ΦΟΒΙΑ ΣΕ ΦΟΒΕΡΑ ΕΝΤΟΝΟ ΒΑΘΜΟ!ΑΙΜΑ Η ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΤΖΑΡΙΑ ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    ΦΟΒΙΑ ΣΕ ΦΟΒΕΡΑ ΕΝΤΟΝΟ ΒΑΘΜΟ!ΑΙΜΑ Η ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΤΖΑΡΙΑ ??

    Παιδια καλησπερα και παλι, συγνωμη για τα τοσα post αλλα πραγματικα δε ξερω τον τελευταιο καιρο εχω φρικαρει πολυ εντονα και ειχα χρονια πολλα να το παθω αυτο σε τοσο μεγαλο βαθμο! Τον τελευταιο καιρο οπως εχω ξανα αναφερει εχω προβλημα με το εντερο μου , διαρροιες , βαρος στο στομαχι και πολλα ρεψιματα , που εχουν αρχισει να μου δσυκολευουν την καθημερινοτητα. Ειχα παει στο γαστρεντερολογο πριν 3 μηνες και μου ειπε οτι τα συμπτωματα παραπεμπουν σε σπαστικη κολιτιδα -ευερεθιστο εντερο. Ολα οκ. προσπαθω να το συνηδητοποιησω και να το δεχτω και να μην ανησυχω οσο μπορω. Ομως εγινε κατι σημερα και δε μπορω να το χωνεψω. Προχθες η εχθες ειχα φαει πατζαρια μαγειρεμενα . Σημερα το πρωι που πηγα τουαλετα η τουαλετα εγινε κοκκινη , και οταν σκουπιστηκα ειχα αιμα ...η απο τα πατζαρια , παντως ηταν ζωηρο το χρωμα και δε θυμαμαι να ξανα ειχα δει .τετοιο πραγμα..το εχει παθει κανεις αυτο απο πατζαρια???

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    31
    Μη στεναχωριέσαι !!! Όσες φορές έχω φάει παντζάρια και μετά όταν πάω τουαλέτα βγάνει κοκκινο χρώμα . Και ο πεθερός μού πανικοβλυθηκε μία φορά και γελούσε η πεθερα μού. Είναι φυσιολογικό να βγαίνει κοκκινο επειδη τα παντζάρια έχουν μια ουσία πού βγαίνει αυτό το αποτέλεσμα. Φάει και άλλα μάς κάνουν καλό.☺☺☺

  3. #3
    Quote Originally Posted by ΒΊΚΥ 79 View Post
    Μη στεναχωριέσαι !!! Όσες φορές έχω φάει παντζάρια και μετά όταν πάω τουαλέτα βγάνει κοκκινο χρώμα . Και ο πεθερός μού πανικοβλυθηκε μία φορά και γελούσε η πεθερα μού. Είναι φυσιολογικό να βγαίνει κοκκινο επειδη τα παντζάρια έχουν μια ουσία πού βγαίνει αυτό το αποτέλεσμα. Φάει και άλλα μάς κάνουν καλό.☺☺☺
    ναι μωρε βγαζει ....αλλα και στο χαρτι? Ηταν σαν αιμα κανονικο...κατακκοκινο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Panthiraki View Post
    ναι μωρε βγαζει ....αλλα και στο χαρτι? Ηταν σαν αιμα κανονικο...κατακκοκινο...
    να πας σε ενα γιατρο..... και εγω τρωω πολυ συχνα πατζαρια αλλα δεν εχω τετοιο θεμα που λες..........

  5. #5
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    να πας σε ενα γιατρο..... και εγω τρωω πολυ συχνα πατζαρια αλλα δεν εχω τετοιο θεμα που λες..........
    Δηλαδη εσυ , δεν εχεις παρατηρισει ποτε ?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    31
    Εγώ πάντα όταν τρώω παντζάρια τα ούρα βγαίνουν κόκκινο χρώμα. Άρα άμα αγχωθικες τόσο πολύ πάνε σε γιατρό για να ησιχασεις.

  7. #7
    Quote Originally Posted by ΒΊΚΥ 79 View Post
    Εγώ πάντα όταν τρώω παντζάρια τα ούρα βγαίνουν κόκκινο χρώμα. Άρα άμα αγχωθικες τόσο πολύ πάνε σε γιατρό για να ησιχασεις.
    Δε βγηκαν τα ουρα , αν ηταν τα ουρα δε θα ανησυχουσα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Panthiraki View Post
    Δηλαδη εσυ , δεν εχεις παρατηρισει ποτε ?
    δεν δινω σημασια βασικα σε τετοια εγω...... παντως αν υπαρχει θεμα θα το δεις της επομενες μερες.... αν συμβει ξανα 2-3 φορες χωρις να φας πατζαρια τοτε θα πρεπει να πας σε γιατρο αμεσα....

    αν ηταν αιμα θα ηταν σκουρο κοκκινο...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν λες γέμισε η τουαλέτα και το χαρτί υγείας, νομίζω ότι θα έπρεπε να μπορείς να ξεχωρίσεις αν ήταν αίμα ή λόγω των πατζαριών. Το πιθανότερο το δεύτερο και το ξέρεις, απλά επειδή έχεις άγχος αμφισβητείς τον εαυτό σου.

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό που λες μετά την κατανάλωση πατζαριων. Αν ήταν κατακοκκινο αίμα οπως λες, δε νομίζω να είναι απο τα πατζαρια.

    Κι εγώ έχω θεμα με το έντερο το τελευταίο διάστημα. Εχω πονους και διάρροια που εναλλάσσεται με δυσκοιλιότητα. Κανονισα να κάνω κολονοσκοπηση. Αν θεωρεις ότι τα συμπτωματα επιμενουν,μιλα με το γιατρό σου να κάνεις την εξέταση. Ακόμα και προληπτικα είναι χρήσιμο να την κάνεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Panthiraki View Post
    Παιδια καλησπερα και παλι, συγνωμη για τα τοσα post αλλα πραγματικα δε ξερω τον τελευταιο καιρο εχω φρικαρει πολυ εντονα και ειχα χρονια πολλα να το παθω αυτο σε τοσο μεγαλο βαθμο! Τον τελευταιο καιρο οπως εχω ξανα αναφερει εχω προβλημα με το εντερο μου , διαρροιες , βαρος στο στομαχι και πολλα ρεψιματα , που εχουν αρχισει να μου δσυκολευουν την καθημερινοτητα. Ειχα παει στο γαστρεντερολογο πριν 3 μηνες και μου ειπε οτι τα συμπτωματα παραπεμπουν σε σπαστικη κολιτιδα -ευερεθιστο εντερο. Ολα οκ. προσπαθω να το συνηδητοποιησω και να το δεχτω και να μην ανησυχω οσο μπορω. Ομως εγινε κατι σημερα και δε μπορω να το χωνεψω. Προχθες η εχθες ειχα φαει πατζαρια μαγειρεμενα . Σημερα το πρωι που πηγα τουαλετα η τουαλετα εγινε κοκκινη , και οταν σκουπιστηκα ειχα αιμα ...η απο τα πατζαρια , παντως ηταν ζωηρο το χρωμα και δε θυμαμαι να ξανα ειχα δει .τετοιο πραγμα..το εχει παθει κανεις αυτο απο πατζαρια???
    Και εμένα μου συμβαίνει κάθε φορά μια ακόμη και δύο μέρες μετά.
    Αυτό που σε πανικό βάλει και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αν ήταν αίμα ή όχι είναι ο φόβος.
    Θυμάμαι κι εγώ την πρώτη φορά που το είχα πάθει το είχα πάθει δύο μέρες μετά οπότε είχα ξεχάσει ότι είχα φάει παντζάρια, βγήκα κλαίγοντας από το μπάνιο, δεν μπορούσα να μιλήσω και όταν είπα τι συνέβη μου θυμησαν τα παντζάρια...
    Δεν ήταν αίμα, είναι η χρωστική από τα παντζάρια που μοιάζει καταπληκτικά πολύ Με το αίμα.

  12. #12
    Και εγω εχω θεμα εδω και ενα μηνα με διαρροιες,αναγουλες εκανα εξετασεις αιματος και υπερηχο κοιλιας ολα καθαρα,αλλα ακομα εχω θεμα με διαρροιες.εχω 10 μερες που απο το αγχος μου σφιγγω τα δοντια μου ,κοντευω να τα σπασω,οπως σφιγγω και την κοιλια μου.ειμαι μονιμα στο κοκκινο.καποιος μου ειπε οτι γιαυτο συνεχιζονται οι διαρροιες....παντως αυτο με το κοκκινο απο τα παντζαρια ειναι.....

Similar Threads

  1. Υπερανάλυση - Υπεραναλύω τα πάντα σε τεράστιο βαθμό!
    By hypan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 13-08-2015, 06:19
  2. Yπερφαγια σε βαθμο βουλιμιας,δεν αντεχω αλλο!!!
    By minaspap_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 09-05-2014, 10:14
  3. Yπερφαγια σε βαθμο βουλιμιας,δεν αντεχω αλλο
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 14-02-2014, 16:12
  4. Αυπνία σε βαθμό τρέλας....
    By blondleo in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 5
    Last Post: 18-03-2013, 14:57
  5. Replies: 0
    Last Post: 13-01-2011, 21:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •