Μήπως έχω διπολική διαταραχή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Μήπως έχω διπολική διαταραχή;

    Το καλοκαίρι ξυπνούσα κάθε μέρα απ τις 9 το πρωί είχα νευρικότητα ηθελα να σηκωνομαι κι ας έχω κοιμηθεί λίγο και να κάνω πράγματα, δεν είχα ενέργεια αλλά ήθελα να κάνω πράγματα, τώρα κοιμάμαι μέχρι τις 12 κι αν δεν με ξυπνήσει κάνεις δεν σηκώνομαι, αυτό βέβαια το έκανα για πολλά χρόνια κ ήταν το φυσιολογικό μου. Αν έχω κάπου να πάω το πρωί σηκωνομαι βεβαια. Το καλοκαίρι ξυπνούσα κ ήθελα να παίρνω το αμάξι και να πάω βόλτες δεν καθόμουν σπίτι. Τώρα βαριέμαι κ δεν έχω όρεξη όπως τότε. Είναι ανησυχητικό;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    αν είχες διπολική διαταραχή θα στο είχε πει ήδη ο γιατρός που σε βλέπει δια ζώσης, που σε έχει μπροστά του, βλέπει την συμπεριφορά σου, ακούει αυτά που λες. Εγώ γιατρός δεν είμαι, απλά με βάση τα μηνύματά σου, "βλέπω" πολλές φοβίες, πολλές εμμονές. Τώρα αν αυτό είναι ΓΑΔ ή ΙΨΔ ή κάτι άλλο θα στο έχει πει ο ιατρός σου. Όπως και αν ήταν ΔΔ θα στο είχε πει ήδη, αλλά δεν στο λέει όχι επειδή φοβάται να στο πειι, αλλά προφανώς επειδή δεν το έχει διαπιστώσει πάνω σου. Αυτός μπορεί να κάνει διάγνωση επειδή σε ξέρει, εμείς απλά διαβάζουμε αυτά που γράφεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    αν είχες διπολική διαταραχή θα στο είχε πει ήδη ο γιατρός που σε βλέπει δια ζώσης, που σε έχει μπροστά του, βλέπει την συμπεριφορά σου, ακούει αυτά που λες. Εγώ γιατρός δεν είμαι, απλά με βάση τα μηνύματά σου, "βλέπω" πολλές φοβίες, πολλές εμμονές. Τώρα αν αυτό είναι ΓΑΔ ή ΙΨΔ ή κάτι άλλο θα στο έχει πει ο ιατρός σου. Όπως και αν ήταν ΔΔ θα στο είχε πει ήδη, αλλά δεν στο λέει όχι επειδή φοβάται να στο πειι, αλλά προφανώς επειδή δεν το έχει διαπιστώσει πάνω σου. Αυτός μπορεί να κάνει διάγνωση επειδή σε ξέρει, εμείς απλά διαβάζουμε αυτά που γράφεις.
    Δεν με παρακολουθει γιατρός μια φορά είχα πάει πριν 2 χρόνια. Μόνο ψυχολόγο έχω πάει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    μην το ψαχνεις πολυ με της ψυχικες ασθενειες....

    καλο θα ηταν να πας σε ενα γιατρο.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Δεν με παρακολουθει γιατρός μια φορά είχα πάει πριν 2 χρόνια. Μόνο ψυχολόγο έχω πάει
    αυτόν εννοούσα ως ιατρό.

Similar Threads

  1. Διπολικη διαταραχη
    By Stellagla in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 3
    Last Post: 13-08-2017, 14:03
  2. Διπολικη διαταραχη η μηπως λαθος διαγνωση ;
    By Sofia523 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-2015, 19:34
  3. Μήπως ειμαι διπολική;
    By girl1988 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-12-2014, 16:58
  4. διπολικη διαταραχη
    By frozen in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 06-08-2013, 03:45
  5. διπολική διαταραχή
    By fraoulopoulo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2007, 01:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •