Αρνητικά Συναισθήματα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57
  1. #16
    george1520
    Guest
    Όλα αυτά που σκέφτεσαι τα έχεις πει στις πρώτες 2 που ανάφερες; να ξέρεις δεν είναι ωραίο να σου λέει κάποιος συνέχεια για τα αρνητικά σου. Να γίνει μια συζήτηση οκ. Αλλά να στα χτυπάνε δεν είναι ωραίο. Άσε που μπορεί να είναι η γνώμη τους απλά και να μην ισχύει.. Δεν ξέρω.

    Όσο αφορά τις άλλες. Από πότε ο λιγότερο όμορφος είναι και κατώτερος; Η ομορφιά με τα χρόνια αλλάζει, χάνεται.. Ο χαρακτήρας όμως μένει! Αν είσαι καλά μαζί τους γιατί να σκέφτεσαι την εμφάνιση; Ο καθένας είναι όπως είναι. Μακάρι πριν γεννηθεί κάποιος να μπορούσε να επιλέξει το σώμα που θα ήθελε να είχε όταν μεγαλώσει. Αλλά να σου πω? Πάλι ευχαριστημένος δεν θα ήταν. Ποσες έχουν σγουρά μαλλιά και θέλουν ίσια ή και το αντίθετο;

  2. #17
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Στις 2 πρώτες Ναι έχω μιλήσει πολλές φορές. Το πρόβλημα ήταν ουσιαστικά ότι εγώ ένιωθα σαν την Τρίτη εκεί μέσα. Με την πρώτη ήμασταν παρέα χρόνια , όταν "ήρθε" η δεύτερη άλλαξαν όλα. Δεν είναι ότι την κατηγορώ απλά ξαφνικά έγινα η τρίτη κανένας δεν μου μίλαγε από την παρέα , όταν έβγαιναν δεν με καλούσαν κτλ. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι στο μυαλό μου αλλά μετά και αλλά άτομα από την παρέα μας το επισήμαναν ότι αυτές οι δύο με έχουν ψιλογραμμενη. Όταν τους μίλησα για αυτά την πρώτη φορά κάπως έκαναν ότι κατάλαβαν αλλά δεν αλλαξε τπτ και την δεύτερη φορά λίγο πολύ μου είπαν ότι είναι πρόβλημα μου και αυτές δεν ενοχλούνται από την κατάσταση και ούτε βλέπουν αυτά που λέω.

    Με τις άλλες κοπέλες δεν νιώθω κατώτερη μόνο γιατί είναι ομορφότερες αλλά νιώθω ότι τώρα εγώ γίνομαι σφινα στην παρέα. Έτσι έχω καταλήξει να νιώθω ξένη σε όλες τις παρέες

  3. #18
    george1520
    Guest
    Συγνώμη για την ερώτηση. Πόσο είσαι;

  4. #19
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Είμαι 17 χρονών

  5. #20
    george1520
    Guest
    Όλα αυτά που σου λένε αυτές οι δύο.. Τα βλέπεις σε σένα? Ή θα θέσω καλύτερα την ερώτηση... Τα έβλεπες πριν στα πούνε;

  6. #21
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Κοίτα αναγνωρίζω το ότι μπορεί να υψωνω τοίχος ή το ότι μπορεί σε άτομα που δεν ξέρω να γίνομαι ξινή . Αλλά όχι δεν με θεωρώ κακία. Δεν ξέρω , σε ένα βαθμό τα αναγνωρίζω αλλά δεν ξέρω....
    Θα ήθελα να αλλάξω αν είναι

  7. #22
    george1520
    Guest
    Μια απορία πρώτα. Θες να αλλάξεις γιατί σου είναι δύσκολο όλο αυτό ή θες για να σε ξανά βάλουν στην παρέα αυτές οι 2;

  8. #23
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Θέλω να αλλάξω γιατί όντως το νιώθω ότι γίνετε τοξικό όλο αυτό . Όχι τόσο για τους γύρω μου όσο για εμένα την ίδια μέσα μου . Δεν με νοιάζει αν θα ξαναμπώ εκεί μέσα

  9. #24
    george1520
    Guest
    Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποιους τρόπους. Ήμουν και εγώ ξινός (κάπως έτσι) αλλά εγω κάνω ψυχοθεραπεία και είδα αλλαγές. Συν ότι βρήκα και τις αιτίες που ήμουν έτσι.. Γενικά πως φέρεσαι; στην τάξη; συμμετέχεις ή φοβάσαι να μιλήσεις; στο σχολείο γενικά έχεις παρέες;

  10. #25
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Στην τάξη μιλάω αρκετά αν και το μετανιώνω συχνά γιατί είμαι σίγουρη ότι οι περισσότεροι εκεί μέσα με αντιπαθούν. (Είμαι σε μια τάξη με όλα τα "κουλ τυπακια" και ακούω τα γέλια και τους ψιθύρους καμία φορά) . Τώρα κοντά μου ανθρώπους έχω λίγους αλλά έχω πολλούς γνωστούς που θα ανταλλάξουμε καμία κουβέντα

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ΕιρηνηΠαναγιωτα View Post
    Στην τάξη μιλάω αρκετά αν και το μετανιώνω συχνά γιατί είμαι σίγουρη ότι οι περισσότεροι εκεί μέσα με αντιπαθούν. (Είμαι σε μια τάξη με όλα τα "κουλ τυπακια" και ακούω τα γέλια και τους ψιθύρους καμία φορά) . Τώρα κοντά μου ανθρώπους έχω λίγους αλλά έχω πολλούς γνωστούς που θα ανταλλάξουμε καμία κουβέντα
    Γιατί σε αντιπαθούν; σου έχουν δείξει κάτι τέτοιο ή έτσι πιστεύεις;

  12. #27
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Δεν έχει πει κανένας ευθέως ότι "Α ξες κάτι εγώ αυτή δεν την συμπαθώ" αλλά έχω πετύχει τρία τέσσερα κορίτσια από το τμήμα μου να με κοιτάνε όλες μαζι και μόλις γυρνάω να χαχανιζουν και να ψιθυρίζουν. Επίσης η φίλη μου (μια από αυτές τις δύο που με λένε ξινή κτλ) λέει ότι δεν Είμαι ιδιαίτερα συμπαθής στην τάξη

  13. #28
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ΕιρηνηΠαναγιωτα View Post
    Δεν έχει πει κανένας ευθέως ότι "Α ξες κάτι εγώ αυτή δεν την συμπαθώ" αλλά έχω πετύχει τρία τέσσερα κορίτσια από το τμήμα μου να με κοιτάνε όλες μαζι και μόλις γυρνάω να χαχανιζουν και να ψιθυρίζουν. Επίσης η φίλη μου (μια από αυτές τις δύο που με λένε ξινή κτλ) λέει ότι δεν Είμαι ιδιαίτερα συμπαθής στην τάξη
    Εκτός από την συμπεφορα σου που λες ότι είναι περίεργη. Φαίνεται στο πρόσωπο σου; στις εκφράσεις σου; Ασχολίαστο αυτό με την φίλη σου.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Ρόδος, Ελλάδα
    Posts
    47
    Νομίζω πως στις εκφράσεις μου φαίνεται ότι ντρέπομαι και ότι φοβάμαι. Γιατί συνήθως κουνάω νευρικά τα χέρια ή είμαι μαζεμένη όσο γίνετε πάνω στην καρέκλα. Δεν ξέρω δεν θεωρώ ότι αυτή είναι συμπεριφορά ξινου ανθρώπου

  15. #30
    george1520
    Guest
    Μου κάνει εντύπωση πραγματικά γιατί έχεις τέτοια συμπεριφορά. Τι φοβάσαι; τι σου λείπει;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Βοηθεια για αρνητικα
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 23-04-2014, 18:15
  2. αρνητικα συμπτωματα
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 11-04-2014, 04:36
  3. αρνητικα συμτωματα
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 12-07-2013, 21:51
  4. Αρνητικά συναισθήματα
    By deladrian in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 06-03-2013, 07:05
  5. αρνητικά συναισθήματα
    By Sofaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2009, 20:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •