Η αδελφή μου έχει σχιζοφρένεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 161
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Αχ κρίμα είναι Αθήνα εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχουν δομές στη Θράκη και σίγουρα συνεργάζονται με πολλούς άλλους φορείς στην Ελλάδα. Ίσως να μπορούν να σου προτείνουν κάτι κοντά στον τόπο διαμονής σας.
    Σίγουρα στη Θεσσαλονίκη κάτι θα υπάρχει, κάποιο κέντρο ημέρας ας πούμε ή κάτι τέτοιο όπου η αδερφή σου θα μπορεί να απασχοληθεί και να κοινωνικοποιηθεί.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    θρακη θεσσαλονικη wtf?
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Σονια πολυτιμες οι γνωσεις σου τοσο για τη θεματοθετρια αλλα και για οποιον διαβαζει το φορουμ. Οτι εγραψες με καλυψε οποτε ευχομαι μονον οτι καλυτερο για την οικογενεια και την θεματοθετρια.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    σωπα ρε στελιτσα που δεν μπορει να δουλεψει που σε λατρευει σε εχει θεα παολα σ ανεβαζει παολα σε κατεβαζει κι εσενα και τισ φιλεσ σου κατσε καλα ρε στελιτσα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Τι εννοείς;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σονια πολυτιμες οι γνωσεις σου τοσο για τη θεματοθετρια αλλα και για οποιον διαβαζει το φορουμ. Οτι εγραψες με καλυψε οποτε ευχομαι μονον οτι καλυτερο για την οικογενεια και την θεματοθετρια.
    Ευχαριστώ, χαίρομαι που η τοποθέτησή μου σε καλύπτει.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    αυτο δν ειναι ωραιο φυγε και κανε τη ζωη σ κ η αδερφη της κ μαλιστα διδυμη εχει θεματα. αμαν πια εσεις οι καλοπερασακηδες. δν μπορει να αφηνει την αδερφη της να υποφερει πρεπει να φροντισει να την βοηθησει. ακου αστην κ φυγε ντροπη
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    φυγε και κανε τη ζωη σου

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    λοιπον παιδια επδ περναω παρομοια οχι τοσο βαρβαρη κατασταση αλλα την καταλαβαινω οτι δν φταιει κ αυτη κ εχει θεματα η κοπελα.ξερεις σε ποσους γιατρους πηγα κ ηταν πολλοι μπα;;; ψαξτε καποιον καλο στην αθηνα ξερω καποιους θ ελεγα ενν κθηγητη λλα ειναι ακριβος. παντως σε ψυχολογο πηγαινει ισως θελει ψυχοθεραπεια ταυτοχρονα η κοπελα ειναι αδερφη σ οσο δυσκολο κ να ειναι δν πρεπει να τα παρατησεις ετσι απλα κ αυτην την πολεμαει το μυλο της βεβαι μπορει να ναι κακι κακοτροπη κ ανυποφορη. αλλ δν νομιζω να προσπαθησατε πολυ κ γω δν ηξερα εψαξα κ εμαθα. καταρχας πρεπει ν βρειτε τη διαγνωση της. πηγαιντε την και στο αιγηνιτιο καντε κατι μην περιμενεις πο τους γονεις σου. η κοπελ αυτη μπορει να μην παιρνει αγαπη. φερτε την σε επαφη με κοσμο ψυχολογους κτλ κ κντε ομδικες συνεδριες σε καλη ψυχολογο. μπορει να γινει καλα με τα καταλληλα χαπια δοκιμαστε τα παντα αν δεν γινει καντε αυτο π ειπε η σονια κοψτε της προνομια το οτι εχει δικαιωμα να σας βαραει νομιζω οτι γεννηθηκε σε κακομαθημενο περιβαλλον. κλειστε τη στο δωματιο της κ μην τν αφηνετε να βγει μεχρι να φερετε σωστα αλλα για να γινει αυτο πρεπει να χει κινητρο να βρει νοημα στη ζωη. δωστε της επισης ηρεμιστικα βοηθουν ηρεμουν κ βοηθανε να σκεφτεται. μπορει κ να μη γινετια καλα αλλα προσπαθηστε. ξερω ειναι δυσκολο. αν δν γινεται βαλτην σε ενα ιδρυμα να δει κ εκει πως ειναι μπας κ στρωσει

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    σήκω και φύγε. Δυστυχώς έτσι όπως τα περιγράφεις, η κατάσταση της αδελφής σου είναι βαριά και μη αναστρέψιμη. Σας χτυπάει και ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΤΕ. Πήγαινε σε εισαγγελέα και πες οτι η σωματική σας ακεραιότητα είναι σε κίνδυνο, οτι οι γονείς σου είναι ηλικιωμένοι και δικαιούνται μια καλή ποιότητα ζωής, οτι όντως η κατάσταση της αδελφής σου δεν παίρνει βελτίωση. Δυστυχώς η αδελφή σου θα πρέπει να κλειστεί σε ίδρυμα. Αν δεν δεις αποτέλεσμα σήκω φύγε, και όποτε πλησιάζει σπίτι σου κάλεσε την αστυνομία. Λυπάμαι....

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειναι πολυ λυπηρο οταν διαβαζει κανεις τετοια πραματα!! ποσο κριμα μια νεα κοπελα να πασχει απο μια κολοασθενεια κι ταυτοχρονα μια αλλη κοπελα να περναει γολγοθα λογο της ασθενειας της πρωτης κοπελας! φανταζομαι ολη η οικογενεια θα εχει προβληματα ετσι? Ειναι διπλος παραγωντας, κι εχει το χαρακτηριστικο της μεσογειακης οικογενειας, θελω να πω οτι λογο του οτι ειμαστε λαος με δυνατες οικογενειακες σχεσεις ζουμε τον αρρωστο αδελφο, αδελφη, μανα,πατερα, κ.α. ετσι τον βοηθαμε, δεν τον παραταμε σε κλινηκες οπως κανουν οι βορειοι λαοι! του συμπαραστεκομαστε ! ομως ειναι vice versa ! διοτις ταυτοχρονα ολη η οικογενεια περναει ασχημα!
    Συγκεκρημενα τωρα, στο θεμα της συμφορμητησας , θα ηθελα να της πω πρωτηστος οτι η αδελφη της ζει σε ενα τουνελ ! δεν ειναι η καρδια της που θελει να σου φερετε ετσι!! αν μ΄πορουσε να μηλησει απο καρδιας συγουρα θα σου ελεγε μετα δακρυων 1000 συγνωμη!! αλλα δυστυχως μηλαει και φερετε η ασθενεια της! η σχιζοφρενεια! και οχι η ιδια! η ασθενεια της ειναι που την κανει να ειναι κακια, επιθετικη!! Δυστυχως θα πρεπει να την κανεις λιγο περα, να ζησεις την δικη σου ζωη, να κανεις τα ονειρα σου πραξη, δεν ξερω τι θες, εαν θελεις να παντρευτεις, να κανεις παιδακια η οχι, αλλα οτι κι αν εχεις σκοπο να κανεις καντω και μην την αφησεις να στο χαλαει!! Οταν βρεις χρονο τωτες , και ΣΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΤΗΣ ΜΟΝΟ!! να την βοηθησεις, αλλα μονο ετσι διοτις ειναι παρα πολυ επικυνσινη η ασθενια της, ο λογος ειναι οτι οι σχιζοφρενεις εχουν αυξιμενο το συναισθημα της συνομοσυολογιας, με αποτελλεσμα να εκλαμβανουν αλλιωτικα τις δικες μας πραξεις, να τις παρεξηγουν και να νομιζουν οτι υπαρχει σχεδιο εξωντοσητους, αρα θα προσπαθησουν να αμυνθουν και μερικες φορες ο τροπος αμυνας τους ειναι βιαιος! για αυτο να προσεχης φιλη μου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Γεια σας. Πήρανε την αδερφή μου στο ψυχιατρείο σήμερα. Κ οι γονείς κατηγορούν εμένα που δεν την βγάζω έξω μια βόλτα γιατί σήμερα είχα πυρετό. Έχω πάθει σοκ. Αρνούμαι να πάω να την δω. Δεν θα το αντέξω. Ενώ παίρνει και εγώ αγωγή κ επιτέλους βρήκα μια πολύ καλή δουλειά δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω

  13. #28
    george1520
    Guest
    Τι είναι αυτό που σε κάνει να μη θες να πας;

    Μπράβο που βρήκες δουλειά.. Εύχομαι τα καλύτερα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Φοβάμαι αν την δω κλαμμενη κ ναρκωμενη θα κατάρρευσω. Παίρνω και εγώ αγωγή και προσπαθώ πολύ

  15. #30
    george1520
    Guest
    Καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι. Ίσως όμως την δεις ήρεμη. Οι γονείς σου πήγαν;

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. με ζηλεύει η αδερφή μου;
    By Anna Mar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 28-04-2016, 22:57
  2. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 20-11-2014, 00:51
  3. Πρόβλημα με την αδερφη μου
    By MarL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 07-02-2014, 23:57
  4. Η αδερφή μου
    By αλεχ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 03-01-2013, 09:24
  5. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 20:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •