Θεοτητα και ψυχωση - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 164 of 164
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    τωτε, κι αφου δεν πηστευεις πουθενα, αφου δεν εχεις τον φοβο του θεου, τον φοβο οτι θα πας στην κολαση!! αφου δεν πηστευεις, αρα λογικα θα ειναι το οριστικο τελος για εσενα σαν παψεις να αναπνεεις, δλδ μολις παιθανεις τελος ολα!! ετσι? τωτες, ποιος ο σκοπος της ζωης σου? Αν δεν εχεις θεο στην ζωη σου γι πιο λογο δεν κανεις πραγματα που θα σου προσφερουν την απολυτη ηδωνη εν ζωη?
    ποιός είναι ο σκοπός της ζωής μας...δηλαδή πρέπει να είσαι υπόδουλος σε μια θεότητα για να έχει σκοπό η ζωή σου? Πέρα από το να περνάμε καλά και ηδονές κλπ.... έρχεται η στιγμή που τα πράγματα σοβαρεύουν. Τί έχω κάνει εγώ στη ζωή μου μέχρι τώρα.... Οκ, στα νιάτα μου πέρασα καλά, δεν έχω παράπονο. Στην εργασία ήμουν και είμαι καλός και μπόρεσα να αποκτήσω αρκετά από αυτά που θέλω, δεν μπορούμε και να τα έχουμε όλα. Είχα την τύχη να κρατάω το χέρι των γονιών μου καθώς ξεψυχούσαν και να τους ευχαριστήσω για όλα... Μεγαλώνω ένα παιδί το οποίο όταν με αγκαλιάζει νιώθω ένα απίστευτο κύμα αγάπης να με κατακλύζει.
    Όταν μπώ σε ναό δεν νιώθω τίποτα, βλέπω παντού σχισμές για χαρτονομίσματα για το φιλόπτωχο, και στο προαύλιο βλέπω άστεγους. Δεν θα με χάλαγε η αιωνιότητα, ποιός δεν θα ήθελε να ζήσει για πάντα? Αυτό όμως είναι στη φαντασία μας. Όταν είσαι Θεός παντοκράτορας και παντοδύναμος και αγαπάς τα παιδιά σου, δεν έχεις κανένα απολύτως λόγο να εμφανίζεσαι σε πολύ λίγους και εκλεκτούς ενώ με την απόλυτη πλειοψηφία παίζεις κρυφτούλι και τους υποχρεώνεις να πιστέψουν ότι κακογραμμένα ιερά κείμενα υπάρχουν, και κάποια κορόιδα προσπαθούν με λογοπαίγνια να αποδείξουν την ύπαρξή σου, σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά....όχι με το Θεό, αλλά με αυτούς που τα παίρνουν στα σοβαρά όλα αυτά. Μα σοβαρά τώρα?

  2. #152
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    τωτε, κι αφου δεν πηστευεις πουθενα, αφου δεν εχεις τον φοβο του θεου, τον φοβο οτι θα πας στην κολαση!! αφου δεν πηστευεις, αρα λογικα θα ειναι το οριστικο τελος για εσενα σαν παψεις να αναπνεεις, δλδ μολις παιθανεις τελος ολα!! ετσι? τωτες, ποιος ο σκοπος της ζωης σου? Αν δεν εχεις θεο στην ζωη σου γι πιο λογο δεν κανεις πραγματα που θα σου προσφερουν την απολυτη ηδωνη εν ζωη?
    δλδ ηρθα σε αυτη τη ζωη σαν δοκιμασια για μια αλλη επομενη ζωη που κανενας δεν εχει δει απλα ειναι γραμενη σε καποια παραμυθια?
    οχι αγορινα μου ειμαι εδω και ζω τη ζωη μου καθε στιγμη ενσυνειδητα
    εισπνεω εκπνεω και ζω στο παρον ουτε στο παρελθον ουτε στο αυριο
    Η ζωη ειναι το παρον ουτε το χτες ουτε το αυριο ουτε το φανταστικο μελλον με τους χαζους περιορισμους
    απορω πραγματικα που ο κοσμος δεν βλεπει τα κακα ολων των θρησκειων γιατι το ιδια σκατα ειναι ολες
    πολεμοι σφαγες και χιλια αλλα στο ονομα ενος Θεου
    ο μισος πλυθησμος της γης πειναει και οι εκκλησιες δεν ξερουν τι εχουν απο περιουσια
    και δεν μιλαω μονο για τον χριστιανισμο

  3. #153
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    ποιός είναι ο σκοπός της ζωής μας...δηλαδή πρέπει να είσαι υπόδουλος σε μια θεότητα για να έχει σκοπό η ζωή σου? Πέρα από το να περνάμε καλά και ηδονές κλπ.... έρχεται η στιγμή που τα πράγματα σοβαρεύουν. Τί έχω κάνει εγώ στη ζωή μου μέχρι τώρα.... Οκ, στα νιάτα μου πέρασα καλά, δεν έχω παράπονο. Στην εργασία ήμουν και είμαι καλός και μπόρεσα να αποκτήσω αρκετά από αυτά που θέλω, δεν μπορούμε και να τα έχουμε όλα. Είχα την τύχη να κρατάω το χέρι των γονιών μου καθώς ξεψυχούσαν και να τους ευχαριστήσω για όλα... Μεγαλώνω ένα παιδί το οποίο όταν με αγκαλιάζει νιώθω ένα απίστευτο κύμα αγάπης να με κατακλύζει.
    Όταν μπώ σε ναό δεν νιώθω τίποτα, βλέπω παντού σχισμές για χαρτονομίσματα για το φιλόπτωχο, και στο προαύλιο βλέπω άστεγους. Δεν θα με χάλαγε η αιωνιότητα, ποιός δεν θα ήθελε να ζήσει για πάντα? Αυτό όμως είναι στη φαντασία μας. Όταν είσαι Θεός παντοκράτορας και παντοδύναμος και αγαπάς τα παιδιά σου, δεν έχεις κανένα απολύτως λόγο να εμφανίζεσαι σε πολύ λίγους και εκλεκτούς ενώ με την απόλυτη πλειοψηφία παίζεις κρυφτούλι και τους υποχρεώνεις να πιστέψουν ότι κακογραμμένα ιερά κείμενα υπάρχουν, και κάποια κορόιδα προσπαθούν με λογοπαίγνια να αποδείξουν την ύπαρξή σου, σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά....όχι με το Θεό, αλλά με αυτούς που τα παίρνουν στα σοβαρά όλα αυτά. Μα σοβαρά τώρα?
    Βρε ( το λεω με πληρη καλοσυνη) Νικολαε στην Παλαια διαθηκη χαρισε αρμονια ποικιλομορφια αθανασια και ζητησε μονον να μην δοκιμασουν τον καρπο γνωσης καλου κακου. Πρωτη αλλαγη η αφαιρεση της αθανασιας και η δημιουργια απογονων μεσω πονου και στον ανδρα εργατικοτητα με μοχθο πονο αβεβαιο αποτελεσμα. Αβελ Καιν πρωτος φονος. Τον αφηνει να φυγει δεν τον σκοτωνει και εκεινος δημιουργει δικο του λαο μακρια απο το Θεο και τις αρχες του. Επιμιξια. Συνεπεια ;;; κατακλυσμος διοτι αφανιστηκη η ευλογια και ο ανθρωπος μεσα στην αλλαζονεια του εκανε φονους βιασμους κτλ. Δεν υποσχεθηκε ο Θεος ελλειψη πονου αρρωστιας πονου αδικιας. Δεν ειναι τελειος ο ανθρωπος που πιστευει σε εκεινον και μετεχει στις αρχες του. Απο επιλογη ελευθερη εχει νοημα να το κανει οχι επειδη φοβαται τα καζανια. Για αλλιως καθε φορα που ο θρησκοληπτος δε θα επαιρνε χαρα θα εκαιγε εκκλησιες. Γιατι τα παιρνουμε ολα αμπαριζα;; Δε καταλαβαινω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #154
    Quote Originally Posted by ayurveda13 View Post
    δλδ ηρθα σε αυτη τη ζωη σαν δοκιμασια για μια αλλη επομενη ζωη που κανενας δεν εχει δει απλα ειναι γραμενη σε καποια παραμυθια?
    οχι αγορινα μου ειμαι εδω και ζω τη ζωη μου καθε στιγμη ενσυνειδητα
    εισπνεω εκπνεω και ζω στο παρον ουτε στο παρελθον ουτε στο αυριο
    Η ζωη ειναι το παρον ουτε το χτες ουτε το αυριο ουτε το φανταστικο μελλον με τους χαζους περιορισμους
    απορω πραγματικα που ο κοσμος δεν βλεπει τα κακα ολων των θρησκειων γιατι το ιδια σκατα ειναι ολες
    πολεμοι σφαγες και χιλια αλλα στο ονομα ενος Θεου
    ο μισος πλυθησμος της γης πειναει και οι εκκλησιες δεν ξερουν τι εχουν απο περιουσια
    και δεν μιλαω μονο για τον χριστιανισμο
    Στο ονομα των φανατισμενων που συνεφερε πληθος πολιτικων και κρατων με βαση τον διαχωρισμο της οικονομιας εγιναν τα εγκληματα. Ο Θεος του Χριστιανισμου δεν ζητησε να αφανισουν τους απιστους. Αντιθετως οι βασιλεις με φοβο μη τυχον και δεν επικρατησουν εξουσιαστικα αποκεφαλιζαν και εκαναν μαρτυρια. Παλι ανθρωπινη μανια εξουσιας.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #155
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η αποκαλυψη αλλα λεει παντως για τους εσχατους καιρους στα σημεια που ολοι ειναι απιστοι θα πεσουν καπια στιγμη θα καταλαβετε τι ενοω αργοτερα

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Παρατηρώ οτι αγνοείτε συστηματικά την καταστροφολογική εσχατολογία του Αλέξανδρου. Δεν έχει άδικο σε όσα λέει, ούτε και εσείς οι υπόλοιποι έχετε άδικο. Η Βίβλος είναι που σας κάνει να έχετε ο καθένας τις πεποιθήσεις του. Η Βίβλος είναι μια συλλογή διαφόρων κειμένων που γράφτηκαν σε ένα χρονικό πλαίσιο μιας χιλιετίας από διάφορους συγγραφείς, ο καθένας σε διαφορετκό χρονολογικό, γεωγραφικό και πολιτιστικό πλαίσιο. Αναπόφευκτα αυτή η συλλογή βιβλίων είναι γεμάτη αντιφάσεις. Για αυτό και ο καθένας μπορεί να την ερμηνεύσει όπως θέλει. Και νόημα δεν βγαίνει. Θα είναι υποκρισία να κρύψεις κάποια άβολα κείμενα κάτω από το χαλί επειδή έτσι οδηγείς στο συμπέρασμα οτι κάποια κείμενα είναι θεόπνευστα, και άλλα παρείσακτα. Αυτό είναι αλλοπρόσαλλο και διαψεύδει το αξίωμα οτι ΟΛΗ η αγία γραφή είναι θεόπνευστη. Οϋτε και μπορείς να δώσεις "ερμηνεία" σε κάποια άβολα κείμενα που βγάζουν μάτι οτι δεν έχουν καμία σχέση με την ερμηνεία που βγάζεις εσύ. Υποτίθεται οτι ο Θεός μιλάει μέσα από αυτά τα κείμενα. Το να τα ερμηνεύεις όμως "αλληγορικά" στην ουσία φτιάχνεις εσύ το θεό όπως θέλεις εσύ να είναι, μια ψυχολογική πεποίθηση. Προσπαθήστε να διαβάσετε αυτά τα κείμενα όπως είναι, όπως γράφτηκαν, βγάλτε κάθε ερμηνεία οποιουδήποτε πατέρα, γέροντα, θεολόγου, προσποιηθείτε οτι δεν είδατε ποτέ τον Ιησού από τη Ναζαρέτ του Τζεφιρέλι και προσπαθείστε να μπείτε στο πετσί του κάθε συγγραφέα. Δεν θα βγάλετε νόημα. Επειδή πολύ απλά έτσι είναι. Ο Θεός δεν έχει λόγο να παίζει κρυφτούλι με την πλέμπα, και ο λόγος του θα έπρεπε να είναι καθαρός σαν το γάργαρο νερό. Να μην χρήζει ερμηνείας και λογοπαίγνια. Δεν είναι όμως. Τα συμπεράσματα δικά σας.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Γιατί όμως να βγάλουμε την κάθε ερμηνεία οποιουδήποτε πατέρα και θεολόγου? Και εσύ να σκεφτείς γιατί οι Δυτικές κοινωνίες έχουν κάνει τέτοια αρρωστημένη κριτική και πολεμική στις θρησκείες (κυρίως Χριστιανισμό που είναι η επικρατούσα) ενώ επιτρέπουν το φανατισμό για ομάδες και κόμματα (τελείως γελοίο). Τουλάχιστον μέσω της θρησκείας ψάχνεις το ποιος είναι ο Θεός και ένα νόημα ύπαρξης. Με τις ομάδες και τα κόμματα τι ψάχνεις?
    Και επειδή λες για τις εσχατολογίες του Αλέξανδρου, φαντάζομαι θα έχεις ακούσει για την Αποκάλυψη και το χάραγμα στο οποίο αναφέρεται. Δε σου λέει τίποτα ότι οι νέες ταυτότητες στην Ελλάδα από το 2021 θα είναι με τσιπ? Στην Τουρκία ήδη είναι. Στη Σουηδία βάζουνε τσιπάκι ΜΕΣΑ στο χέρι εργαζομένων σε κάποιες εταιρείες για να μπορούν με αυτό να ξεκλειδώνουν την κύρια είσοδο. Εσείς λοιπόν όταν έρθει πάρτε το αδιαμαρτύρητα και αφήστε τους "θρησκόληπτους φανατικούς" να το απορρίψουν. Ο καθένας είναι υπεύθυνος των επιλογών του.

  8. #158
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Και επειδή λες για τις εσχατολογίες του Αλέξανδρου, φαντάζομαι θα έχεις ακούσει για την Αποκάλυψη και το χάραγμα στο οποίο αναφέρεται. Δε σου λέει τίποτα ότι οι νέες ταυτότητες στην Ελλάδα από το 2021 θα είναι με τσιπ? Στην Τουρκία ήδη είναι. Στη Σουηδία βάζουνε τσιπάκι ΜΕΣΑ στο χέρι εργαζομένων σε κάποιες εταιρείες για να μπορούν με αυτό να ξεκλειδώνουν την κύρια είσοδο. Εσείς λοιπόν όταν έρθει πάρτε το αδιαμαρτύρητα και αφήστε τους "θρησκόληπτους φανατικούς" να το απορρίψουν. Ο καθένας είναι υπεύθυνος των επιλογών του.
    Σωστά. Η διαφορά μεταξύ του χαράγματος και της ηλεκτρονικής ταυτότητας είναι μικρή. Ο Άγιος Αρέθας, επίσκοπος Καισαρείας, είχε πει ότι «τό χάραγμα θά δοθεῖ σάν ψῆφος ἐντριβή (πλακίδιο καθημερινής χρήσης) καί ἐγνωσμένη ἀνθρώποις». Στην αρχή, με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες, οι άνθρωποι θα έχουν «το χάραγμα» στην τσέπη τους. Μετά θα το περάσουν με λέιζερ στο δεξί χέρι ή στο μέτωπο. Οι περισσότερες χώρες της Ευρώπης έχουν ηλεκτρονική ταυτότητα. Ωστόσο, σίγουρα η Εκκλησία της Ελλάδος θα προειδοποιήσει τους χριστιανούς για το εάν η παραλαβή της ταυτότητας αποτελεί ενυπόγραφη άρνηση του Χριστού. Όταν οι χριστιανικοί σύλλογοι έκαναν διαδηλώσεις εναντίον των νέων ταυτοτήτων οι πολιτικοί και οι άθεοι τους έλεγαν γραφικούς, ταλιμπάν και οπισθοδρομικούς. Άποψη μου είναι ότι οι περισσότεροι, παρά τις παρατηρήσεις της Εκκλησίας, θα τις πάρουνε. Οι χριστιανοί που θα αρνηθούν να πάρουν τις ταυτότητες θα είναι λίγοι (όπως τότε με την κιβωτό του Νώε, «το μικρό ποίμνιο» Λουκ. 12, 32), θα δοκιμαστούν «ως χρυσός εν χωνευτηρίω» και θα κρατήσουν την πίστη τους άχρι θανάτου (Αποκ. 2, 10).

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Παρατηρώ οτι αγνοείτε συστηματικά την καταστροφολογική εσχατολογία του Αλέξανδρου
    η καταστροφολογικη εσχατολογια ξεκινησε ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ με τις νεες ταυτοτητες που αποτελουν χαραγμα στη καρτα που εφοσον οσοι το παρουν θα το χρησιμοποιουν μονιμα τη καρτα σε οτι κανουν θα ειναι σχεδον το ιδιο με το τσιπ γιατι ποια η διαφορα αφου τη καρτα θα τη χρησιμοποιουν μονιμα οπως και το χερι τους η μηπως νομιζαν οτι τωρα που εγινα αλτσχαιμερ οπως φανταζοντουσαν δε θα το επαιρνα χαμπαρι? αυτο ομως που εχουν ξεχασει ως τωρα ειναι οτι εχουν προφητευσει οτι δε θα προλαβουν γιατι θα τους προλαβει ο θυμος του θεου αρα εμενα στα μου αν με αγνοουν αν μπορουν ας αγνοησουν και το θυμο του θεου και τοτε θα τους παραδεχτω
    τοσο καιρο ρημαξαν τα παντα με τα δντ τις οικονομικες κρισεις και τις περικοπες ας διαβασουν τι εχουν προφητευσει για το θεμα αυτο και θα καταλαβουν και ας το αγνοησουν αν μπορουν
    καταρχην εχουν προφητευσει οτι οταν επιστρεψει ο χριστος στη γη θα κλαψουν οι 12 φυλες της γης αρα αυτο δεν ειναι δικαιολογια οτι εχουν οι περισσοτρες και ας διαβασουν τι λεει η αποκαλυψη γι αυτο και ο πρωτος αγγελος εξιχε τη φιαλη με το θυμο του θεου στη γη και εγινε ελκος κακο και οδυνηρο για οσους εχουν το χαραγμα και τους προσκυνουντες αυτων και μαλιστα αυτο το εχουν αναγνωρισει απ οτι εβλεπα σε ενα βιντεο οτι το τσιπακι αυτο σε περιπτωση δυσλειτουργιας μπορει να προκαλεσει σοβαρο ελκος.
    Last edited by αλεξανδρος_77; 05-12-2019 at 02:35.

  10. #160
    Τελικά κάποια φάρμακα πρέπει να πειράζουν πολύ τον εγκέφαλο.... Δεν εξηγούνται αλλιώς κάποια γραφόμενα εδώ μέσα...........

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    δεν θελω να στο χαλασω αλλα τσιπακια υπαρχουν παντου στην τηλεοραση σου και μπαρκοντ με το 666 επισης παντου σε οτι αγοραζεις
    Quote Originally Posted by Jonathan View Post
    Σωστά. Η διαφορά μεταξύ του χαράγματος και της ηλεκτρονικής ταυτότητας είναι μικρή. Ο Άγιος Αρέθας, επίσκοπος Καισαρείας, είχε πει ότι «τό χάραγμα θά δοθεῖ σάν ψῆφος ἐντριβή (πλακίδιο καθημερινής χρήσης) καί ἐγνωσμένη ἀνθρώποις». Στην αρχή, με τις ηλεκτρονικές ταυτότητες, οι άνθρωποι θα έχουν «το χάραγμα» στην τσέπη τους. Μετά θα το περάσουν με λέιζερ στο δεξί χέρι ή στο μέτωπο. Οι περισσότερες χώρες της Ευρώπης έχουν ηλεκτρονική ταυτότητα. Ωστόσο, σίγουρα η Εκκλησία της Ελλάδος θα προειδοποιήσει τους χριστιανούς για το εάν η παραλαβή της ταυτότητας αποτελεί ενυπόγραφη άρνηση του Χριστού. Όταν οι χριστιανικοί σύλλογοι έκαναν διαδηλώσεις εναντίον των νέων ταυτοτήτων οι πολιτικοί και οι άθεοι τους έλεγαν γραφικούς, ταλιμπάν και οπισθοδρομικούς. Άποψη μου είναι ότι οι περισσότεροι, παρά τις παρατηρήσεις της Εκκλησίας, θα τις πάρουνε. Οι χριστιανοί που θα αρνηθούν να πάρουν τις ταυτότητες θα είναι λίγοι (όπως τότε με την κιβωτό του Νώε, «το μικρό ποίμνιο» Λουκ. 12, 32), θα δοκιμαστούν «ως χρυσός εν χωνευτηρίω» και θα κρατήσουν την πίστη τους άχρι θανάτου (Αποκ. 2, 10).

  12. #162
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ρε σεις οσοι πιστευετε στο θεο για εξηγηστε μ αυτο. αφου εφτιαξε τον αδαμ κ την ευα μονο ως ανθρωπους πως εγινε ο κοσμος εκαναν παιδια μεταξυ τους κ μετα τα παιδια τους πως αναπαραχθηκαν; με ποιους πηγαν; μεταξυ τους ασε που ηταν και αγορια και δεν γινοταν αυτο τοτε πως εγινε ο κοσμος; μπορειτε να βαλετε λιγο νιονιο να σκεφτει στο κεφαλι σας. επισης τα ζωα γτ να υποφερουν χωρις να εφτιαξαν σε τιποτα ενω θα επρεπε να περνανε τςλεια γ να δει ο ανθρωπος ποση αγαπη υπαρχει στα ζωα απο το θεο ενω αντι αυτου τρωνε το ενα το αλλο. ΖΩΝΤΑΝΑΑΑΑΑ η φυση διδασκει μισος κ καμια αγαπη δν υπαρχει μονο σε μερικα ζωα τα αλλα ειναι αγρια κ κατασπαραζονται κανει διακρισεις ο θεος; η απλα ολα αυτα ηταν μια επιλογη της εξελιξης οπως ειστε κ εσεις π ο ενας πιστευει στονα αλλχ κ ο αλλος στο θεο;

  13. #163
    Ιωαννα. Σοβαρα τωρα; Για να μην μακρηγορω. Αδαμ Ευα δεν θα εκαναν σεχ. Δεν ειχαν σπερμα ωαριο. Μετα τη πτωση της ειπε θα γεννας και θα πονας αυτο ειναι το επιτιμιο. Επισης ξεχαστε την αθανασια. Αλλα εφταναν 190χρονων. Στην Παλαια Διαθηκη εως ενα σημειο επιτρεποταν η επιμιξια αδελφου αδελφης. Κατοπιν με τον φονο του Καιν και τη δημιουργια του Λαου του μακρια απο τον Θεο απαγορευετηκε με το γνωστο ιατρικο προβλημα. Βρε Ιωαννα μου σε κακοποιησε ιερωμενος και αντι να τον καταγγειλεις να κανεις ψυχοθεραπεια και να διεκδικησεις τη θεραπεια σου απλα βριζεις και μισεις τη θρησκεια;; Άλλο οι Πατερικοι Λογοι αλλο τα Δογματα αλλο οι κληρικοι.
    Last edited by Constantly curious; 04-12-2019 at 21:37.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    δεν θελω να στο χαλασω αλλα τσιπακια υπαρχουν παντου στην τηλεοραση σου και μπαρκοντ με το 666 επισης παντου σε οτι αγοραζεις
    και ειναι το ιδιο να υπαρχουν τσιπακια παντου ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΣΕ ΦΑΚΕΛΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ χωρις εσυ να εχεις επιλεξει τι θα φακελωσουν και να κανουν ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΣΤΗ καρτα η οποια υποτιθετε οτι ειναι ιδιοκησια σου ενω ανηκει στη ΤΡΑΠΕΖΑ ενω εχει μεσα τα λεφτα ΣΟΥ με αλοθι την απολυτη κοροιδια την ασφαλεια οταν εχουν κανει τα παντα διατρητα για να τα κανουν οτι θελουν μεσω χακερ για να μη πουν οτι αυτο που τους ενδιαφερει ειναι να τους κανουν ολους υποδουλους στην ηλεκτρωνικη διακυβερνηση οπως οι αγελαδες στο μαντρι που εχουν γραμενα πανω τους και ενα κωδικο στα αυτια τους τι να τους πουν οτι θελουν να τους κανουν υποδουλους στη νεα ταξη πραγματων θα τους πουν οτι θελουν να τους κρατησουν ασφαλης για φαντασου...
    οσοι θελουν να φακελωθουν ας το κανουν απο μονοι τους το να φακελωνουν εξαναγκαστικα με το ετσι θελω για να κανουν ηλεκτρονικες συναλαγες αυτο λεγετε ηλεκτρονικη ΧΟΥΝΤΑ ενω εχουμε δημοκρατια υποτιθετε αν θες να αγοραζεις και να πουλας φακελωσου αρα μας δουλευεις τωρα η το παιζεις οτι δε καταλαβαινεις τι γινετε

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Similar Threads

  1. Υπάρχει θεός?
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 119
    Last Post: 29-08-2017, 18:56
  2. Υπάρχει Θεός;
    By Antonis76 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 152
    Last Post: 29-04-2017, 07:33
  3. με τιμωρεί ο θεός?
    By αννα_παπ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 07-03-2016, 11:04
  4. οποιος θεραπευτει απο ψυχωση γινεται μικρος θεος
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 20-12-2011, 18:37
  5. Θεος κ κολαση
    By Lou! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 648
    Last Post: 10-04-2011, 02:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •