Έκτακτες-Ταχυκαρδία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    15

    Έκτακτες-Ταχυκαρδία

    Γεια σας.Ειχα αρκετό καιρό να μπω στο φόρουμ γιατί ένιωθα σχετικά καλά.Αυτες τις μέρες ωστόσο αγχώθηκα αρκετά (λόγω τριημέρου ήρθα στην πόλη μου και οι φίλοι μου ήθελαν να είμαστε έξω όλη μέρα,πράγμα που δεν το αντέχω εύκολα).Επειδη έχω γαδ και μια μικρή αγοραφοβια αγχώθηκα και είχα ταχυκαρδία,έκτακτες και πόνο στο πστήθος.Πηγα σε καρδιολόγο μια φορά τον Ιούλιο και μια φορά τον σεπτεμβρη,όπου μετα από τριπλεξ,καρδιογράφημα και τεστ κοπώσεως όλα ήταν πολύ καλά.Και άλλες εξετασεις που έκανα καλες ήταν.Λετε να ξανά πάω σε καρδιολόγο για τις έκτακτες;Από την ώρα που με έπιασαν άρχισα πάλι να αγχώνομαι πολύ...ειδικά όταν ξαπλώνω νιώθω την καρδιά μου να χτυπάει πολύ δυνατά.Λετε να πάθω κάτι;Όλες μου οι εξετεσεις είναι καλες.

  2. #2
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Stef15 View Post
    Γεια σας.Ειχα αρκετό καιρό να μπω στο φόρουμ γιατί ένιωθα σχετικά καλά.Αυτες τις μέρες ωστόσο αγχώθηκα αρκετά (λόγω τριημέρου ήρθα στην πόλη μου και οι φίλοι μου ήθελαν να είμαστε έξω όλη μέρα,πράγμα που δεν το αντέχω εύκολα).Επειδη έχω γαδ και μια μικρή αγοραφοβια αγχώθηκα και είχα ταχυκαρδία,έκτακτες και πόνο στο πστήθος.Πηγα σε καρδιολόγο μια φορά τον Ιούλιο και μια φορά τον σεπτεμβρη,όπου μετα από τριπλεξ,καρδιογράφημα και τεστ κοπώσεως όλα ήταν πολύ καλά.Και άλλες εξετασεις που έκανα καλες ήταν.Λετε να ξανά πάω σε καρδιολόγο για τις έκτακτες;Από την ώρα που με έπιασαν άρχισα πάλι να αγχώνομαι πολύ...ειδικά όταν ξαπλώνω νιώθω την καρδιά μου να χτυπάει πολύ δυνατά.Λετε να πάθω κάτι;Όλες μου οι εξετεσεις είναι καλες.
    Καλησπέρα στεφ!
    Όχι δεν θα πάθεις κάτι και δεν χρειάζεται να πας ξανά σε γιατρό! Τον προηγούμενο μηνα πήγες!
    Το λες και εσύ ότι αγχωθηκες αυτές τις μέρες οπότε από αυτό είναι!
    Προσπάθησε να χαλαρωσεις και να ηρεμήσεις.

  3. #3
    Το παθαινω κ εγώ.. Νομίζω ότι συχνά έχω απίστευτες ταχυκαρδιες.. Μέχρι που πήρα ένα ρολογακι (band από μαγαζί με κινητά κ ηλεκτρονικά) που ανάμεσα στα άλλα, μετράει κ τους παλμούςτης καρδιάς σου κ κατάλαβα ότι μερικές από τις φορές δεν είχα ταχυκαρδιες, απλώς νόμιζα ότι είχα λόγω του έντονου άγχους.. Μπορείς να το δοκιμάσεις κ εσύ, κ αν έχεις ταχυκαρδιες θα σε βοηθήσει να τις παρακολουθείς κ να εντοπίζεις ποτε σου προκαλούνται...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    κιου τεν q10 συμπληρωμα για καρδια οποιοσ θελει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Χαχαχα άστα και γω μια από τα ίδια .... Τράβηξα το ζόρι 1.5 χρόνο ... Το ξεπεράσει σε μεγάλο βαθμό ... Μόλις έχω μια έκτακτη η μία ταχυκαρδία με πιάνει λίγο πάλι το χαζό αυτό αλλά το εκλογικευω και το διώχνω .... Μέτρα πόσες είναι οι έκτακτες σου ... Κάτω από 10 χιλιάδες λένε ότι δεν είναι κακες ... Εμένα με τη μια με πιάνει το χαζό μου ... Δυστυχώς ... Όλοι έχουν και ο γιατρός σου ... Δυστυχώς το αίσθημα είναι λίγο φρικ αλλά δεν είναι κάτι ... Απλά εσύ τις νιώθεις ... Και ο πατέρας σου έχει ... Απλα μπορεί να μην τις νιώθει ... Αν δεν θες να χεις ... Κάνε καλη διατροφή όταν κουράζεσαι πάντα να τρως και να χεις μαγνήσιο και συμπληρώματα για τις δύσκολες μέρες και προφανώς μην αγχώνεσαι ... Δεν είναι κάτι ... Από τη στιγμή που έκανες εξετάσεις τέλος... Καλή δύναμη αλάνι μου και εύχομαι να φύγει από το μυαλο σου γρήγορα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Στην συγκεκριμένη περίπτωση Stef15 δεν θα έπρεπε να κοιτάς πως θα διαχειριστείς το άγχος σου, αλλά το πως λειτουργείς με τους φίλους σου. Δεν είναι υποχρεωτικό να προσαρμόζεις σώνει και καλά όλη σου τη μέρα με το πρόγραμμα των φίλων σου. Άλλες οι αντοχές και τα γούστα του καθενός και πρέπει να γίνονται σεβαστά.

Similar Threads

  1. Ταχυκαρδία
    By Krisi in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 02-11-2018, 12:14
  2. ταχυκαρδία από το άγχος
    By giannis97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2014, 01:03
  3. Ταχυκαρδία και άγχος.
    By White Hawk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-2013, 00:56
  4. ταχυκαρδια και εκτακτες συστολες
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 05-12-2011, 20:25
  5. ταχυκαρδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 16-06-2009, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •