Χρόνια ΓΟΠ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127

    Χρόνια ΓΟΠ

    Καλησπέρα σας,όπως έχω ξαναπεί εδώ και καιρό μετά από ένα γεγονός που έμαθα αγχώθηκα πάρα πολύ και έβγαλα πάρα πολλά ψυχοσωματικα,,,, μετά από 10 μήνες ευτυχώς σε ένα κομμάτι κατάλαβα ότι όλο αυτό το καιρό που πήγαινα στους γιατρούς μια για τη κοιλιά μια για κάτι άλλο ήταν καθαρά ψυχολογικό,,,, πλέον όμως όλο αυτό πιστεύω ότι μου άφησε πρόβλημα στο στομάχι,,, όταν άρχισε όλη αυτή η ιστορία είχα πάει και είχα κάνει γαστροσκοπηση γτ δεν μπορούσα να πάρω ανάσα και είχα ένα κάψιμο τν Μάρτιο συγκεκριμένα και είχε βρεθεί μια α βαθμού ο ισοφαγιτιδα και γοπ,,, μετά όμως από τν Μάρτιο πέρασα το μεγάλο άγχος,,, τν Μάρτιο είχα κάνει μια αγωγή με λαπραζολ και είχε περάσει ώσπου το καλοκαίρι με ξαναπιάσε και πήγα σε άλλο γαστρεντορολογο και μου είπε θα κάνω 3 μη η θεραπεία με λαπραζολ το 1 μήνα 2 χάπια το δεύτερο μήνα 1 και ποπ 3 μήνα μέρα παρά μέρα,,, και το θέμα μου είναι ότι μπήκα τώρα στο 2 μήνα και έχω πίσω στο λάρυγγα μια ξινιλα σαν γδαρσιμο και δεν ξέρω αν είναι από τη γοπ η από καμιά τροφή, θα επικοινωνήσω αύριο με το γιατρό γτ είμαι μακριά αλλά αυτό που θέλω να σας ρωτήσω γτ φοβάμαι αρκετά αν υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι ζουν χρόνια με αυτό και δεν παθαν τίποτα,,, σας ευχαριστώ πολυ

  2. #2
    Quote Originally Posted by Giannisk91 View Post
    Καλησπέρα σας,όπως έχω ξαναπεί εδώ και καιρό μετά από ένα γεγονός που έμαθα αγχώθηκα πάρα πολύ και έβγαλα πάρα πολλά ψυχοσωματικα,,,, μετά από 10 μήνες ευτυχώς σε ένα κομμάτι κατάλαβα ότι όλο αυτό το καιρό που πήγαινα στους γιατρούς μια για τη κοιλιά μια για κάτι άλλο ήταν καθαρά ψυχολογικό,,,, πλέον όμως όλο αυτό πιστεύω ότι μου άφησε πρόβλημα στο στομάχι,,, όταν άρχισε όλη αυτή η ιστορία είχα πάει και είχα κάνει γαστροσκοπηση γτ δεν μπορούσα να πάρω ανάσα και είχα ένα κάψιμο τν Μάρτιο συγκεκριμένα και είχε βρεθεί μια α βαθμού ο ισοφαγιτιδα και γοπ,,, μετά όμως από τν Μάρτιο πέρασα το μεγάλο άγχος,,, τν Μάρτιο είχα κάνει μια αγωγή με λαπραζολ και είχε περάσει ώσπου το καλοκαίρι με ξαναπιάσε και πήγα σε άλλο γαστρεντορολογο και μου είπε θα κάνω 3 μη η θεραπεία με λαπραζολ το 1 μήνα 2 χάπια το δεύτερο μήνα 1 και ποπ 3 μήνα μέρα παρά μέρα,,, και το θέμα μου είναι ότι μπήκα τώρα στο 2 μήνα και έχω πίσω στο λάρυγγα μια ξινιλα σαν γδαρσιμο και δεν ξέρω αν είναι από τη γοπ η από καμιά τροφή, θα επικοινωνήσω αύριο με το γιατρό γτ είμαι μακριά αλλά αυτό που θέλω να σας ρωτήσω γτ φοβάμαι αρκετά αν υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι ζουν χρόνια με αυτό και δεν παθαν τίποτα,,, σας ευχαριστώ πολυ

    Τι συμπτώματα είχες φίλε με την ΓΟΠ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by Geo93 View Post
    Τι συμπτώματα είχες φίλε με την ΓΟΠ?
    ΓΕΝΙΚΑ είχα πολλά από πόνους στο στερνό στο στήθος, αυτή τη στιγμή έχω κάτι σαν γδαρσιμο στο λαιμό, έχεις και εσύ;

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Ειχα κανει γαστροσκοπηση πριν έξι χρόνια, μου είχε ηρσψει φάρμακα δεν τα πήρα,το εβγαλα απο το μυαλό μου και ήμουν καλύτερα. Ξανακανα γαστροσκοπηση περυσι το Νοέμβρη, διάγνωση οισοφαγιτιδα και γαστριτιδα,μου έγραψε παλι αγωγή,την πήρα για λίγο ,έγινα καλύτερα, σταματησα, αλλά πρόσφατα έγινα παλί χειρότερα και μου ειπείπε να την παρω για δυο μήνες και βλεπουμε μετά. Είναι χρόνια παθηση,θέλει αλλαγές στη διατροφή αλλά είναι χαζο να αγχωνεσαι. Μπορει να κανει επιπλοκες στο μέλλον,τυπου καρκίνος, αλλά όχι σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα απο τότε που έκανες την ενδοσκοπηση.

    Εμενα τα συμπτωματα μου ήταν απαλευτα,δεν μπορουσα να φαω, ήμουν νηστικος για μερες και είχα έντονο πόνο στον οισοφάγο και περιστασιακά έχω ακόμα. Η αγωγή που παιρνω τώρα με βοηθαει. Φτιαξε τη διατροφή και ώρες παραλληλα φυτικά φάρμακα να σε βοηθάνε. Εγώ έχω θέμα και στη,χωνεψη,αν μου κατσει ένα φαγητο έχω δυσπνοια.

Similar Threads

  1. 4 χρόνια
    By Sofia95 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-06-2019, 10:49
  2. 10 χρόνια
    By cristop in forum Παχυσαρκία
    Replies: 32
    Last Post: 03-11-2015, 22:00
  3. Ελατωση φαρμακων στα 3 χρονια και διακοπη στα 5 χρονια.
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 02-08-2011, 21:07
  4. Χρονια ΙΨΔ
    By heretic in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-07-2011, 17:14
  5. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
    By Margaritta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2011, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •