Τι εχω τελικα?? - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 238
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να σου πω Νατάσα. Μιλάμε από το πρώτο σου ποστ. Έχω διαβάσει και τις 11 σελίδες. Είμαι μέρος αυτών. Για πρώτη φορά είδα κάτι αισιόδοξο από σένα. Μακάρι να σε βοήθησα κι εγώ. Θα τα καταφέρεις. Θα το δεις. Θα φύγει το μαύρο που έχει καλύψει την ζωή σου, θα σταματήσεις να βλέπεις πως είσαι κατώτερη από τους άλλους και θα χαμογελασεις. Όσο για τον σύντροφο σου. Πες του τι χρειάζεσαι. Τι ανάγκες έχεις. Θα έχει δει πως είσαι τόσο καιρό και αν του πεις ότι θες να βγεις θα χαρεί. Αν δεν θέλει να βγει, βγες μόνη σου. Έχεις πει σε ένα ποστ σου ότι δεν είσαι σίγουρη γι αυτή την σχέση... Θα δεις τι αξίζει και τι όχι τώρα που κάνεις προσπάθειες. Θα είναι δίπλα σου ή θα αγναντεύει το πέλαγος; Χαίρομαι για σένα. Πραγματικά.


    Με βοηθησες πολυ οσο κ αν δεν το πιστευεις
    απο την πρωτη φορα που μου εστειλες ενιωσα σαν να εχω ενα φιλο που μπορω να πω αυτα χωρις να μου πει τις γνωστες παπαριες
    ´´ξεκολλα ´´ολα ειναι στο μυαλό´ και ´´δες τα θετικα ´´
    ομως δεν θα ειμαι ετσι για πολυ το ξερω...
    δεν ξερω καν τι εκλαμψη ειναι αυτη
    ομως για αρκετη ωρα ειμαι ανεβασμενη
    δεν θελω να σταματησουμε να μιλαμε ομως με τιποτα

    ακομα κι αν ερθει καιρος που θα γινουμε καλα και οι δυο
    δεν μου εχεις πει τιποτα για σενα και αν δε θες δεν πειραζει
    οποτε και αν θελησεις αλλα δε θελω να χασω καποιον που χωρις κανενα οφελος
    ασχοληθηκε και διεθεσε τοσο χρονο κ φαια ουσια απλα για να μη νιωθω ολομοναχη

  2. #167
    Νατασα μπράβο σου πραγματικά, το ότι ένιωσες έστω κ λίγο καλύτερα είναι πάρα πολύ σημαντικό μέσα σ αυτό που περνας... Κ εγώ όταν νιώθω ετσι χαίρομαι κάπως κ ας επιστρεφω μετά στα ίδια.. Είναι ένα βήμα που θα λεγε κ ο george1520...

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Athina10 View Post
    Νατασα μπράβο σου πραγματικά, το ότι ένιωσες έστω κ λίγο καλύτερα είναι πάρα πολύ σημαντικό μέσα σ αυτό που περνας... Κ εγώ όταν νιώθω ετσι χαίρομαι κάπως κ ας επιστρεφω μετά στα ίδια.. Είναι ένα βήμα που θα λεγε κ ο george1520...
    Σ ευχαριστω πολυ Αθηνα!!! Εσενα τι σου συμβαινει ? με ρωτησες πριν αν παιρνω αγωγη
    σημερα ξεκινησα ζολατριν των 100 μισο το πρωι για 7 μερες και μετα τις 7 μερες ενα ολοκληρο

  4. #169
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Με βοηθησες πολυ οσο κ αν δεν το πιστευεις
    απο την πρωτη φορα που μου εστειλες ενιωσα σαν να εχω ενα φιλο που μπορω να πω αυτα χωρις να μου πει τις γνωστες παπαριες
    ´´ξεκολλα ´´ολα ειναι στο μυαλό´ και ´´δες τα θετικα ´´
    ομως δεν θα ειμαι ετσι για πολυ το ξερω...
    δεν ξερω καν τι εκλαμψη ειναι αυτη
    ομως για αρκετη ωρα ειμαι ανεβασμενη
    δεν θελω να σταματησουμε να μιλαμε ομως με τιποτα

    ακομα κι αν ερθει καιρος που θα γινουμε καλα και οι δυο
    δεν μου εχεις πει τιποτα για σενα και αν δε θες δεν πειραζει
    οποτε και αν θελησεις αλλα δε θελω να χασω καποιον που χωρις κανενα οφελος
    ασχοληθηκε και διεθεσε τοσο χρονο κ φαια ουσια απλα για να μη νιωθω ολομοναχη
    Έτυχε αυτές τις μέρες να είμαι αρκετά μέσα στο φόρουμ.. Οπότε μπαίνω θα κοιτάω το θέμα σου για να δω αν έγραψες κάτι και θα σχολιάζω (αν έχω κάτι να πω). Σου έχω πει πως αν χρειαστείς κάτι μπορεις να μου στείλεις και προσωπικό μήνυμα. Μακάρι να βοήθησα.

  5. #170
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Εχω κακοποιηθει ναι οταν ημουν παιδι
    και εχω ερθει σε ρηξη με οτι γνωστο και φιλο ειχα
    απο παλια
    και ναι ολοι με θαβουν εκει μεσα
    και βγαζω ενα προσωπειο πολυ κακο προς τα εξω σαν αμυνα και ολοι με θεωρουν ξινη
    ενω θελω το αντιθετο μα δε συγχωρω τιποτα πια... δεν αφηνω κανεναν να ερθει κοντα μου γτ αν εχεις παθει οσα επαθα δε λεω οτι ειμαι κατι ιδιαιτερο μα ενιωσα πονο χιλιες φορες να μου σκιζει την καρδια
    αν εχεις προδωθει απο το ιδιο σου το σπιτι
    τοτε αναπτυσσεις μια πολυ βαθια αντιληψη στο κακο.. πιανεις οτιδηποτε κακο υπαρχει και αυτο δη ειναι καλο γτ ολοι κανουμε λαθη
    και ειμαστε και καλοι και κακοι
    δεν μπορεις να συγχωρησεις ομως τιποτα
    γτ δε συγχωρεις αυτους που πραγματικα αγαπας τους ξενους θα συγχωρησεις? ομως αυτο γυρναει σε εσενα πισω σαν μπουμερανγκ
    καταληγεις μονος
    ερχονται στιγμες που θελω να κανω παρεα θελω να μιλησω μα οι γεφυρες που εχω σηκωσει ειναι τοσο ψηλες που βλεπουν πια κ εκεινοι καχυποπτα οποιαδηποτε ´´καλή´´ μου συμπεριφορα κ ειναι κ εκεινοι διστακτικοι
    ( μιλαω για το γραφειο) και εγω το δισταγμο το. παιρνω σαν απορριψη που δεν τη σηκωνει ο αρρωστος εγωισμος μου
    δεν θελω να με νοιαζει κανεις και τιποτα
    Με αυτα που μου εγραψες και σε ευχαριστω για αυτο για αυτους τους σοβαρους λογους μαζι με την αγωγη θα σε βοηθησει η ψυχοθεραπεια. Αρκει να δεσμευτεις πως θα αλλαξεις αυτα που σε τραβανε πιιισωω. Αξιζει παρα πολυ η ψυχοθεραπεια. Αυτα που σου συνεβησαν και δεν ειχες επιλογη δεν ειναι λαθη σου ουτε ευθυνη σου. Για οσα θα μπορεσεις σιγα σιγα και με συμπονοια στον εαυτο σου να αλλαξεις θα εισαι υπευθυνη. Θελω πολυ να πιστευω πως θα διεκδικησεις τη χαρα στη ζωη σου. Ναι. Καχυποπτη θα εισαι παντοτε αλλα θα μπορεις να ξανα νιωσεις λιγοτερο σκοταδι και περισσότερο φως σε απλες καθημερινες στιγμες. Μοιαζει ψεμμα τωρα. Ελπιζω να μην πειραματιστεις με την αγωγη σου και να μεινεις σταθερη. Οσο για τον συντροφο παλι εν καιρω ο ιδιος σου ο εαυτος θα σου πει ποιο ειναι το καλο σου. Νεα αρχη και θετικη λοιπον
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Με αυτα που μου εγραψες και σε ευχαριστω για αυτο για αυτους τους σοβαρους λογους μαζι με την αγωγη θα σε βοηθησει η ψυχοθεραπεια. Αρκει να δεσμευτεις πως θα αλλαξεις αυτα που σε τραβανε πιιισωω. Αξιζει παρα πολυ η ψυχοθεραπεια. Αυτα που σου συνεβησαν και δεν ειχες επιλογη δεν ειναι λαθη σου ουτε ευθυνη σου. Για οσα θα μπορεσεις σιγα σιγα και με συμπονοια στον εαυτο σου να αλλαξεις θα εισαι υπευθυνη. Θελω πολυ να πιστευω πως θα διεκδικησεις τη χαρα στη ζωη σου. Ναι. Καχυποπτη θα εισαι παντοτε αλλα θα μπορεις να ξανα νιωσεις λιγοτερο σκοταδι και περισσότερο φως σε απλες καθημερινες στιγμες. Μοιαζει ψεμμα τωρα. Ελπιζω να μην πειραματιστεις με την αγωγη σου και να μεινεις σταθερη. Οσο για τον συντροφο παλι εν καιρω ο ιδιος σου ο εαυτος θα σου πει ποιο ειναι το καλο σου. Νεα αρχη και θετικη λοιπον
    Δεν ξερω ποσο θα κρατησει βεβαια αυτο το καλο αλλα αισθανομαι αν οχι καλα σιγουρα οχι σε κινδυνο αυτη τη στιγμη
    και ειναι ωραιο

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έτυχε αυτές τις μέρες να είμαι αρκετά μέσα στο φόρουμ.. Οπότε μπαίνω θα κοιτάω το θέμα σου για να δω αν έγραψες κάτι και θα σχολιάζω (αν έχω κάτι να πω). Σου έχω πει πως αν χρειαστείς κάτι μπορεις να μου στείλεις και προσωπικό μήνυμα. Μακάρι να βοήθησα.

    Δε μου ειπες τη γνωμη σου σχετικα με συνεδρια και με το πως νιωθω τωρα ... ειναι αντιδραση του οργανισμου ειναι placebo
    τι πιστευεις με ενδιαφερει πολυ η γνωμη σου

  8. #173
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να σου πω Νατάσα. Μιλάμε από το πρώτο σου ποστ. Έχω διαβάσει και τις 11 σελίδες. Είμαι μέρος αυτών. Για πρώτη φορά είδα κάτι αισιόδοξο από σένα. Μακάρι να σε βοήθησα κι εγώ. Θα τα καταφέρεις. Θα το δεις. Θα φύγει το μαύρο που έχει καλύψει την ζωή σου, θα σταματήσεις να βλέπεις πως είσαι κατώτερη από τους άλλους και θα χαμογελασεις. Όσο για τον σύντροφο σου. Πες του τι χρειάζεσαι. Τι ανάγκες έχεις. Θα έχει δει πως είσαι τόσο καιρό και αν του πεις ότι θες να βγεις θα χαρεί. Αν δεν θέλει να βγει, βγες μόνη σου. Έχεις πει σε ένα ποστ σου ότι δεν είσαι σίγουρη γι αυτή την σχέση... Θα δεις τι αξίζει και τι όχι τώρα που κάνεις προσπάθειες. Θα είναι δίπλα σου ή θα αγναντεύει το πέλαγος; Χαίρομαι για σένα. Πραγματικά.
    Σου είπα αυτά. Τι άλλο θες να πω; ρώτησε με

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σου είπα αυτά. Τι άλλο θες να πω; ρώτησε με

    Που πιστευεις οτι οφειλεται η θετικοτητα που εχω τωρα?

  10. #175
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Που πιστευεις οτι οφειλεται η θετικοτητα που εχω τωρα?
    Ότι βρήκες ανθρώπους έστω άγνωστους να σε καταλαβαίνουν.
    ότι πήρες το χάπι και ενώ φοβοσουν όλα πήγαν καλά.
    ότι χθες έκανες πράγματα για σένα που τόσο καιρό δεν έκανες.
    ότι σήμερα ο γιατρός ήταν διαφορετικος και ένιωσες ότι σε καταλαβαίνει.
    ότι μίλησες διαφορετικά στον φίλο σου από ότι συνήθως.

    Είδες Εεεεε.. Προσέχω ότι λες..

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Ειμαι σιγουρη γ αυτο και παλι σ ευχαριστω πολυ

  12. #177
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Σ ευχαριστω πολυ Αθηνα!!! Εσενα τι σου συμβαινει ? με ρωτησες πριν αν παιρνω αγωγη
    σημερα ξεκινησα ζολατριν των 100 μισο το πρωι για 7 μερες και μετα τις 7 μερες ενα ολοκληρο
    Ωραία.. Να φροντίζεις κ να το τρως καλά, να παίρνεις δυνάμεις...

  13. #178
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Καλημερα παιδια...Θα μπω κατευθειαν στο θεμα
    Ειμαι η Νατασα ειμαι 26 χρονων
    και τον τελευταιο χρονο
    παω απο το κακο στο χειροτερο
    πηγα σε ψυχιατρο και ενω εχω ολα τα συμπτωματα καταθλιψης και τρελας
    επιμενει οτι δεν εχω ουτε διπολικη διαταραχη ουτε τιποτα
    οτι χρειαζομαι μονο ψυχοθεραπεια
    ομως εγω δν αντεχω αλλο αυτο το αγχος
    ποναει η καρδια μου καθε μερα καθε ωρα και λεπτο
    δεν μπορω ν αποδωσω στη δουλεια εχω προβληματα
    εχω προβληματα με ολους τους ανθρωπους
    νιωθω οτι ολοι με μισουν
    εχω αποδεχτει ποσο κομπλεξικη ειμαι αλλα δε βοηθαει
    δεν αντεχω αλλο να ζησω ετσι
    μια συνεδρια εχουμε κανει
    μου εγραψε τα ζολατριν αφου επεμενα
    αλλα φοβαμαι να τα ξεκινησω
    τελικα
    Μου ειπε πως χρειαζομαι ψυχοθεραπεια
    ομως νιωθω οτι θα πεθανω
    πηγα κ εκανα εξετασεις για θυροειδη
    θα τις παρω αυριο
    παιδια θελω απεγνωσμενα καποιον να μ καταλαβει
    νιωθω ολο τον κοσμο εχθρικο απεναντι μου
    ο γιατρος δεν σου ειπε ? έχω την αίσθηση οτι πασχεις απο αγχώδη διαταραχή

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Ειναι τρεις το βραδυ
    ξυπνησα χωρις καμια δυναμη
    κριση πανικου στον υπνο μου
    ανοιξα τα ματια και οσα ειχα καταφερει να νικησω ηρθαν κ με βρηκαν απροετοιμαστη
    νηφαλια...
    τοσο κρατησε η χαρα μου
    παλι ειμαι οπως πριν

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by delos View Post
    ο γιατρος δεν σου ειπε ? έχω την αίσθηση οτι πασχεις απο αγχώδη διαταραχή
    ο γιατρος χθες μου ειπε οτι πασχω απο καταθλιψη
    αλλα την πρωτη φορα ελεγε δεν ειναι καταθλιψη

    αγχωδη διαταραχη... μπορεις να μου πεις μερικες πληροφοριες για αυτη σου την αισθηση?
    εννοω απο ποια συμπτωματα... καθε βραδυ ξυπναω την ιδια ωρα 5μιση
    με εντονη ταχυκαρδια
    τωρα εγινε 3μιση το πρωι εδω κ δυο μερες
    ρε πουστη

Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι έχω τελικα
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-12-2018, 20:15
  2. τελικα
    By giannis000 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 28-09-2017, 16:26
  3. Τελικά...
    By GiannisNik3 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 16-05-2017, 21:07
  4. τι εχω τελικα?
    By mr bubbles in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-2012, 06:29
  5. Τελικά τί έχω
    By mperdemenos123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-03-2011, 00:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •