εχω πιει 1 λιτρο κοκκινο κρασι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    εχω πιει 1 λιτρο κοκκινο κρασι

    μαζι μετα αντιχωσικο και το ζαναξ καταλαβαινετε πως ειναι...
    κατι κρισεις πανικου με ποιανουν! ελπιζω να μην πεθανω αποψε!

  2. #2
    davidh
    Guest
    μια ζωη την εχουμε χα

  3. #3
    davidh
    Guest
    εγω φιλε 1λ ιμηγλυκο με ροκ φμ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    και εγώ θα ήθελα να πιω αλλά φοβάμαι τις φωνές

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by tony View Post
    και εγώ θα ήθελα να πιω αλλά φοβάμαι τις φωνές
    Τι φωνές? διαφωτίσε με
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Ασε εχω βρει το μπελα μου... ξεχναω πραγματα... ειναι απο τα φαρμακα μαλλον η απο το αλκοολ. δεν ξερω...
    να πω ενα παραδειγμα καπνιζω καπνο και δεν θυμαμε ποτε το ανοιξα. το μεγαλυτερο που περναω με ενα καπνο ειναι 2 μερες. και δεν θυμαμε σε ποια φαση το ανοιξα.
    αυτο λεγετε αμνισια? κακη μνημη? η ιδεοψυχαναγκασμος που κανω στον ευατο μου?
    η δεν πρεπει να με απασχολει και τοσο αυτο?!

  7. #7
    hlias1988
    Guest
    η χρονια χρηση αντιψυχωσικων καλα δεν παιρνω την μεγαλυτερη δοση πλεον 10 μγ ολανζαπινης παιρνω αλλα και ζαναξ 0.5 πλεον το εριξα κατα 0.5μγ. γιατι επαιρνα 1 μγ την ημερα. μηπως ολα αυτα εχουν πειραξει την μνημη μου? και εγω πρεπει να ζησω με μια διαρκη αμνησια?


    ο ψυχιατρος για να βγω απο τα ζαναξ μου εγραψε 10μγ στεντον. μου ειπε οτι 10μγ στεντον ειναι 0.5 ζαναξ. μου ειπε επισης οτι ειναι ποιο ελαφρυ απο το ζαναξ.

    εγω το δοκιμασα δηλαδη επαιρνα 10μγ στεντον το πρωι και 10μγ στεντον το βραδυ. αλλα το γυρισα απο μονος μου παλι στο ζαναξ γιατι δεν μου καθοταν καλα. ενιωθω ζαλισμενος ολη την ωρα. με λιγα λογια ενιωθα χειροτερα.

    και μου ειπε ο ψυχιατρος εαν δεν ακολουθησω της οδηγιες του θα με διωξει. και ειναι και ιδιωτης.
    με εδιωξε και μια προηγουμενη ψυχιατρος γιατι παλι δεν ακολουθουσα της οδηγιες.

    λοιπον αν με διωξει και αυτος τι κανω? παω σε νοσοκομειο? δεν μου εκατσε καλα το στεντον που μου εδωσε...

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    Ειναι ετσι ο χαρακτηρας μου ποτε δεν μπαινω σε καλουπια...
    ενταξυ παιρνω φαρμακα για να κοιμαμε και να ειμαι ηρεμος.
    Αλλα δεν μπορω την γραμμη που ακολουθουν οι ψυχιατροι... πχ σε βλεπω τον ενα μηνα.. μετα τον επομενο εισαι καπως καλυτερα υποτιθετε και ολα παν προς "θεραπεια" της καταστασης σου... μαλακιες...
    εγω το βιωνω ως ανακριση...και πως ξεμπλεκω απο αυτο δεν ξερω..

    και γιατι τα λεω ολα αυτα? γιατι σε ολες τις συνεδριες με ψυχιατρους μπαινει και η μανα μου μεσα και αντι υποτιθετε να κανουμε δουλεια πανω στον ευατο μου λεει η μανα μου τα παραπονα της στο ψυχιατρο και αντι να ασχοληθει με εμενα ο ψυχιατρος ασχολητε με την μανα μου για το πως να με αντιμετωπιζει...

    αντε βγαλε ακρη.......

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    μηπως η μανα μου εχει τα θεματα της με αποτελεσμα να με εχει κανει να εχω και εγω τα θεματα μου?...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τι φωνές? διαφωτίσε με
    είχα ψυχωτικό επεισόδιο τα Χριστούγεννα και αυτό που έζησα δεν θέλω να το ξαναζήσω και ο γιατρός όταν τον ρώτησα αμα κάνει να πιω μου τα μάσαγε μου είπε μία μπύρα με το ζόρι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    μηπως η μανα μου εχει τα θεματα της με αποτελεσμα να με εχει κανει να εχω και εγω τα θεματα μου?...
    Πάντως άμα κρίνω από τη δικιά μου μάνα θέλουν και απο ψυχίατρο βοήθεια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    μηπως η μανα μου εχει τα θεματα της με αποτελεσμα να με εχει κανει να εχω και εγω τα θεματα μου?...
    Είναι σωστό νά μπαίνει καί η μάνα σου μέσα; Η συνεδρία είναι για σένα καί αφορα εσένα,ας πάει στο δικό της η μάνα σου. Μήπως έχεις μεγαλώσει κάπως υπερπροστατευτικα;
    Τό λέω γιατί καί η δική μου μάνα είχε την τάση να μπαίνει μαζί μου στους γιατρούς... Ήθελε.. όμως ευτυχώς στα 20 καί στα 22 μου θυμάμαι όι γιατροί την βγάλανε εξω. Γιατί είμαι ενήλικας.
    Ευτυχώς εδώ καί χρόνια είμαι μακριά καί πάω μονη μου [emoji28]

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Είναι σωστό νά μπαίνει καί η μάνα σου μέσα; Η συνεδρία είναι για σένα καί αφορα εσένα,ας πάει στο δικό της η μάνα σου. Μήπως έχεις μεγαλώσει κάπως υπερπροστατευτικα;
    Τό λέω γιατί καί η δική μου μάνα είχε την τάση να μπαίνει μαζί μου στους γιατρούς... Ήθελε.. όμως ευτυχώς στα 20 καί στα 22 μου θυμάμαι όι γιατροί την βγάλανε εξω. Γιατί είμαι ενήλικας.
    Ευτυχώς εδώ καί χρόνια είμαι μακριά καί πάω μονη μου [emoji28]
    Ασε κοπελια εχεις δικιο. Εσυ γλυτωσες. Αλλα δεν δουλευω πουθενα δεν ειμαι ανεξαρτητος. Δυστυχως εχουν καθε δικαιωμα πανω μου να με κανουν οτι θελουν. Λαθος μου. Ειμαι 33 χρονων. Αυτο ειναι ντροπη που μου συμβαινει...

  14. #14
    hlias1988
    Guest
    Τι ονειρα μπορει να εχω εγω? Οταν ζω με τους δικους μου? Κοπελα δεν μπορω να βρω. Τι θα την κερασω? Μπορει να στηριχθεί επανω μου η κοπελα? Με ολη αυτην την κατασταση στο σπιτι? Λοιπον λαθος μου αλλα μεσα απο το λαθος μου κανω το σωστο. Δεν προκειτε να δουν ασπρη μερα απο εμενα ποτε. Ως εκδικηση για τα θεματα τους που εγιναν και δικα μου....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειναι δυσκολα Ηλια. Στην Ελλαδα το εχουμε αυτο, ακομα και υγιης να εισαι να μενεις με τους δικους σου. Ηρθε και η οικονομικη κριση, που και μια εργασια να βρεις, το να πληρωσεις το νοικι και τα αλλα εξοδα του σπιτιου ειναι γολγοθας. Ξερω τη λυση, να βρεις αξιοπρεπη μισθο και εργασια. Ελα ντε ολοι αυτο ψαχνουν.
    Να προτεινω να θεσεις στοχους και να τους υλοποιεις βημα-βημα, γιατι μονο ετσι γινεται μεχρι να εκπληρωσεις οσα θες. Μπορει να ειναι μακροχρονιο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ρίχνοντας νερό στο κρασί της Επιστήμης.
    By Merlot in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 23-04-2021, 21:04
  2. Βοήθεια επείγοντος η αρρωστοφοβια χτυπάει κόκκινο
    By aggelosaggeloθ in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 18
    Last Post: 25-07-2020, 11:30
  3. Ξύλο. ... κόκκινο
    By lostinmind in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 1
    Last Post: 30-07-2017, 02:24
  4. Το κοκκινο τετραδιο
    By spaceride in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 600
    Last Post: 14-09-2016, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •