Περίεργος πονοκέφαλος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Περίεργος πονοκέφαλος

    Καλησπέρα παιδιά,τον τελευταίο καιρό μ έχει πιασει ένας περιεργος πονοκέφαλος ξεκινάει πάνω αριστερά στο κεφάλι κ φτάνει μέχρι πάνω από το μάτι. Σκέφτομαι μήπως είναι κι από το μάτι γενικά απ τα μάτια. Εντάξει γυρίζει στο μυαλό μου κ ο όγκος εγκεφάλου κ τα κάνει χειρότερα τα πράγματα.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Εγώ για ένα διάστημα όταν είχα πολύ άγχος. Πονουσα το κεφάλι μου πίσω. Για μέρες.. Και το συζήτησα με την ψυχολόγο.. Με το παυσίπονο δεν ηρεμεί;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ηρεμεί ναι αλλά δεν φτάνω σε σημείο να πάρω. Έχω κ ψιλό ζαλάδα σαν να βρίσκομαι σε σύγχυση.

  4. #4
    george1520
    Guest
    Υπάρχει περίπτωση να είναι κρύωμα; ο καιρός είναι λίγο στα τρελά του τώρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Μπα δεν νομίζω. Ποιο πολύ η για ορμονικο η για ημικρανία απ τα μάτια το βλέπω η και το πιο βασικό επειδή το έχω στο μυαλό μου. Έτσι ήμουν κ με το στομάχι μου κ όταν σταμάτησα να ασχολούμαι κ το ξέχασα πέρασε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Καλησπέρα παιδιά,τον τελευταίο καιρό μ έχει πιασει ένας περιεργος πονοκέφαλος ξεκινάει πάνω αριστερά στο κεφάλι κ φτάνει μέχρι πάνω από το μάτι. Σκέφτομαι μήπως είναι κι από το μάτι γενικά απ τα μάτια. Εντάξει γυρίζει στο μυαλό μου κ ο όγκος εγκεφάλου κ τα κάνει χειρότερα τα πράγματα.
    πηγαινε σε νευρολογο καλυτερα...ποσο χρονων εισαι?

  7. #7
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Μπα δεν νομίζω. Ποιο πολύ η για ορμονικο η για ημικρανία απ τα μάτια το βλέπω η και το πιο βασικό επειδή το έχω στο μυαλό μου. Έτσι ήμουν κ με το στομάχι μου κ όταν σταμάτησα να ασχολούμαι κ το ξέχασα πέρασε.
    Αυτό είναι ένα καλό σενάριο. Τα ψυχοσωματικα που λέμε.. Έγινε κάτι αυτές τις μέρες που σε στρεσαρε?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό είναι ένα καλό σενάριο. Τα ψυχοσωματικα που λέμε.. Έγινε κάτι αυτές τις μέρες που σε στρεσαρε?
    Είμαι μόνιμα στρεσαρισμενη γενικά έχω γαδ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    και εγω το εχω αυτο που περιγράφεις και οταν το ανέφερα σε νευρολόγο μου έγραψε 3 μαγνητικές τομογραφίες.. ήμουν 2 ώρες σε ενα κλειστό τομογράφο ακίνητος... και πήρα και σκιαγραφικό το οποίο μου έκανε αλλεργική αντίδραση μετα και τράβηξα ταλαιπωρία.. τελικά δεν βρέθηκε κατι στην μαγνητική αλλά βρεθηκαν διαφορά περίεργα στης εξαιτασεις αίματος και μου ειπαν να παω σε ρευματολόγο να το ψάξουμε καλύτερα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    και εγω το εχω αυτο που περιγράφεις και οταν το ανέφερα σε νευρολόγο μου έγραψε 3 μαγνητικές τομογραφίες.. ήμουν 2 ώρες σε ενα κλειστό τομογράφο ακίνητος... και πήρα και σκιαγραφικό το οποίο μου έκανε αλλεργική αντίδραση μετα και τράβηξα ταλαιπωρία.. τελικά δεν βρέθηκε κατι στην μαγνητική αλλά βρεθηκαν διαφορά περίεργα στης εξαιτασεις αίματος και μου ειπαν να παω σε ρευματολόγο να το ψάξουμε καλύτερα...
    Καλά αυτός ο γίατρος ήταν ότι να ναι για να σου γράψει 3 μαγνητικές. Και τι σχέση έχει ο ρευματολογος με το κεφάλι ; δεν πάμε καλά...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Καλά αυτός ο γίατρος ήταν ότι να ναι για να σου γράψει 3 μαγνητικές. Και τι σχέση έχει ο ρευματολογος με το κεφάλι ; δεν πάμε καλά...
    ετσι νομιζεις..... αρχικα ηταν μια κορυφαια νευρολογος...... που σπανια θα βρεις τετιο ατομο που θα το ψαξει τοσο πολυ το θεμα.... και μαλιστα η γιατρος ηταν με εοπυυ.....

    αν ηξερες τι ειναι ο ρευματολογος θα μπορουσες να καταλαβεις τη σχεση εχει

    μια χαρα παμε.....!!!!! :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ετσι νομιζεις..... αρχικα ηταν μια κορυφαια νευρολογος...... που σπανια θα βρεις τετιο ατομο που θα το ψαξει τοσο πολυ το θεμα.... και μαλιστα η γιατρος ηταν με εοπυυ.....

    αν ηξερες τι ειναι ο ρευματολογος θα μπορουσες να καταλαβεις τη σχεση εχει

    μια χαρα παμε.....!!!!! :P
    Ξέρω τι είναι ο ρευματολογος αλλα όλα αυτά τα βρίσκω τέρμα υπερβολικά με λίγα λόγια σε δουλειά να βρισκόμαστε..ένας απλός πονοκέφαλος αν ήταν έτσι όπως ο δικός μου για 3 μαγνητικές είναι υπερβολικό δηλαδή ούτε για 1 δεν είναι λογικό να σε υποβάλει σε τέτοια εξέταση

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Κι εν τέλη σου βρήκαν τίποτα μετά από όλα αυτά η σου είπαν ότι είναι απ το άγχος ενώ πλήρωσες ένα καρο εξετάσεις;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Κι εν τέλη σου βρήκαν τίποτα μετά από όλα αυτά η σου είπαν ότι είναι απ το άγχος ενώ πλήρωσες ένα καρο εξετάσεις;
    ποιος ειπε οτι πληρωσα εξετασεις? ολα με εοπυ τα εκανα...!!!!!

    δεν ειναι για τον πονοκεφαλο αλλα για CRP και LDH

    τα οποια ειναι ανεβασμενα πολυ....!

    οπως επισης και καπια ενζυμα στο ηπαρ..

    κανεις δεν μου ειπε οτι ειναι ολα απο ανχος..... γιατι αυτο που εχω εγω δεν ειναι ανχος... ειναι ιδιοπαθης τρομος... το ανχος για μενα ειναι το λιγοτερο.....!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ξέρω τι είναι ο ρευματολογος αλλα όλα αυτά τα βρίσκω τέρμα υπερβολικά με λίγα λόγια σε δουλειά να βρισκόμαστε..ένας απλός πονοκέφαλος αν ήταν έτσι όπως ο δικός μου για 3 μαγνητικές είναι υπερβολικό δηλαδή ούτε για 1 δεν είναι λογικό να σε υποβάλει σε τέτοια εξέταση
    δεν μιλαμε για ενα απλο πονοκεφαλο..... ειχα μεχρι και αδυναμια στα χερια... και σπασμους...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Περίεργος ψυχολόγος
    By ariana in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 27-12-2020, 14:59
  2. Άγχος + Περίεργος φόβος " αποχωρισμού "
    By BeYa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 10-04-2020, 15:12
  3. Πολυ περιεργος ψυχαναγκασμος κ.α
    By Konstantinos24 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 01-08-2017, 21:10
  4. ο πολυ περιεργος χαρακτηρας της κοπελας μου..
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-05-2013, 14:34
  5. Πονοκεφαλος
    By Λυδια32 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 21-07-2011, 10:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •