Αμβισβητήσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Αμβισβητήσεις

    Καλησπέρα, θα ήθελα και γω με την σειρά μου να εκφράσω ένα ερώτημα. Έχω σχέση εδώ και 9 μήνες με κάποιον ο οποίος ανακάλυψε ότι απλά είχα επικοινωνία και με έναν άλλον. Μιλήσαμε όμορφα και ωραία βάλαμε όρια νόμιζα ότι το λύσαμε αλλά συνεχίζει ακόμα να έχει αμφισβητήσεις και γενικώς να έχει ξεσπάσματα μέσω του λόγου. Πώς πρέπει να το διαχειριστώ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Τι ειδους επικοινωνια είχατε?

    Ανακαλυψε μηνύματα που μιλουσατε οι δύο σας και λέγατε τι?

  3. #3
    γειά τι κάνεις και τα σχετικά...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    του δημιουργήσεις ανασφάλεια και με το δίκιο του και χάθηκε η εμπιστοσύνη.

  5. #5
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνα Χρυσάφη View Post
    Καλησπέρα, θα ήθελα και γω με την σειρά μου να εκφράσω ένα ερώτημα. Έχω σχέση εδώ και 9 μήνες με κάποιον ο οποίος ανακάλυψε ότι απλά είχα επικοινωνία και με έναν άλλον. Μιλήσαμε όμορφα και ωραία βάλαμε όρια νόμιζα ότι το λύσαμε αλλά συνεχίζει ακόμα να έχει αμφισβητήσεις και γενικώς να έχει ξεσπάσματα μέσω του λόγου. Πώς πρέπει να το διαχειριστώ?
    Kαλησπέρα.
    Αυτή η επικοινωνία ακόμη συνεχίζεται?

  6. #6
    Όχι έχει σταματήσει από τοτε.

  7. #7
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνα Χρυσάφη View Post
    Όχι έχει σταματήσει από τοτε.
    Ωραία.

    Νομίζω όμως ότι δεν σε εμπιστεύεται πλέον.

  8. #8
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ωραία.

    Νομίζω όμως ότι δεν σε εμπιστεύεται πλέον.
    Αυτό το ξέρω το κατάλαβα πως το αλλάζουμε είναι το θέμα

  9. #9
    george1520
    Guest
    Με μια σοβαρή συζήτηση. Με μια ειλικρινής συγνώμη για όλο αυτό. Θα πρέπει να πεις και τους λόγους που το έκανε έτσι ώστε μετά το τέλος της συζήτησης να μην έχει ερωτήματα μέσα στο μυαλό του και να του ζητήσεις να προσπαθήσετε από το μηδέν και αν δεν έχει σκοπό να το προσπαθήσει και να τον τρώει αυτό καλύτερα να το σταματήσετε επί τόπου αλλιώς να γίνει προσπάθεια κι από τις δύο πλευρές. Με αυτό τον τρόπο δείχνεις ότι μετανιωσες, του εξηγείς και αυτός θα αποφασίσει.

    Αλλά θα ήταν καλό να σκεφτείς ποιοι ήταν οι λόγοι που σε ώθησαν να μιλάς κι αλλού. Αυτό είναι ένα καμπανάκι.

  10. #10
    Γιώργο μπράβο σου πολύ ωραία απάντηση!

  11. #11
    george1520
    Guest
    Εύχομαι να βοήθησα. Μας ενημερώνεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Κωνσταντίνα Χρυσάφη View Post
    Αυτό το ξέρω το κατάλαβα πως το αλλάζουμε είναι το θέμα
    καλημερα.
    εχεις χασει την εμπιστοσυνη του, κι αυτο δεν αλλαζει με τα λογια, γιατι λογια του ελεγες και πριν, αλλα ηταν ψεματα...
    αυτο που εχασες, φιαχνεται μονο με την δικη σου αλλαγη στασης και συνεπεια στο περασμα του χρονου.
    δηλαδη, οταν γινονταν αυτες οι συνομιλιες, πως φεροσουν; υπηρχε κατι περιεργο στην συμπεριφορα σου, οπως το να κρυβεις το κινητο σου/να το εχεις μαζι σου παντα, η να κλεινεις το λαπτοπ οταν εισασταν μαζι, κλπ; αυτο πρεπει να αλλαξει χωρις να το ζητησει.
    πρεπει να κανεις την συμπεριφορα σου διάφανη χωρις να το ζητησει. αν το ζητησει εκεινος, δεν θα σου εχει εμπιστοσυνη, γιατι θα σκεφτεται οτι υποκρινεσαι παλι. εννοειται οτι πρεπει να απαλλαγεις απο ανδρες "φιλους" που ομως δεν ειστε φιλοι (αρα τι ειστε;;; υποψηφιοι εραστες;) χωρις να στο ζητησει, επισης.
    οοοολα τα παραπανω, θα τα βλεπει σε βαθος χρονου, και μονο αν εισαι σταθερη και δεν του κινεις υποψιες για κατι μεμπτο θα σε εμπιστευθει και παλι.
    κοινως, θελει προσπαθεια, οποτε μονο αν ενδιαφερεσαι πραγματικα για την σχεση σας αξιζει να μεινεις . διαφορετικα βρες καποιον αλλον καλυτερα και ξεκινα απο την αρχη με ειλικρινεια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •