Χειροτερα απο ποτε - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    Κ εγώ τα ίδια λέω Νατάσα...μερικες φορές σκέφτομαι γιατί οι άλλοι να είναι φυσιολογικοί πάρα τα οποια προβλήματα κ εγώ όχι... Αν κ εγώ ήμουν φυσιολογική θα σε συμβούλευα ότι αφού θέλεις ένα καλύτερο εαυτό, ένα καλύτερο μέλλον μπορείς να βρεις τη δύναμη κ να σταθείς στα πόδια σου... Αλλά ξέρω πως όλα αυτά ακούγονται κενά λόγια γτ είναι απίστευτα δύσκολο είναι οταν αυτή η φωνή σε καταβάλλει.. Πρέπει όμως να το προσπαθήσεις .. Έχε υπομονή με την αγωγή σου.. Δώσε χρόνο..

  2. #17
    Δεν εχω ακουσει ποτέ ψυχιατρο να λεει σε 1 μηνα θα εισαι καλυτερα.* χημικα η ουσια κανει κορυφωση στις 20 ημερες λενε οι στατιστικες. Αντιθετως σωστο ειναι να λενε να με καλεις καθε μερα στην αρχη εαν αισθανεσαι καπως. Εσυ λες οτι εχεις μια φωνη μεσα σου που σε βασανιζει και νιωθεις να σε κοιτουν περιεργα στη δουλεια. Επισης σωματικα χαλια. Ειναι υποχρεωμενος να σου δωσει κατι αλλο εαν εισαι χαλια. Εχουν περασει 5 μερες αγωγης ;; μετα την επισκεψη νιωθεις καλυτερα. Το ζητημα ειναι πως δε ν κανεις συχνες επισκεψεις. Με προβληματιζει η περιπτωση σου. Εαν δεν βοηθηθεις σωστα θα αποκτησεις μισος και για το κλαδο των ψυχιατρων. Οταν του λες οτι δεν αντεχεις το πως σε κοιτανε τι σου απανταει;;;
    Last edited by Constantly curious; 09-11-2019 at 16:16.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δεν εχω ακουσει ποτέ ψυχιατρο να λεει σε 1 μηνα θα εισαι καλυτερα.* χημικα η ουσια κανει κορυφωση στις 20 ημερες λενε οι στατιστικες. Αντιθετως σωστο ειναι να λενε να με καλεις καθε μερα στην αρχη εαν αισθανεσαι καπως. Εσυ λες οτι εχεις μια φωνη μεσα σου που σε βασανιζει και νιωθεις να σε κοιτουν περιεργα στη δουλεια. Επισης σωματικα χαλια. Ειναι υποχρεωμενος να σου δωσει κατι αλλο εαν εισαι χαλια. Εχουν περασει 5 μερες αγωγης ;; μετα την επισκεψη νιωθεις καλυτερα. Το ζητημα ειναι πως δε ν κανεις συχνες επισκεψεις. Με προβληματιζει η περιπτωση σου. Εαν δεν βοηθηθεις σωστα θα αποκτησεις μισος και για το κλαδο των ψυχιατρων. Οταν του λες οτι δεν αντεχεις το πως σε κοιτανε τι σου απανταει;;;

    Οτι ειναι στο μυαλο μου
    γιατι εχω μαθει να σκεφτομαι λαθος

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Οτι ειναι στο μυαλο μου
    γιατι εχω μαθει να σκεφτομαι λαθος

    Επισης οταν τον περνω τηλ μου λεει πως δε μπορει να μου δωσει συμβουλη
    γτ η γνωσιακη δεν το επιτρεπει και να δωσω χρονο στο φαρμακο και θελει χρονο η περιπτωση μου κτλ
    Ειμαι στην 8η μερα χαπιου και δε μπορω να φαω τιποτα ηρεμω λιγο το βραδυ και νιωθω οτι εχω χασει τελειως το μυαλο μου
    το
    ζολοτριν εχει κανεις εμπειρια να μου πει??
    επισης δεν μπορω να καταλαβω τι εχω καταθλιψη ειπαμε αλλα στην αρχη δε μου ελεγε τι εχω
    σα να μην ηθελε να κανει διαγνωση
    η δουλεια μου εχει γινει εμμονη καθως εχω παθει διαφορα τν τελευταιο καιρο κ εχω εκτεθει και ντρεπομαι
    στο σπιτι θελω να κατσω μονο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Επισης οταν τον περνω τηλ μου λεει πως δε μπορει να μου δωσει συμβουλη
    γτ η γνωσιακη δεν το επιτρεπει και να δωσω χρονο στο φαρμακο και θελει χρονο η περιπτωση μου κτλ
    Ειμαι στην 8η μερα χαπιου και δε μπορω να φαω τιποτα ηρεμω λιγο το βραδυ και νιωθω οτι εχω χασει τελειως το μυαλο μου
    το
    ζολοτριν εχει κανεις εμπειρια να μου πει??
    επισης δεν μπορω να καταλαβω τι εχω καταθλιψη ειπαμε αλλα στην αρχη δε μου ελεγε τι εχω
    σα να μην ηθελε να κανει διαγνωση
    η δουλεια μου εχει γινει εμμονη καθως εχω παθει διαφορα τν τελευταιο καιρο κ εχω εκτεθει και ντρεπομαι
    στο σπιτι θελω να κατσω μονο
    εχω δοκιμασει κ γω ζολοτριν
    κοιτα αστα τα περι ψυχιατρων γιατι ειναι μπαχαλο ο χωρος και ο κλαδος τους...θπαρχουν πολλες τασεις γιατρων,αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος,και πλεον που ειναι κ η μοδα πολυ να γινονται και ψυχοθεραπευτες φαση ψυχολογοι και κλασικοι γιατροι μπορει να θελει να σε αντιμετωπισει διαφορετικα,αναλογως και τι σπουδες εχει κανει
    εμενα η φραση''ειναι στο μυαλο σου'' με προβληματιζει και ειναι απαραδεκτη και δηλωνει ελλειψη κατανοησης απ το γιατρο
    αλλα μην μενεις στο γιατρο......γιατροι υπαρχουν πολλοι.....και αλλου να πηγανινες με ζολοτριν μαλλον θα σε ξεκιναγε......παιρνε κανονικα το χαπι,αν δεν αντεχεις παρενεργειες πηγαινε στα επειγοντα κ ζητα ψυχιατρο(αναλογως και ποιο περιοχη μενεις) η πηγαινε σε αλλον γιατρο που να νοιωσεις οτι ειναι πιο κομπλε η σε καταλαβαινει καλυτερα....βεβαια γιατρο που να απαντα καθε μερα με συμβουλες οπως λεει η const curius ειναι μετρημενοι στα δαχτηλα πανελλαδικα....εσενα ποιο ειναι το θεμα σου τωρα αμεσα?οι παρενεργειες?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Οτι ειναι στο μυαλο μου
    γιατι εχω μαθει να σκεφτομαι λαθος
    απαραδεκτη απαντηση γιατρου που θελει να κανει διαφημιση στη ψυχοθεραπεια τη δικια του

  7. #22
    Καταλαβαινω οοοσοοο μπορω την εξουθενωση σου διοτι εχω βιωσει παρα πολλα. Αν εμενα μου ελεγε πως ειναι " μεσα στο μυαλο μου" χωρις επεξηγηση θα ειχα φυγει ανεπιστρεπτι. Ο ψυχιατρος ειναι υπευθυνος να συνταγογραφησει τη σωστη ουσια που θα δρασει θετικα στον ασθενη του και δεν θα αισθανεται εχθρικο το περιβαλλον, τον εαυτο του, το σωμα του!!! Εαν υποστηριζει πως ειναι συναμα ψυχοθεραπευτης 1 επιπλεον λογος να κρατα η συνεδρια 1 ωρα τουλαχιστον. Εγω σαν πρωτο χαπι στη ζωη μου πηρα ζολοφτ. Καποιος πρεπει να σε συνοδευσει για 2η γνωμη. Η μητερα σου;;; Νατασσα δεν μου φαινονται φυσιολογικα αυτα οταν πας σε ειδικο και πληρωνεις να βοηθησει το βραχυκυκλωμα του Νου. Αν μπορεις σε παρακαλω δες το λιγο σαν εξωτερικος παρατηρητης ή φαντασου εναν ανθρωπο που αγαπας να το ζουσε τι θα εψαχνες ως λυση.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Με εχουν βαρεθει ολοι μα ολοι μεχρι και η μανα μου
    καμμενο χαρτι ειμαι γ ολους πια
    σημερα εχω τρελαθει ολη μερα παλι
    δν μπορω να φαω μπουκια μονο καπνιζω
    σκεφτομαι τι να κανω και δν βρισκω σε τιποτα λυση
    γιατι δεν πιστευω σε μενα ετσι οπως εχω δει τη χειροτερη πλευρα του εαυτου μου πως να πιστεψω
    Εχετε να μου προτεινετε καποιον που σας εχει βοηθησει? εστω και με πμ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Με εχουν βαρεθει ολοι μα ολοι μεχρι και η μανα μου
    καμμενο χαρτι ειμαι γ ολους πια
    σημερα εχω τρελαθει ολη μερα παλι
    δν μπορω να φαω μπουκια μονο καπνιζω
    σκεφτομαι τι να κανω και δν βρισκω σε τιποτα λυση
    γιατι δεν πιστευω σε μενα ετσι οπως εχω δει τη χειροτερη πλευρα του εαυτου μου πως να πιστεψω
    Εχετε να μου προτεινετε καποιον που σας εχει βοηθησει? εστω και με πμ
    καποιον τι???γιατρο ή γενικα ανθρωπο?σου εχουμε προτινει τοσα πραγματα αλλα δεν νομιζω ν κανεις τπτ....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    [QUOTE=thanosP;1075949]καποιον τι???γιατρο ή γενικα ανθρωπο?σου εχουμε προτινει τοσα πραγματα αλλα δεν νομιζω ν κανεις


    Αυτη την περιοδο ειμαι ανικανη να παρω εστω μια αποφαση
    το να βγαινω εξω γινεται ολο κ πιο δυσκολο...
    Γιατρο εννοουσα αν εχει καποιος υπ οψιν καποιον καλο

  11. #26
    george1520
    Guest
    Σε τι σε εξυπηρετεί να μειώνεις τον εαυτό σου; κατάλαβε το πως θέλει χρόνο. Κάνε να φας κάτι που σου αρέσει. Λίγο λίγο την φορά και θα έρθει η όρεξη.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε τι σε εξυπηρετεί να μειώνεις τον εαυτό σου; κατάλαβε το πως θέλει χρόνο. Κάνε να φας κάτι που σου αρέσει. Λίγο λίγο την φορά και θα έρθει η όρεξη.
    Ολοι με μειωνουν
    ολοι με κοιτανε περιεργα σα να μην ειμαι ανθρωπος σαν να ειμαι κατι κακο που δν ανηκω στη μαζα

  13. #28
    george1520
    Guest
    Να μην ασχολησε.. Θα δυναμώσεις και όλοι αυτοί θα σε κοιτάνε με θαυμασμό μετά. Γιατί όταν γίνει καλή θεραπεία βγαίνεις καλύτερος άνθρωπος.. Πιο δυνατή από όλους. Σταμάτα να ασχολησε με το πως σε βλέπουν. Την ζωή σου εσύ την ζεις.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να μην ασχολησε.. Θα δυναμώσεις και όλοι αυτοί θα σε κοιτάνε με θαυμασμό μετά. Γιατί όταν γίνει καλή θεραπεία βγαίνεις καλύτερος άνθρωπος.. Πιο δυνατή από όλους. Σταμάτα να ασχολησε με το πως σε βλέπουν. Την ζωή σου εσύ την ζεις.
    Πως το κανω αυτο?? Πως σταματαω να ασχολουμαι οταν ολοι με αντιπαθουν εκτος απο εναν κ αυτος παιζεται κ δεν ειναι στο γραφειο σε ενα χωρο που ειμαι απο το πρωι μεχρι το απογευμα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Ολοι με μειωνουν
    ολοι με κοιτανε περιεργα σα να μην ειμαι ανθρωπος σαν να ειμαι κατι κακο που δν ανηκω στη μαζα
    αυτο δεν εναι απαραιτητα κακο...μπορει να εχουν οι αλλοι το προβλημα...πρεπει να γνωρισεις κ αλλο κοσμο,το γραφειο η δουλεια σου εχει γνει ολη σου η ζωη....αυτο ειναι μιζερια.....επισης,που νομιζεις οφειλετε αυτο στο οτι σε αντιμετωπιζουν ετσι?στη συμπεριφορα σου?σε αυτα που λες?πες ενα παραδειγμα

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΟΤΕ χρειαζεται εμπιστοσυνη κ ΠΟΤΕ στατηγικη?
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-2016, 17:38
  2. Replies: 5
    Last Post: 06-07-2015, 15:01
  3. ΝΙΩΘΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 17-01-2013, 10:47
  4. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 19:29
  5. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 02:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •