Απιστία;;;; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Καταλάβα.και από ότι κατάλαβα θες να συνεχίσεις το γάμο σου.
    θέλω να τον συνεχίσω, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ. θα βοηθούσε πολύ να πει την αλήθεια να μην βασανίζομαι και να πάμε παρακάτω. Αν δεν τα παραδεχτει και να μου πει ότι μετανιωσε πως θα ξεπεράσουμε ολο αυτό? Πονάει πολύ αλλά αν μου έλεγε ξέρεις λάθος μου συγνώμη τα έκανα το έχω μετανιώσει θα μπορούσα να πατήσω κάπου να προχωρήσω τώρα δεν ξέρω απο που να πιαστώ.

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα πω την γνώμη μου πανω σε αυτό το κομμάτι και δεν θα σχολιάσω άλλο. Αν αυτό που θες είναι να ξεκαθαρίσει η όλη φάση θα πρέπει να απαιτήσεις για να πάρεις εξηγήσεις για το τι συμβαίνει και από εκεί και πέρα θα αποφασίσεις τι θα κάνεις. Να μάθεις γιατί είχε την ανάγκη να μιλήσει αλλού και μέχρι που έφτασε όλο αυτό. Αν θες απλά να ικανοποιηθεις σαρκικα και να μείνεις με την απορία και γενικά να μην φτιάξεις (αν θες μετά από όσα θα μάθεις να το φτιάξεις) πήγαινε με άλλον. Όχι με ένα. Με δέκα. Εγώ είμαι της άποψης πως ότι μας βασανίζει καλό είναι να το ξεκαθαριζουμε. Αν η αλήθεια δεν μας αρέσει να το φεύγουμε. Το να μένουμε για αντίποινα και για να ικανοποιησουμε το εγώ μας είναι απλά χάσιμο χρόνου.

    Αυτά από εμένα.
    Ετσι είναι όπως τα λες, αυτό προσπαθώ τόσες μερες να πάρω απαντήσεις για να ξέρω τι θα κάνω, αν μπορώ να σηκώσω όλο αυτό τον πόνο και να πάμε παρακάτω. Τις απαιτώ αλλά δεν παραδέχεται τίποτα και κοντεύω να τρελαθώ.

  3. #48
    george1520
    Guest
    Όταν η συμπεριφορά σου απέναντι του μετά τις απαιτήσεις είναι η ίδια. Θα είναι ίδια και η αντιμετώπιση που θα έχεις.

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν η συμπεριφορά σου απέναντι του μετά τις απαιτήσεις είναι η ίδια. Θα είναι ίδια και η αντιμετώπιση που θα έχεις.
    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, ακολούθησα αυτό που μου είπες.. Μετά από 2 πολύ πολύ δύσκολες μερες κατορθώσαμε να πάμε παρακάτω. Παραδέχτηκε τα πάντα. Αποφασίσαμε να πάμε σε σύμβουλο γάμου να δούμε που είχαμε χαθεί και οδηγήθηκε εκεί. Τι λάθη είχαμε κάνει και πως μπορούμε να τα διορθώσουμε. Νιώθω πολύ ήρεμη τώρα. Δέχτηκα την συγνώμη του και μπορώ να προσπαθήσω πια να το ξεπεράσουμε

  5. #50
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by CRIS View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, ακολούθησα αυτό που μου είπες.. Μετά από 2 πολύ πολύ δύσκολες μερες κατορθώσαμε να πάμε παρακάτω. Παραδέχτηκε τα πάντα. Αποφασίσαμε να πάμε σε σύμβουλο γάμου να δούμε που είχαμε χαθεί και οδηγήθηκε εκεί. Τι λάθη είχαμε κάνει και πως μπορούμε να τα διορθώσουμε. Νιώθω πολύ ήρεμη τώρα. Δέχτηκα την συγνώμη του και μπορώ να προσπαθήσω πια να το ξεπεράσουμε
    Χαιρομαι για εσάς.. Μακάρι να έχετε τον ίδιο στόχο και οι δύο.. Να φτιάξετε την μεταξύ σας σχέση.

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by CRIS View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, ακολούθησα αυτό που μου είπες.. Μετά από 2 πολύ πολύ δύσκολες μερες κατορθώσαμε να πάμε παρακάτω. Παραδέχτηκε τα πάντα. Αποφασίσαμε να πάμε σε σύμβουλο γάμου να δούμε που είχαμε χαθεί και οδηγήθηκε εκεί. Τι λάθη είχαμε κάνει και πως μπορούμε να τα διορθώσουμε. Νιώθω πολύ ήρεμη τώρα. Δέχτηκα την συγνώμη του και μπορώ να προσπαθήσω πια να το ξεπεράσουμε
    Ποιος απο τους δυο σας το προτεινε να πατε σε συμβουλο γαμου , βασικα ποιος το σκεφτηκε...

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    3
    Πέρασα τα ίδια αλλά σχέση. Τελικά τα είχε με δύο ταυτόχρονα και ήταν και ο συνεργάτης μου. Δυστυχώς

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Και πώς εξελίχθηκε;

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΚΟΡΙΤΣΙ, τα εχω περασει κ γω..ομως οταν του τα εδειξα,μου ζητησε ταπεινα συγγνωμη κ μετανιωμενος μου ζητησε συγχωρεση κ την εδωσα γτ ενιωσα οτι αξιζε, παραλληλα μου εξηγησε τους λογους που μιλαγε με γυναικες στο νετ.
    δεν ειναι τοσο ηθικο να λεει μαλακιες τυπου ειναι χακερ....

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ΚΟΡΙΤΣΙ, τα εχω περασει κ γω..ομως οταν του τα εδειξα,μου ζητησε ταπεινα συγγνωμη κ μετανιωμενος μου ζητησε συγχωρεση κ την εδωσα γτ ενιωσα οτι αξιζε, παραλληλα μου εξηγησε τους λογους που μιλαγε με γυναικες στο νετ.
    δεν ειναι τοσο ηθικο να λεει μαλακιες τυπου ειναι χακερ....
    Και τελικά πως εξελίχθηκε;

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by seiraina View Post
    Ποιος απο τους δυο σας το προτεινε να πατε σε συμβουλο γαμου , βασικα ποιος το σκεφτηκε...
    Εγώ το πρότεινα εκείνος το υλοποιήσει βρήκε λεφτά έκλεισε ρνβ. Πήγαμε, πηγαίνουμε Άκη είναι πολύ βοηθητικό. Προσπαθεί πολύ το βλέπω, έχει παραδεχτεί τα πάτα και προχωράει πολύ καλά. Ειμαστε καλύτερα από ποτέ σε όλους τους τομεις υπάρχουν βέβαια στιγμές που έχω τρελή ανασφάλεια.

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ΚΟΡΙΤΣΙ, τα εχω περασει κ γω..ομως οταν του τα εδειξα,μου ζητησε ταπεινα συγγνωμη κ μετανιωμενος μου ζητησε συγχωρεση κ την εδωσα γτ ενιωσα οτι αξιζε, παραλληλα μου εξηγησε τους λογους που μιλαγε με γυναικες στο νετ.
    δεν ειναι τοσο ηθικο να λεει μαλακιες τυπου ειναι χακερ....
    Αυτό για χάκερ το συζητήσαμε γιατί νομίζω ότι με πειραξε περισσότερο από το γεγονός αυτό καθ'εαυτό, μου είπε ότι επειδή η πρώτη αντίδραση μου ήταν να τον διώξω από το σπίτι φοβήθηκε και δεν μπορούσε να παραδεχτεί την αλήθεια.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Το να κάνει με δική σου πρωτοβουλία έρωτα μαζί σου εμένα δεν μου αρέσει εμένα ο άντρας μου όλη μέρα με κινηγαει. Και εγώ δεν θέλω γιατί με τα λαντος δεν έχω πολύ όρεξη αλλά του κάνω το χατίρι μην ψαχτει αλλού χααχα

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Η απιστία
    By kitzos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2015, 22:46
  2. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 10:11
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  4. απιστία....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-06-2013, 03:55
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •