Παιδια βοιθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617

    Παιδια βοιθεια

    Παιδια καλησπερα εκανα καρδιογραφημα σημερα και εγραφε πανω sinus vradicardia with sinus arrhythmia και απο κατω high voltage (left ventricle) παιδια εχω αγχοθη παρα πολυ τι ειναι αυτο αραγε γνωριζει κανενας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    κατι βρεθηκε λογικα μπορει και οχι ομως....... σε αυτη την περιπτωση θα σου πει ο γιατρος τι θα κανεις.... δεν μπορει να σου πει κανενας απο το φορουμ τι ειναι.....!

    αν φοβασαι και θες να μαθεις τι ειναι παρε τηλ εδω.... δεν ξερω τι αλλο να σου πω.... τωρα το βρηκα το site αυτο..

    https://www.sosiatroi.gr/sos-grammi/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Δεν ρώτησες τον γιατρο που σου το εκανε να σου πει τι ειναι; Μονο αυτος μπορεί να σου δώσει την απάντηση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Παιδια καλησπερα εκανα καρδιογραφημα σημερα και εγραφε πανω sinus vradicardia with sinus arrhythmia και απο κατω high voltage (left ventricle) παιδια εχω αγχοθη παρα πολυ τι ειναι αυτο αραγε γνωριζει κανενας?
    μονος σου το εκανες?ροτα τον παθολογο ή καρδιολογοι εδω δεν ειμαστε γιατροι...εμπειριες μας λεμε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    μονος σου το εκανες?ροτα τον παθολογο ή καρδιολογοι εδω δεν ειμαστε γιατροι...εμπειριες μας λεμε
    χαχαχαχα φαντασου να εχει μια συσκευη που κανει καρδιογραφημα στο σπιτι.....!!! λολ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    χαχαχαχα φαντασου να εχει μια συσκευη που κανει καρδιογραφημα στο σπιτι.....!!! λολ
    Χαχαχαχα το έκανα εικόνα. Άντε και το έκανες μετα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Το ειδε παθολογος και λει πος ειναι ολα μια χαρα απλα με αγχοσε πολυ αυτο που εγραφε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Χαχαχαχα το έκανα εικόνα. Άντε και το έκανες μετα;
    μετα απλα διαβαζεις που θα λεει το χαρτι sinus vradicardia with sinus arrhythmia και εκει για high voltage (left ventricle) και αρχιζεις και φρικαρεις... και τρεχεις σε νοσοκομειο με το χαρτι... χαχαχαχαχα

    σε φαση.... γιατρεεεε εχω high voltage αριστερα στην καρδια με kati sinus κλπ κλπ..

    σου λεει μετα ο γιατρος για να δω.....

    το βλεπει και λεει μια χαρα εισαι τρελε μου παμε χειρουργειο τωρα να χαρω μωρε εγω......

    κανω λιγο black humor... χχαχαχαχαχα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Το ειδε παθολογος και λει πος ειναι ολα μια χαρα απλα με αγχοσε πολυ αυτο που εγραφε
    ε ρε συ αυτα που γραφει τα ξερουν η γιατροι...... αν τα διαβασεις εσυ ο ιδιος θα δεις κατι τετοιο οπως τωρα και θα φρικαρεις χωρις λογο...

    αραξε φιλε....! μια χαρα εισαι...!!!!

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Η βραδυκαρδια σημαίνει ότι ειχες παλμους κάτω απο εξήντα. Η αρρυθμια μάλλον αναφέρεται σε αναπνευστικη αρρυθμια,δεν είναι κάτι. Το άλλο δεν ξερω, μηπως είναι κανένα μπλοκ?

    Εγώ έχω παραγγείλει καρδιογραφο τζεπης γιατί βαρεθηκα να τρεχω στα επειγοντα. Δεν έχει φτάσει ακόμα όμως.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    αδερφε καντο μεταφραση στα ελληνικά στο google. Φλεβοκομβικη βραδυκαρδια και αρρυθμία εχεις που ειναι αθώο και υπερτροφία αριστερής κοιλιάς αλλα δεν ειναι τιποτα αυτο. Εγω εχω ανεπάρκεια μινιμαλ σε μια βαλβίδα της καρδιάς η οποία ειναι μεσα στη καρδιά αυτή η βαλβίδα. Όταν μου το ειπε το σκέφτηκα οτι μπορεί να τα παθαίνω ολα απο αυτο αλλα αυτο το έχουν 7 στους 10 και ειναι συνηθισμένο και δεν τρέχει κίνδυνος. Όπως και το δικό σου το έχουν πολλοί. Το εχω ακούσει και απο άλλους και ο πατέρας μου το εχει. Απλά δεν ειναι πάντα μπορεί να έτυχε στο καρδιογράφημα αυτο. Μην αγχώνεσαι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Μου αρέσει που γελάτε ενώ είστε αρρωστοφοβικοι φουλ και οι ίδιοι και τρέχετε σε ομοιοπαθητικούς για placebo χαχα.
    Ρε vaper πήρες καρδιογραφο? Αν πήρες κανένα φτηνό μπορεί να έχει παράσιτα. Γενικώς ακόμη και μουφα να είναι τις αρρυθμίες μπορεί να τις πιάσουν. Το high voltage left ventricle παραπέμπει σε μεγάλη αριστερή κοιλία που αν είσαι αθλητής δεν είναι περίεργο.
    Πήγαινε σε κανέναν καρδιολόγο να το δει και να σου κάνει ένα να συγκρίνει ωχ άσε τον παθολόγο.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  13. #13
    Antonis8
    Guest
    Εγώ παραγγειλα εναν μικρό με 200 ευρω. Απο το να τρεχω στα επειγοντα, καλό είναι και αυτο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Μου αρέσει που γελάτε ενώ είστε αρρωστοφοβικοι φουλ και οι ίδιοι και τρέχετε σε ομοιοπαθητικούς για placebo χαχα.
    Ρε vaper πήρες καρδιογραφο? Αν πήρες κανένα φτηνό μπορεί να έχει παράσιτα. Γενικώς ακόμη και μουφα να είναι τις αρρυθμίες μπορεί να τις πιάσουν. Το high voltage left ventricle παραπέμπει σε μεγάλη αριστερή κοιλία που αν είσαι αθλητής δεν είναι περίεργο.
    Πήγαινε σε κανέναν καρδιολόγο να το δει και να σου κάνει ένα να συγκρίνει ωχ άσε τον παθολόγο.
    Αν αναφέρεσαι σε μενα φιλε εγω γέλασα με το αστείο που εκανε ο φίλος πάνω και όχι με το πρόβλημα του παιδιού! Εμένα η ομοιοπαθητική με βοήθησε τωρα εσένα αν δεν σου αρεσει ειναι άποψη σου και ειναι σεβαστή. Δε μπορεις να μου την πεις για αυτο! Είπαμε μερικούς τους βοηθάει μερικούς όχι! Κανεις δεν ειπε πως δεν είμαστε φοβικοί και εμείς με την υγεία και με την καρδιά! Και ξαναλέω γέλασα με το αστείο του φίλου πιο πάνω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ναι κανω αθλιτισμο απλα πριν ενα χρονο εκανα υπεριχους τεστ κοποσεως ολα τελια τωρα αυτο που μου εβγαλε σημερα με αγχοσε παρα πολυ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Παιδια βοιθεια
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 05-09-2018, 21:48
  2. ΒΟΙΘΕΙΑ
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-2018, 02:50
  3. για σας παιδια
    By pavlosla in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-01-2018, 02:30
  4. παιδια
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-09-2009, 00:20
  5. Παιδιά, SOS
    By whitecandle in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 08-07-2009, 18:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •