Ομοκυστεΐνη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν το έχω κοιτάξει αυτό. Σε εξέταση αίματος φαίνεται; Πώς ονομάζεται η τιμή;
    Είναι αν δε με απατά η μνήμη μου η διαίρεση κακής προς καλης χοληστερίνης, πρέπει να είναι κάτω από 5 το αποτέλεσμα
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Αντώνη βρήκα τις εξετάσεις που είχα κανει 10 Απριλίου. Αυτές μου είχε γράψει ο καρδιολόγος. Αυτο το CRP ποσοτικό εχει μονο το αλλο δεν το εχει. 0,17 εχω. Επίσης ειδα χοληστερίνη και ειναι πολυ καλα στο 171. HDL 68 & LDL 87. Τωρα εχει πολλα αλλα και δε ξερω ποιο απο αυτα ειναι σημαντικό. Πάντως σε ολα ειμαι εντός Ορίων εκτός απο ενα LDH που ειναι πιο χαμηλό 131 εχω εγω και το φυσιολογικό ειναι 135-225

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ρε Αντώνη πραγματικά το χέις κάψει. Σαν να χέις όλες τις άρρωστιες του κόσμου κάνεις. Πραγματικά έχεις πλούτισει τους γιατρούς. Μιλάμε για βαριά υποχονδρια. Τοσα λεφτά που δίνεις στις εξετάσεις σωστά για γνωστική συμπεριφορικη ψυχοθεραπεία για να σωθείς.

  4. #34
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ρε Αντώνη πραγματικά το χέις κάψει. Σαν να χέις όλες τις άρρωστιες του κόσμου κάνεις. Πραγματικά έχεις πλούτισει τους γιατρούς. Μιλάμε για βαριά υποχονδρια. Τοσα λεφτά που δίνεις στις εξετάσεις σωστά για γνωστική συμπεριφορικη ψυχοθεραπεία για να σωθείς.
    Εχω ορθοστατικη ταχυκαρδια.

  5. #35
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Είναι αν δε με απατά η μνήμη μου η διαίρεση κακής προς καλης χοληστερίνης, πρέπει να είναι κάτω από 5 το αποτέλεσμα
    Θα το κοιταξω. Δεν έχω παντως ούτε χοληστερίνη ούτε λιπίδια κλπ. Μου είπε όμως η ενδοκρινολογος να κάνω καμπύλη ζαχαρου γιατί το έχουμε στην οικογενεια.

  6. #36
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Αντώνη βρήκα τις εξετάσεις που είχα κανει 10 Απριλίου. Αυτές μου είχε γράψει ο καρδιολόγος. Αυτο το CRP ποσοτικό εχει μονο το αλλο δεν το εχει. 0,17 εχω. Επίσης ειδα χοληστερίνη και ειναι πολυ καλα στο 171. HDL 68 & LDL 87. Τωρα εχει πολλα αλλα και δε ξερω ποιο απο αυτα ειναι σημαντικό. Πάντως σε ολα ειμαι εντός Ορίων εκτός απο ενα LDH που ειναι πιο χαμηλό 131 εχω εγω και το φυσιολογικό ειναι 135-225
    Οι ηλεκτρολυτες σου?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αντώνη, όπως ψάχνεις πολύ το παθολογικό κομμάτι, ψάξε και το ψυχολογικό, στο έχω ξαναπεί. Μην το αναβάλεις, ψάξε πιο πολύ και το ψυχολογικό. Δεν σου λέω να αφήσεις το παθολογικό στην άκρη γιατί και να στο πω δεν θα ακούσεις. Αλλά κοίτα παράλληλα και το ψυχολογικό. Ήθελες να βρεις τι έχεις, το βρήκες λες, ορθοστατική ταχυκαρδία. Μην μου πεις ότι ψάχνεις που οφείλεται αυτό, γιατί θα σου πουν ότι οφείλεται εκεί κι εκεί και μετά θα ψάχνεις που οφείλεται το εκεί και πάει λέγοντας.

    Δες πιο συχνά έναν καλό ψυχολόγο να διαχειριστείς όλο αυτό το άγχος, μόνο καλό θα σου κάνει.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Οι ηλεκτρολυτες σου?
    Πιοι ειναι οι ηλεκτρολύτες; Δεν ξερω απο αυτα φιλε. Ασβέστιο και αυτα μηπως;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αντωνη εχεις σκεφτεις να ξεκινησεις μαθηματα ξενων γλωσσων; Ειναι χρησιμες στα τουριστικα επαγγελματα, και την περισσοτερη ωρα εισαι καθιστος

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Κι εγω το είχα κ έτρεχα σε γιατρούς αλλά το πάθαινα επειδή το σκεφτόμουν όταν ήταν σηκωθώ αγχωνομουν ήδη κ το πάθαινα. Από αυτό είναι. Το ξέχασα κ περάσε το ίδιο έπαθα κ με τη ΓΟΠ πήρα 2 μήνες χάπια τσάμπα ενώ ήταν απ το άγχος μ λέει ένας γιατρός δεν έχεις τίποτα ξέχασε το μην ξανασχοληθεις κ έτσι έγινε κ πέρασε το ξέχασα. Το ίδιο θέλω να κάνω κ με την καρδια κ έχω έκτακτες κάθε μέρα τρομακτικές αλλά δεν έχω καρδιακό πρόβλημα οπότε λέω είναι απ το άγχος.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Και εγώ Vickie το ίδιο λέω στον εαυτό και ζω τη ζωή μου αντί να ψαχνομαι συνέχεια. Μπορεί να εχω προοδεύσει πολύ αλλά δεν έχει φύγει η σκέψη πως κάτι έχω με την καρδιά, οπότε δεν είμαι σίγουρος ποια είναι η λύση...
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Αυτες οι φοβίες δεν φεύγουν εύκολα γιατί έγιναν μέρος της καθημερινότητας μας. Για να τις ξεχάσουμε θέλει πολύ κόπο κ επιμονή γτ πάλι έρχονται. Εγώ το ξεχνάω κ ξαφνικά έρχεται στο μυαλό μου η λέξη Ν ανακοπή κ αρχίζω μετράω παλμους αγχώνομαι ότι να ναι.. Κ είναι η σκέψη πως θα είναι η ζωή μου χωρίς αυτες τις σκέψεις; φαίνεται περίεργο γτ ξεχάσαμε να ζούμε χωρίς αυτες

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Ναι μεγάλη αλήθεια είπες τώρα, έχουμε ξεχάσει πως ήμασταν πριν από όλα αυτά..
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •