θεμα για την απιστια - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 83 of 83
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μπορεις να συγκρινεις αυτον που σουε δωσε δικαιωματα, μετεφρασες οπως θεωρουσες σωστο τις κινησεις του κι εφυγες, με τον παλαβο που ειχε ς μπλεξει που εβλεπε φαντασματα και σε κατηγορουσε χωρις να εχεις δωσει το παραμικρο δικαιωμα..
    ακομα και τωρα δεν ξερεις αν ε ιχε ς δικιο η οχι να το θεωρησεις απατη κι εγω πιστευω οτι ειχες..

    σε αυτο που εχεις σιγουρα δικιο ειναι οτι επρεπε οπωσδηποτε να του πεις οτι σε ενοχλουσε. δεν χρειαζοταν να του ζητησεις να την διωξει, θα το εκανε μονος του για να μην σε ενοχλει. μου ειχε συμβει κι εμενα στο παρελθον μια απο αυτες που τους λενε οχι και επιμενουν να παρακαλανε να εχει την φαεινη ιδεα να ενοχλησει εμενα. μεχρι τοτε την αφηνε να παρακαλαει και της εκλεινε απλα την πορτα. μολις στραφηκε εναντιον μου την πηρε ο διαολος σε dt χωρις να του ζητησω τιποτε εγω κι ουτε καταλαβε που βρεθηκε το κεφαλι της.. απο τοτε εβαλε 20 κιλα.υποθετω οτι παιρνει χαπια.. αλλα το προβλημα το ειχε ανεκαθεν. δεν το επαθε επειδη την διαολοστειλε ο δικος μου.τα ιδια εκανε σε πολλα ζευγαρια, με την ιδια παντα καταληξη.

    και να ρωτουσες τι ειχε γινει στο ραντεβου, αν ειχε γινει κατι επιληψιμο, δεν θα ελεγε αληθεια. οποτε αχρηστη η ερωτηση..
    Mε βολεύει έτσι όπως τα λες αλλά δεν είναι έτσι. Κι εγώ έδωσα δικαίωμα στον άλλον γιατί του είπα ψέματα. Μπορεί το ψέμα μου να ήταν ηλίθιο αλλά το είπα. Αυτό είναι ένας λόγος για να μην σου χει κάποιος εμπιστοσύνη. Η διαφορά ήταν ότι εγώ μετά δεν έκατσα να φτιάξω ένα σωρό σενάρια και να παρανοήσω, απλά έφυγα.

    Ήταν λάθος το ότι αντέδρασα παρορμητικά, άσχετα με το τι έγινε τελικά στο ραντεβού ή οποιαδήποτε άλλη στιγμή. Ήταν λες και περίμενα στην γωνία να κάνει κάτι για να πω έφυγα χωρίς δευτερη σκέψη και μετά ο άλλος να με κυνηγάει.

    Δεν εννοούσα ότι θα λεγε αυτός την αλήθεια για το ραντεβού, υπήρχε άτομο που έκανε παρέα και με τις δυο μας και μπορούσα να μαθαίνω όμως. Αν είχα δείξει λίγη ψυχραιμία και δεν έκανα σαματά, τις επόμενες μέρες σίγουρα θα είχα μάθει τι είχε γίνει όπως είχα μάθει κι όλα τα προηγούμενα.
    Όπως και να χει, ήμασταν κι οι δυο μικροί σε ηλικία και σε αυτή τη σχέση κάναμε ένα σωρό λάθη απο ανωριμότητα έτσι κι αλλιώς και ομολογώ πως έγω έκανα τα περισσότερα.

    Αυτες οι τύπισσες που τις φτύνουν και κολλάνε είναι άξιο παρατήρησης ως φαινόμενο πάντως. Κι αυτή έκανε το ίδιο σε άλλα ζευγάρια, ακόμα και στην κολλητή της τότε με την σχέση της. Η πρακτική της ήταν να πλησιάζει και τους δύο στο ζευγάρι φιλικά, προσπαθούσε να μαθαίνει τα πάντα για την σχέση κι άρχιζε να βάζει φωτιές με μικρά ψεματάκια στην αρχή για τον έναν στον άλλον. Νομίζω με μένα τσαντίστηκε επειδή από την αρχή δεν την συμπάθησα και δεν ήμουν ανοιχτή στο να της λέω τα προσωπικά μου και την απέφευγα.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    την καλυτερη δουλεια εκανες. αυτες που εχουν τετοιο προβλημα, να κολλανε σε ζευγαρια, με αυτον τον τροπο πλησιαζουν. χωνονται φιλικα για να παιρνουν πληροφοριες και να σε τριγυριζουν.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Εγω απορω τέτοια εγχειρίδια που τα βρίσκει και τα αγοράζει κανεις
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στις σχολες για κεραταδες..
    Εγώ τα αγοράζω από βιβλιοπωλείο....

    Είναι γνωστού ψυχολόγου. Δεν έχω δει σε κανένα βιβλίο του να γράφει πως παραδίδει σε σχολές για κερατάδες. Δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν τέτοιες σχολές. Αλήθεια κάνουν δουλειά αυτές οι σχολές; Όποιος τις έχει χρησιμοποιήσει ας μας πει την άποψη του. Καλό είναι ότι μαθαίνει κανείς.

  4. #79
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Εχοντας πεσει θυμα απιστιας νομιζω τελικα οτι η απιστια ειναι πολυδιαστατο φαι ομενο. Ειναι πολλοι οι λογοι που μπορει να ωθησουν καποιον να το κανει. Κ απαρνουμαι τα κλισε, αν το κανεις μια φορα θα το ξανακανεις και τετοια. Νομιζω οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη κ ολα ειναι σχετικα

  5. #80
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    συμφωνω απολυτα φιλε

  6. #81
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Dxr View Post
    Θα ήθελα να την βάλω την κουβέντα σε μια άλλη βάση αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να μου πείτε όσοι μείνατε πιστοί στους γάμους, σχέσεις σας τι σας έκανε να το πράξετε?

    Εγώ μιλάω σαν χωρισμένος πλέον καθώς η γυναίκα μου με ανακοίνωσε ότι είναι αλλού.

    Προσωπικά της ήμουν πιστός όχι γιατί είμαι κανένα αρνί, είχα πολλές ευκαιρίες για να κάνω κάτι απλά το έκοβα.

    Και ο λόγος πολύ απλός ΣΕΒΑΣΜΟΣ.
    προς τον σύντροφο σου, άντρα σου, γυναίκα σου κ.τ.λ

    Θα μου πεις τι μας λες ρε μεγάλε βραδιατικα, ήρθε το ξεκωλο και δεν έκανες τίποτα μα καλά είσαι μ..... Σ?

    Τότε ρε παιδιά γιατί παντρευομαστε, ας κάτσουμε ο καθένας μονος και να κάνουμε αλλαξοκωλιες.

    Δεν είναι όλα σαρκικα και πάθη, αν κάτι έχουμε σαν όντα είναι η ελεύθερη βούληση, το θέμα είναι τι θα πράξεις εσύ?

    Μετά όπως ξέρετε όλοι υπάρχουν συνέπειες.
    συμφωνω απολυτα φιλε

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,450
    ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ λεμε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #83
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    7
    Δεν έχω απατήσει ούτε την πρώτη μου γυναίκα ούτε την δεύτερη.
    Η διαφορά είναι ότι την δεύτερη επειδή την ερωτεύτηκα κάποιες φορές τυφλώνεσαι και ζηλεύεις και δημιουργείς σκηνές χωρίς λόγο.
    Αν με απατούσε η δεύτερη δεν ξέρω για τη συνέχεια. Μακαρι να μην γίνει ποτε αλλά εάν γινότανε ευχομαι να την σιχαινομουνα και να τη διέγραφα αμέσως.
    Ελα όμως που η καρδια και το πάθος δεν ειναι κουμπιά.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. ΑΠΙΣΤΙΑ
    By tool1312 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 11-04-2014, 01:04
  2. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 11:11
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 15:13
  4. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 20:07
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •