Απιστία;;;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58
  1. #31
    george1520
    Guest
    Αντίποινα;
    τι σκέφτεσαι να κάνεις δηλαδή για να πάρεις απαντήσεις;

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αντίποινα;
    τι σκέφτεσαι να κάνεις δηλαδή για να πάρεις απαντήσεις;
    τίποτα απλά να σταματήσω να προσποιούμαι ότι δεν τρέχει τίποτα. Εκείνος φοβάται ότι θα απατήσω, με ρώτησε κιόλας και μου έκανε και καποιες σκηνές ζήλιας αυτές τις μέρες.

  3. #33
    george1520
    Guest
    Ζήλιας; Σε σχέση με τι;; Κάπου χάθηκα.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Γενικότερα ζηλεύει εμένα, αν αργήσω απο την δουλειά ή αν είναι λίγο πιο αποκαλυπτικά τα ρούχα μου κι αλλα παρομοια

  5. #35
    george1520
    Guest
    Αυτό ίσχυε πάντα. Δεν έχει να κάνει με το πως θα φερθεις τώρα... Αυτός μιλάει αλλού και ταυτόχρονα φοβάται μη χάσει το σίγουρο...

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by CRIS View Post
    Είμαι 15χρονια παντρεμένη. Ο σύντροφός μου, δύσκολος χαρακτήρας, πάντα ήξερα όμως ότι είναι ειλικρινής και ηθικος. Το τελευταίο διάστημα ένιωθα ότι με αποφεύγει ερωτικά. Τις φορές που με δική μου πρώτοβουλια κάναμε έρωτα ήταν όλα τέλεια. Ο ίδιος όμως δεν με πλησίαζε. Πριν 10 μέρες άνοιξα τον υπολογιστή και ανακάλυψα φωτογραφίες του προς γυναικείο λογαριασμό μέσω εφαρμογής καθώς και screenshot συνομιλιας. Έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου. Όταν τον ρώτησα αρνήθηκε τα πάντα και υποστήριξε ότι έγινε από χάκερ. Δεν πεισθηκα αλλά αποφάσισα να προσπαθήσω και να του δώσω το ελαφρυντικό του πρότερου έντιμου βίου. Είπε ότι θα κάνει τα πάντα προκειμένου να είμαστε μαζί. Σήμερα κοίταξα το ιστορικό και ανακάλυψα επισκέψεις σε site γνωριμιών τους τελευταίους μήνες. Πολύ ήρεμα του είπα ότι έχω δει αυτά πες μου σε παρακαλώ αν έχεις μπει εσύ σε αυτά. Αρνήθηκε για άλλη μια φορά τα πάντα και είπε ότι μάλλον προκειται για pop up παραθυρα. Πραγματικά δεν ξέρω πως να το διαχειριστω. Αν μου έλεγε οκ το έκανα μετάνιωσα συγνώμη θα ήταν απλά τα πράγματα. Τώρα δεν ξέρω πως να αντιδράσω.
    Δε θα έπρεπε να ρωτάς αν είναι απιστία.και αν δεν εγινε απιστία θα ειναι εν δυναμη άπιστος.

    Εγώ στη θέση σου θα εβρισκα κάποιον να κάνω ακριβώς το ίδιο. Όχι από εκδικηση.αλλά είπες για την σεξουαλικη διάθεση που εχεις και ότι ο ίδιος αν δεν ξεκινησεις κάτι δεν ξεκιναει.οπότε κοίτα να περνάς καλά κι ας τον να κουρευεται αν δεν θες να χωρισετε.

  7. #37
    george1520
    Guest
    Αυτό που λες δεν βοηθάει να σωθεί ένας γάμος. Η ζωή δεν είναι "έφαγα αγγούρι, φάε και εσύ". Προσέχετε τι συμβουλεύετε και κυρίως τι βοήθεια ζητάει κάποιος.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό που λες δεν βοηθάει να σωθεί ένας γάμος. Η ζωή δεν είναι "έφαγα αγγούρι, φάε και εσύ". Προσέχετε τι συμβουλεύετε και κυρίως τι βοήθεια ζητάει κάποιος.
    Αυτό είναι η αποψη μου.και αφού είμαστε σε ένα δημόσιο φορουμ ο καθένας μπορεί να εκφραζεται ελευθερα και να λέει ότι θέλει.

    Δηλαδή δεν φτάνει που θα τον συγχωρησει και θα φαει και τα ψέματα του να κάτσει και να τον παρακαλαει να κάνουν σεξ ενώ αυτός δεν θέλει η θέλει κάτι άλλο. Κρίμα για την γυναίκα.σε καμία δεν αξίζει κάτι τέτοιο.

  9. #39
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Αυτό είναι η αποψη μου.και αφού είμαστε σε ένα δημόσιο φορουμ ο καθένας μπορεί να εκφραζεται ελευθερα και να λέει ότι θέλει.

    Δηλαδή δεν φτάνει που θα τον συγχωρησει και θα φαει και τα ψέματα του να κάτσει και να τον παρακαλαει να κάνουν σεξ ενώ αυτός δεν θέλει η θέλει κάτι άλλο. Κρίμα για την γυναίκα.σε καμία δεν αξίζει κάτι τέτοιο.
    Τον αν θα το συγχωρέσει είναι καθαρά επιλογή της.. Αν νιώθει ότι δεν μπορεί να το συγχωρέσει θα χωρίσει.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Αυτό είναι η αποψη μου.και αφού είμαστε σε ένα δημόσιο φορουμ ο καθένας μπορεί να εκφραζεται ελευθερα και να λέει ότι θέλει.

    Δηλαδή δεν φτάνει που θα τον συγχωρησει και θα φαει και τα ψέματα του να κάτσει και να τον παρακαλαει να κάνουν σεξ ενώ αυτός δεν θέλει η θέλει κάτι άλλο. Κρίμα για την γυναίκα.σε καμία δεν αξίζει κάτι τέτοιο.
    Δεκτή η άποψη σου. Θεωρώ ότι όλες και όλοι που έχουν βρεθεί σε αντίστοιχη θέση έχουν κάποια στιγμή σκεφτεί να αντίδρασουν έτσι πηγαίνοντας με άλλον/άλλη, δεν είναι εκδίκηση είναι πόνος, φόβος ανασφάλεια. Αλλά είμαι μονογαμική σε βαθμό κακουργήματος δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι καλώς η κακώς. Ίσως αν μπορούσα να το κάνω να μην πόναγα και τόσο αλλά δεν μπορώ.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τον αν θα το συγχωρέσει είναι καθαρά επιλογή της.. Αν νιώθει ότι δεν μπορεί να το συγχωρέσει θα χωρίσει.
    Έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει.

    Από το να χωρίσει μέχρι να βρει κι αυτή άλλον. Απλά τα πράγματα

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by CRIS View Post
    Δεκτή η άποψη σου. Θεωρώ ότι όλες και όλοι που έχουν βρεθεί σε αντίστοιχη θέση έχουν κάποια στιγμή σκεφτεί να αντίδρασουν έτσι πηγαίνοντας με άλλον/άλλη, δεν είναι εκδίκηση είναι πόνος, φόβος ανασφάλεια. Αλλά είμαι μονογαμική σε βαθμό κακουργήματος δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι καλώς η κακώς. Ίσως αν μπορούσα να το κάνω να μην πόναγα και τόσο αλλά δεν μπορώ.
    Καταλαβαινω πως το λες και πως νιώθεις.

    Αλλά γιατί να παρακαλας εσύ για σεξ.κι αυτός να μην περνει πρωτοβουλία ποτέ γι αυτό? Αυτό δεν σου λέει κάτι?

    Εγώ ξέρω τους αντρες πιο κυνηγους στο σεξ και όχι το αντίθετο.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Καταλαβαινω πως το λες και πως νιώθεις.

    Αλλά γιατί να παρακαλας εσύ για σεξ.κι αυτός να μην περνει πρωτοβουλία ποτέ γι αυτό? Αυτό δεν σου λέει κάτι?

    Εγώ ξέρω τους αντρες πιο κυνηγους στο σεξ και όχι το αντίθετο.
    αυτό συνέβαινε το τελευταίο διάστημα, για αυτό άρχισα να ψάχνομαι ότι κάτι γίνεται.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by CRIS View Post
    αυτό συνέβαινε το τελευταίο διάστημα, για αυτό άρχισα να ψάχνομαι ότι κάτι γίνεται.
    Καταλάβα.και από ότι κατάλαβα θες να συνεχίσεις το γάμο σου.

  15. #45
    george1520
    Guest
    Θα πω την γνώμη μου πανω σε αυτό το κομμάτι και δεν θα σχολιάσω άλλο. Αν αυτό που θες είναι να ξεκαθαρίσει η όλη φάση θα πρέπει να απαιτήσεις για να πάρεις εξηγήσεις για το τι συμβαίνει και από εκεί και πέρα θα αποφασίσεις τι θα κάνεις. Να μάθεις γιατί είχε την ανάγκη να μιλήσει αλλού και μέχρι που έφτασε όλο αυτό. Αν θες απλά να ικανοποιηθεις σαρκικα και να μείνεις με την απορία και γενικά να μην φτιάξεις (αν θες μετά από όσα θα μάθεις να το φτιάξεις) πήγαινε με άλλον. Όχι με ένα. Με δέκα. Εγώ είμαι της άποψης πως ότι μας βασανίζει καλό είναι να το ξεκαθαριζουμε. Αν η αλήθεια δεν μας αρέσει να φεύγουμε. Το να μένουμε για αντίποινα και για να ικανοποιησουμε το εγώ μας είναι απλά χάσιμο χρόνου.

    Αυτά από εμένα.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Η απιστία
    By kitzos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2015, 23:46
  2. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 11:11
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 15:13
  4. απιστία....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-06-2013, 04:55
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •