Ο γιατρός μου είπε ούτε καν κατάθληψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Location
    Σέρρες
    Posts
    12
    Ξέρετε τη έκανα σήμερα;;; το πρωί δύσκολο να σηκωθείς από το κρεβάτι.... Σαν να μην εχεις λόγο. Σήκω είπα στον εαυτό μου. Σηκώθηκα, πήρα μόνο το λαντοζ όχι το ζαναξ. Ταισα τα παπαγαλάκια μου τις λάτρεις μου. Καθαρησω το σπίτι επλυνα τα ρούχα. Έχω ανάγκη να μιλήσω με κάποιον όμως... Πήρα το κινητό κ κατέβηκα κάτω στην οικοδομή. Κάποιος θα μπει η θα βγει είπα. Κ έγινε έπιασα κουβέντα με έναν κύριο που έβγαλε το σκυλάκι του βόλτα. Έκανα μπάνιο αβαλα νεράκι και κάθομαι στο μπαλκόνι. Να χαρω τον όμορφο ήλιο. Δεν θα με νικήσει!!! Θα το νικήσω. Και ναι δεν ντρέπομαι που είχα ανορεξία. Μια ζωή ντρεπόμουν κ γιαυτό βγήκα κ στην τηλεωραση κάποτε να μιλήσω γιαυτό. Η νευρική ανορεξία είναι ασθενεια αλλά όχι για να ντρέπεσαι. Με βοηθάτε πολύ.... Δεν έχω λόγια

  2. #17
    Μπραααααβοοοοο !!!!!!!!!! Για ολα σημερα αλλα και που διαχωριζεις τα γεγονοτα. Ηθελε να αποκτησει συντροφο. Ανακαλυψες ελλειψη χρηματων. Σε εβαλαν σε εναν περιεργο κυκλο. Ξεμπλεξες τολμω να πω. Θα σε ξανα ψαξει η μανα. Να εισαι ετοιμη να μαθεις αν εκεινος ο κυριος " εφαγε λεφτα". Μπραβο κοριτσι μου. Ευχομαι καθε μερα με μικρες απλες κινησεις να νιωθεις καλυτερα. Λαντοζ ναι σκετο πρωι.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα.
    Μπράβο Valle, μικρές κινήσεις μπορεί να σου φιάξουν την διάθεση και την ποιότητα της καθημερινότητάς σου. Σχετικά με αυτό που λες ότι συχνά δεν έχεις άνθρωπο να μιλήσεις, είχα γράψει κάποια πράγματα εδώ,δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν, αν θες ρίξε μία ματιά:
    https://www.psychology.gr/forum/thre...8C%CE%BD%CE%B7

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Location
    Σέρρες
    Posts
    12
    Νοιώθω πιο καλά χωρίς το ζαναξ. Μόνο το βράδυ παίρνω για να μην σκέφτομαι. Κ το λαντοζ το πρωί. Νοιώθω ξανά άνθρωπος. Το πρωί είναι δύσκολο να σηκωθώ από το κρεβάτι λέω όμως πρέπει σφυγκω τα δόντια κ σηκώνομαι. Διάβασα τη έχεις γράψει Σονια, απλά και σημαντικά πραγματάκια. Δεν θέλω εγώ πλέον να έχω ποτέ ξανά επαφές με την μανα μου γιατί μέσα από εδώ που μίλησα είδα πόσο κακό μου έχει κάνει. Και ιςως τώρα είναι η ευκαιρία για μια νέα ζωή. Σήμερα βρήκα δύο σακούλες τροφιμα έξω από την πόρτα μου. Δεν ξέρω ποιος ήταν, δεν δείχνω ότι τα έχω δύσκολα γύρω μου. Ντράπηκα στην αρχή αλλά μετά είπα παρτα τα έχεις ανάγκη. Όποιος το έκανε το έκανε με τρόπο που να μην σε προσβάλει. Νοιώθω μια ζεστασιά στα μνμ σας εδώ στο φόρουμ. Χαίρομαι πολύ που έστειλα μνμ κ λαμβάνω τόσο αγάπη.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Location
    Σέρρες
    Posts
    12
    Καλησπέρα. Είμαι 24 μέρες με την αγωγή.Απο δικό μου πείσμα βγαίνω έξω τρέχω κάνω γυμναστική. Έκοψα το ζαναξ μόνο το βράδυ παίρνω δλδ 1 mg. Και 40 mg λαντοζ το πρωί. Ρε παιδιά όμως έχει 3 μέρες δεν κοιμάμαι το βράδυ. Είμαι ήρεμη δεν σκέφτομαι αλλά δεν κοιμάμαι. Λες κ έχω οδοντογλυφιδες στα, ματιά. Αλλά κ στην ημέρα δεν νυστάζω πάρα λίγο πονοκέφαλο. Βγήκα κ ψυχολόγο στις 16 Νοεμβρίου έχω ραντεβού. Και σας έχω νέα. Βρήκα ημιαπασχολιση.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλησπέρα.
    Θετικά τα νέα σου. Αν γενικά είσαι ήρεμη, μην μπεις στο τρυπάκι να κάνεις σκέψεις τύπου "γιατί δεν κοιμάμαι, πάλι άγρυπνη θα μείνω", να στριφογυρίζεις στο κρεββάτι κτλ. Σήκω κάνε κάτι άλλο για λίγο και ξάπλωσε αργότερα. Θα έρθει και ο ύπνος, μην αγχώνεσαι.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Location
    Σέρρες
    Posts
    12
    Όχι είμαι πάρα πολύ καλά. Αφού αναρωτιέμαι γιατί μπήκα στην διαδικασία να πάρω χάπια. Θα το συζητήσω αυτό το θέμα με την ψυχολόγο κ αν μπορούν να συνεργαστούν με τον ψυχίατρο. Γιατί όταν κρίνουν τέλος. Δεν θέλω να παίρνω χάπια αν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρνω μόνη μου. Πήγα κ στο δημοτικό κολυμβητήριο κ μου είπανε για ανέργους είναι δωρεάν κ από αρχές του μήνα θα ξεκινήσω κ κολυμβη

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Location
    Σέρρες
    Posts
    12
    Γνωρίζει κάποιος με απλά λόγια να μου εξιγησει τη είναι σχιζοφρενή διαταραχή. Ψάχνω να βρω στο διαδικτιο αλλά δεν το πολυκατάλαβα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. τι στο καλο εχω τελικα? ουτε ο γιατρος δεν ξερει....
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 24-08-2018, 01:18
  2. μου ειπε
    By giannis000 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 15
    Last Post: 25-09-2017, 09:38
  3. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08
  4. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 03:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •