ομοιοπαθητικη βοηθαει??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    ομοιοπαθητικη βοηθαει??

    εχει βοηθησει κανεναν η ομοιοπαθητικη παιδια για αγχωδη διαταραχη εχω στοιχεια κοινωνικης φοβιας και ιδψ αν εχετε εμπειριες πειτε γτ με την κλασικη δν βλεπω προκοπη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Τι να σου κάνει και η ομοιοπαθητική? Εγώ με τα φάρμακα έχω συνεχή επιδείνωση αλλά και πάλι δε σκέφτομαι για ομοιοπαθητική γιατί δεν έχει αποτελέσματα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    Παιδιά ούτε τα φάρμακα ούτε η ομοιοπαθητική απο μόνα τους δεν κάνουν τίποτα αν δεν κανεις ψυχοθεραπεία και αν δεν εκτεθείς στους φόβους σου... Σαν συμπληρωματικά όλα καλά είναι όπως κ η ομοιοπσθητικη κ άλλα εναλλακτικά... Αλλά συμπληρωματικά πάντα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    εχει βοηθησει κανεναν η ομοιοπαθητικη παιδια για αγχωδη διαταραχη εχω στοιχεια κοινωνικης φοβιας και ιδψ αν εχετε εμπειριες πειτε γτ με την κλασικη δν βλεπω προκοπη
    δεν χανεις κατι να δοκιμασεις....εγω τη θεωρω για γέλια...αλλα και η ψυχιατρικη με τα φαρμακα δεν βλεπω να εχει βοηθησει πολλους,ισως πολυ ελαφρες περιπτωσεις βοηθα οποτε δεν ειναι και πανακεια....δε χρειαζεται να μαστε τοσο αντιθετοι σε εναλλακτικες.....εγω που ειχα παει μ χε πει να παιρνω παραλληλα με τα ψυχοφαρμακα τα ομοιοπαθητικα....δεν το εκανα ποτε κ ετσι δεν εμαθα τι θα γινοταν γιατι δεν πιστευα αλλα ουε τωρα στην ομοιοπαθητικη.....ειναι και γενικα τροπος ζωης η ομοιοπαθ οι βιταμινες που δινουν θα βοηθαν,ή αν βρεις να δοκιμασεις φυτικα βοτανα θα βοηθαν,τα ομοιοπαθ φαρμακα παντως δεν ξερω τι παιζει σκετο νερο ειναι

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    δεν χανεις κατι να δοκιμασεις....εγω τη θεωρω για γέλια...αλλα και η ψυχιατρικη με τα φαρμακα δεν βλεπω να εχει βοηθησει πολλους,ισως πολυ ελαφρες περιπτωσεις βοηθα οποτε δεν ειναι και πανακεια....δε χρειαζεται να μαστε τοσο αντιθετοι σε εναλλακτικες.....εγω που ειχα παει μ χε πει να παιρνω παραλληλα με τα ψυχοφαρμακα τα ομοιοπαθητικα....δεν το εκανα ποτε κ ετσι δεν εμαθα τι θα γινοταν γιατι δεν πιστευα αλλα ουε τωρα στην ομοιοπαθητικη.....ειναι και γενικα τροπος ζωης η ομοιοπαθ οι βιταμινες που δινουν θα βοηθαν,ή αν βρεις να δοκιμασεις φυτικα βοτανα θα βοηθαν,τα ομοιοπαθ φαρμακα παντως δεν ξερω τι παιζει σκετο νερο ειναι
    Σε πολυ ελαφριες περιπτωσεις βοηθα η ομοιοπαθητική η η κλασική;;;Επίσης ο μπαμπάς μου είναι γιατρος ομοιοπαθητικος και εχει δει πολυ καλα αποτελεσματα για ψυχικες παθησεις αλλα οταν λες ότι ισως βοηθαει σε ελαφριες περιπτωσεις για ποια μιλας κλασσική η ομοιοπαθητική;;

  6. #6
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Τι να σου κάνει και η ομοιοπαθητική? Εγώ με τα φάρμακα έχω συνεχή επιδείνωση αλλά και πάλι δε σκέφτομαι για ομοιοπαθητική γιατί δεν έχει αποτελέσματα
    Κ γω ετσι ειμαι αλλαζω συνέχεια φάρμακα ολο επιδείνωση βλέπω αλλα Εμείς τα παίρνουμε για να μας βοηθανε τι σκατα γίνεται και μας επιδεινώνουν;;;

  7. #7
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by eleni.p View Post
    Παιδιά ούτε τα φάρμακα ούτε η ομοιοπαθητική απο μόνα τους δεν κάνουν τίποτα αν δεν κανεις ψυχοθεραπεία και αν δεν εκτεθείς στους φόβους σου... Σαν συμπληρωματικά όλα καλά είναι όπως κ η ομοιοπσθητικη κ άλλα εναλλακτικά... Αλλά συμπληρωματικά πάντα
    Ρ συ κανω και ψυχοθεραπεία τιποτα δεν κανει κάνω γνωστικοσυμπεριφορικη λενε Είναι η καλύτερη ψυχοθεραπεία για τις αγχωδεις διαταραχές

  8. #8
    george1520
    Guest
    Έχω κάνει θεραπεία με ομοιοπαθητικη. Δεν ξέρω αν βοήθησαν. Ίσως ναι. Είχα θέμα με το στομάχι μου και μετά την θεραπεία σταμάτησε το πρόβλημα. Τώρα πάλι έχω αλλά έχει περάσει αρκετός καιρος. Είχα πάρει και χάπια για τις κρίσεις πανικού και αυτό είδα ότι κόπηκαν. Ή μάλλον θα έλεγα ότι τις ελέγχω.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    -------______
    Last edited by joanna22; 17-11-2019 at 01:20.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    -------_____
    Last edited by joanna22; 17-11-2019 at 01:21.

  11. #11
    george1520
    Guest
    Βοηθάει σε κάτι να μιλάς για κάποιον έτσι δημόσια; εγώ την εμπειρία μου την είπα για να βοηθήσω αυτόν ή οποιοδήποτε άλλον διαβάσει αυτό το θέμα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ------_____
    Last edited by joanna22; 17-11-2019 at 01:20.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ------______
    Last edited by joanna22; 17-11-2019 at 01:20.

  14. #14
    george1520
    Guest
    Είναι όμως θέματα δικά σας.. Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις όλο αυτό δημόσια...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ----_______
    Last edited by joanna22; 17-11-2019 at 01:21. Reason: ----------______

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. τιποτα δεν βοηθαει
    By MikeStam 3 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 14
    Last Post: 11-06-2019, 08:01
  2. ψυχοθεραπεία... βοηθάει?
    By καθρεπτης in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 13-10-2014, 01:08
  3. Βοηθαει το τσιγαρο?
    By marina592 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 22-11-2012, 07:17
  4. ΤΙΠΟΤΑ δεν βοηθαέι...!
    By Sepia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 01-07-2010, 13:06
  5. Ενα βιβλίο που βοηθάει
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-06-2010, 22:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •