πως θεραπευσα την κτθλψη μου .... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    23
    Συγχαρητήρια για το κείμενο που έγραψες... Πραγματικά συγχαρητήρια... Έχεις δίκιο σε όλα και είσαι παράδειγμα προς μίμηση

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    23
    Είμαι 25 χρονών και πάσχω από βαριά κατάθλιψη. Μπορώ να έρθω σε επικοινωνία μαζί σου; Θέλω να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις. Ευχαριστώ.

  3. #18
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    CC. ας ειναι καλα οι ' ψυχιατροι ' που με εθισαν σε αυτα ,,,..........................εχουν την πιο εθιστικη δραστικη ουσια , μακρια απο αυτα ..........με υπερανθρωπη προσπαθεια μπορεσα και τα μειωσα απο χρηση 16 ετων απο 9 /μερα σε 2,5/3 ........σε 3 , 4 μηνες ......
    Δυστυχώς Μακ κάποιοι μας βλέπουν ως το μέσον για να πάρουν επιπλέον φράγκα από φαρμακοβιομηχανία. Στο εξωτερικό νομίζω ειδικά για το ζαναξ έχουν σαφή όριο χρονικό. Σημασία έχει πως έχεις κάνει τεράστιοτατη υπέρβαση. Μπορεί να το διαβάσουν και άλλοι άνθρωποι που υποφέρουν και να νιώσουν ελπίδα. εγώ πάντως όταν έπαιρνα ήθελα κλασσικά τρία την ημέρα αλλά πλέον η δόση π με κάλυπτε ήταν το ένα mg. Είμαι σίγουρη πως αν συνεχιζα με αυτό θα ανέβαινα κι άλλο. είμαι μια δεκαετία άλλωστε με χημειες.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δυστυχώς Μακ κάποιοι μας βλέπουν ως το μέσον για να πάρουν επιπλέον φράγκα από φαρμακοβιομηχανία. Στο εξωτερικό νομίζω ειδικά για το ζαναξ έχουν σαφή όριο χρονικό. Σημασία έχει πως έχεις κάνει τεράστιοτατη υπέρβαση. Μπορεί να το διαβάσουν και άλλοι άνθρωποι που υποφέρουν και να νιώσουν ελπίδα. εγώ πάντως όταν έπαιρνα ήθελα κλασσικά τρία την ημέρα αλλά πλέον η δόση π με κάλυπτε ήταν το ένα mg. Είμαι σίγουρη πως αν συνεχιζα με αυτό θα ανέβαινα κι άλλο. είμαι μια δεκαετία άλλωστε με χημειες.
    Nαι εγώ θα ανεβω είμαι στα τέσσερα τώρα και δεν με καλύπτει χαλαρά για πέμπτο . Είναι είδος ναρκωτικού να υποθέσω;

  5. #20
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Vasiliki3 View Post
    Συγχαρητήρια για το κείμενο που έγραψες... Πραγματικά συγχαρητήρια... Έχεις δίκιο σε όλα και είσαι παράδειγμα προς μίμηση
    και μενα μου αρεσε αυτο που διαβασα..αποδεχομαι την κατασταση ετσι οπως ειναι και ζω με αυτο..
    ο χρονος θα δειξει εαν επραξα σωστα....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    106
    Κι εγώ προσπαθώ να αποδεχτώ αυτό που έχω (αυτό που είμαι..)Μερικές φορές αδιαφορώ κιόλας..σε καλο μου βγαίνει..Άλλες φορές νιώθω εθισμένη στην κακή διάθεση,δεν ξέρω αν γίνεται κατανοητό..Μπράβο macgyver ελπιζω να βαίνουν όλα αισίως.Τα xanax τώρα...άλλη ιστορία..Ακόμα τα παιρνω ως .. δώρο γτ ήμουν καλό παιδί..(μια φορά τη βδομάδα)...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δυστυχώς Μακ κάποιοι μας βλέπουν ως το μέσον για να πάρουν επιπλέον φράγκα από φαρμακοβιομηχανία. Στο εξωτερικό νομίζω ειδικά για το ζαναξ έχουν σαφή όριο χρονικό. Σημασία έχει πως έχεις κάνει τεράστιοτατη υπέρβαση. .
    Ετσι ειναι αγαπητη , C.C , στην Αγγλια , πουναι πιο σοβαροι οι ανθρωποι, συνταγογραφουν 1-2MG , και σε κρισεις πανικου , αντε να γραψουν 3-4 mg , αλλα σε οποιαδηποτε περιπτωση μονο για 4 μηνες max. ................ μετα τερμα , οτι πηρες πηρες ........οχι σαν εδω , στο Ελλαντα , που μου γραφαν για 14 χρονια 8-9 mg , και ακομη παλευω να μεινω στα 3 mg .....αν κι εχω περασει 8 μηνες στα 3 mg ......

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Nαι εγώ θα ανεβω είμαι στα τέσσερα τώρα και δεν με καλύπτει χαλαρά για πέμπτο . Είναι είδος ναρκωτικού να υποθέσω;
    Ναι , ναρκωτικο ειναι , αλλα νομιμο , μονο στο Ελλαντα ( ουτε Γερμανια , ουτε Γαλλια , ουτε Αγγλια ) τα συνταγογραφουν ' ετσι ' ..... .....εχω μεγαλη εμπειρια σαυτα τα ' φαρμακα ' ......ισως επιδεινωσαν την κτθλψη μου , τι μαλλον, σιγουρα .....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Vasiliki3 View Post
    Είμαι 25 χρονών και πάσχω από βαριά κατάθλιψη. Μπορώ να έρθω σε επικοινωνία μαζί σου; Θέλω να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις. Ευχαριστώ.
    Ειναι τοσο ' προσωπικες ' οι ερωτησεις που δεν μπορεις να τις κανεις εδω ? ιδιωτης ειμαι , δεν ειμαι γιατρος .......ειδαλλως μολις κανεις 50 τα ποστ σου , μπορεις να μου στειλεις πμ .....
    Last edited by Macgyver; 03-10-2020 at 05:25.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ετσι ειναι αγαπητη , C.C , στην Αγγλια , πουναι πιο σοβαροι οι ανθρωποι, συνταγογραφουν 1-2MG , και σε κρισεις πανικου , αντε να γραψουν 3-4 mg , αλλα σε οποιαδηποτε περιπτωση μονο για 4 μηνες max. ................ μετα τερμα , οτι πηρες πηρες ........οχι σαν εδω , στο Ελλαντα , που μου γραφαν για 14 χρονια 8-9 mg , και ακομη παλευω να μεινω στα 3 mg .....αν κι εχω περασει 8 μηνες στα 3 mg ......
    Γραφτε λαθος ............ ειδα ενα ντοκυμαντερ που ελεγε οτι στην Αγγλια/Αμερικη συνταγογραφουν παυσιπονα κωδεινουχα/μορφινουχα , δλδ . συγγενη με την ηρωινη , το ζαναξ ειναι ασπιρινουλα μπροστα τους , οχι βεβαια οτι δεν κανει κακο, αλλα τα παυσιπονα ειναι πολυ πολυ χειροτερα , και μαλιστα και αυτα , οπως τα πολλα ζαναξ μπορουν να προκαλεσουν κτθλψη ....... ειδα πολλους κτθλκους , εθισμενους στα παυσιπονα να λενε οτι η ζωη τους καταστραφηκε απ αυτα ........ειχα παρει παυσιπονο, κωδεινουχο , το 93 στην Αμερικη , μου τοχαν συνταγογραψει για μια μικρη επεμβασουλα πουχα κανει εκει, μικρη ποσοτητα βεβαια , ( τοτε δεν ειχα κτθλψη ) και μικρης ισχυος απο αυτα που εβλεπα στο ντοκυμαντερ , κι ομως , οχι μονο δεν ποναγα , αλλα ημουν και στα χαι μου , αν και ηδη ημουν ευδιαθετος , αρα μιλαμε για χειροτερη καταντια απο την Ελλαδα ....... τα πολλα ζαναξ τελικως προκαλουν κτθλψη , ισως και εκει να οφειλεται η δικη μου ...... ταχω μειωσει στα 3 /μερα , απο 9 /μερα , με μονο οπλο την αποφασιστηκοτητα μου ( Χ2 που τα εκανε το αλκοολ , δλδ. τα διπλασιαζε που δεν επινα πολυ ( κρασι επινα , αλλα σε ποσοτητες ) αρα 15-20 /μερα ) κι ομως τα καταφερα να τα κατεβασω στα 3 /μερα , ανευ αλκοολ , μετα απο 16 χρονια μεγαλης καταχρησης ..........ευτυχως που δεν υπαρχουν κωδεινουχα η μορφινουχα εδω ......... η Αμερικη αντιμετωπιζει εθνικη κριση λογω της υπερβολικης συνταγογραφησης παυσιπονων .....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. γυμναστικη και κτθλψη .....
    By Macgyver in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 23-11-2018, 12:24
  2. κτθλψη υψηλης λειτουργικοτητας ...
    By Macgyver in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-2018, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •