Μεγαλη φοβια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Μεγαλη φοβια...

    Καλησπερα,εδω και ενα μηνα εχω καποιο προβλημα με τα εντερα,πηγα σε 2 γαστρενερολογους,μου ειοαν οτι δεμ βλεπουν κατι σοβαρο,εκανα γενικες αιματος και υπερηχο κοιλιας και ολα καθαρα.το προβλημα ομως δεν φευγει.εχω τρελαθει απο το αγχος οτι εχω κατι σοβαρο.πιανω συνεχεια τον εαυτο μου να σφιγγω τα δοντια παρα πολυ και την κοιλια μου.Μου κοπηκε η ορεξη και εχασα 1 κιλο.καποιος μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι απο το αγχος,μεχρι και οι διαρροιες.Ειχε περασει κανεις κατι τετοιο;

  2. #2
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Καλησπερα,εδω και ενα μηνα εχω καποιο προβλημα με τα εντερα,πηγα σε 2 γαστρενερολογους,μου ειοαν οτι δεμ βλεπουν κατι σοβαρο,εκανα γενικες αιματος και υπερηχο κοιλιας και ολα καθαρα.το προβλημα ομως δεν φευγει.εχω τρελαθει απο το αγχος οτι εχω κατι σοβαρο.πιανω συνεχεια τον εαυτο μου να σφιγγω τα δοντια παρα πολυ και την κοιλια μου.Μου κοπηκε η ορεξη και εχασα 1 κιλο.καποιος μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι απο το αγχος,μεχρι και οι διαρροιες.Ειχε περασει κανεις κατι τετοιο;
    Ένα κιλό σε έναν μήνα δεν το λες και κάτι ιδιαίτερο για να σε ανησυχεί.
    Ναι μπορεί να είναι από το άγχος.
    Όπως μπορεί να είναι και από την διατροφή. Τρως σωστά? Και τις σωστές ώρες? Κανείς καθόλου άσκηση?
    Όλα αυτά παίζουν ρόλο..

  3. #3
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Ένα κιλό σε έναν μήνα δεν το λες και κάτι ιδιαίτερο για να σε ανησυχεί.
    Ναι μπορεί να είναι από το άγχος.
    Όπως μπορεί να είναι και από την διατροφή. Τρως σωστά? Και τις σωστές ώρες? Κανείς καθόλου άσκηση?
    Όλα αυτά παίζουν ρόλο..
    Δεν τρωω και πολυ καλα,μου εχει κοπει η ορεξη.10 μερες τωρα ολο μου το σωμα ειναι πετρα απο το σφιξιμο,τα δοντια μου κοντευουν να σπασουν.....εχω παρα πολυ αγχος απο τον φοβο γιατι δεν μου περναει.....

  4. #4
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Δεν τρωω και πολυ καλα,μου εχει κοπει η ορεξη.10 μερες τωρα ολο μου το σωμα ειναι πετρα απο το σφιξιμο,τα δοντια μου κοντευουν να σπασουν.....εχω παρα πολυ αγχος απο τον φοβο γιατι δεν μου περναει.....
    Πριν από όλα αυτά, έτρωγες σωστά?

  5. #5
    Καλα οχι και πολυ σωστα....απλα επειδη δεν μου περνανε οι διαρροιες εχω πεθανει απο το αγχος....ειμαι μονιμος στο κοκκινο.και δεν εχω καμμια αλλη ενοχληση,ουτε πονους...

  6. #6
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Καλα οχι και πολυ σωστα....απλα επειδη δεν μου περνανε οι διαρροιες εχω πεθανει απο το αγχος....ειμαι μονιμος στο κοκκινο.και δεν εχω καμμια αλλη ενοχληση,ουτε πονους...
    Το άγχος πάντα χτυπάει στο στομαχι γτ το στομάχι είναι ο δεύτερος εγκεφαλος... Όταν σε αγχώνει κάτι και αυτό δεν φεύγει και το σκέφτεσαι συνέχεια αυτόματα το μυαλό σου σε βάζει σε αυτή τν διαδικασία ο, τι κάτι έχεις άρα όλο αυτό γίνεται φαύλος κύκλος.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Geo93 View Post
    Το άγχος πάντα χτυπάει στο στομαχι γτ το στομάχι είναι ο δεύτερος εγκεφαλος... Όταν σε αγχώνει κάτι και αυτό δεν φεύγει και το σκέφτεσαι συνέχεια αυτόματα το μυαλό σου σε βάζει σε αυτή τν διαδικασία ο, τι κάτι έχεις άρα όλο αυτό γίνεται φαύλος κύκλος.
    Ναι,αλλα δεν μπορω να ηρεμησω.....δυο γιατροι μου ειπαν οτι δεν βλεπουν κατι και εγω εκει.....τα σαγονια μου πονανε απο το σφιξιμο.....με το που κανω διαρροια αμεσω χτυπαει κοκκινο οτι ειμαι αρρωστος σοβαρα....χωρις καμια αλλη ενοχληση

  8. #8
    Το καταλαβαίνεις ο, τι εσύ τροφοδοτείς τον εαυτό σου με αρνητικές σκέψεις... Είναι δύσκολο να το σταματήσεις αυτό.... Αλλά απλά σκέψου πήγες σε δύο γιατρούς και δεν σου βρήκαν τπτ αυτό δεν λέει κάτι...

  9. #9
    Quote Originally Posted by Geo93 View Post
    Το καταλαβαίνεις ο, τι εσύ τροφοδοτείς τον εαυτό σου με αρνητικές σκέψεις... Είναι δύσκολο να το σταματήσεις αυτό.... Αλλά απλά σκέψου πήγες σε δύο γιατρούς και δεν σου βρήκαν τπτ αυτό δεν λέει κάτι...
    Εχεις δικιο....αλλα ξερεις εχει κολλησει το μυαλο στις αρνητικες σκεψεις,σκεφτομαι τα παιδια μου και εκει με ριχνει εντελως....εκει σηκωνω τα χερια ψηλα και τρεμω απο τον φοβο.Ειναι πρωτη φορα που με πιανει κατι τοσο εντονο και τα εχω χασει...

  10. #10
    Το ίδιο πρόβλημα και εγώ απο το άγχος με πιάνει το στομάχι και δεν κατεβαίνει τίποτα κάτω λογικά απο άγχος είναι και το δικό σου οσο ποιο πολύ το σκέφτεσαι τόσο ποιο πολύ άγχος προσπάθησε να χαλαρώσεις!!

  11. #11
    Σημερα πηγα παλι στον γαστρεντερολογο....μοθ εγραψε και αλλες εξετασεις αιματος και μια κοπρανων.....ειμαι υπο διαλυση....ετρεξα και αγκαλιασα τα παιδια μου και εκλαψα......δεν μπορω νομιζω οτι εχω κατι σοβαρο

  12. #12
    Εγώ για ένα μήνα ήμουν έτσι δεν μπορούσα να φάω έχασα 3 κιλά έκανα εμετούς τελικά δεν άντεξα πήγα σε ψυχίατρο όπου μου είπε ότι έχω αγχωδη διαταραχη ξεκίνησα φαρμακευτική αγωγή και ψυχοθεραπεία μέσα σε 1 βδομάδα μου ήρθε η όρεξη για φαγητό πάλι και όλο αυτό το άγχος σιγά σιγά μιυ έφυγε!! Όσο ποιο πολύ το σκέφτεσαι τόσο ποιο πολύ άγχος μαζεύεις το ίδιο έκανα και εγώ προσπάθησε να μν το σκέφτεσαι!!

  13. #13
    Συγνωμη εαν σας κουρασα αλλα πρωτηφορα κανω τοσο σοβαρες εξετασεις και εχω τα συμπτωματα για ενα μηνα και κατι .Αυτο επηρεασε την ψυχολογια μου και πρωτη φορα νιωθω τοσο χαλια.πρωτη φορα ειπα την λεξη φοβαμαι.....η γυναικα μου με ειδε να βουρκωνω.......ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα.....αυριο σκεφτομαι να παω να μιλησω και σε εναν ιερεα!!!

  14. #14
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Συγνωμη εαν σας κουρασα αλλα πρωτηφορα κανω τοσο σοβαρες εξετασεις και εχω τα συμπτωματα για ενα μηνα και κατι .Αυτο επηρεασε την ψυχολογια μου και πρωτη φορα νιωθω τοσο χαλια.πρωτη φορα ειπα την λεξη φοβαμαι.....η γυναικα μου με ειδε να βουρκωνω.......ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα.....αυριο σκεφτομαι να παω να μιλησω και σε εναν ιερεα!!!
    Καλησπέρα Orion, να παίρνεις βαθιές ανάσες όταν σε πιάνει πολύ, δοκίμασε να πιεις κάτι χαλαρωτικό, ένα χαμομήλι, Βαλεριανα, λίγο μελισσοχορτο... Είναι κάτι παροδικό, λόγω του άγχους σου το έχεις διογκωσει στο μυαλό σου κ γι αυτό σε έπιασε πανικός κ απελπισία... Ήρθε για να φύγει, όχι για να μείνει..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Quote Originally Posted by Orion16 View Post
    Σημερα πηγα παλι στον γαστρεντερολογο....μοθ εγραψε και αλλες εξετασεις αιματος και μια κοπρανων.....ειμαι υπο διαλυση....ετρεξα και αγκαλιασα τα παιδια μου και εκλαψα......δεν μπορω νομιζω οτι εχω κατι σοβαρο
    Πωωωωωωω ρε φίλε!!!!! Σα να βλέπω τον εαυτό μου 1 χρόνο πίσω!!!!! Ακριβώς τα ίδια πέρασα!!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μεγαλη ντροπη
    By rotoka in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-09-2016, 00:55
  2. Μια μεγαλη απορια.
    By Alexandra312 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-10-2013, 01:55
  3. Η μεγάλη πλεκτάνη
    By geo1986 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 12
    Last Post: 10-06-2013, 06:05
  4. ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
    By TzTonia in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-2011, 13:55
  5. Replies: 21
    Last Post: 25-09-2010, 11:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •