Υστερική Διαταραχή; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by krino
    Originally posted by sabb
    Εύη κι εγώ δεν μπορώ να βρω κανένα λόγο που να σε κρατάει κοντά του

    Σαββα,
    οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος....
    Βρε, περί ορέξεως κολυκυθόπιτα, αλλά εφόσον η θεματοθέτρια ζητάει την γνώμη των άλλων για το τι θα πρέπει να πράξει, εγώ δεν βρίσκω κάποιο λόγο για τον οποίο να αξίζει να συνεχίσει την ζωή της μαζί του και οφείλω να της το πω...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Η θεματοθετρια εχει βαλει πολυ λιγες παραμετρους για να μπορεσεις να την βοηθησεις...
    Βεβαια με τα οσα διαβαζεις αυτα απαντας και καλως κανεις.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by krino
    Η θεματοθετρια εχει βαλει πολυ λιγες παραμετρους για να μπορεσεις να την βοηθησεις...
    Βεβαια με τα οσα διαβαζεις αυτα απαντας και καλως κανεις.
    Ακριβώς..Αν ο άνθρωπος έχει κάποια θετικά για τα οποία αξίζει κανείς να προσπαθήσει μαζί του, η Εύη δεν μας ταχει πει, όσα έχει πει είναι μια σκέτη άρνηση με το Α κεφαλαίο...
    Αλλά κι αν πάλι έχει κάτι καλό, πως μπορεί να υποσκελίσει και ν\' ακυρώσει τις σφαλιάρες, την υποτίμηση του άλλου, την ανοίκεια συμπεριφορά εν γένει ?

    Για τα δικά μου τα δεδομένα, η Εύη δεν έχει άλλη επιλογή από το να αποτραβηχτεί το συντομότερο δυνατό από κοντά του, αλλά όπως είπα και πιο πριν..περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Η Εύη έχει και το καρπούζι και το μαχαίρι, ας πράξει όπως εκείνη κρίνει καλίτερα...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    5
    Eυχαριστώ παιδιά για την βοήθεια!

    ... δεν μπορώ να πω ότι ξέρει ο νοικοκύρης κάτι περισσότερο και δεν το λέει... Προσωπικά έχοντας ζήσει πάρα πολλά χρόνια έξω δεν αποκλείεται να μπέρδεψα την μεγάλη τρυφερότητα αυτού του ανθρώπου με αληθινό συναίσθημα...

    Τώρα, κι αφού έχει κατασταλάξει κατα πολύ η αναταραχή των πρώτων ημερών μοναξιάς και ανάμικτων συναισθημάτων που ακολουθούν έναν χωρισμό, δεν μπορώ να φανταστώ να τα ξαναβρίσκω μαζί του (είμαι 38 επειδή ρωτάτε ηλικία- δύσκολη ηλικία). Δύσκολα ανοίγω την καρδιά μου και δύσκολα την ξαναπαίρνω πίσω... αλλά και η κοροιδία και η χειριστικότητα έχουν κάποιο όριο!

    Πάντως Κρίνο, επειδή είμαι και στην φάση να κάνω την αυτοκριτική μου, όσο κι αν με πονάει, διαβάζω ξανά το μήνυμά σου που έλεγες ότι άτομα σαν κι αυτόν θα ήθελαν ειδική μεταχείρηση κι ειδικό τρόπο να τα προσεγγίσεις. Τώρα που το λες, it makes sense... Με αυτόν τον άνθρωπο όμως ήμουν ο εαυτός μου, καλώς ή κακώς, και σίγουρα έκανα και λάθη. Και θα προσπαθήσω να ακολουθήσω την συμβουλή σου να μιλήσω με Ψυχολόγο (αν μη τι άλλο, τουλάχιστον για να μην την ξαναπατήσω μ΄αυτόν!)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •