Πρόσκληση για signles - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια δε καταλαβα ο σκοπος της βραδιας ειναι η γνωριμια με αλλο φυλο?Τελος παντων ουτε αυτο με χαλαει .Οσο για το μερος ειναι πιο πανω απο τη Πλατεια Μαβιλη αμπελοκηποι δηλαδη.Στα μερη μου...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Originally posted by afrula
    και εγω θελω πολυ ναρθω.Παιδια να γνωριστουμε απο κοντα ειναι οτι καλυτερο!!Πρεπει πιστευω να ρθειτε ολοι.Μπραβο στο παιδι που πηρε πρωτοβουλια .
    Μάλλον στην αρχή όλοι θα είναι κομπλαρισμένοι και δεν θα μιλάει κανείς. Ταβερνάκι που λέει η θεοφανία χλωμό παρά είναι για πρώτη συνάντηση. Θέλει λίγο οικειότητα πρώτα για να γουρουνιάσουμε στο φαϊ. Πλάκα πλάκα μία χαρά μου ακούγεται η πλατεία Κλαυθμώνος. Δουλεύω και κοντά :D

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Ολοι μέσα είστε αλλά δεν βλέπω συμμετοχές στο mail μου!
    Όταν δηλώσετε συμμετοχή με το όνομά σας και αν είστε αντρας ή γυναίκα την Τετάρτη πριν τη συνάντηση θα γράψω τα ψευδόνυμα εδώ.

    Άντε πλάκα θα χει!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Δεν χρειάζεται να κρατήσεις παρουσίες. Οποιος θέλει έρχεται....
    Βάλε κανένα μέρος πιο κεντρικό. Υπάρχουν και άτομα από επαρχία (βλέπε Mike) ;)

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Δεν γίνεται να μην έχουμε συμμετοχές διότι όλοι λένε ναι και στο τέλος θα πάω μόνος μου!
    Το συγκεκριμένο bar πιστεύω είναι κεντρικό. Είναι σχεδόν Κηφισίας και Αλεξάνδρας.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Originally posted by vader
    Δεν γίνεται να μην έχουμε συμμετοχές διότι όλοι λένε ναι και στο τέλος θα πάω μόνος μου!
    Το συγκεκριμένο bar πιστεύω είναι κεντρικό. Είναι σχεδόν Κηφισίας και Αλεξάνδρας.
    Μα και συμετοχη να δηλωσουνε πως εισαι σιγουρος οτι θα ερθουν?

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    16
    Ε! τότε τι να πω το ακυρώνουμε από τώρα!

  8. #23
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Εγω θα ερθω Αθηνα ετσι κι αλλιως, αν γινει η συναντηση θα ερθω αλλιως θα παω γονιδη μακροπουλο να κοψω τις φλεβες μου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Εγώ θα έρθω αλλά ειλικρινά προτιμώ κάτι σε καφετέρια για να μιλάμε κιόλας.Πρώτη φορά θα βρεθούμε, σε μπαρ θα ξελαριγκιαστούμε για να μιλήσουμε. Επίσης δεν το βρίσκω τόσο κεντρικό το μέρος αλλά αν συμφωνείτε όλοι.........

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Οι αδέσμευτοι αλήθεια δεν βρίσκεστε 14 Φλεβάρη; Σούπερ θα περάσετε

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by vader
    Ε! τότε τι να πω το ακυρώνουμε από τώρα!
    Δεν μου πέφτει λόγος γιατί εξ αντικειμένου η παρουσία μου είναι αποκλεισμένη. Ο συντάκτης του thread προσκαλεί singles (και δεν είμαι) και κατά δεύτερο λόγο δεν θα μπορούσα να παρίσταμαι γιατί μένω Θεσσαλονίκη κι αν και η επιχείρηση μου διατηρεί υποκατάστημα στην Αθήνα, προτιμώ να κατεβαίνω σε εργάσιμες μέρες και ώρες που μπορώ να συνεργαστώ με τους υπαλλήλους μου, αλλιώς δεν θάχε επαγγελματικό αντικείμενο η παρουσία μου...

    Προς τι λοιπόν η παρέμβαση μου ? Θα το πω ευθέως, με βάση την παραπάνω παράθεση του θεματοθέτη, έστω κι αν αυτή μου η παρέμβαση δεν γίνει και τόσο αρεστή σε κάποιους (δεν θάναι η πρώτη φορά , άλλωστε αν ήθελα να είμαι αρεστός θα τόχα βουλωμένο συνέχεια το ρημάδι μου... :) )

    Ή προξενειό με γκόμενες/ γκόμενους ή το διαλάμε ? Ή δηλώνετε συμμετοχή ή δεν το κάνουμε ?

    Κι αν πας μόνος σου ρε φίλε vader τι έγινε δηλαδή ? Κάτσε στο μπαρ, πιες το ουισκάκι σου, φλέρταρε, μίλα με τον μπάρμαν (ή ακόμη καλίτερα για σένα αν είναι μπαργούμαν ;)) Το ωραίο είναι, ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ, κι ακόμη περισσότερο αν θα έρθει..

    Είμαι υπέρ των κοινωνικών συναναστροφών, της παρέας, της γνωριμίας με όσο περισσότερους ανθρώπους. Ο τίτλος του θέματος ωστόσο με ξενίζει, γιατί όσοι περιδιαβαίνουν εδώ μέσα δεν είναι απαραίτητο να είναι χωρισμένοι, πονεμένοι, κατατρεγμένοι κι όλα τα εις -μένοι ανεξαιρέτως, το θέμα παραπέμπει σε απ\' ευθείας blind date - για το οποίο ούτως ή άλλως και κάτω από άλλες συνθήκες δεν θα διαφωνούσα ως προς την πρόθεση του θεματοθέτη , αλλά διαφωνώ με τη μεθόδευση .. Δηλαδή ή δηλώνετε συμμετοχή ή το ακυρώνουμε ??? Σιγά μη μας ζητήσετε και διαβατήριο ρε παιδιά με δήλωση κοινωνικών φρονημάτων!!! Γκόμενες / γκόμενους βρίσκουμε και χωρίς αγγελίες...Σόρρυ, αλλά αυτή η παράθεση του θεματοθέτη μου γύρισε το στομάχι....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Eεεεε μη το χαλαμε τωρα , παιδια !!! Ηρεμηστε σαν μικρα κανετε !!
    Ολοι οσοι θελουν και μπορουν να ερθουν !!
    Σιγουρα θα ειναι ενα πολυ ομορφο βραδυ και θα περασουμε αξεχαστα, εχουμε τοσα πολλα να πουμε ..!!!!
    :)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    afrulitsa me too ;)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by alexloukoumaki
    Eεεεε μη το χαλαμε τωρα , παιδια !!! Ηρεμηστε σαν μικρα κανετε !!
    Ολοι οσοι θελουν και μπορουν να ερθουν !!
    Σιγουρα θα ειναι ενα πολυ ομορφο βραδυ και θα περασουμε αξεχαστα, εχουμε τοσα πολλα να πουμε ..!!!!
    :)
    Λουκουμάκι, η παρέμβαση μου δεν έχει σκοπό να σας χαλάσει την συγκέντρωση, αλλίμονο, και ποιος είμαι άλλωστε !! κατ\' αρχή το βρίσκω θετικό, ακόμη κι αν αποκλείεται a priori από την συνάντηση μια μεγάλη μερίδα μελών του φόρουμ, κάποια άτομα να γνωριστούν από κοντά και ν\' ανταλλάξουν απόψεις , ίσως αυτό να είναι ένα βήμα για μια πιο πλατιά συνάντηση αργότερα (..η ιδέα της Θεοφανίας για κάποιο ταβερνάκι , μακριά από μουσική ηχορύπανση που θα εμποδίζει την εύκολη επικοινωνία, δεν είναι άσχημη..).

    Ο θεματοθέτης που είχε και την ιδέα, αναλαμβάνει και την οργάνωση και μπράβο του. Εφόσον αναφέρεται δημόσια σε μια τέτοια συγκέντρωση, είμαι της γνώμης πως όσοι απαντούν στο thread που γι\' αυτό το λόγο υποθέτω πως ανοίχτηκε (όπως εσύ, η Αφρούλα, ο Μαικ κλπ), αυτονόητα έχουν πρόθεση και να παρευρεθούν. Αυτοί που δεν απαντούν στο σχετικό τόπικ, κατά πρώτο λόγο δεν σκέφτονται να συμμετάσχουν στη συνάντηση, σε μια ανοιχτή όμως πρόσκληση , η διάθεση μπορεί να αλλάξει ακόμη και την ίδια ώρα που έχει ορισθεί η συνάντηση. Σ\' αυτή την περίπτωση, αν κάποιος δεν έχει εκδηλώσει επιθυμία να έρθει και έρθει τελικά , αποκλείεται από την συνάντηση? Θα φάει πόρτα κοινώς ? Τι στο καλό ανοιχτή πρόσκληση είναι αυτή ?

    Αυτή η μεθόδευση,\" ή δηλώνετε συμμετοχή ή να το ακυρώσουμε\", αυτοαναιρεί την έννοια της ανοιχτής πρόσκλησης. Το να είναι μόνο singles, μια χαρά μου ακούγεται σαν ιδέα, ποιος ξέρει σε λίγο καιρό μπορεί να φάμε και κουφέτα...:)
    Αλλά εδώ έτσι όπως τίθεται το θέμα κάτι σαν πριβέ μήτινγκ με δηλώσεις συμμετοχής μου μοιάζει, κι όπως έχω γράψει κι άλλη φορά στο παρελθόν, παρότι δεν έχω άμεσο ενδιαφέρον αφού έτσι κι αλλιώς για τεχνικούς λόγους δεν θα μπορούσα να παρευρίσκομαι, οι αντιστάσεις μου σε τέτοιες μεθοδεύσεις είναι αυτόματες κι ως εκ τούτου γίνομαι σπασίκλας , όταν ακόμη και για τον πιο ελάχιστο λόγο, καταργείται η έννοια της ελευθερίας , ακόμη και σ\' ένα τέτοιο ήσσονος σημασίας θέμα, που θα μπορούσα να κάθομαι σιωπηρός και να τάχω καλά και με τον vader και μ\' όλους...

    Ας με συγχωρήσει ο θεματοθέτης, αλλά εμένα μου κάθησε στραβά το \"ή δηλώνετε συμμετοχή ή να το ακυρώσουμε\" και όφειλα να καταθέσω την αντίθεση μου...

    Μην το πάρετε και κατάκαρδα :)

    Το θέμα είναι όποιος θέλει και πάει τελικά, σας εύχομαι από βάθη ψυχής να περάσετε μια αξέχαστη βραδιά, θα περιμένουμε ν\' ακούσουμε τις εντυπώσεις σας...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Εγώ πάντως δεν νοιώθω αποκλεισμένη παρότι έχω σχέση. Δεν νομίζω ο vader να έκανε αυτή την πρόσκληση για να πάνε μόνο οι αδέσμευτοι, απλά κυρίωσ αυτοί μιας και προφανώσ θέλει να κάνει κάποιεσ γνωριμίεσ. Οσοι έγραψαν σε αυτό το θέμα δεν πιστεύω ότι ή είναι μόνοι τουσ ή επιδιώκουν οπωσδήποτε μία γνωριμία αλλά απλά θέλουν να γνωριστούν με κάποια άλλα μέλη.(afroula, mike κ.τ.λ.) Οπότε όποιοσ θέλει έρχεται και ασ μην το κάνουμε πια τόσο θέμα.
    Ετσι λέω δηλαδή αν είναι κάτι άλλο ασ με διορθώσει ο vader.........

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •