Κάπνισμα.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Είπα αυτό που έχω παρατηρήσει...

    Αλλά συμφωνώ για το κόψιμο.
    κοίτα ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό μεταβολισμό.....! και εγώ ξέω άτομα που καπνίζουνε 50 χρονια και είναι μια χαρά... αλλα ξέρω και αλλα όπου δεν είναι..... αυτό δεν σημαίνει ότι εσύ όμως πρέπει να ακούσεις τι λένε η άλλοι...!! ξέρω πολύ που σκέφτονται<< α..!! δες αυτοί καπνίζουν πολλά χρονια δεν έχουνε πάθει απόλυτος τίποτα άρα ούτε εγώ θα πάθω... ας καπνίζω... >>

    η πιο αποτελεσματική μέθοδος διακοπής καπνίσματος είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο και το λέω με βάση της επιστημονικές μελέτες της Αγγλίας.. και εγω ατμιζω εδω και 5 χρονια τωρα...! ξεκινησα με νικοτινη και τωρα εφτασα να μην κανω καθολου νικοτινη...!!! οποτε πλεον το εχω πιο πολυ σαν χομπυ... και φυσικα απολαμβανω το ατμισμα με τον καφε μου...!!! με ενα ωραιο υγρο βανιλλια...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Συγχαρητηρια Ακη1 , δυσκολο επιτευγμα ...... κι μενα μαρεσει ο καφες , κανω υγιεινη διατροφη απο το 1986 που αρχισα βαρη .... ο καφες ο Ελληνικος ειναι μεσα, αλλα με στεβια , οχι ζαχαρη ...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Συγχαρητηρια Ακη1 , δυσκολο επιτευγμα ...... κι μενα μαρεσει ο καφες , κανω υγιεινη διατροφη απο το 1986 που αρχισα βαρη .... ο καφες ο Ελληνικος ειναι μεσα, αλλα με στεβια , οχι ζαχαρη ...
    Εγώ πίνω σκέτο τον καφε πάντα!

    Οσο για την διατροφή δεν το έχω.... Τρώω οτι να ναι και αρκετά junk food αλλά τρώω μαι φορά την ημέρα και έτσι δεν εχω πάρει κιλά απο τοτε που εχασα αποτομα 30 κιλα πλεον ειμαι αδύνατος στα φυσιολογικά μου σχεδόν... Απλά ακόμα χανω μυϊκή μάζα και με Τρομάζει αυτο....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    κοίτα ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό μεταβολισμό.....! και εγώ ξέω άτομα που καπνίζουνε 50 χρονια και είναι μια χαρά... αλλα ξέρω και αλλα όπου δεν είναι..... αυτό δεν σημαίνει ότι εσύ όμως πρέπει να ακούσεις τι λένε η άλλοι...!! ξέρω πολύ που σκέφτονται<< α..!! δες αυτοί καπνίζουν πολλά χρονια δεν έχουνε πάθει απόλυτος τίποτα άρα ούτε εγώ θα πάθω... ας καπνίζω... >>

    η πιο αποτελεσματική μέθοδος διακοπής καπνίσματος είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο και το λέω με βάση της επιστημονικές μελέτες της Αγγλίας.. και εγω ατμιζω εδω και 5 χρονια τωρα...! ξεκινησα με νικοτινη και τωρα εφτασα να μην κανω καθολου νικοτινη...!!! οποτε πλεον το εχω πιο πολυ σαν χομπυ... και φυσικα απολαμβανω το ατμισμα με τον καφε μου...!!! με ενα ωραιο υγρο βανιλλια...
    ΔΕΝ υπαρχουν ατομα που καπνιζουν 50 χρονια και "ειναι μια χαρα". που "φαινονται" μια χαρα, ναι.
    οι βλαβες ειναι προσθετικες κι ακομα κι οταν δεν φαινονται, υπαρχουν και καποια στιγμη βγαινουν στην επιφανεια.
    βλεπεις εναν ανθρωπο να περπαταει και βγαζεις το συμπερασμα οτι ειναι μια χαρα; μονο ενας γιατρος με αναλυτικες τις εξετασεις του ασθενη στα χερια του, μπορει να πει αν ειναι μια χαρα η οχι.

    το ηλεκτρονικο ειναι προτιμοτερο απο το κανονικο, και το καθολου ειναι προτιμοτερο κι απ τα δυο...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Εγώ πίνω σκέτο τον καφε πάντα!

    Οσο για την διατροφή δεν το έχω.... Τρώω οτι να ναι και αρκετά junk food .. Απλά ακόμα χανω μυϊκή μάζα και με Τρομάζει αυτο....
    Kακη συνηθεια το junk ............ για να μην χανεις μυικη μαζα , τρωγε πολλες πρωτεινες ....... τα τελευταια 9 χρ. λογω κτθλψης δεν πολυεκανα βαρη , κι ομως δεν εχασα πολυ μυικη μαζα διοτι 1 ) δεν απεκτησα τους μυς μου με αναβολικα , που τα περισσοτερα νεα παιδια χρησιμοποιουν , πολυ κακως , αλλα αργα -αργα με φυσιολογικο τροπο και 2 ) εδωσα βαση στις πρωτεινες ......

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Δεν γινεται να το κοψεις αν το "αγαπας". Υποκατεστησε το τουλαχιστον με ηκλεκτρονικο. Εγω κανω ηλεκτρονικο 4 χρονια τωρα συμπληρωμενα χωρις καθολου κανονικο τσιγαρο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Δεν γινεται να το κοψεις αν το "αγαπας"..

    Σορυ που σε διορθωνω , αλλα ειναι μια κακη συνηθεια , τις κακες συνηθειες ευκολα τις αποκτας , και δυσκολα τις αποβαλλεις ............. νομιζεις οτι το αγαπας , στην πραματικοτητα τοχεις συνηθισει , η αν θελεις εχεις εθιστει .....το ιδιο ισχυει και για το αλκοολ , και για το πολυ φαι .... ολα αποβαλλονται με σθενος ......

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σορυ που σε διορθωνω , αλλα ειναι μια κακη συνηθεια , τις κακες συνηθειες ευκολα τις αποκτας , και δυσκολα τις αποβαλλεις ............. νομιζεις οτι το αγαπας , στην πραματικοτητα τοχεις συνηθισει , η αν θελεις εχεις εθιστει .....το ιδιο ισχυει και για το αλκοολ , και για το πολυ φαι .... ολα αποβαλλονται με σθενος ......
    Εμενα μου αρεσε να καπνιζω (στην ιδεα) ΠΡΙΝ καν το ξεκινησω. Μου αρεσε η μυρωδια του καπνου οπως της σουπερ βενζινης που βαζαμε παλια στο αμαξι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Εμενα μου αρεσε να καπνιζω (στην ιδεα) ΠΡΙΝ καν το ξεκινησω. Μου αρεσε η μυρωδια του καπνου οπως της σουπερ βενζινης που βαζαμε παλια στο αμαξι.

    Η μυρωδια της βενζινης κι μενα μαρεσει ( στην Αμερικη ειναι ναρκωτικο η μυρωδια αυτη , πολλοι το κανουν επι τουτου ) , οπως κι η μυρωδια του πακετου τσιγαρων , αλλα απεχθανομαι την γευση του τσιγαρου ........................ τωρα αμα σαρεσε το τσιγαρο πριν αρχισεις να καπνιζεις , δεν ξερω τι να πω ......δεν ξερω ....δεν εχω ολες τις απαντησεις ....εθιστηκα στο αλκοολ , στο κρασι συγκεκριμενα , χωρις να μαρεσει απο πριν οτιδηποτε σχετικο με αυτο .....

  10. #25
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η μυρωδια της βενζινης κι μενα μαρεσει ( στην Αμερικη ειναι ναρκωτικο η μυρωδια αυτη , πολλοι το κανουν επι τουτου ) , οπως κι η μυρωδια του πακετου τσιγαρων , αλλα απεχθανομαι την γευση του τσιγαρου ........................ τωρα αμα σαρεσε το τσιγαρο πριν αρχισεις να καπνιζεις , δεν ξερω τι να πω ......δεν ξερω ....δεν εχω ολες τις απαντησεις ....εθιστηκα στο αλκοολ , στο κρασι συγκεκριμενα , χωρις να μαρεσει απο πριν οτιδηποτε σχετικο με αυτο .....
    Η μυρωδιά της βενζίνης μου αρέσει και εμένα πολύ αλλα δεν ήξερα ότι είναι ναρκωτικό αυτό. Εννοείς Mac ότι την μυρίζουν;

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    50
    τη βενζινη εχω δει γυφτακια να την πινουν

    πηγα να βαλω στο αμαξι και απο μπροστα μου με ενα πλαστικο ποτηρι ηταν τρια μικρα τους το γεμισε και το επιναν

    τι να πεις συνηθειες εχει ο κοσμος

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Η μυρωδιά της βενζίνης μου αρέσει και εμένα πολύ αλλα δεν ήξερα ότι είναι ναρκωτικό αυτό. Εννοείς Mac ότι την μυρίζουν;

    Ναι , την μυριζουν απο σακκουλα που εχει βενζινη , επι τουτου ...........

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by haritini86 View Post
    τη βενζινη εχω δει γυφτακια να την πινουν

    πηγα να βαλω στο αμαξι και απο μπροστα μου με ενα πλαστικο ποτηρι ηταν τρια μικρα τους το γεμισε και το επιναν

    τι να πεις συνηθειες εχει ο κοσμος
    Tο να την πιεις , ειναι δυνητικα θανατηφορο , καποτε ειχα πιει λιγη βεζινη καθαρη , νομιζα οτι ηταν βοτκα , ειχα μπερδεψει τα μπουκαλια , και κατευθειαν νοσοκομειο πηγα μετα απο ενα τηλεφ . που εκανα στο κεντρο δηλητηριασεων , και δεν με αφηναν να φυγω με τιποτα , διοτι αν πει η μυρωδια στους πνευμονες , που μπορει να παει , αν πιεις παραπανω απο μισο ποτηρι ( μισο ποτηρακι μικρο ειχα πιει , και νομιζαν οι γιατροι οτι τοπια για ναυτοκτονησω !!!! με κοιταγαν καλα καλα στον Ερυθρο... ) , μπορεις να παθεις δηλητηριαση πνευμονων =ασφυξια ......οποτε με εξεταζαν 3 ωρες , και υπεγραψα ενα χαρτι , οτι φευγω υπ ευθυνη μου , κι εφυγα .......

  14. #29
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    36
    Το ηλεκτρονικο το φοβάμαι λίγο γιατί έχω ακούσει ότι αφήνει υγρό στον πνεύμονα, συν κάτι περιστατικά που εκτοξεύονται στα μούτρα του άλλου κλπ. Πραγματικά έχω σκεφτει να το κόψω αλλά πάντα μετά μου περνάει και το αφήνω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Stellapl View Post
    Το ηλεκτρονικο το φοβάμαι λίγο γιατί έχω ακούσει ότι αφήνει υγρό στον πνεύμονα, συν κάτι περιστατικά που εκτοξεύονται στα μούτρα του άλλου κλπ. Πραγματικά έχω σκεφτει να το κόψω αλλά πάντα μετά μου περνάει και το αφήνω.
    Stella... απλά κυκλοφορούν πολλά fake news για το ηλεκτρονικό τσιγάρο... όσο για τα περιστατικά που σκάγανε η μπαταρίες ήταν απλά απρόσεχτα τα άτομα αυτά..... δηλαδή αν αφήσεις το μάτι της κουζίνας ανοιχτό και πάρει φωτιά θα φταίει η κουζίνα.....?

    τώρα όσο για το υγρό στο πνεύμονα αυτο και αν ειναι για γελεια.......

    αυτό που θα έπρεπε να φοβάσαι είναι το κανονικό τσιγάρο και τα θερμαινόμενα.....

    το ατμισμα είναι 95% πιο ασφαλές από το κάπνισμα....

    Ο Ατμος δεν ειναι καπνος....!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. κάπνισμα
    By ΜΑΡΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-09-2012, 18:13
  2. κάπνισμα
    By ΜΑΡΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 25-09-2012, 12:30
  3. Κάπνισμα
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-01-2010, 16:40
  4. Κάπνισμα και βουλιμία
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 11-06-2008, 02:34
  5. Κάπνισμα
    By kallia13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 12-12-2007, 13:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •