Η αδελφή μου έχει σχιζοφρένεια - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 161
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Ναι μέγα λάθος αλλά έγινε. Παιδιά δεν ξέρω τα φάρμακα της. Θέλω ν μην την ξαναδώ στα μάτια μου ακόμα που έχει κ αυτήν την βαριά αρρώστια.

  2. #62
    george1520
    Guest
    Λογικό να νιώθεις έτσι.. Ειναι καιρός να σταματήσουν οι δικοί σου να την λυπούνται και να κάνουν κάτι να την βοηθήσουν αλλά και τον εαυτό τους. Ξανά βάλτε την μέσα μέχρι να γίνει καλά..

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by stellagla89 View Post
    Ναι μέγα λάθος αλλά έγινε. Παιδιά δεν ξέρω τα φάρμακα της. Θέλω ν μην την ξαναδώ στα μάτια μου ακόμα που έχει κ αυτήν την βαριά αρρώστια.
    Δεν το αντιμετωπίζεις σωστά γιατί είσαστε δίδυμες και θα μπορούσε εσύ να ήσουν στη θέση της. Θα ήθελες να λέει το ίδιο; Είναι αίμα σου και το αίμα νερό δεν γίνεται. Πέραν τούτου αυτή που σου φέρεται έτσι δεν είναι η αδερφή σου, αλλά η πάθηση της. Έχεις σκεφτεί να πάρεις τηλέφωνο σαν αδερφή το γιατρό της και να του αναφέρεις την επιθετικότητα της μήπως χρειάζεται άλλο φάρμακο ή άλλη δοσολογία; Το ψυχιατρείο ούτε μαγικό είναι ούτε αποτελεί πανάκεια. Πανάκεια είναι το σωστό φάρμακο στη σωστή δοσολογία για να μπορεί η αδερφή σου να λειτουργήσει. Αν θες κράτησε τα αυτά που σου λέω διαφορετικά προσπέρασε τα.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Μας έχει απαγορεψει να μιλάμε με τον γιατρό μας. Γνκ αυτό το κορίτσι έχει γίνει ο εφιάλτης μας. Δεν θέλω να την βοηθήσω καθόλου. Θυμάμαι και πριν αρρωστήσει είχε κακό χαρακτήρα. Δεν νομίζω ολοι οι σχιζοφρενεις ρε παιδιά να μην είναι έστω μια μέρα ήσυχοι. Το πιστεύετε ότι δεν έχω ζήσει μια μέρα χωρίς έγνοια; Μια μέρα δηλ ολόκληρη που να χαμογελάω χωρίς άγχος. Ούτε μια μέρα παιδιά από τότε π θυμάμαι τον ευατο μου

  6. #66
    george1520
    Guest
    Αυτη έζησε άραγε μια μέρα ευτυχισμένη? Αν δεν θες να την βοηθήσεις (που το καταλαβαίνω απόλυτα) τότε μιλησε με τους γονείς σου για να την πάνε πάλι μέσα. Για να βοηθήσουν τον εαυτό τους αλλά και την ίδια.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Οι γονείς μου έχουν απελπιστει θ πεθάνουν πριν την ώρα τους. Εγώ τα παραταω ας κάνουν ότι νομίζουν

  8. #68
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by stellagla89 View Post
    Οι γονείς μου έχουν απελπιστει θ πεθάνουν πριν την ώρα τους. Εγώ τα παραταω ας κάνουν ότι νομίζουν
    Επειδή την λυπήθηκαν και την έβγαλαν. Το καλύτερο για αυτήν έπρεπε να δουν.. Μέσα! Δεν την βοηθάτε έτσι

  9. #69
    hlias1988
    Guest
    ρε χαλαρωστε λιγο...... ολα ειναι ασχημα το καταλαβαινω αλλα κριμα να φερομαστε ετσι σε ενα δικο μας ανθρωπο οτι και να εχει. με λιγη κατανοηση ολα γινοντε. εγω θεωρω οτι με το να την βλεπετε ως "αρρωστη" κανει χειροτερα τα πραγματα.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by stellagla89 View Post
    Μας έχει απαγορεψει να μιλάμε με τον γιατρό μας. Γνκ αυτό το κορίτσι έχει γίνει ο εφιάλτης μας. Δεν θέλω να την βοηθήσω καθόλου. Θυμάμαι και πριν αρρωστήσει είχε κακό χαρακτήρα. Δεν νομίζω ολοι οι σχιζοφρενεις ρε παιδιά να μην είναι έστω μια μέρα ήσυχοι. Το πιστεύετε ότι δεν έχω ζήσει μια μέρα χωρίς έγνοια; Μια μέρα δηλ ολόκληρη που να χαμογελάω χωρίς άγχος. Ούτε μια μέρα παιδιά από τότε π θυμάμαι τον ευατο μου
    Δεν βοηθάς αυτήν άμεσα βοηθάς τους γονείς σου. Είναι κακό ένας ψυχωτικός να είναι επιθετικός γιατί μπορεί να θέσει σε κίνδυνο εκτός από τον εαυτό της και τα άτομα που συμβιώνουν μαζί της. Μπορείς ας πουμε να τον πάρεις να του πεις να μην την ενημερώσει πως μιλήσατε μαζί για να γνωρίζει και εκείνος το τι γίνεται. Γνωρίζει ο γιατρός τι γίνεται; Το πιθανότερο όχι

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Γεια σας κ πάλι. Έχω πελαγωσει, έχω ψυχοσωματικά προβληματα. Γιατί; Γιατί τώρα που θα τελειώσει η καραντίνα αυτή μου λέει ν βγαίνουμε με τις κοινές μας φίλες κ δεν την θέλουν μόνη της αυτές. Αλλά εγώ την σιχαίνομαι δεν την θέλω καθόλου. Και με πιέζει κ αυτή κ οι γονείς. Και θ εκραγω

  12. #72
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by stellagla89 View Post
    Γεια σας κ πάλι. Έχω πελαγωσει, έχω ψυχοσωματικά προβληματα. Γιατί; Γιατί τώρα που θα τελειώσει η καραντίνα αυτή μου λέει ν βγαίνουμε με τις κοινές μας φίλες κ δεν την θέλουν μόνη της αυτές. Αλλά εγώ την σιχαίνομαι δεν την θέλω καθόλου. Και με πιέζει κ αυτή κ οι γονείς. Και θ εκραγω
    Γιατί δεν την θέλουν οι φίλες σας?

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Γιατί τόσα χρόνια με τόσα ψυχολογικά π έχει δεν μιλούσε, μόνο κλεγοταν, ήταν η σκιά μου κ ημουν η προστασία της. Και έτσι την βαριουνται

  14. #74
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by stellagla89 View Post
    Γιατί τόσα χρόνια με τόσα ψυχολογικά π έχει δεν μιλούσε, μόνο κλεγοταν, ήταν η σκιά μου κ ημουν η προστασία της. Και έτσι την βαριουνται
    Μπορώ να καταλάβω ότι κουράστηκες και έφτασες στα όρια σου αλλά θεωρείς πως αυτή την εικόνα που έχουν οι φιλες σου για την αδελφή σου που ζει τον δικό της Γολγοθά της αξίζει?

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    161
    Όχι δεν της αξίζει. Αλλά εγώ τι φταίω; Της γνώρισα τις δικές μου φίλες για να βγαίνει έξω ενώ ποτέ δεν την ήθελα, κ τώρα τελευταία με ξεφτυλισε σε αυτές. Γτ πάντα να βοηθώ να βοηθώ και να αρρωσταίνω εγώ;

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. με ζηλεύει η αδερφή μου;
    By Anna Mar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 28-04-2016, 21:57
  2. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-11-2014, 23:51
  3. Πρόβλημα με την αδερφη μου
    By MarL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 07-02-2014, 22:57
  4. Η αδερφή μου
    By αλεχ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 03-01-2013, 08:24
  5. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 19:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •