Αμερικανός συγγραφέας
    Αν η ευτυχία σου ΔΕΝ εξαρταται ουτε στο ελάχιστο από το τι κάνει ο αλλος, σημαινει πως δεν εχεις επενδυσει και πολλά σ αυτον ! :p

  10. #40
    Quote Originally Posted by thlimenamatia View Post
    θελω να πω οτι αν ηταν σωστοι ας το πουμε ετσι θα ελεγαν ελα κοριτσι μου να συζητησουμε κατι που θελω να σου πω κοιτα γνωρισα μια και θελω να συνεχισω μαζι της και για αυτο θελω να χωρισουμε. δηλαδη αυτο δεν το κανουν και γενικα ολοι καλο θα ηταν να το κανουν πριν αρχισουν τα κερατα.
    Καλά ναι! Εννοειται συμφωνω.

    Παντως εγώ όταν ρωτησα τον τοτε δικο μου γιατί να κοροιδευει 2 γυναικες και γιατι να μην εχει τα @ να τελειωσει το ενα πριν αρχισει το αλλο,

    μου απάντησε ( και παιζει να ειναι το μονο ειλικρινες πραγμα που μου ειπε )

    " Γιατι αν ηξερες πως είχα αλλη, ή πως θα χωριζα κάποια αλλη για να ειμαι μαζι σου δεν θα μου καθοσουν ποτέ"

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    ναι αλλα ετσι δεν χτιζεται σχεση και χαλαει καθε εμπιστοσυνη. ενταξει τι θα καταλαβεις αν σου κατσει μια δυο τρεις χιλιες γυναικες αν δεν εχεις καμια συνειδηση οτι πληγωνεις ανθρωπους με αυτον τον τροπο. ειναι αδικες αυτες οι συμπεριφορες χωρις να σου λενε απο την αρχη την αληθεια. και δεν σκεφτονται οτι μολις το ανακαλυψεις θα πει η δικια σου με τι σοι ατομο εμπλεξα δηλαδη θα σκεφτει τα χειροτερα για εκεινον αλλα δεν το σκεφτονται να ντραπουν.
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Καλά ναι! Εννοειται συμφωνω.

    Παντως εγώ όταν ρωτησα τον τοτε δικο μου γιατί να κοροιδευει 2 γυναικες και γιατι να μην εχει τα @ να τελειωσει το ενα πριν αρχισει το αλλο,

    μου απάντησε ( και παιζει να ειναι το μονο ειλικρινες πραγμα που μου ειπε )

    " Γιατι αν ηξερες πως είχα αλλη, ή πως θα χωριζα κάποια αλλη για να ειμαι μαζι σου δεν θα μου καθοσουν ποτέ"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Αν η ευτυχία σου ΔΕΝ εξαρταται ουτε στο ελάχιστο από το τι κάνει ο αλλος, σημαινει πως δεν εχεις επενδυσει και πολλά σ αυτον ! :p
    Οι μεγάλες επενδύσεις κρύβουν μεγάλα ρίσκα και όταν δεν πιάνουν φέρνουν μεγάλες απογοητεύσεις. Οπότε μετά έρχεται η ώρα που ακούς το
    " Γιατι αν ηξερες πως είχα αλλη, ή πως θα χωριζα κάποια αλλη για να ειμαι μαζι σου δεν θα μου καθοσουν ποτέ" και τότε καταλαβαίνεις πως πήγε τζάμπα η επένδυση.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    ναι, συμφωνω , αλλά ακριβως γι αυτο γινομαστε Ρουντολφ το ελαφάκι μετά γιατί δειχνουμε ανωτερότητα και όχι κατινιά :p
    Ρούντολφ γινόμαστε γιατί κάποιος, κάπου, κάποτε είπε πως ο άνθρωπος είναι μονογαμικός. Αλλά από τη μονογαμία, έχουμε περάσει στις μονογαμικές σχέσεις. Και καλά τότε πως γίνεται να υπάρχει η απιστία; Και σε άλλες χώρες που οι εξωσυζυγικές σχέσεις φτάνουν κοντά στο 50%, όλοι αυτοί οι άνθρωποι είναι ανήθικοι και μόνο εμείς ηθικοί;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    105
    Θα ήθελα να την βάλω την κουβέντα σε μια άλλη βάση αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να μου πείτε όσοι μείνατε πιστοί στους γάμους, σχέσεις σας τι σας έκανε να το πράξετε?

    Εγώ μιλάω σαν χωρισμένος πλέον καθώς η γυναίκα μου με ανακοίνωσε ότι είναι αλλού.

    Προσωπικά της ήμουν πιστός όχι γιατί είμαι κανένα αρνί, είχα πολλές ευκαιρίες για να κάνω κάτι απλά το έκοβα.

    Και ο λόγος πολύ απλός ΣΕΒΑΣΜΟΣ.
    προς τον σύντροφο σου, άντρα σου, γυναίκα σου κ.τ.λ

    Θα μου πεις τι μας λες ρε μεγάλε βραδιατικα, ήρθε το ξεκωλο και δεν έκανες τίποτα μα καλά είσαι μ..... Σ?

    Τότε ρε παιδιά γιατί παντρευομαστε, ας κάτσουμε ο καθένας μονος και να κάνουμε αλλαξοκωλιες.

    Δεν είναι όλα σαρκικα και πάθη, αν κάτι έχουμε σαν όντα είναι η ελεύθερη βούληση, το θέμα είναι τι θα πράξεις εσύ?

    Μετά όπως ξέρετε όλοι υπάρχουν συνέπειες.

  15. #45
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Οι μεγάλες επενδύσεις κρύβουν μεγάλα ρίσκα και όταν δεν πιάνουν φέρνουν μεγάλες απογοητεύσεις..
    Σαφώς και έχεις δίκιο! Μα αυτός δεν είναι και ο λόγος που κάνεις σχέση , να επενδύσεις σε έναν ανθρωπο?
    Δηλαδή, για μένα είναι αυτονόητο πως όταν θα κανω σχέση με κάποιον θα δωσω χρόνο,συναίσθημα και χρήμα
    ωστε να πορευτούμε μαζι...

    Αν δεν επενδυσω χρονο-συναισθημα-χρημα θα πάει να πει πως τον βρισκω μόνο για ενα πήδημα και μετα ο καθενας τη ζωη του.

    Συμφωνώ στο ότι δεν πρέπει να είναι ο σύντροφος το ΜΟΝΟ στο οποιο θα επενδυσεις.
    Αλλά ας πουμε πως επενδυω σε σύντροφο, δουλεια, χομπι, φιλους.

    Αν καταρρευσει το 1/4 δεν θα με πληγώσει? Χάνω το 25% της ζωης μου :)

    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Οπότε μετά έρχεται η ώρα που ακούς το
    " Γιατι αν ηξερες πως είχα αλλη, ή πως θα χωριζα κάποια αλλη για να ειμαι μαζι σου δεν θα μου καθοσουν ποτέ" και τότε καταλαβαίνεις πως πήγε τζάμπα η επένδυση.
    Τζάμπα επένδυση ήταν και οι 3 πιο μακροχρόνιες σχεσεις πριν από αυτον. Που χωρισαμε χωρις κερατα και απιστιες, απλά για τον α- β λογο είδαμε πως δεν παει αλλο.

    Οπότε, που θες να καταλήξεις μ αυτο, τι θεωρεις πιο σωστο? Να εχουμε συντροφους μονο για σεξ και να μην επενδυουμε

    ή να είμαστε στο ίδιο σπίτι με καποιον και να τον εχουμε γραμμενο και να κοιταμε τον κωλο μας πχ?

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΙΣΤΙΑ
    By tool1312 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 11-04-2014, 01:04
  2. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 11:11
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 15:13
  4. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 20:07
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •