163 παλμοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    163 παλμοι

    Περπατησα μερικά βήματα και είχα 163 παλμους

  2. #2
    Απλά παρακολουθα το εάν ξανασυμβεί. Πόσο κράτησε αυτο? Με τι έκανες την μέτρηση? Πρώτη φορά σου τυχαίνει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Πολλοι ειναι. Οχι οτι θα παθεις κατι. Αμα σταθεις ακινητος ποσους εχεις.

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Με οξυμετρο,το είχα στο χέρι μου ενώ περπατουσα. Κράτησε για λίγες στιγμές και μετά επεσαν σταδιακα. Ηρθα να κάνω καρδιογραφημα , είχαν πεσει στους 82. Με έβαλε ο γιατρός να περπαφήσουμε, πηγα στους 120. Ξανακανα καρδιογραφημα,δεν βρήκε κάτι σε αρρυθμια. Εχω αγχωθει ωστόσο.

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Πολλοι ειναι. Οχι οτι θα παθεις κατι. Αμα σταθεις ακινητος ποσους εχεις.
    .
    115-120 , χαλια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    .
    115-120 , χαλια
    Συνεχεια αυτο ή μολις σηκωθεις; Αμα σταθεις μια ωρα ας πουμε ορθιος και ακινητος δεν θα πεσουν;

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Συνεχεια αυτο ή μολις σηκωθεις; Αμα σταθεις μια ωρα ας πουμε ορθιος και ακινητος δεν θα πεσουν;


    Δεν το εχω δοκιμάσει για τόσο πολυ. Αν σταθω για πεντε λεπτα,ανεβαινουν και νιώθω ζάλη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    οταν ειχα παλια και εγω φοβο με την καρδια μου ειχα φτασει 210 παλμους το max... με ενα βημα αμεσως 180-190.... οποτε ναι συνεχισε να μετρας παλμους και θα φτασεις και εσυ τους 200 απο φοβο και μονο..... ψαχνοντας το προβλημα που δεν υπαρχει.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Αντώνη ειναι πολλοί οι παλμοί αλλα και εγω το παθαίνω αραιά και που αυτο μολις σηκωθώ όρθιος! Εσυ τωρα πως αισθάνεσαι; Μηπως να σου γράψουν κατι να ηρεμεις απευθείας; Ειναι πολυ δύσκολο αυτο ξερω. Κουράγιο φιλε κατι θα βρεθεί!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν το εχω δοκιμάσει για τόσο πολυ. Αν σταθω για πεντε λεπτα,ανεβαινουν και νιώθω ζάλη.
    Επειδη κι εγω ειχα pots ενα διαστημα, ειμαι βεβαιος οτι οι παλμοι ανεβαινουν μολις σηκωθεις και μετα απο λιγα λεπτα που το σωμα ρυθμιζει καλυτερα την πιεση αρχιζουν να πεφτουν.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Επειδη κι εγω ειχα pots ενα διαστημα, ειμαι βεβαιος οτι οι παλμοι ανεβαινουν μολις σηκωθεις και μετα απο λιγα λεπτα που το σωμα ρυθμιζει καλυτερα την πιεση αρχιζουν να πεφτουν.
    Ορεστη θελει κάποια ωρα για να γινει αυτο γιατι και εγω το είχα. Μολις σηκωνομουν όρθιος οτιδήποτε και να έκανα οι παλμοί μου ανέβαιναν πολυ! Μετα Απο μερικά λεπτά κατέβαιναν αλλα αργά αργά. Τωρα το παθαίνω αραιά και που αυτές τις μερες πχ μολις σηκωθώ αμέσως ανεβαίνουν οι παλμοί ζαλίζομαι εχω έκτακτες κτλ! Αντώνη ήθελα να σε ρωτήσω αν μεσα σε αυτα εχεις και έκτακτες!

  12. #12
    Antonis8
    Guest
    Ορέστη απο ότι είδα υπάρχουν διαφορα είδη POTS,σε εμένα δεν πεφτει πολυ η πιεση, αλλά ανεβαίνουν οι παλμοι. Είμαι και αυπνος και αρρωστος και επηρεαζεται απο αυτό στο ποσο ανεβαινουν. Λέτε να πάω και στα επειγοντα; Ο γιατρός που με είδε ήταν γενικός ιατρός,μου έκανε καρδιογραφημα απλα.

    Ακη, δυστυχώς δεν είναι λόγω άγχους αυτό, έχω προβλημα όντως.


    Bikiskov, οχι έκτακτες δεν έχω κατά τη διάρκεια,αλλά είναι παρα πολυ γρήγορος ο παλμος μου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Bikiskov, οχι έκτακτες δεν έχω κατά τη διάρκεια,αλλά είναι παρα πολυ γρήγορος ο παλμος μου.
    Εγω το παθαίνω πχ όταν κάθομαι και σηκωθώ όρθιος να κανω κατι η να παω κάπου απευθείας οι παλμοί ανεβαίνουν πολυ. Και αυτές τις μερες εχω και έκτακτες συνέχεια! Η αν ξαπλώσω Αποτωμα με τη πλάτη πίσω αμέσως μου κόβεται η ανάσα κτλ κτλ. Εγω εχω παρατηρήσει μολις χαλάει ο καιρός αμέσως βγάζω διάφορες τέτοιες βλακείες η μου τις κανει χειρότερα. Δε ξερω ρε Αντώνη τι να πω για σενα πραγματικά. Πιστεύω πως θελει υπομονή όλο αυτο και θα φύγει! Ειναι δύσκολο αλλα τι να κανεις; Εχεις κανει τις εξετάσεις που πρέπει;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    οταν ειχα παλια και εγω φοβο με την καρδια μου ειχα φτασει 210 παλμους το max... με ενα βημα αμεσως 180-190.... οποτε ναι συνεχισε να μετρας παλμους και θα φτασεις και εσυ τους 200 απο φοβο και μονο..... ψαχνοντας το προβλημα που δεν υπαρχει.....
    Συμφωνώ απόλυτα το χω πάθει κι εγω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Αντώνη πρέπει να αρχίσει ψυχοθεραπεία επειγόντως.. Δεν θα πω αγωγή γιατί δεν έχω πάρει αλλά ψυχοθεραπεία έχεις πολύ μεγάλη υποχονδρια και σε καταλαβαίνω γιατί έφτασα κι εγώ σε τέτοια σημεία είναι πραγματικά από το άγχος και το POTS και μένα βγήκε θετικό γιατί μόνη μου προκαλούσα παλμους. Όσο και να σου φαίνεται απίστευτο είναι από αυτό και κοίτα να αλλάξεις τρόπο ζωής γτ όντως θα σε οδηγήσει σε άσχημα μονοπάτια.. Το ίδιο λέω κ στον εαυτό μου.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Παλμοι στον υπνο sos
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 04-04-2019, 13:54
  2. Καρδιά, παλμοί, ύπνος, άγχος.
    By VALERIAN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-01-2019, 23:52
  3. Μεγάλοι παλμοί (ύπνος, εφιάλτης)
    By VALERIAN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2019, 20:20
  4. Παλμοι στο σωμα
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 22-07-2015, 19:05
  5. Aνεβασμενοι παλμοι...SOS!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 20-03-2014, 22:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •