Πόνος στον αριστερό κρόταφο και μούδιασμα στην αριστερή πλευρά του προσώπου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Πόνος στον αριστερό κρόταφο και μούδιασμα στην αριστερή πλευρά του προσώπου.

    Παιδιά σημερα απο το μεσημερι εχω πόνο αριστερά στον κρόταφο αρκετά ενοχλητικό. Επίσης μαζι με αυτο μουδιαζω και στο σαγονι και στα ζυγωματικά αλλα αυτο παει και ερχεται. Σας εχει συμβεί κατι παρόμοιο;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Παιδιά σημερα απο το μεσημερι εχω πόνο αριστερά στον κρόταφο αρκετά ενοχλητικό. Επίσης μαζι με αυτο μουδιαζω και στο σαγονι και στα ζυγωματικά αλλα αυτο παει και ερχεται. Σας εχει συμβεί κατι παρόμοιο;
    Σήμερα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να γράψεις κάτι, άρα είσαι καλύτερα! Και μόλις το σκέφτηκα Τσουπ εμφανίστηκες ????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by antzela View Post
    Σήμερα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να γράψεις κάτι, άρα είσαι καλύτερα! Και μόλις το σκέφτηκα Τσουπ εμφανίστηκες ????
    Με μάτιαξες Χαχαχαχα. Ναι ειμαι καλύτερα αλλα σημερα απο το μεσημερι αυτο το πράγμα δε λεει να φύγει. Ακομα με ενοχλεί. Η αλήθεια ειναι οτι δε δοκίμασα να παρω κατι αλλα με ενοχλεί πολυ. Κανει μαζι και μούδιασμα και τοτε ειναι πιο ενοχλητικο.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Πάντως αν σε παρηγορεί εγώ αυτή την βδομάδα είμαι με μόνιμες ενοχλήσεις στο κεφάλι, τσιμπιες να το πω σαν κάτι να με πιέζει και μια μόνιμη ναυτία που με πιάνει από το μεσημέρι και μετά! Σε καταλαβαίνω οποιαδήποτε ενόχληση πλέον είναι εκνευριστικη... Έχω κουραστεί... Όπως όλοι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by antzela View Post
    Πάντως αν σε παρηγορεί εγώ αυτή την βδομάδα είμαι με μόνιμες ενοχλήσεις στο κεφάλι, τσιμπιες να το πω σαν κάτι να με πιέζει και μια μόνιμη ναυτία που με πιάνει από το μεσημέρι και μετά! Σε καταλαβαίνω οποιαδήποτε ενόχληση πλέον είναι εκνευριστικη... Έχω κουραστεί... Όπως όλοι!
    Δεν το εχω ξαναπαθει το συγκεκριμένο. Ειναι ενοχλητικό το άτιμο. Λιγο μασαζ κανω και περνάει αλλα μετα παλι ερχεται. Κανει και μούδιασμα στο πρόσωπο. Ίσως αν κοιμηθω να περάσει. Δεν θέλω να παίρνω χάπια με το παραμικρό. Χάπια παίρνω κατα 90% μονο όταν εχω πονόδοντο! Τωρα με ενοχλεί αυτο. Αν δω οτι δεν αντέχω τοτε θα παρω ενα ντεπόν.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Συμφωνώ για τα χάπια, το ντεπον ειναι πολύ Light όμως, αν σε κάνει Να νιώσεις καλύτερα πάρτο Ν ηρεμήσεις!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by antzela View Post
    Συμφωνώ για τα χάπια, το ντεπον ειναι πολύ Light όμως, αν σε κάνει Να νιώσεις καλύτερα πάρτο Ν ηρεμήσεις!
    Προς το παρόν δεν χρειάζεται γιατι εχει ηρεμήσει κάπως. Αυτο που περιγράφεις αυτές τις μερες το εχω και εγω. Απο το μεσημερι και μετα εχω βαρεμάρα έντονη και με πιάνουν ζαλάδες και ναυτία. Πιστεύω πως αυτο γίνεται επειδή βαριέμαι καμια φορα. Δε ξερω εχει μερικές μερες που το παθαίνω αλλα εντάξει δεν ειναι τιποτα το τρελό. Αυτο σημερα ήταν πολυ ενοχλητικό δεν ηρεμούσε το άτιμο. Και όταν μου εκανε μούδιασματα στο πρόσωπο τοτε ήταν χειρότερο. Δε ξερω τι ειναι αυτα τα άκυρα ωρες ωρες. Τωρα θα ξαπλώσω να κοιμηθω. Ελπίζω να ηρεμήσει τελείως.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Παιδιά σημερα απο το μεσημερι εχω πόνο αριστερά στον κρόταφο αρκετά ενοχλητικό. Επίσης μαζι με αυτο μουδιαζω και στο σαγονι και στα ζυγωματικά αλλα αυτο παει και ερχεται. Σας εχει συμβεί κατι παρόμοιο;
    για μυικό μου ακούγεται. Μήπώς κάποια στιγμή χασμουρήθηκες έντονα ή τεντώθηκες πολύ? Και φυσικά εννοείται οτι όσο πιο πολύ επικεντρώνεις την προσοχή σου εκεί, τόσο πιο πολύ το νιώθεις. Αν είναι αυτό, θα υπάρχει βελτίωση κάθε μέρα μέχρι να εξαφανιστεί εντελώς.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    για μυικό μου ακούγεται. Μήπώς κάποια στιγμή χασμουρήθηκες έντονα ή τεντώθηκες πολύ? Και φυσικά εννοείται οτι όσο πιο πολύ επικεντρώνεις την προσοχή σου εκεί, τόσο πιο πολύ το νιώθεις. Αν είναι αυτό, θα υπάρχει βελτίωση κάθε μέρα μέχρι να εξαφανιστεί εντελώς.
    Σήμερα δεν το εχω καθόλου. Χθες ολη μερα μου έσπασε τα νεύρα. Ήταν πολυ ενοχλητικό! Ήταν πόνος απο μεσα δεν ξερω τι ακριβώς αλλα ήταν πολυ ενοχλητικό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Σήμερα δεν το εχω καθόλου. Χθες ολη μερα μου έσπασε τα νεύρα. Ήταν πολυ ενοχλητικό! Ήταν πόνος απο μεσα δεν ξερω τι ακριβώς αλλα ήταν πολυ ενοχλητικό.
    τότε κάτι τέτοιο ήταν, "πιάσιμο", πέρασε, ξέχασέ το

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    τότε κάτι τέτοιο ήταν, "πιάσιμο", πέρασε, ξέχασέ το
    *για Billys
    σου έχει περάσει τώρα ; εχω ακριβως το ίδιο , μετά από από κάποια φάση έντονου στρες ένιωσα να σφίγγεται πολύ έντονα ο αριστερός κροταφος κ από τότε ανεβοκατεβαίνει πίεση /τάση /αίσθηση κούρασης στο αριστερο κεφάλι , θέλει τόσο χρόνο για να ξαναδεσει πάλι …;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ρε παιδια , μην θορυβηστε με μια ενοχλησουλα , εμενα ταυτια , ιδιως το αριστερο, βουιζουν , δεν δινω σημασια ομως .......λεει μια ρηση , ' μην πιστευετε την δυστυχια του αλλου απαξ και μπορει να κοιμηθει το βραδυ ' την ασπαζομαι πληρως ....οχι σπαζωμαι πληρως !

Similar Threads

  1. Πόνος στην αριστερή πλευρά του σώματος...
    By WeakbutPowerfull in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-02-2021, 02:15
  2. Replies: 10
    Last Post: 04-10-2017, 21:31
  3. Πόνος και Μούδιασμα στην αριστερή μεριά του κεφαλιού
    By Artemisdev98 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 12-03-2017, 04:55
  4. πονος στον λαιμο και δυσκολια στην καταποση
    By giorgos889 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-04-2013, 21:04
  5. μουδιασμα και πονος στο χερι.
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 03-04-2012, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •