Χειροτερα απο ποτε - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55
  1. #31
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Πως το κανω αυτο?? Πως σταματαω να ασχολουμαι οταν ολοι με αντιπαθουν εκτος απο εναν κ αυτος παιζεται κ δεν ειναι στο γραφειο σε ενα χωρο που ειμαι απο το πρωι μεχρι το απογευμα
    Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες (ότι σε αντιπαθούν) ή αν η ψυχολογική σου κατάσταση σε κάνει να τα βλέπεις έτσι. Θα μάθεις να αγαπάς τον εαυτό σου και να μην φτιάχνεις την εικόνα σου με βάση την γνώμη των άλλων. Η ζωή είναι δική σου. Τι είναι πιο σημαντικό να κάνεις αυτή την περίοδο; Να φτιάξεις την ψυχολογία σου; να αντιμετωπίσεις όλα αυτά; πρέπει να μάθεις να κάνεις υπομονή. Περιμένεις από την μία μέρα στην άλλη να αλλάξει η ζωή σου, η κατάσταση σου. Δεν γίνεται έτσι.

  2. #32
    Πώς βιώνεις την αντιπάθεια? Τι είδους μειωτικα ή κακά σχολια δεχεσαι κ εσύ πώς αντιδράς σ αυτά εκείνη τη στιγμή?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Athina10 View Post
    Πώς βιώνεις την αντιπάθεια? Τι είδους μειωτικα ή κακά σχολια δεχεσαι κ εσύ πώς αντιδράς σ αυτά εκείνη τη στιγμή?
    αθηνα μου θα επανελθω αυριο που θα παω στη δουλεια και θα το ζησω
    τωρα εχω αλλο νεο παιδια πηρα τηλ το γιατρο δν αντεχω τις κρισεις τα πρωινα που παθαινω σημερα παλι νομιζα θα πεθανω
    θα παω να μου γραψει η ζαναξ η λεξοτανιλ ποιο να παρω???

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε πουλακι μου..δεν μιλας εσυ αυτη τη στιγμη, αλλα η καταθλιψαρα σου κ το αγχος σου...ολοι σχεδον εχουμε νιωσει ετσι αχρηστοι οταν μας βαραει την πορτα το αγχος κ η καταθλιψαρα, οταν λεω να κανεις υπομονη γιατι θα στρωσει με το φαρμακο , ακου με..
    τα χω περασει, ναι το ζολοτριν ειναι πιο βαρυ απο ζολοφτ κ ακομα βιωνεις παρενεργειες.σε κανει λιγο χειροτερα κ ναι χωρις αγχολυση ειναι πολυ δυσκολο...
    παρε ο.τι σου πει ο γιατρος να παρεις...εμεις ειμαστε οι μονοι που δεν μπορουμε να σου προτεινουμε ποια βενζο να παρεις....το φαρμακο θελει χρονο να κανει επιπεδα...εγω ενιωσα καλα στις 52 μερες κ μετα..
    ναι μπορει η βιβλιογραφια να λεει στις 20 μερες εισαι οκ..αλλα προσωπικα ποτε δεν το εχω δει αυτο.
    Παιζει μεγαλο ρολο πως απορροφα το φαρμακο ο καθενας κ ολοι ειμαστε διαφορετικοι...
    πχ εμενα το ζολοφτ μου εκανε 52 μερες...εχω φιλη που ιδια δοσολογια εχουνε περασει 6 μηνες κ ακομα παλευει...αναλογα τον ανθρωπο..κανε υπομονη να δεις πως θα σε πιασει κ αν θα σε πιασει..ακομα δεν εχει κανει επιπεδα...το μονο σιγουρο.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    anxious γεια
    Χθες Κυριακη πηγα και βρηκα το γιατρο καθως δεν αντεχα πραγματικα
    μου εγραψε λεξοτανιλ των 3mg
    μου ειπε 1 πρωι 1 βραδυ
    και ευτυχως ηρεμησα.
    Επικοινωνησε ξανα μαζι μου να δει πως ειμαι και μου ειπε μεχρι την Παρασκευη που εχουμε ραντεβου να παιρνω μισο πρωι ενα το βραδυ
    Ειμαι πολυ πιο ηρεμη αλλα χασμουριεμαι μερα
    Δε με πειραζει αυτο
    μου μουδιασε τις κρισεις και αυτο μετραει

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε μα ναι..τωρα εναρξη αντικαταθλιπτικου χωρις βενζο..ελεος ! κ να παρεις μια βενζο για κανα μηνα δεν θα παθεις κ τπτ... λιγοι μπορουν χωρις βενζο στην αρχη.
    τα ssri δημιουργουν τρομερη ταραχη..μερικες φορες δεν παλευεται. γι αυτο οι ερμοι γιατρουληδες δινουν λιγη βενζο στην αρχη..δεν θα το παιρνεις το αγχολυτικο για παντα..
    να ξερεις οτι αυτο που εχεις ειναι ρουτινα γι αυτους...δεν ειναι κατι σοβαρο, σιγουρα η δυσφορια κ η απελπισια ειναι τεραστια κ δεν αντεχεις ομως να ξερεις οτι ειναι κατι πολυ συχνο..κ περναει..αρκει να εισαι τυπικη με το χαπι σου κ ολα θα παν καλα..θα υποφερεις κ λιγο στην αρχη...υπομονη θελει κ επιμονη κ οχι πολλες γνωμες κ ψαξιματα στο νετ, δημιουργουν ακομα περισσοτερο αγχος...κουλαρε τωρα...κ δωσε χρονο στον εαυτο σου.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ε μα ναι..τωρα εναρξη αντικαταθλιπτικου χωρις βενζο..ελεος ! κ να παρεις μια βενζο για κανα μηνα δεν θα παθεις κ τπτ... λιγοι μπορουν χωρις βενζο στην αρχη.
    τα ssri δημιουργουν τρομερη ταραχη..μερικες φορες δεν παλευεται. γι αυτο οι ερμοι γιατρουληδες δινουν λιγη βενζο στην αρχη..δεν θα το παιρνεις το αγχολυτικο για παντα..
    να ξερεις οτι αυτο που εχεις ειναι ρουτινα γι αυτους...δεν ειναι κατι σοβαρο, σιγουρα η δυσφορια κ η απελπισια ειναι τεραστια κ δεν αντεχεις ομως να ξερεις οτι ειναι κατι πολυ συχνο..κ περναει..αρκει να εισαι τυπικη με το χαπι σου κ ολα θα παν καλα..θα υποφερεις κ λιγο στην αρχη...υπομονη θελει κ επιμονη κ οχι πολλες γνωμες κ ψαξιματα στο νετ, δημιουργουν ακομα περισσοτερο αγχος...κουλαρε τωρα...κ δωσε χρονο στον εαυτο σου.
    βεβαια ειναι αρκετα αφελης με το ιστορικο ασθενους εαν εχει εππιρεπια σε εξαρτησεις....καπως ετσι ξεκινησα κ γω κ πλεον ειμαι εξαρτημενος απ τις βενζο καθοτι ειναι σοβαρα ναρκωτικα......ερμοι γιατρουλιδες δεν θα ελεγα τους ψυχιατρους ανατριχιασα οταν το διαβασα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    λογου χαριν το " οι ερμοι οι γιατρουληδες" ..οκ κουλ..
    ... αν η κοπελα ειχε εξαρτηση στις βενζο πιθανον θα το γνωριζε ο γιατρος να πω? θα το ειχε πει?
    τωρα τι να σου πω...απο την αλλη πως ν αντεξει η κοπελα τις παρενεργειες??
    κ γω οταν ξεκιναω σσρι παιρνω μεχρι 3 μηνες χαμηλη δοση κ κοβω ευκολα μονη μου..
    τωρα παιρνω 30 μερες 0.5 ζαναξ καθε μερα σε δοσεις ,για να συνηθισω την αυξηση του ζολοφτ... τωρα τι να σου πω..
    ο καθενας ξερει την προσωπικη του ιστορια..εγω λεω απλα αυτο που ξερω απο την εμπειρια μου..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Παιδια χωρις το λεξοτανιλ δε θα την παλευα
    Νιωθω ελαχιστα πιο δυνατη
    αν και ακομα δν ξερω που παταω και που βρισκομαι

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Παιδια χωρις το λεξοτανιλ δε θα την παλευα
    Νιωθω ελαχιστα πιο δυνατη
    αν και ακομα δν ξερω που παταω και που βρισκομαι
    πως πας??σε ανακουφισε λιγο βλεπω...ποσα χαπια σ εδοσε?περιμενε λιγο κ το ζολοφτ να πιασει κ θα σε καλυτερα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πω ρε φιλε κ αυτο το ζολοφτ πολυ αργο κ σε πηδαει στην παρενεργεια μεχρι να πιασει...τοση αδυναμια τρεμουλα κλπ δεν θυμαμαι να χω νιωσει απο ssri..ουτε με το λαντοζ δεν ημουν ετσι..σπασμους ειχα.
    μεχρι νοσοκομειο για ενδοφλεβια στεντον εφτασα..κ ομως κει βοδι..το συνεχισα μεχρι να το συνηθισω...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Ζολοτριν εντωμεταξυ παιρνω εγω

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Κοπελια σαν το ζολοφτ ειναι το ζολοτριν

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    εγω σημερα ρε παιδια νευριασα πολυ ασχημα με ενα θεμα και κοπαναω με δυναμη το χερι μου σε πορτα και μετα εβλεπα κοντα 1 λεπτο Λάμψεις ακριβως σαν αστεράκια χρυσά... τι ηταν αυτο?????

    πρωτη φορα μου συνεβει......

    και τωρα ακομα δεν ειμαι καλα...... το κεφαλι μου ειναι καπως περιεργα.... πηρα ενα xanax να ηρεμησω... ηρεμησα λιγο αλλα το κεφαλι μου οχι....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    συγχιση, ταραχη που λενε...ανεβαινει το αιμα γρηγορα στο κεφαλι. το παθαινω κ γω στα νευρα κ οταν ταραζομαι..θελει λιγη ωρα να ηρεμησεις...καποιες φορες ζαλιζομαι κιολας απ τα νευρα μ ...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΟΤΕ χρειαζεται εμπιστοσυνη κ ΠΟΤΕ στατηγικη?
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-2016, 17:38
  2. Replies: 5
    Last Post: 06-07-2015, 15:01
  3. ΝΙΩΘΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 17-01-2013, 10:47
  4. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 19:29
  5. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 02:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •