Καλό σεξ?... Μόνο εγώ δεν το βιώνω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Καλό σεξ?... Μόνο εγώ δεν το βιώνω?

    Γεια σας!
    Το πρόβλημα μου αφορά κόλλημα με πρώην. Μπορεί κανονικά να ήταν για την κατηγορία σχέσεις-επικοινωνία, αλλά νομίζω πλεον πως αυτο το κόλλημα που έχω βασίζεται στο σεξ. Πριν ένα χρόνο περίπου έφαγα ενα γερό άκυρο από ένα παιδί. Η χρονιά, λοιπόν που πέρασε ήταν βασανιστική, προσπαθώντας να τον ξεπεράσω. Δεν επρόκειτο για μακροχρόνια σχέση. Είχαμε βγει λίγες φορες, που σχεδόν όλες κατέληξαν σπίτι του.Το σεξ λοιπόν μαζί του..μου πήρε τα μυαλά. Πραγματικά.
    Όταν άρχισαν να μου μπαίνουν υποψίες ότι θα με χωρίσει, ένιωσα οτι δεν θα έχει πλεόν νόημα η ζωή μου. Χωρίς υπερβολή, αυτό ένιωσα. Οκ αυτο το συναίσθημα κράτησε λιγο..Ξέρω πως υπάρχουν πολλά όμορφα πράγματα στη ζωή που της δίνουν νόημα και ευτυχώς έχω βρει κάποια από αυτά . Όμως έχω μεγάλο πρόβλημα στο θέμα της σεξουαλικότητας. Το μόνο άτομο με το οποίο ένιωσα πως όντως το σεξ ειναι γαμάτο, κι ότι γι'αυτό το λόγο γίνεται τόσος ντόρος με το σεξ, ήταν αυτός ο πρώην. Πιο πριν είχα μια μεγάλη σχέση με ένα άλλο παιδί με τον οποίον δεν τρελαινόμουν καθόλου. Απλώς τότε δεν είχα μέτρο σύγκρισης και νόμιζα ότι εγώ φταίω, ότι είμαι ψυχρή σαν άτομο, δεν ερεθίζομαι εύκολα κλπ..Που οκ σε ένα βαθμό το πιστεύω ότι δεν ερεθίζομαι τόσο εύκολα, σε σχέση με κάποιες αλλες κοπέλες. Όμως οταν γνώρισα το "κόλλημα" άλλαξαν όλα. Ξαφνικά έπιασα τον εαυτό μου να φαντασιώνεται, να ανυπομονεί να ξαναβρεθούμε για να γίνει συγκεκριμένα αυτο. Γιατί και τον άλλον πρώην μου ανυπομονούσα να τον δω πολλές φορες, αλλα λόγω του ότι ήταν τρυφερός, ένιωθα ζεστασια, γελούσα κλπ Δεν ανυπομονούσα όμως να κάνω σεξ μαζί του. ...
    Τώρα έχω αρχίσει να βγαίνω με ένα άλλο παιδί. Μου αρέσει και είναι το πρώτο άτομο, μετά από έναν χρόνο, που ένιωσα επιτέλους κατι. Γιατί δοκίμασα να βγω πολλά ραντεβού αυτόν τον χρόνο, αλλα ένιωθα ένα κενό, ένα απόλυτο τίποτα..Οπότε χάρηκα τώρα που βρήκα αυτόν. Σκέφτηκα "wow τελικά μπορεί να μου αρέσει και κάποιος άλλος άνθωπος!"
    Περασαμε όμως στο ψητό και ρε γαμώτο δε ενιωσα την ίδια έξαψη, δεν εντυπωσιάστηκα όπως με τον άλλον. Απελπίζομαι μέσα μου..Νιώθω ότι δεν θα βρω ποτε ξανα κατι που θα με ενθουσιασει πραγματικα. Για μια ζωη θα κανω σεξ σχεδόν μηχανικα? Θα συμβιβαζομαι και θα προσπαθω να το κανω να λειτουργησει καλύτερα? Είναι αληθεια λυπηρό. Μου φαίνονται όλα τόσο περίπλοκα σ΄αυτό το θέμα. Επίσης να σημειώσω ότι δεν με έχει κάνει κανένας να τελειώσω, κι ότι ούτε μόνη μου τα καταφέρνω. Κι αυτό με φέρνει σε αμήχανη θέση. Το προσπάθησε πχ ο τωρινός και ένιωσα άβολα. Δεν μπορώ να του δώσω καν κάποια οδηγία γιατι δεν ξέρω καν αν μπορω να τελείώσω έτσι. Τι στο καλό συμβαίνει με μένα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έμπλεξες αρχικά σε μακροχρόνια σχέση με κάποιον εντελώς ακατάλληλο και μετά ξέσπασες με τον άλλο που ταιριάζατε πιο πολύ σεξουαλικά και σε εξίταρε με τον τρόπο του σαν χαρακτήρας. Τώρα τα πράγματα πάνε πιθανόν να έρθουνε σε μία ισορροπία, θα δείξει. Με τον άλλο πως λες ότι ήταν super duper αφού λες δεν έχεις τελειώσει ποτέ; Μήπως τον έχεις εξιδανικεύσει γιατί ήταν πολύ καλύτερος από τον πρώτο; Πάντως αφού έχεις κολλήματα σε αυτά τα θέματα, εκτός κι αν ήταν πλήρης αποτυχία και δεν σου αρέσει καθόλου ο τωρινός, δώστου λίγο χρόνο. Μπορεί την πρώτη φορά να υπάρχει αμηχανία, δεν ξέρει ο ένας πως λειτουργεί ο άλλος, όσο πιο πολύ γνωρίζεστε στο σεξ μπορεί και τόσο να βελτιώνεται. Όταν ήδη υπάρχει μία χημεία και μία βάση λέμε, έτσι; Όχι όταν υπάρχει απόλυτη ξενέρα. Με το ζόρι δεν γίνεται.
    Το βασικό είναι να μην κάνεις συγκρίσεις μέσα σου με τους πρώην και να απολαμβάνεις τη στιγμή, δεν υπάρχει τίποτα το πιο ξενερωτικό από το να είσαι με τον Α και να σκέφτεσαι πως ήταν με τον Β. Ξενερωτικό και για εσένα την ίδια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Έμπλεξες αρχικά σε μακροχρόνια σχέση με κάποιον εντελώς ακατάλληλο και μετά ξέσπασες με τον άλλο που ταιριάζατε πιο πολύ σεξουαλικά και σε εξίταρε με τον τρόπο του σαν χαρακτήρας. Τώρα τα πράγματα πάνε πιθανόν να έρθουνε σε μία ισορροπία, θα δείξει. Με τον άλλο πως λες ότι ήταν super duper αφού λες δεν έχεις τελειώσει ποτέ; Μήπως τον έχεις εξιδανικεύσει γιατί ήταν πολύ καλύτερος από τον πρώτο; Πάντως αφού έχεις κολλήματα σε αυτά τα θέματα, εκτός κι αν ήταν πλήρης αποτυχία και δεν σου αρέσει καθόλου ο τωρινός, δώστου λίγο χρόνο. Μπορεί την πρώτη φορά να υπάρχει αμηχανία, δεν ξέρει ο ένας πως λειτουργεί ο άλλος, όσο πιο πολύ γνωρίζεστε στο σεξ μπορεί και τόσο να βελτιώνεται. Όταν ήδη υπάρχει μία χημεία και μία βάση λέμε, έτσι; Όχι όταν υπάρχει απόλυτη ξενέρα. Με το ζόρι δεν γίνεται.
    Το βασικό είναι να μην κάνεις συγκρίσεις μέσα σου με τους πρώην και να απολαμβάνεις τη στιγμή, δεν υπάρχει τίποτα το πιο ξενερωτικό από το να είσαι με τον Α και να σκέφτεσαι πως ήταν με τον Β. Ξενερωτικό και για εσένα την ίδια.
    Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!
    Ναι ισχύει οτι ήταν πολυ ακατάλληλος ο αλλος και δεν ικανοποιουμουν..Οποτε μετα αυτος φανηκε σαν θεος. Βεβαια πιστεύω όπως και να χει θα τον θεοποιουσα γιατί μου αρεσε πολυ. Δεν τελειωσα αλλα ήταν γαματο για καποιο λογο. Βασικα ηταν το καλυτερο που εχω κανει. Μου φαινεται αδύνατο να βρω κατι και να ενθουσιαστω περισσοτερο , ισως λογω του οτι απλα δεν έτυχε. Παντως ηξερε τι εκανε, λες και ηταν ειδικός επι του θέματος, πώς να το πω..Ισως ηταν και θέμα χημείας
    Ο τωρινος μου αρεσει γενικα. Δηλαδη μου αρεσει μεχρι στιγμης να περναω χρονο μαζι του, νιωθω ανετα και μου βγάζει κατι ωραιο..Ομως δεν μπορω να μην κανω σύγκριση. Μου ειναι αδύνατο..Απολυτη ξενερα οχι δεν υπαρχει. Υπηρξαν βεβαια καποια θεματα, δεν ξερω αν μπορω να μπω σε λεπτομερειες. Παντως σίγουρα δεν ενθουσιαστηκα . Ωστόσο μ αρεσει ελπίζω οτι μπορει να βελτιωθεί η φαση..Τι να πω!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αραγε υπαρχει ' καλο σεξ ' ? για μενα δεν υφισταται τετοιο πραμα , η σαρεσει ο παρτενερ σου ( η εισαι ερωτευμενος-η ) , και συνεπως το σεξ μαζι του-ης , η οχι , και δεν σου λεει τιποτα το σεξ μαζι του -ης .................

  5. #5
    Ουράνιο τόξο, να υποθέσω πως εισαι γεννημένη το '96 ?

    Πέρα του ότι δεν τελειωσε η ερωτική σου ζωη , δεν ξερεις καν τι θα θεωρεις καλό σεξ σε 5 χρονια, σε 10 χρονια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    να το καναμε κι ολασ θα ηταν τελειο οπωσ την πρωτη μου φορα ηταν ολα τελεια με το κοριτσι αφου μου ειπε δεν το ξαναπαθε αυτο παει να πει ειχε παει με κατω απο κατοσταδα ειμασταν μικροι βεβαια εγω ειμαι παρθενοσ κατω απο 10 εσεισ να μασ πειτε αν πανε ολοι με ολουσ τι θεοσ παρθενοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Μόνο εγώ?
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 13-07-2019, 21:46
  2. Μονο εγω?
    By Tomhet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 137
    Last Post: 11-08-2017, 12:57
  3. ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ
    By Φραουλα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 22
    Last Post: 23-06-2010, 11:52
  4. Βιωνω την απολυτη μοναξια...
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 45
    Last Post: 26-08-2008, 02:03
  5. Βιώνω εδω και 8 χρόνια κρίσεις πανικού
    By Sad_Knight in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 23-09-2006, 14:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •