To "αντίδοτο " του τσιμπήματος από μία νάρκισσο . - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 48 of 48
  1. #46
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    41

    χαίρομαι

    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο Θεός σου αγαπάει όλο τον κόσμο ή διαλέγει? Αν εγω δεν πάω εκκλησία κάθε Κυριακή, την μεγάλη εβδομάδα, αν εγω δεν νηστεύω θα με αγαπάει ο ίδιο με ένα που τα κάνει? Αν εγω όμως βοηθάω, νοιάζομαι, προσπαθώ για το καλύτερο (για μένα και για τους άλλους) θα με αγαπάει το ίδιο με ένα που πάει εκκλησία? Άσχετα αν η ζωή του είναι χειρότερη από την δική μου?
    Τι είναι αγάπη σύμφωνα με τον δικό σου Θεό?

    χαίρομαι που άλλαξες ύφος και αυτό σε τιμά και σε ευχαριστώ ,δεν έχω κάτι μαζί σου ,να βοηθήσω όποιον και όπως μπορώ προσπαθώ δεν θα ξεχάσω το "λούκι " που τράβηξα και πως και ποιός με έβγαλε
    όλα αυτά που αναφέρεις είναι "εργαλεία " για να αποκαλύψεις τον ΘΕΟ που είναι σβηστός μέσα μας .

    Ο ΘΕΟΣ αγαπάει δίκαιους και αδίκους εμείς διαστρέφουμε τα πάντα όταν μας ζητά κάτι ,είναι γα το καλό μας , όπως ο πατέρας γνωρίζει το καλό του παιδιού του ,λόγω της ανωριμότητας του αυτό δεν το γνωρίζει

    δεν υπάρχει μόνο η βιολογική ηλικία και ωρίμανση αλλά και η πνευματική ,γιατί πνεύματα είμαστε και όχι όπως θέλουμε να νομίζουμε "σάρκες"

    Η ζωή του Χριστού ,τα λόγια του είναι ο "τύπος" που πρέπει να προσπαθήσουμε ελάχιστα να αντιγράψουμε και μετά αρχίζει η πρόοδο μας η "πνευματική"
    ξέρω είναι δύσκολο ,στην αρχή να το καταλάβεις ,μην ακούς κανέναν ,αν σε ενοχλεί

    μελέτησε και ερεύνησε την ζωή του Χριστού και αν τον βρείς λάθος μην τον ακολουθήσεις ..

    να είσαι καλά

  2. #47
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by gbourogi View Post
    χαίρομαι που άλλαξες ύφος και αυτό σε τιμά και σε ευχαριστώ ,δεν έχω κάτι μαζί σου ,να βοηθήσω όποιον και όπως μπορώ προσπαθώ δεν θα ξεχάσω το "λούκι " που τράβηξα και πως και ποιός με έβγαλε
    όλα αυτά που αναφέρεις είναι "εργαλεία " για να αποκαλύψεις τον ΘΕΟ που είναι σβηστός μέσα μας .

    Ο ΘΕΟΣ αγαπάει δίκαιους και αδίκους εμείς διαστρέφουμε τα πάντα όταν μας ζητά κάτι ,είναι γα το καλό μας , όπως ο πατέρας γνωρίζει το καλό του παιδιού του ,λόγω της ανωριμότητας του αυτό δεν το γνωρίζει

    δεν υπάρχει μόνο η βιολογική ηλικία και ωρίμανση αλλά και η πνευματική ,γιατί πνεύματα είμαστε και όχι όπως θέλουμε να νομίζουμε "σάρκες"

    Η ζωή του Χριστού ,τα λόγια του είναι ο "τύπος" που πρέπει να προσπαθήσουμε ελάχιστα να αντιγράψουμε και μετά αρχίζει η πρόοδο μας η "πνευματική"
    ξέρω είναι δύσκολο ,στην αρχή να το καταλάβεις ,μην ακούς κανέναν ,αν σε ενοχλεί

    μελέτησε και ερεύνησε την ζωή του Χριστού και αν τον βρείς λάθος μην τον ακολουθήσεις ..

    να είσαι καλά
    Φίλε δεν σου λέω για την ζωή του Χριστού ή για οτιδήποτε άλλο. Ρωτάω για αυτό που έχεις μέσα στο κεφαλι σου.. Για το πως έφτιαξες τον Θεό μέσα στο κεφάλι σου.. Αυτό ρώτησα..

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Πολλές αναλύσεις φίλε περί θεού γιατί απλά είσαι κι εσύ εγωιστής και δεν θες να χωνέψεις μέσα σου ότι απλώς η κυρία νάρκισσος σε έκανε σαν τα μούτρα της. Είσαι τόσο εγωιστής που φαντασιώνεσαι ότι παρέβη κάτι ανώτερο και όχι ότι σε διέλυσε μια γυναίκα. Με ταλαιπώρησε κι εμένα νάρκισσος αλλά οκ παραδέχτηκα ότι απλώς ήμουν μαλακας που έκατσα και ασχολήθηκα και τελείωσε το θέμα.
    Όχι δεν θα το πάθουν όλοι, εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια λέει ένα ρητό και όχι όταν σε αγαπαει κάποιος δεν σε ξεσκίζει για το καλο σου, απλώς έχεις μπλέξει με μαλακα οπότε παίρνει τον πουλο, δεν θα θεοποιησουμε και τους σαδιστες τώρα.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 20:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 19:17
  4. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 13:19
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •